PROSTATİT VE KARİN SİSLİGİ

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
umutvar
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

PROSTATİT VE KARİN SİSLİGİ

Mesaj gönderen umutvar »

Arkadaslar hepinize gecmis olsun benim prostatit olayim muhtelen supheli iliski sonrasi basladi. Yaklasik 2 sene once bel soguklugu teshisi kondu klasik 2 kutu cipro kullandim ve akinti sikayetim kesildi aradan bi sene sonra akinti sikayetim durduk yere yeniden basladi . Fakat bu akinti oral antibiyotiklerle kesilmedi kombine igne ve antobiyotik kullanmam gerekti. Yaklasik 5 ay once akinti sikayetim yeniden basladi zafer hocaya gittim prostat sivisinda 10-15 lokosit cikti iesef cipro biteral kullanip 15 gun sonra gelmemi soyledi bi sonraki gidisimde lokosit 1-2dusmustu ilaci kesti . 4 aydir gidiyorum lokosit surekli 1-2 takip ediyoruz. Benim problemim lokosit dusmesine ve stabil kalmaaina ragmen idrar yaparken zorlanma ve debisinde azalma lokosit stabill kalmasina ragmen gecmiyor prostatin odemli olma ihtimalinizafer hocaya sordugumda prostati. Odemli olmadigini gayet yumusak oldugunu baski yapmadigi i soyledi idrar olayi hala neden devam eder. Buyuk abdest sonrasi penists huzursuzluk oluyor ve mide sisligimin arttigi zamanlarda ozellikld buidrar sskintim artiyor ( idrar sikintim cok değişken bazdn super bazen kotu) . Özellikle yemeklerden sonra midem patlayacak gibi sisiyor. Zafer hoca ilgisi olmadigi u soyledi mideyle prostatitin . Lutfen bilgili arkadaslar veya ayni derrtttsn muzdarip olanlar fikir belirtirss sevinirim .
hayirdirinsallah
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Re: PROSTATİT VE KARİN SİSLİGİ

Mesaj gönderen hayirdirinsallah »

hocam sende ibs de olabilir bi araştır derim
Allah büyük.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

umutvar yazdı:Arkadaslar hepinize gecmis olsun benim prostatit olayim muhtelen supheli iliski sonrasi basladi. Yaklasik 2 sene once bel soguklugu teshisi kondu klasik 2 kutu cipro kullandim ve akinti sikayetim kesildi aradan bi sene sonra akinti sikayetim durduk yere yeniden basladi . Fakat bu akinti oral antibiyotiklerle kesilmedi kombine igne ve antobiyotik kullanmam gerekti. Yaklasik 5 ay once akinti sikayetim yeniden basladi zafer hocaya gittim prostat sivisinda 10-15 lokosit cikti iesef cipro biteral kullanip 15 gun sonra gelmemi soyledi bi sonraki gidisimde lokosit 1-2dusmustu ilaci kesti . 4 aydir gidiyorum lokosit surekli 1-2 takip ediyoruz. Benim problemim lokosit dusmesine ve stabil kalmaaina ragmen idrar yaparken zorlanma ve debisinde azalma lokosit stabill kalmasina ragmen gecmiyor prostatin odemli olma ihtimalinizafer hocaya sordugumda prostati. Odemli olmadigini gayet yumusak oldugunu baski yapmadigi i soyledi idrar olayi hala neden devam eder. Buyuk abdest sonrasi penists huzursuzluk oluyor ve mide sisligimin arttigi zamanlarda ozellikld buidrar sskintim artiyor ( idrar sikintim cok değişken bazdn super bazen kotu) . Özellikle yemeklerden sonra midem patlayacak gibi sisiyor. Zafer hoca ilgisi olmadigi u soyledi mideyle prostatitin . Lutfen bilgili arkadaslar veya ayni derrtttsn muzdarip olanlar fikir belirtirss sevinirim .
Kronik prostatit patogenezinde, tedavi sonrasi %85 sikayetlerin azalmasina ragmen, işeme semptomlari degiskenlik göstererek kendini hissettirir.Bazen bu semptomlar yillarca surebilir. Doku hasarinin tamamen iyilesmemesi, yada iyilesse bile nekrozlasmiş doku ve prostatitin sebep oldugu, mesane boynu yuksekligi olgusu , işeme bozuklukluklari olarak karsimiza cikabilir.
Kronik23
Hastalık Başlangıç Yılı: 1996

