Tehlikesi nedir ya da geçer mi kendiliğinden

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
mesut
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Tehlikesi nedir ya da geçer mi kendiliğinden

Mesaj gönderen mesut »

reaktif artrit belirtilerini iki haftadır yaşıyorum ve ciddi manada rahatsızım yürüyemez hale geldim Gözde yanmalar dahi başladı o kadar antibiyotik te kullandık şimdi bu çıktı ne yapmam lazım bunun için tehlikeli midir arkadaşlar tecrübeli arkadaşlar yol gösterirse sevinirim
Sefil
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Re: Tehlikesi nedir ya da geçer mi kendiliğinden

Mesaj gönderen Sefil »

Bunun testi var diye biliyorum kandan bakılıyor
mesut

Mesaj gönderen mesut »

Nasıl bir test
mesut

Mesaj gönderen mesut »

Birde üroloji mi bakıyor yoksa dahiliye mi arkadaşlar
mesut

Mesaj gönderen mesut »

Bir fikri olan yokmu arkadaşlar
toprak12

Mesaj gönderen toprak12 »

Reaktif Artrit genelde geçicidir bende de çıkmıştı.Yaptırdğım testler : Crp,Sedimentasyon,Rf
murat222
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen murat222 »

mesut yazdı:Bir fikri olan yokmu arkadaşlar
Dahiliye doktoru romatoloji bulursan daha iyi olur
Rf sedimantasyon crp ve aso baktır kandan
mesut

Mesaj gönderen mesut »

As dediğin nasıl oluyor ki biraz açar mısın
mesut

Mesaj gönderen mesut »

Enfeksiyon vücutta varsa crp yüksek çıkmalı ama bende crp hep normal
Bende korkmaya başladım yani bu ağrılar ilk defa oluyor her geçen gün daha kötüye gidiyorum
mesut

Mesaj gönderen mesut »

modjo yazdı:Ankilozan spondolit omurga eklemlerindeki kalıcı dejenerasyon ve yumuşak doku hasarı zamanla kemiksi doku halini alıyor ben özetledim sana araştırırsan daha net anlarsın sırtın üst kısmını boyun ve kürek kemiği gibi tutumunlar gece uyurken ağrı özellikle sabah bel tutulması ve gün içinde ağrının azalması şeklinde gozlemlenir. Ama en belirgin özelliği bel ve femur başı ağrısı ayrıca satılık eklemlerde yane bel omurlarının sakral onularıyla buluştuğu nokta ve sağ tarafı sol tarafında dejenerasyon ve ağrı olur o bölgenin mr ve filmi çekilir bakılır. Bence sen bunları düşünme reaktif artriti vücuttaki enfeksiyonu uzun süre vücutta tutmadan ki bu prostatit de olabilir yenmeye çalış yoksa sürekli ağrın olabailir ben mesela bugün yarim saat hiç yürüyemedim sonra 4 saat hiç bir agrım yoktu sonra yarim saat tekrar geldi gitti.
Hacı şu an bu yazdıklarınla sanki beni anlatıyorsun şu an yaşadıklarım bunlar işte peki prostat iltihabı için kullanacağımız antibiyotik iyi gelir mi bu artirite
mesut

Mesaj gönderen mesut »

Benim hastalığım 1.5 yıl oldu önce menide enteroccous bakterisi iki gün sonraki tahlilde klebesila bakterisi çıktı başka hastanede de meni verdim yine klebesila çıktı bir ay yatarak tedavı aldım bakteri gitti ama yanma geçmedi ama. Bu artirit rahatsızlığım iki hafta oldu başladı önümüzdeki hafta sitede bahsi geçen iki doktordan birine gidecem bakalım ne olacak yoruldum anlayacağın
murat222

modjo yazdı:Ben aslında kendimi anlatıyorum bizde kalıcı oldu malesef biz derken veysel var forumda o benle bire bire aynı tim semptomlar herşey aynı. Soyle acıklıyım sana reaktif artrit hastalıkta eğer eğer üriner sistem enfeksiyonu var ise bunu iyileştirecek antibiyotikler kullanırken yada kullandıktan sonra azalır yada ortadan tamemen kaybolur yane soruna yanitim evet antibiyotikler ise yarar özellikle bel soğukluğu gibi hastalıkları ve bunları yapan patojen ortadan kalkarsa reaktif artritte ilerlemeden yenmiş olursun tamamen kurtulursun. Buyuzden panikleme çok yeni daha sendeki bakteri neydi

