- Ç Ö Z Ü M -

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
berkay

Re: - Ç Ö Z Ü M -

Mesaj gönderen berkay »

baran yazdı:
erdem yazdı:Diyette Son durumlar nedir arkadaşlar? Gelişme nelerdir yada sıkıntı sorun. Bunları merak etmekteyim diyet yapan arkadaslardan
DİYETE BAŞLIYALI 45 GÜN OLDU 8 KG VERDİM DURUMDA DEĞİŞİKLİK YOK
Diyette 26 gün oldu başlayalı. Önceden de bir keresinde ekmek yemeyi bırakmıştım ve feci kilo vermiştim, hem de 1 ay içerisinde. Şuan ise 2-3 kg civarı kilo kaybettim. Zayıf biri olduğum için fazla kilo kaybetmek tercihim değil zaten.

Belirtilerde bir değişiklik yok. Uzun soluklu bir süreç bu. Bende oral kandidiyazis de olduğunu düşünüyorum, dil üzerinde beyazımsı tabakalar var. Doktora göstericem yarın, belki bu sefer mantar ilaçlarına da başlarım bir yandan.
erdem
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen erdem »

berkay yazdı:
baran yazdı:
erdem yazdı:Diyette Son durumlar nedir arkadaşlar? Gelişme nelerdir yada sıkıntı sorun. Bunları merak etmekteyim diyet yapan arkadaslardan
DİYETE BAŞLIYALI 45 GÜN OLDU 8 KG VERDİM DURUMDA DEĞİŞİKLİK YOK
Diyette 26 gün oldu başlayalı. Önceden de bir keresinde ekmek yemeyi bırakmıştım ve feci kilo vermiştim, hem de 1 ay içerisinde. Şuan ise 2-3 kg civarı kilo kaybettim. Zayıf biri olduğum için fazla kilo kaybetmek tercihim değil zaten.

Belirtilerde bir değişiklik yok. Uzun soluklu bir süreç bu. Bende oral kandidiyazis de olduğunu düşünüyorum, dil üzerinde beyazımsı tabakalar var. Doktora göstericem yarın, belki bu sefer mantar ilaçlarına da başlarım bir yandan.
Daha sağlıklı Olmanın yanında da inşallah iyi olursunuz da arkadaşlar bizlerde biraz daha umutlaniriz. Bende baslicam ama önce sağlık için. Diet ile bir adım daha ondesiniz arkadaşlar sonuçta zararı olan birsey değil aksine faydası var bu dietin
erdem

Mesaj gönderen erdem »

Dildeki beyazlar bende de var :(
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

candida diyeti yapan arkadaşlar durumlar nedir.tamamen iyileşen var mı? çoktan bir kişinin iyileşmesi gerekiyordu.
samskeyti

Mesaj gönderen samskeyti »

Ben ağırlık çalıştığım için bu diyeti uygulayamıyorum vücudumun yaktığından fazla kalori almam gerekiyor.Ama ekmeği kestim çünkü vücuda girince şekere dönüşüyor ve genel olarak zararlı onun yerine kompleks ve daha iyi karbonhidrat tüketiyorum.Birde söylenenin tam tersine ağırlık çalıştığım günlerde kan akışının iyileşmesinden dolayı mı bilmiyorum ama hem idrar belirtileri hem de yanmalar yok denecek seviyeye iniyor.
baran

Mesaj gönderen baran »

ABittersweetLi yazdı:candida diyeti yapan arkadaşlar durumlar nedir.tamamen iyileşen var mı? çoktan bir kişinin iyileşmesi gerekiyordu.
İKİ AYDIR CANDİDAYA DEVAM EDİYORUM
12 KG VERDİM
Q-CP POLEN VE PROPOLİS KULLANIYORUM
AĞRILARIM İNİŞLİ ÇIKIŞLI
BİR AY DAHA DEVAM EDECEĞİM BAKALIM NASIL BİR SONUÇ ALACAĞIZ
berkay

Mesaj gönderen berkay »

Diyette 40. gün. Enerji seviyem diyet öncesindeki halime göre daha yüksek, daha formdayım. Hep günde 6 saat uyumayı hedeflerdim yoğun çalışabilmek için ama başaramazdım, vücudum yorgun düşerdi. Dört gündür günlük 6 saat uyuyorum ve gün içinde hiç uykusuzluk çekmiyorum. Yani kendimi enerji açısından daha iyi hissediyorum.

