Lütfen önerilerinizi yazarmısınız teşekkürler

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
meto92
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Lütfen önerilerinizi yazarmısınız teşekkürler

Mesaj gönderen meto92 »

Herkese gecmiş olsun . Benim hikayem şöyle 1 yıl once 2017 aralıkta bulastı ilk baslarda penis ucunda kaşıntı ile basladı sonra peniste ağrı suanda pelvik bölgede bacaklara kadar ağrı içerde yanma ve peniste ağrı olarak devam ediyor ayrıca varikosel var çift taraflı olarak sperm değerleri düşük geldi onunla ilgili ameliyat olmayı düşünüyorum yakın zmandada olucam
Test olarak
Akla gelebilecek herseyi yaptım bir tek prostat masajı ile sıvı alınıp ona kültür testi yaptırmadım onu yapmadılar neden ise
Tedavi olarak
bir tek tavanic kullandım 1 ay onda gecti baya 2 ay falan bişeyim yoktu sonra su anki semptomlarla devam ediyor cok ağrı
Tanı olarak
En son özelde doktora gittim kronik prostatiy olduğumu ve takıntılı oldugumu söyleyip psikoloji doktoruna yönlerdirdi
Yapmam gereken ne bilemiyorum artık ilk önce su varikosel ameliyatını olup secenekleri azaltmak istiyorum Bu ağrılardan kurtulmamın baska yöntemleri varmı yazarsanız cok sevinirimm
asosyal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Re: Lütfen önerilerinizi yazarmısınız teşekkürler

Mesaj gönderen asosyal »

meto92 yazdı:Herkese gecmiş olsun . Benim hikayem şöyle 1 yıl once 2017 aralıkta bulastı ilk baslarda penis ucunda kaşıntı ile basladı sonra peniste ağrı suanda pelvik bölgede bacaklara kadar ağrı içerde yanma ve peniste ağrı olarak devam ediyor ayrıca varikosel var çift taraflı olarak sperm değerleri düşük geldi onunla ilgili ameliyat olmayı düşünüyorum yakın zmandada olucam
Test olarak
Akla gelebilecek herseyi yaptım bir tek prostat masajı ile sıvı alınıp ona kültür testi yaptırmadım onu yapmadılar neden ise
Tedavi olarak
bir tek tavanic kullandım 1 ay onda gecti baya 2 ay falan bişeyim yoktu sonra su anki semptomlarla devam ediyor cok ağrı
Tanı olarak
En son özelde doktora gittim kronik prostatiy olduğumu ve takıntılı oldugumu söyleyip psikoloji doktoruna yönlerdirdi
Yapmam gereken ne bilemiyorum artık ilk önce su varikosel ameliyatını olup secenekleri azaltmak istiyorum Bu ağrılardan kurtulmamın baska yöntemleri varmı yazarsanız cok sevinirimm
Istanbul dasin anlaşılan ozelde zafer oyman hocaya git veya geçen grupta biri yazmıştı üsküdar devlet hastanesi onur fikri hocaya git muayene oldu psikolojik diyen doktor isini bilmeyen adam dir
meto92

Mesaj gönderen meto92 »

Aynen istanbuldatım zafer hocaya gitcem randevu alıcam onada 1 sene oldu bnm acaba gec kaldım mı ESWT yaptırım mı veya bitkisel tedavi olarak devam edeyımmı burdakı arkadaslar iğne tedavisi falan olmus 3 ay bn hiç bişey kullanmadımm onları soylesem yaparmı doktor gecermi kafam cok karısık valla ne biçim bi hastalık mış anlamadımm bn bunu
asosyal

Mesaj gönderen asosyal »

meto92 yazdı:Aynen istanbuldatım zafer hocaya gitcem randevu alıcam onada 1 sene oldu bnm acaba gec kaldım mı ESWT yaptırım mı veya bitkisel tedavi olarak devam edeyımmı burdakı arkadaslar iğne tedavisi falan olmus 3 ay bn hiç bişey kullanmadımm onları soylesem yaparmı doktor gecermi kafam cok karısık valla ne biçim bi hastalık mış anlamadımm bn bunu
Kardeşim hastalık sıkıntı bunu bil 2 kutu ilaç kullanılarak geçmiyor. Hocaya görün kardeşim önce sonra bak ben 12 senedir çekiyorum arada düzelirsin sevgilin gibi tekrar geri gelir beraber yaşarsın şimdiden geçmiş olsun
daniel33
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen daniel33 »