Üreoplazma clamidya ve entereccus sonrası olabilir reaktif artrit
Bndede bi dönem çıktı sonra geçti
Ama bazen nisan mayıs gibi sadece kalça eklemimde acıma oluyor endol alıyorum 15 gün geçiyor
murat222

modjo yazdı:
murat222 yazdı:
modjo yazdı:Ben aslında kendimi anlatıyorum bizde kalıcı oldu malesef biz derken veysel var forumda o benle bire bire aynı tim semptomlar herşey aynı. Soyle acıklıyım sana reaktif artrit hastalıkta eğer eğer üriner sistem enfeksiyonu var ise bunu iyileştirecek antibiyotikler kullanırken yada kullandıktan sonra azalır yada ortadan tamemen kaybolur yane soruna yanitim evet antibiyotikler ise yarar özellikle bel soğukluğu gibi hastalıkları ve bunları yapan patojen ortadan kalkarsa reaktif artritte ilerlemeden yenmiş olursun tamamen kurtulursun. Buyuzden panikleme çok yeni daha sendeki bakteri neydi

Üreoplazma clamidya ve entereccus sonrası olabilir reaktif artrit
Bndede bi dönem çıktı sonra geçti
Ama bazen nisan mayıs gibi sadece kalça eklemimde acıma oluyor endol alıyorum 15 gün geçiyor
Yahu arkadaş nasıl bir hastaliktir bu prostatit delircem du halimize bak ya bende senin gibiyim bu arada klamidya da çok hızlı tetikliyor reaktif artriti tedavi edilmezse spondilit yapıyor allah yardım etsin burdaki herkese. Yakında kafayı yicem ben az kaldı

Bnm ilk ilişkim 2010 da oldu 1 yıl sonra artrit çıktı. reaktif artrit çıktıktan 5-6 yıl sonra pcr da üreoplazma buldum çok test yaptım bulamamıştım prostat sıvısından pcrda çıktı daha önce üreoplazma kültürü yapmıştım çıkmamıştı
Sonrada pcrda çıkmadı ama toplam da 4 pcr yaptım.kültür de entereccus çıktı
Kaan34
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen Kaan34 »

Öncelikle geçmiş olsun bunların hepsi bende de mevcut hatta fazlası var Eklemlerde ağrı göz de belafarit sinüzit ayaklarda karıncalanma göğüs ve sırt bölgesinde sivilce bende bunlar clamidya mikronundan sonra çıktı
mesut

Mesaj gönderen mesut »

Geçtimi peki sende
murat222

Kaan34 yazdı:Öncelikle geçmiş olsun bunların hepsi bende de mevcut hatta fazlası var Eklemlerde ağrı göz de belafarit sinüzit ayaklarda karıncalanma göğüs ve sırt bölgesinde sivilce bende bunlar clamidya mikronundan sonra çıktı
Klamidya hangi testte buldun
Kaan34

Mesaj gönderen Kaan34 »

2 senedir uğraşıyorum tam geçmedi gözdeki zaten kronik ayak taki karıncalanma hep var hiç geçmiyor bir dünya şey yaşadım yazmakla bitmez bir clamidya yüzünden bütün kan testlerim de normal hla b27 dahi negatif şimdi romatoloji ye gidiyorum bu arada prostatit de hafif semtomlar devam ediyor
murat222

Kaan34 yazdı:2 senedir uğraşıyorum tam geçmedi gözdeki zaten kronik ayak taki karıncalanma hep var hiç geçmiyor bir dünya şey yaşadım yazmakla bitmez bir clamidya yüzünden bütün kan testlerim de normal hla b27 dahi negatif şimdi romatoloji ye gidiyorum bu arada prostatit de hafif semtomlar devam ediyor

Hala klamidya çıkıyormu testte? Pcrdamı çıktı
Kaan34

Mesaj gönderen Kaan34 »

Şuan yok kültürde çıktı özel bi hastanede 2 yıl önce
toprak12

Mesaj gönderen toprak12 »

Kaan34 yazdı:2 senedir uğraşıyorum tam geçmedi gözdeki zaten kronik ayak taki karıncalanma hep var hiç geçmiyor bir dünya şey yaşadım yazmakla bitmez bir clamidya yüzünden bütün kan testlerim de normal hla b27 dahi negatif şimdi romatoloji ye gidiyorum bu arada prostatit de hafif semtomlar devam ediyor
Sizdeki semptomların aynısını ben şuan prostatitin 3 ayında yaşıyorum bu konuda ne önerebilirsiniz?
Kaan34