Ayrıca solgar arı poleni, her kahvaltı çörek otu-keten tohumu karışımı, bir bardak kefir, öğlen de bir kase yoğurt yemekteyim. Prostatit semptomlarım devam etmekte. Bir yandan mikostatin kullanmaya başladım 7 gündür.
erdem

Mesaj gönderen erdem »

İnşaallah daha iyi olursunuz arkadaşlar.
berkay

Mesaj gönderen berkay »

erdem yazdı:İnşaallah daha iyi olursunuz arkadaşlar.
Erdem dildeki beyazlıklar ne oldu? ben mikostatinle birlikte dil fırçalama seanslarına başladım. Günde dört defa, her birinde 1mg ağza alınan şurup tarzı bir ilaç bu, oral ve kolonal kandidiyaziste kullanılıyor. sistemik etkisi yok; yani ağız, mide, bağırsak ve kolon derken dışkıyla atılıyor, kana geçmiyor. sistemik etkisi olmadığı için doktor kontrolü olmadan eczaneden direk kendim alıp başladım, fazla bir yan etkisi olmaz yüksek ihtimal diye.

Şurubu ağza almadan önce dilin üstünü hafif sertçe fırçalayıp beyazlıkları temizliyorum, sonra şurubu alığ ağzımda birkaç dakika bekletip sonra yutuyorum. bir hafta öncesine göre beyazlıklar azaldı, ama ilaç etki ettiğinden mi yoksa bu dil fırçalama olayından mı bilmiyorum. eğer bende kesin işe yaradığını görürsem buradan yazıcam, ama ne kadar süre kullanacağımı bilmiyorum(nistatin uzun kullanılıyor diye biliyorum).
berkay

Mesaj gönderen berkay »

bir şey daha var. bu sabah ilginç bir şey oldu. Sabahleyin dışkımda bir anormallik dikkatimi çekti. yakından baktığımda dışkının küçük bir kısmının üzeri beyazımsı bir tabakayla kaplıydı sanki, böyle seyrek ve düzensiz, küf yapısında gibi. ilk defa böyle bir şeyle karşılaştım. Hemen mikostatine bağladım ve acaba kolondaki kandida kolonileri sökülmeye mi başladı acaba diye sevindim. ama sonra acaba kötü bir durum mu var diye düşünerek kaygılandım. Yarın sabah tekrar gözlemleyeceğim. Bu durumla ilgili bilgisi olan varsa, özellikle Selçuk Bey eğer bu satırları okursanız yorumlarınızı rica ediyorum.
erdem

Mesaj gönderen erdem »

berkay yazdı:
erdem yazdı:İnşaallah daha iyi olursunuz arkadaşlar.
Erdem dildeki beyazlıklar ne oldu? ben mikostatinle birlikte dil fırçalama seanslarına başladım. Günde dört defa, her birinde 1mg ağza alınan şurup tarzı bir ilaç bu, oral ve kolonal kandidiyaziste kullanılıyor. sistemik etkisi yok; yani ağız, mide, bağırsak ve kolon derken dışkıyla atılıyor, kana geçmiyor. sistemik etkisi olmadığı için doktor kontrolü olmadan eczaneden direk kendim alıp başladım, fazla bir yan etkisi olmaz yüksek ihtimal diye.