asosyal yazdı:
meto92 yazdı:Aynen istanbuldatım zafer hocaya gitcem randevu alıcam onada 1 sene oldu bnm acaba gec kaldım mı ESWT yaptırım mı veya bitkisel tedavi olarak devam edeyımmı burdakı arkadaslar iğne tedavisi falan olmus 3 ay bn hiç bişey kullanmadımm onları soylesem yaparmı doktor gecermi kafam cok karısık valla ne biçim bi hastalık mış anlamadımm bn bunu
Kardeşim hastalık sıkıntı bunu bil 2 kutu ilaç kullanılarak geçmiyor. Hocaya görün kardeşim önce sonra bak ben 12 senedir çekiyorum arada düzelirsin sevgilin gibi tekrar geri gelir beraber yaşarsın şimdiden geçmiş olsun
12 yıl çok uzun. Bu kadar uzun sürmesinin bir sebebi olmalı. Doğru teşhis ve doğru tedavi gecikmiş olmalı. İstisnai durumlarda 2 yılın üzerine çıkıyor tedavi süresi.
asosyal

Mesaj gönderen asosyal »

daniel33 yazdı:
asosyal yazdı:
12 yıl çok uzun. Bu kadar uzun sürmesinin bir sebebi olmalı. Doğru teşhis ve doğru tedavi gecikmiş olmalı. İstisnai durumlarda 2 yılın üzerine çıkıyor tedavi süresi.
Kardeşim 50 yıldır çeken adamla bile karşılaştım. 12 yıl boyunca sürekli hasta olmadım 3-4 ay oluyordu tedavi ile 2 sene bile hiç agrım olmadan yaşadığımı bıliyorum ama 14 aydır ağrı çektim 3 aydır ıyi idim faranjit oldum 4 gün önce pelvik ağrısı ile sağolsun gene başladı :oops:
daniel33

Mesaj gönderen daniel33 »

asosyal yazdı:
daniel33 yazdı:
asosyal yazdı: Kardeşim hastalık sıkıntı bunu bil 2 kutu ilaç kullanılarak geçmiyor. Hocaya görün kardeşim önce sonra bak ben 12 senedir çekiyorum arada düzelirsin sevgilin gibi tekrar geri gelir beraber yaşarsın şimdiden geçmiş olsun
Kardeşim 50 yıldır çeken adamla bile karşılaştım. 12 yıl boyunca sürekli hasta olmadım 3-4 ay oluyordu tedavi ile 2 sene bile hiç agrım olmadan yaşadığımı bıliyorum ama 14 aydır ağrı çektim 3 aydır ıyi idim faranjit oldum 4 gün önce pelvik ağrısı ile sağolsun gene başladı :oops:
Anladım, geçmiş olsun. Ama prostatta 12 yıldır enfeksiyon ve ödem mi var? Atılamıyor mu yoksa cinsel ilişkiden sonra yine mi bulaşıyor? Pelvik bölgedeki ağrı prostat iltihabına bağlı olmak zorunda degil ki.
asosyal

Mesaj gönderen asosyal »

daniel33 yazdı:
asosyal yazdı:
daniel33 yazdı:
Anladım, geçmiş olsun. Ama prostatta 12 yıldır enfeksiyon ve ödem mi var? Atılamıyor mu yoksa cinsel ilişkiden sonra yine mi bulaşıyor? Pelvik bölgedeki ağrı prostat iltihabına bağlı olmak zorunda degil ki.
Hiç ilişkim olmadı. Bekarım bende bakteri tespit edilmedi ama ödemi rektal tuşe ve ultrason da şişliği gördü iğne hap kullanınca iyiyim ama göbek altında sürekli ağrı yapıyor gaz varmış gibi geceleri gene idrara cikmaya başladım. Düzeldim ama 2 sene sonrada tekrar etti 6 ay sonrada 12 senedir aralıksız çekmiyorum. Zaten üniversite okurken teşhis koyamadı doktorlar 4 sene sonunda memlekette gelince şiddetli ağrı ve titreme sonucunda teşhisi koydular anca
meto92

Mesaj gönderen meto92 »

asosyal yazdı:
daniel33 yazdı:
asosyal yazdı: Kardeşim 50 yıldır çeken adamla bile karşılaştım. 12 yıl boyunca sürekli hasta olmadım 3-4 ay oluyordu tedavi ile 2 sene bile hiç agrım olmadan yaşadığımı bıliyorum ama 14 aydır ağrı çektim 3 aydır ıyi idim faranjit oldum 4 gün önce pelvik ağrısı ile sağolsun gene başladı :oops:
Hiç ilişkim olmadı. Bekarım bende bakteri tespit edilmedi ama ödemi rektal tuşe ve ultrason da şişliği gördü iğne hap kullanınca iyiyim ama göbek altında sürekli ağrı yapıyor gaz varmış gibi geceleri gene idrara cikmaya başladım. Düzeldim ama 2 sene sonrada tekrar etti 6 ay sonrada 12 senedir aralıksız çekmiyorum. Zaten üniversite okurken teşhis koyamadı doktorlar 4 sene sonunda memlekette gelince şiddetli ağrı ve titreme sonucunda teşhisi koydular anca
12 yıldır ağrı cekmıyorum dıyorsun ya hocam ne gibi tedaviler uygulandı sana uyguladın bitkisel ilaçlar alıyormusum yanına desteklemek amaçlı falan bunlaı yazarsan sevinirim cunku bende daha baslangıc gibi duruyor doğru bir tedavi yöntemi ile gidip uzun süre hastalıgı yavaslatma dönemine almak istiyorum tedavilerini yazarsanız ona göre bir yol izleyelim
asosyal

