Enterococ tayfa

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
nolucam
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Enterococ tayfa

Mesaj gönderen nolucam »

Abiler bende de enterecoc faecalis üredi onun ürememesi için dua ediyordum ama malesef üredi düzen labaratuvara verdiğim kültür sonucunda öğrendim bunu napacağıma dair hiç bir fikrim yok yazılanları okudum nerden bulaştığına dair bir kaç fikrim var ama hangisidir bilemiyorum Eylül ayında varikosel ameliyatı oldum ayrıca 2 sene önce bir oral ilişkim oldu ama hangisinde bulaş olmuştur bilemiyorum sonuç olarak bu menem bakteriden kurtulmak imkansız gibi duruyor. daha önce prostat sıvısından lökosit sayımı yapmıştı zafer hoca 1.2 gelmişti Hüseyin hocada da 1.2 geldi ama buna rağmen enterecoc çıkması normal mi anlam veremiyorum ayriyeten prostatta taş var ama önemsiz dedi Hüseyin hoca acaba bumu sebep oluyor bu bakteriye aklım durmuş durumda izliyceğim yol hakkında fikir vermek yardımcı olmak istiyorum diyen varsa buyursun. 20 yaşındayım daha çok gencim böyle durumun ben içine sokayım.
En büyük dertler kendi uydurduğumuz çarelerden gelir.
mesut
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Re: Enterococ tayfa

Mesaj gönderen mesut »

Tahlili Hüseyin hocada mı yaptın çıktı kardeş
nolucam

Mesaj gönderen nolucam »

Sıvıyı Hüseyin hoca aldı düzen labaratuvarda üredi benim acıbademe verdiğim kültür yarın çıkacak
mesut

Mesaj gönderen mesut »

Duyarlı ilaçlar çıkmadı mı peki
nolucam

Mesaj gönderen nolucam »

Çıktıda geçiricek mi bilmiyorum kafam çorba gibi abi inanki en korktuğum şey başıma geldi...
ege

Mesaj gönderen ege »

Sıkıntının bu bakteri olduğunu anlamak zor. Bende de vardı. Hem E.coli hem de E. Faecalis. İlaç kullandım. Kültür aldırdım E.coli gitmiş. İyi güzel dedim. E.faecalis için ilacı bitirip kültür aldırdım busefer faecalis gitmiş E.coli gelmiş. Doktorların genel görüşü bunlar vucutta varolan bakteriler, çıkabilirler. Bir sorunun yoksa sağlıklı beslen, bol su iç, düzenli ama abartmadan boşal ve temiz yaşa. Ben şu an böyle yapmaya çalışıyorum. İlaç almıyorum E.coli için. Hüseyin bey iğne verdi sıkışırsan yaptır dedi hepsi okadar.
nolucam

Mesaj gönderen nolucam »

Veysel abi iğne ile falan geçicek kolay bir bakteri değil sen daha iyi biliyorsun Samet abi ve sen bunun en büyük örneklerisiniz
nolucam

Mesaj gönderen nolucam »

veysel yazdı:
nolucam yazdı:Veysel abi iğne ile falan geçicek kolay bir bakteri değil sen daha iyi biliyorsun Samet abi ve sen bunun en büyük örneklerisiniz
Herşey olacağına varır. Önceliğin psikolojini bozmamak olsun. Sen elinden geleni yap tedavini ol. Belki sende işe yarar. Kim bilir.
Bizde hiçbir faydası olmadı. Onun için faj tedavisi düşünüyorum. Hakkımızda hayırlısı.
Abi bu faj tedavisi içine siniyor mu gerçekten inanıyor musun denemeye değer mi?
nolucam

Mesaj gönderen nolucam »

Ben anlamadım bu işten abiler bu düzen mi yanlış sonuç veriyor acıbadem mi çünkü acıbademde üreme olmadı
fatihh
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen fatihh »

Ben acıbadem de yaptırdım bişey çıkmadı pcr da geçen haftalarda,şu an hüseyin hocanın verdiği ilaçları kullanıyorum ama ankaradaki bir laboratuvarda tekrar baktırıcam.Doktor bulduktan sonra tabi ki prostat sıvısı aldıracak.Ben bu foruma yeni katıldım ama arkadasım yaklasık 18 yıldır bu hastalıkla uğrasıyormuş yakalandığımda öğrendim ben de onun bu durumunu.Onun non bakterielmiş dediğine göre durumu ama bence bulamıyorlar,iyi bir laboratuvar denemek lazım bence burda bir sıkıntı var.
kader48
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen kader48 »

nolucam yazdı:Ben anlamadım bu işten abiler bu düzen mi yanlış sonuç veriyor acıbadem mi çünkü acıbademde üreme olmadı
Forumda bu durumu yaşayan baya insan var. Ama ben acıbadem de Hüseyin Hocanın, düzenin sonuçları sağlamdır, güvenilirdir dediğini duymuştum. Hatta şöyle izah edeyim, bazı arkadaşlar düzenin sonuçlarına Acıbadem’den daha fazla güveniyor dediğini söylüyor.

Geçmiş olsun.
nolucam

Mesaj gönderen nolucam »

Hüseyin hoca duocid ve sulcid yazdı iğneler bittikten sonra tablete geçicem bakalım nolucak belki kurtulurum.
Mrshadow

Mesaj gönderen Mrshadow »

muhtemelen biyogramında ampisilin 'e duyarlı çıkmıştır. ondan yazmıştır.
bu bakteri antibiyotik ajanları iyi atlatıyor demek ki
nolucam

Mesaj gönderen nolucam »

Mrshadow yazdı:muhtemelen biyogramında ampisilin 'e duyarlı çıkmıştır. ondan yazmıştır.
bu bakteri antibiyotik ajanları iyi atlatıyor demek ki
Aynen öyle ampisiline duyarlı çıktı
mesut

Mesaj gönderen mesut »

Hangi iğneyi yazdı sana sen mi iğne istedin yoksa kendisi mi iğne kullan dedi
nolucam

Mesaj gönderen nolucam »

Ben rica ettim iğnede yazalım diye sulcid yazdı