Şurubu ağza almadan önce dilin üstünü hafif sertçe fırçalayıp beyazlıkları temizliyorum, sonra şurubu alığ ağzımda birkaç dakika bekletip sonra yutuyorum. bir hafta öncesine göre beyazlıklar azaldı, ama ilaç etki ettiğinden mi yoksa bu dil fırçalama olayından mı bilmiyorum. eğer bende kesin işe yaradığını görürsem buradan yazıcam, ama ne kadar süre kullanacağımı bilmiyorum(nistatin uzun kullanılıyor diye biliyorum).
Haber bekliyorum merakla :)
londra2015

Mesaj gönderen londra2015 »

Dışkı bence diyetin göstergesi sumuk gibi yapışık rengi siyaha yakın olmaya başlıyor sa iyiye gidiyorsun dur
diyetbaslangic

Mesaj gönderen diyetbaslangic »

Merhaba,

- candida mantarı var mı diye duşundum diyete başladım.. araştırırken, sabah uyanınca bardaga tukurun, 15 dk bekleyin, sonra eger tukurugunun aşagı cokuyosa bu mantar var demektir deniyor. denemedim aynen çöktü.

- Diyete başladım 3. günüm, burda yazılanlara gore ve başka okudugum yazılara gore,

Genel olarak tukettiklerim
- salatalık domates, yesil biber(acı olmayan), yogurt(ev yogurtu), yumurta, marul, kabak cekirdegi, kefir, corek otu yagı, bir kaşık elma sirkesi, sabah uyanınca ac karnına kaynatılmış maydanoz suyu
- karbonhidrat, şeker, meyve hic tuketmiyorum
- sadece ilk gun halsizlik vardı başka olmadı, die off da olmadı henuz. Gayet zinde hissediyorum aksine..

probiyotk takviyeside alıcam, 100 tl civarı fiyatları,
durumu tekrardan paylasırım sizinle,
amacım bagırsak florasını dengeye getirmek yine, iyi huylu bakterilerin sayısını artırmak..
bilgileriniz icin tesekkurler
baran

Mesaj gönderen baran »

diyetbaslangic yazdı:Merhaba,

- candida mantarı var mı diye duşundum diyete başladım.. araştırırken, sabah uyanınca bardaga tukurun, 15 dk bekleyin, sonra eger tukurugunun aşagı cokuyosa bu mantar var demektir deniyor. denemedim aynen çöktü.

- Diyete başladım 3. günüm, burda yazılanlara gore ve başka okudugum yazılara gore,

Genel olarak tukettiklerim
- salatalık domates, yesil biber(acı olmayan), yogurt(ev yogurtu), yumurta, marul, kabak cekirdegi, kefir, corek otu yagı, bir kaşık elma sirkesi, sabah uyanınca ac karnına kaynatılmış maydanoz suyu
- karbonhidrat, şeker, meyve hic tuketmiyorum
- sadece ilk gun halsizlik vardı başka olmadı, die off da olmadı henuz. Gayet zinde hissediyorum aksine..

probiyotk takviyeside alıcam, 100 tl civarı fiyatları,
durumu tekrardan paylasırım sizinle,
amacım bagırsak florasını dengeye getirmek yine, iyi huylu bakterilerin sayısını artırmak..
bilgileriniz icin tesekkurler
kardeş iki aydan fazladır yapıyorum
prostatite faydası olması ama 12 kg verdim çok rahatım
bence beta glucan kullan kilo verince bağışıklık sisitemin çökmesin
berkay

Mesaj gönderen berkay »

baran yazdı:[
Dışkılama durumların nasıl Baran? Geçen cuma besin zehirlenmesi geçirdim, belki dediğin gibi bağışıklığım düştüğündendir çünkü ilk defa hayatımda bu tarz birşey beni birgün boyunca yatağa gömdü resmen(benim bildiğim besin zehirlenmesi dediğin cırcır olursun bir iki gün sonra geçer, öyle hasta gibi koca gün halsizlikten uyumazsın..). Şuan gayet iyiyim gerçi ama dışkılamam biraz eskiye dönüş yaptı sanki bu zehirlenme olayından sonra..
ABittersweetLi

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

besin zehirlenmesinin hafif ve ağır olanları var.yediğin şeylerin ne kadar bozuk olduğuna göre değişiyor.bazen yarım gün rahatsızlık geçirirsin.bazende 2 haftayı bulur.en kuvvetlisini ben geçirmişimdir sanırım.2 hafta boyunca mide krampları,ateş,halsizlik,yataktan kalkamama,sürekli büyük tuvalet ihtiyacı.bu ağır durum kendimin dünyanın en şanssız insanı olduğum için başıma gelmişti.şimdiye kadar hiç bir hastalığın gelipte kronikleşmediği olmadı :)
baran