Mesaj gönderen asosyal »

meto92 yazdı:
asosyal yazdı:
daniel33 yazdı:
12 yıldır ağrı cekmıyorum dıyorsun ya hocam ne gibi tedaviler uygulandı sana uyguladın bitkisel ilaçlar alıyormusum yanına desteklemek amaçlı falan bunlaı yazarsan sevinirim cunku bende daha baslangıc gibi duruyor doğru bir tedavi yöntemi ile gidip uzun süre hastalıgı yavaslatma dönemine almak istiyorum tedavilerini yazarsanız ona göre bir yol izleyelim
12 yıldır var hastalık dönemlerinde agrım oluyor ağrı hiç çekmiyorum demedim.igne hap klasik tedavi yöntemi takviye hiç kullanmadım ama beni stres tetikliyor onu öğrendim
Serdar68
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen Serdar68 »

3 yıldır bu hastalığı çekiyorum idrarla ilgili hiçbir sıkıntım yok sadece şişmeden ve ödemden dolayı oturdugumda apış aramda misket varmış gibi bir agrı oluyor hastalıgın şiddtli oldugu zamanlarda kuyruk sokumum(pöç) agrıyor hastalıgın şiddetine göre ereksiyon problemi yaşıyorum bazen yarı ereksiyon bazen 0 düzeyde cinsel isteksizlik yaşıyorum hastalık senede hiç yoksa 8 ay sürüyor 4 ay iyiyi prostatım şiştiğinde prostat masajını eşime yaptırıyorum 2 gün arayla bazen 3 gün arayla 1 ay prostat masajı yaptırıyorum akabinde cinsel ilişkiye giriyorum bu benim hem şişliğimi indiriyor hem de ereksiyon bozukluguna iyi geliyor zihnimle asla ereksiyon olamıyorum kesinlikle el ile temas etmem gerekiyor ciddi bir sinir ve doku zedelenmem var bu nasıl düzelecek bilmiyorum
meto92

Zafer hocaya gittim K.P değilsin dedi (kadir abi yorumlatmısın)

Mesaj gönderen meto92 »

Abi 1 yıldır idrar yollarında yanma idrarı yapınca rahatlama pelvik bölgede bacaklara varan ağrılar peniste batışma peniste ağrı şikayetleri dolayısıyla zafer hocaya gittim bu zmana kadarki bütün testlerimde herhangi bir bakteriye rastlanmadı zafer hocaya gittim site tavsiyesi olarak prostattan sıvı aldı lokosit 1-2 cıktı sıvı aldıktan sonraki idrar testinde lokosit 23 cıktı bide idrarda kan ve kalsiyum oksalat kristalleri görüldü dediki kum döküyorsun ama bnm şikayetlerim K.P ile aynı semptomları gösteriyor

- Prostat sıvısı aldıktan sonraki idrar testindeki lokosit sayısı K.P oldugumun göstergesimidir yoksa sıvı alındığı için mi yüksek cıktı acaba

- Madem K.P değilim bana neden 2 adet iesef- Taravid- be Tetradox ve Buscopan verdi

-İdrar sıvısındaki lokositin 1-2 cıkması normal mi yoksa gercekten kum mu döküyorumm

-En önemliside Kronik prostatit hastasımıyım ?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: Zafer hocaya gittim K.P değilsin dedi (kadir abi yorumlatmısın)

Mesaj gönderen kadir »

meto92 yazdı:Abi 1 yıldır idrar yollarında yanma idrarı yapınca rahatlama pelvik bölgede bacaklara varan ağrılar peniste batışma peniste ağrı şikayetleri dolayısıyla zafer hocaya gittim bu zmana kadarki bütün testlerimde herhangi bir bakteriye rastlanmadı zafer hocaya gittim site tavsiyesi olarak prostattan sıvı aldı lokosit 1-2 cıktı sıvı aldıktan sonraki idrar testinde lokosit 23 cıktı bide idrarda kan ve kalsiyum oksalat kristalleri görüldü dediki kum döküyorsun ama bnm şikayetlerim K.P ile aynı semptomları gösteriyor

- Prostat sıvısı aldıktan sonraki idrar testindeki lokosit sayısı K.P oldugumun göstergesimidir yoksa sıvı alındığı için mi yüksek cıktı acaba