Mesaj gönderen Kronik23 »

kadir yazdı:
umutvar yazdı:Arkadaslar hepinize gecmis olsun benim prostatit olayim muhtelen supheli iliski sonrasi basladi. Yaklasik 2 sene once bel soguklugu teshisi kondu klasik 2 kutu cipro kullandim ve akinti sikayetim kesildi aradan bi sene sonra akinti sikayetim durduk yere yeniden basladi . Fakat bu akinti oral antibiyotiklerle kesilmedi kombine igne ve antobiyotik kullanmam gerekti. Yaklasik 5 ay once akinti sikayetim yeniden basladi zafer hocaya gittim prostat sivisinda 10-15 lokosit cikti iesef cipro biteral kullanip 15 gun sonra gelmemi soyledi bi sonraki gidisimde lokosit 1-2dusmustu ilaci kesti . 4 aydir gidiyorum lokosit surekli 1-2 takip ediyoruz. Benim problemim lokosit dusmesine ve stabil kalmaaina ragmen idrar yaparken zorlanma ve debisinde azalma lokosit stabill kalmasina ragmen gecmiyor prostatin odemli olma ihtimalinizafer hocaya sordugumda prostati. Odemli olmadigini gayet yumusak oldugunu baski yapmadigi i soyledi idrar olayi hala neden devam eder. Buyuk abdest sonrasi penists huzursuzluk oluyor ve mide sisligimin arttigi zamanlarda ozellikld buidrar sskintim artiyor ( idrar sikintim cok değişken bazdn super bazen kotu) . Özellikle yemeklerden sonra midem patlayacak gibi sisiyor. Zafer hoca ilgisi olmadigi u soyledi mideyle prostatitin . Lutfen bilgili arkadaslar veya ayni derrtttsn muzdarip olanlar fikir belirtirss sevinirim .
Kronik prostatit patogenezinde, tedavi sonrasi %85 sikayetlerin azalmasina ragmen, işeme semptomlari degiskenlik göstererek kendini hissettirir.Bazen bu semptomlar yillarca surebilir. Doku hasarinin tamamen iyilesmemesi, yada iyilesse bile nekrozlasmiş doku ve prostatitin sebep oldugu, mesane boynu yuksekligi olgusu , işeme bozuklukluklari olarak karsimiza cikabilir.
Abi peki bu mesane boynu yüksekliğinin ameliyat dışında bir çözümü yokmu sende 12 yıl bu hastalığı çekmişsin sende oldumu
Prostaq
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen Prostaq »

Hocam güzel bir konuya değinmişsiniz bu hastalık tek başına bir hastalık değil çünkü bende ilk makat çatlağı vardı sonra ibs teşhisi konuldu sürekli karin şişliği yapıyordu bağırsak hareketleri yani sonra bir sabah mastürbasyon sonrası göbek deliği altı yani mesane sismeye başladı prostatit oldum diğer hastalıkların beni prostatit yaptığını düşünüyorum taşım 22
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Kronik23 yazdı:
kadir yazdı:
Abi peki bu mesane boynu yüksekliğinin ameliyat dışında bir çözümü yokmu sende 12 yıl bu hastalığı çekmişsin sende oldumu
Evet bende bir miktar var fakat beni rahatsiz edecek boyutta
degil. Ameliyat disindaki çözümü alfabloker kullanmak. Ben kullanmiyorum. Yan etkilerinden dolayi.
Kronik23
Hastalık Başlangıç Yılı: 1996

Mesaj gönderen Kronik23 »

kadir yazdı:
Kronik23 yazdı:
kadir yazdı: Kronik prostatit patogenezinde, tedavi sonrasi %85 sikayetlerin azalmasina ragmen, işeme semptomlari degiskenlik göstererek kendini hissettirir.Bazen bu semptomlar yillarca surebilir. Doku hasarinin tamamen iyilesmemesi, yada iyilesse bile nekrozlasmiş doku ve prostatitin sebep oldugu, mesane boynu yuksekligi olgusu , işeme bozuklukluklari olarak karsimiza cikabilir.
Evet bende bir miktar var fakat beni rahatsiz edecek boyutta
degil. Ameliyat disindaki çözümü alfabloker kullanmak. Ben kullanmiyorum. Yan etkilerinden dolayi.
Abi ben zafer hocanın yazdığı detrisitol kullandım bende sersemlik ve bulanık görme gibi yan etkileri oldu başka bir doktor flomax yazdı o da aynı etkiyi gösterdi bende bıraktım ama kararsızım kontrole 10 gün sonra gidip zafer hocaya soracam bunun dışunda mühim bir kalıcı yanetkisi varmı acaba çünkü ben bırakınca yanetkilerde kayboldu flomaxsı yazan hoca bu ilaçları uzun süre kullanımında katarak a sebep olur demişti