Mesaj gönderen baran »

berkay yazdı:
baran yazdı:[
Dışkılama durumların nasıl Baran? Geçen cuma besin zehirlenmesi geçirdim, belki dediğin gibi bağışıklığım düştüğündendir çünkü ilk defa hayatımda bu tarz birşey beni birgün boyunca yatağa gömdü resmen(benim bildiğim besin zehirlenmesi dediğin cırcır olursun bir iki gün sonra geçer, öyle hasta gibi koca gün halsizlikten uyumazsın..). Şuan gayet iyiyim gerçi ama dışkılamam biraz eskiye dönüş yaptı sanki bu zehirlenme olayından sonra..
ŞU AN SORUN YOK DİYETE İLK BAŞLADIĞIMDA OLMUŞTU AMA ÇABUK ATLATTIM
erdem

Mesaj gönderen erdem »

Arkadaşlar ÇÖZÜM bölümü bence önemli bölüm ve yeni konular açıldikca malesef konu 2.3. Sayfalara kayıyor ve yeni gelen arkadaşlar göremiyor diye bu mesajı yazdım. Konu başa gelsin diye ve diet yapan arkadaşlarımız Son durumlarını anlatirsa çok iyi olur.
NeverGiveUp

Mesaj gönderen NeverGiveUp »

Uzun bi aradan sonra Selamun Aleykum cumleten. Bu yazıyı yazdıktan sonra yine bu uzun araya devam etmeyi düşünüyorum.

> Bugün forum üzerinden CENGO arkadasimizla görüstüm yeniden, sağolsun kafasını bu işle meşgul etmek istemese de beni kırmadı ve bi cevap yazdı. İçeriği virgülüne dokunmadan aynen aktarıyorum:

Kardeşim ben uzun bi süredir eskisi gibiyim diyet miyette uygulamıyorum tamamen iyiyim şunu anladım psikoloji herseye kadir o çektigim ağrılardan eser kalmadı kafanı oraya ne kadar verirsen o kadar sıkıntı agrısada başka şeylere yönel evlendim düzenli cinsel yaşamım var belki o da düzelmem de katkıda bulunmustur ne kadar tedavisi olmayan bi illete yakalandıgın fikri üzerinde durursan o kadar batarsın son cümle herşeyi açıklıyor azıcık düşüneyim yine ağrıcak biliyorum selamlar kib..

(CENGO'yu tanımayanlar için söylüyorum, eskilerdendir. Bütün kronik prostatit evrelerini yaşamış bi arkadaşımızdır)

Benim durumum gitmeli- gelmeli hala. Eskıye göre fena sayılmaz fakat hala arada ataklar oluyor. 2 ay süre biçiyorum kendime demiştim sıfırlamak için fakat yanıldığımı görüyorum zira çok daha uzun bi zaman dilimi gerekiyor kendimi toparlamam için. Zaten diyete başladım başlayalı da hep yarım yamalak ilerledi. İlk etapta kg vermedim fakat sonra 10 kg birden verdim, bu çok istediğim bi durum değildi. 67 Kg'ye kadar düştüm. Çok abartmadan sadece basit şeker ve unlu gıdaların tamamından uzak durarak devam ediyorum. Değilse prostatit kadar abartı zayıflamak da başıma iş açacak : ) Yeni katılan arkadaşlar aman ha dünyamız karardı diye dert etmesinler, güçlü olmak böyle durumlarda ihtiyacınız olan tek şey. Kendnizi oyalayacak bişeyler bulun, hobiler edinin. Geçmiş olsun herkese.

Selamlar, saygılar.
Ozan | 29 | Kayseri | 19 Kasım 2014

Ne dilersen HAK'tan dile, kılavuz ol doğru yola.
berkay

Mesaj gönderen berkay »

NeverGiveUp yazdı:Uzun bi aradan sonra Selamun Aleykum cumleten. Bu yazıyı yazdıktan sonra yine bu uzun araya devam etmeyi düşünüyorum.