- Madem K.P değilim bana neden 2 adet iesef- Taravid- be Tetradox ve Buscopan verdi

-İdrar sıvısındaki lokositin 1-2 cıkması normal mi yoksa gercekten kum mu döküyorumm

Gecmis olsun,
Evet bulguya gore kp olmayabilirsin. Cunku lokosit.prostat sivisinda cikmamis. İdrarda cikmis. Mesane yada idrar yollarinda enfeksiyon olabilir. Yani sizdeki enfeksiyon su anda prostat harici bir yerde lokalize olmuş gozukuyor. Ilaclarinizi zamaninda kullaniniz ve bitince tekrar kontrole gidiniz.
Imzekken

Mesaj gönderen Imzekken »

kadir yazdı:
meto92 yazdı:Abi 1 yıldır idrar yollarında yanma idrarı yapınca rahatlama pelvik bölgede bacaklara varan ağrılar peniste batışma peniste ağrı şikayetleri dolayısıyla zafer hocaya gittim bu zmana kadarki bütün testlerimde herhangi bir bakteriye rastlanmadı zafer hocaya gittim site tavsiyesi olarak prostattan sıvı aldı lokosit 1-2 cıktı sıvı aldıktan sonraki idrar testinde lokosit 23 cıktı bide idrarda kan ve kalsiyum oksalat kristalleri görüldü dediki kum döküyorsun ama bnm şikayetlerim K.P ile aynı semptomları gösteriyor

Gecmis olsun,
Evet bulguya gore kp olmayabilirsin. Cunku lokosit.prostat sivisinda cikmamis. İdrarda cikmis. Mesane yada idrar yollarinda enfeksiyon olabilir. Yani sizdeki enfeksiyon su anda prostat harici bir yerde lokalize olmuş gozukuyor. Ilaclarinizi zamaninda kullaniniz ve bitince tekrar kontrole gidiniz.
Kadir abi benim idrarda öyle bir yanma şikayetim olmadı sadece bir gün oldu bu lökosit yükselince ilk belirtsi ne oluyor abi sen bilirsin bunu çünkü baya bir tecrüben var birde abi iltihabsız bakterisiz ödem olurmu
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Imzekken yazdı:
kadir yazdı:

Gecmis olsun,
Kadir abi benim idrarda öyle bir yanma şikayetim olmadı sadece bir gün oldu bu lökosit yükselince ilk belirtsi ne oluyor abi sen bilirsin bunu çünkü baya bir tecrüben var birde abi iltihabsız bakterisiz ödem olurmu
Kp de ki klasik semptomlar; yan iseme, catalli iseme, penis geri cekilmesi, penisin sagina soluna vuran agrilar,kasık,testis,rektum, ve pelvik bolge agrisı,premature ejekulasyon,erektil disfonksiyon,dusuk debili işeme v.s.
Imzekken

kadir yazdı:
Imzekken yazdı:
kadir yazdı: Gecmis olsun,
Kp de ki klasik semptomlar; yan iseme, catalli iseme, penis geri cekilmesi, penisin sagina soluna vuran agrilar,kasık,testis,rektum, ve pelvik bolge agrisı,premature ejekulasyon,erektil disfonksiyon,dusuk debili işeme v.s.
Çok sağol abi Allah işini rast getirsin peki takviye olarak ne önerirsin abi sen bromelain tavsiye ediyorsun hücre tahribatını gidermek için ne kullanmalıyız
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Imzekken yazdı:
kadir yazdı:
Imzekken yazdı: Kadir abi benim idrarda öyle bir yanma şikayetim olmadı sadece bir gün oldu bu lökosit yükselince ilk belirtsi ne oluyor abi sen bilirsin bunu çünkü baya bir tecrüben var birde abi iltihabsız bakterisiz ödem olurmu
Çok sağol abi Allah işini rast getirsin peki takviye olarak ne önerirsin abi sen bromelain tavsiye ediyorsun hücre tahribatını gidermek için ne kullanmalıyız
Bromelain,polen,Ala ve Pea birlikte kullanimi.
Imzekken

kadir yazdı:
Imzekken yazdı:
kadir yazdı: Kp de ki klasik semptomlar; yan iseme, catalli iseme, penis geri cekilmesi, penisin sagina soluna vuran agrilar,kasık,testis,rektum, ve pelvik bolge agrisı,premature ejekulasyon,erektil disfonksiyon,dusuk debili işeme v.s.
Bromelain,polen,Ala ve Pea birlikte kullanimi.
Teşekkürler abi senide meşgul ediyorum kuaura bakma bir şey daha danışacağım geçen gün otururken telefonla uğraşıyodum yani cinsel bir dürtü düşünce felan olmadan durduk yere ereksiyon oldum ve zevk suyu dediğimiz mezi akıntısı oldu bu neye işaret olabilir abi birde prostat ereksiyon olunca şişermi