Mesaj gönderen Kaan34 »

Önce dahiliye ye randevu al git o bi takım kan testleri yapıp seni romatoloji ye yönlendirir sorunlarını romatoloji çözecek
Kaan34

Mesaj gönderen Kaan34 »

Muhtemelen reiter sendromu olmuşsunuz vakit kaybetmeden dahiliye ye gidin
kader48

Mesaj gönderen kader48 »

toprak12 yazdı:
Sizdeki semptomların aynısını ben şuan prostatitin 3 ayında yaşıyorum bu konuda ne önerebilirsiniz?
Hocam bu iş kader işi bazen hiç birşey yapmazsın, ama hiç bir sıkıntı olmadan yaşarsın. Bazen yapmadığın şey kalmaz, ama ağrıdan hastalıktan sızıdan kurtulamazsın. Ben 2,5 yıldır prostatitliyim. Hastalık başladıktan sonra iki testte staphyloccus aures üredi, doktorlar pek sallamadı. Bir doktor bu geçmez Hocam bununla yaşayacaksın dedi. Antibiyogram testlerinde sefalasporin grubu ilaç endike çıkmasına rağmen, hiç bir doktor yazmadı. Hatta bazı doktorlar sonuca bile inanmadı. Bu sonuç Çok iddialı diye, Benim prostatit şikayetim, penis başı hassasiyeti, kaşıklarda batma haricinde hiç bir şikayetim olmadı. En sonunda Zafer Oymana muayene oldum, Zafer Hoca, iesef yazdı, ondan sonra rahat ettim. Prostatit olduğum zamandaki en iyi zamanımı geçirdim. Belirti yanma Herşey gitti lökosit bile düştü. Ama gel gelelim artriti bir kere tetikledi, reaktif artritim, romatoloğoda bir türlü randevu alamıyorum. Sürekli dolu, o yüzden ne yap et, hastalığı ilk bir bir buçuk yılda baskılanmaya bak. Fazla zaman geçirme. Yoksa daha sonra işin içine romatizma çeşitleri girince, işin içinden çıkamıyorsun.

Herkese geçmiş olsun.
Kaan34

Mesaj gönderen Kaan34 »

Yeşil alan açıldıysa gece saat 12 de başla randevu aramaya yoksa alamazsın randevu
mesut

Mesaj gönderen mesut »

kader48 yazdı:
toprak12 yazdı:
Hocam bu iş kader işi bazen hiç birşey yapmazsın, ama hiç bir sıkıntı olmadan yaşarsın. Bazen yapmadığın şey kalmaz, ama ağrıdan hastalıktan sızıdan kurtulamazsın. Ben 2,5 yıldır prostatitliyim. Hastalık başladıktan sonra iki testte staphyloccus aures üredi, doktorlar pek sallamadı. Bir doktor bu geçmez Hocam bununla yaşayacaksın dedi. Antibiyogram testlerinde sefalasporin grubu ilaç endike çıkmasına rağmen, hiç bir doktor yazmadı. Hatta bazı doktorlar sonuca bile inanmadı. Bu sonuç Çok iddialı diye, Benim prostatit şikayetim, penis başı hassasiyeti, kaşıklarda batma haricinde hiç bir şikayetim olmadı. En sonunda Zafer Oymana muayene oldum, Zafer Hoca, iesef yazdı, ondan sonra rahat ettim. Prostatit olduğum zamandaki en iyi zamanımı geçirdim. Belirti yanma Herşey gitti lökosit bile düştü. Ama gel gelelim artriti bir kere tetikledi, reaktif artritim, romatoloğoda bir türlü randevu alamıyorum. Sürekli dolu, o yüzden ne yap et, hastalığı ilk bir bir buçuk yılda baskılanmaya bak. Fazla zaman geçirme. Yoksa daha sonra işin içine romatizma çeşitleri girince, işin içinden çıkamıyorsun.

Herkese geçmiş olsun.
Senin gözlerinde de yanma var mı bende 1 haftadır gözüm acayıp yanıyor ya birde tahlilerde bişey çıkmıyor reaktif artritt nasıl çıkar onu anlamıyorum ama gözümde yanma çok fazla var