> Bugün forum üzerinden CENGO arkadasimizla görüstüm yeniden, sağolsun kafasını bu işle meşgul etmek istemese de beni kırmadı ve bi cevap yazdı. İçeriği virgülüne dokunmadan aynen aktarıyorum:

Kardeşim ben uzun bi süredir eskisi gibiyim diyet miyette uygulamıyorum tamamen iyiyim şunu anladım psikoloji herseye kadir o çektigim ağrılardan eser kalmadı kafanı oraya ne kadar verirsen o kadar sıkıntı agrısada başka şeylere yönel evlendim düzenli cinsel yaşamım var belki o da düzelmem de katkıda bulunmustur ne kadar tedavisi olmayan bi illete yakalandıgın fikri üzerinde durursan o kadar batarsın son cümle herşeyi açıklıyor azıcık düşüneyim yine ağrıcak biliyorum selamlar kib..

(CENGO'yu tanımayanlar için söylüyorum, eskilerdendir. Bütün kronik prostatit evrelerini yaşamış bi arkadaşımızdır)

Benim durumum gitmeli- gelmeli hala. Eskıye göre fena sayılmaz fakat hala arada ataklar oluyor. 2 ay süre biçiyorum kendime demiştim sıfırlamak için fakat yanıldığımı görüyorum zira çok daha uzun bi zaman dilimi gerekiyor kendimi toparlamam için. Zaten diyete başladım başlayalı da hep yarım yamalak ilerledi. İlk etapta kg vermedim fakat sonra 10 kg birden verdim, bu çok istediğim bi durum değildi. 67 Kg'ye kadar düştüm. Çok abartmadan sadece basit şeker ve unlu gıdaların tamamından uzak durarak devam ediyorum. Değilse prostatit kadar abartı zayıflamak da başıma iş açacak : ) Yeni katılan arkadaşlar aman ha dünyamız karardı diye dert etmesinler, güçlü olmak böyle durumlarda ihtiyacınız olan tek şey. Kendnizi oyalayacak bişeyler bulun, hobiler edinin. Geçmiş olsun herkese.

Selamlar, saygılar.
Ozan hoşgeldin. Durumunun eskiye göre hala iyi olduğunu görmek sevindirici. Bu hastalığı henüz sıfırlayamamış olman şaşırtıcı değil, zira neyle uğraştığımızı hepimiz biliyoruz. Kilo vermen umarım diyeti sekteye uğratmaz, çünkü şuan için diyeti hali hazırda en uzun süredir uygulayan sensin ve sen yazdıkça biz de seni gözlemlemiş oluyoruz. Hayatından tüm şekerleri yiyecekleri ve unlu mamülleri çıkardıysan diyeti deldiğin nokta ne bilmiyorum, tahminimce meyve ve baklagili kastediyorsun, çünkü zaten başka yasak birşey yok bizi zorlayacak.

Diyete güçlü bitkisel takviyeler gerekebilir. Ve bunun da zamanı geliyor. Brokoli tezgahlara çıkacak. En az 3 haftalık bir kür bakarsın daha da işe yarar. Limon-sarımsak kürü de ardından kombine edilebilir.
berkay

Mesaj gönderen berkay »

Bu arada diyet işiyle gözle görülür kilo vermeyen bir ben varım herhalde. Sanırım bu durum öğünlerimi güçlü yapmamdan kaynaklanıyor. Herşeyi bol kese yiyorum.
- Yani eskiden kahvaltıda bir yumurta yerdim, artık iki tane yiyorum.
- 10 zeytin yerdim, artık 15.
- O gün akşam akşam yemeğinde bamya yemeği varsa, tabağıma daha fazla koyuyorum.
- Mesela dün sardalya yedim söylemesi ayıp, yanında koca bir tabak salata yedim ve o salatayla da bir kişi doyabilirdi aslında.
- Hergün 2 ceviz+7 badem+7 fındık üçlüsünü sekteye uğratmıyorum, az görünen bu miktar bile ciddi yağ içeriyor.

Diyette 53. günüm ve son iki gün hariç diyeti hiç bozmadım. Bu iki gündür günde iki avuç iğde yiyorum. Çünkü her gün yanından geçtiğim ağaç olgun iğdelerle dolu ve bu meyveye karşı koyamıyorum. Tabiki çok tatlı birşey olsa yemezdim. İğdeyi dün internetten araştırdım içim rahatladı, bağırsaklara ve prostata faydalı bir meyveymiş. Candida diyeti yapan bir kişi daha ne ister ki:) Zaten mevsimi de çok kısa. Nasıl olsa kışın hiçbir meyveyi yemeyeceğimi bilmiyorum, tek istisnam iğde olsun, belki bozmak bir yana diyete faydalı bir katkı bile oluyordur bilmiyorum.

Prostat hariç genel sağlık durumumdaki yükselme, yani dinçliğimi kastediyorum, devam etmekte. Prostatit konusunda henüz bir ilerlemem yok, ereksiyon bozukluğu ve sık idrar tek sorunum. Ozan'ın dediği gibi bu organı kafamdan atmaya çalışıyorum ama bu çok zor bir şey. Yanımdaki adamlar 3-4 saatte bir işerken, benim 1-1,5-2 saatte bir(değişiyor duruma göre) idrar yapıyor olmam bile bu hastalığı unutmamı engelliyor. Gerçi şu da var, kimse adam gibi su içmiyor, acaba onlar da benim gibi su içse kaç saatte bir idrara çıkarlardı merak ediyorum.
baran

Mesaj gönderen baran »

ARKADAŞLAR 2,5 AYDIR DİYETE BÜYÜK ORANDA UYUYORUM
İLK İKİ AY 12 KG VERDİM YAKLAŞIK İKİ HAFTADIR KİLO KAYBIM YOK
DİYETİN YANINDA Q-CP PROPOLİS POLEN VE KABAK ÇEKİRDEĞİ KULLANIYORUM
AĞRILAR İNİŞLİ ÇIKIŞLI CİNSEL SORON YOK AMA AĞRILI BOŞALMA VAR
İLK AY BETA GLUCAN KULLANDIM AĞRILARIM AZALDI BİR AYDAN SONRA KESTİM AĞRILARIM ARTI
ON GÜNDÜR BETA BETA GLUCAN KULLANMAYA BAŞLADIM AĞRILARIM NİSBETTEN AZALDI
BUNUN SEBEBİ DÖNEMSEL AĞRI OLABİLİR
YADA BETA GLUCAN ETKİSİ OLABİLİR
3-4 GÜNDE BİR BOŞALMAK KESEİNLİKLE RAHATLATIYOR
HAFİF SPOR İYİ GELİYOR AMA BEN YAPAMADIM BU EKSİK KALDI
BİR AY DAHA DİYETE DEVAM EDECEĞİM BAKALIM NE OLACACAK
NeverGiveUp

Berkay hocam; meyve, baklagil, bulgur, pirinc ve ozellikle patates en zengin icerikl karbonhidrattir. Ve bizim buralarin temel gidalarindan. Kilo verdiren seyler ozunde bunlarin eksikligi. Bunlarin kullanildigi sebze yemekleri de var elbette, sarmalar dolmalar vs. Fakat Baran'in da dedigi gibi bi yerden sonra kilo kaybi duracaktir ideal kilodan sonra. Benim boy 177, 67 kg'ye indim, omuzlar falan dusunce kendimi kotu hissettim. Fakat daha zinde oldugumu, uyusuklugu attigimi soyleyebilirim diyetle beraber. Bir de su sigarayi birakabilsem..

NeverGiveUp

Bu arada dusunen arkadaslar icin, prostat cayinin da candida destekleyici ozelligi var.

kadir25
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen kadir25 »

Ben 2 hafta gibi bi sure uygulayabildim bu diyeti agrilar zaten pek fazla yoktu o yuzden pek emin degilim bu konuda fakat o diyetten sonra her sabah ereksiyon olmaya basladi bende %80 civarinda her sabah ereksiyon oluyor ve diyetten sonra basladi bu bende hayirlisiyla kisa bi sure sonra tekrar baslicam. Zayifim zaten bide bu diyete baslayinca bayaa zayiflamistim o yuzden biraktim