Lökosit sayımı nasıl yapılır

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
AliDuman
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Lökosit sayımı nasıl yapılır

Mesaj gönderen AliDuman »

Merhaba arkadaşlar. Mersinde ikamet ediyorum. Sürekli istanbula yada eskişehir e gitme imkanım yok. Mersinde birkaç doktor aradım hepside prostat sıvısını lama alırız diyor fakat lökosit sayımı nasıl yapılacak diyor. Kimi doktor detaylı labaratuvar lazım diyor. Bende dedim basit basit bir mikroskop la iki dakikada sayılabiliyor dedim. Yani kısaca doktorlar lokösit in nasıl sayılacağını bilmiyorlar. Lokösit i sayarken belli bir boya maddesi filan mı var onu mu sürüyorlar? Konuya tam vakıf olanlar yazabilir mi? Bizde doktorlara bu şekilde açıklaya biliriz. Kadir abiye yazmıştım fakat diğer arkadaşların görmesi için buraya yazdım.
Kc34
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Re: Lökosit sayımı nasıl yapılır

Mesaj gönderen Kc34 »

Mikroskopta x40 büyütmedeki alanda lökosit sayılacak. Bunu bilmeyen doktorların olması enteresan veya işlerine gelmiyor.
AliDuman

Merhaba Kc34. Peki bir boya maddesi filan sürmesine gerek varmı?
Kronik23
Hastalık Başlangıç Yılı: 1996

Mesaj gönderen Kronik23 »

AliDuman yazdı:Merhaba Kc34. Peki bir boya maddesi filan sürmesine gerek varmı?
Kardeş onu da senmi tarif edecen doktora nr yapacağını bilmeyen doktordan da faydq gelmez sana zaten bileni bul bence
AliDuman

Kronik23 yazdı:
AliDuman yazdı:Merhaba Kc34. Peki bir boya maddesi filan sürmesine gerek varmı?
Kardeş onu da senmi tarif edecen doktora nr yapacağını bilmeyen doktordan da faydq gelmez sana zaten bileni bul bence
Kardeş ne yapalım hastalık insana her şeyi yaptırıyor
prostamood
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen prostamood »

AliDuman yazdı:Merhaba arkadaşlar. Mersinde ikamet ediyorum. Sürekli istanbula yada eskişehir e gitme imkanım yok. Mersinde birkaç doktor aradım hepside prostat sıvısını lama alırız diyor fakat lökosit sayımı nasıl yapılacak diyor. Kimi doktor detaylı labaratuvar lazım diyor. Bende dedim basit basit bir mikroskop la iki dakikada sayılabiliyor dedim. Yani kısaca doktorlar lokösit in nasıl sayılacağını bilmiyorlar. Lokösit i sayarken belli bir boya maddesi filan mı var onu mu sürüyorlar? Konuya tam vakıf olanlar yazabilir mi? Bizde doktorlara bu şekilde açıklaya biliriz. Kadir abiye yazmıştım fakat diğer arkadaşların görmesi için buraya yazdım.
Adana’da bir doktor vardı yanlış hatırlamıyorsam forumda konusu geçmişti. Bilgisi olan arkadaşlar varsa doktor ismi verebilir
NightAngel01
Hastalık Başlangıç Yılı: 2012

Mesaj gönderen NightAngel01 »

Abi Mersin’de bulursan benide bilgilendirir misin?
AliDuman

veysel yazdı:
AliDuman yazdı:Merhaba arkadaşlar. Mersinde ikamet ediyorum. Sürekli istanbula yada eskişehir e gitme imkanım yok. Mersinde birkaç doktor aradım hepside prostat sıvısını lama alırız diyor fakat lökosit sayımı nasıl yapılacak diyor. Kimi doktor detaylı labaratuvar lazım diyor. Bende dedim basit basit bir mikroskop la iki dakikada sayılabiliyor dedim. Yani kısaca doktorlar lokösit in nasıl sayılacağını bilmiyorlar. Lokösit i sayarken belli bir boya maddesi filan mı var onu mu sürüyorlar? Konuya tam vakıf olanlar yazabilir mi? Bizde doktorlara bu şekilde açıklaya biliriz. Kadir abiye yazmıştım fakat diğer arkadaşların görmesi için buraya yazdım.
Dr ilker Ünsal. Adanada 3 farklı hastanede çalışmakta. Netten ara hangi gün hangi saat uygunsa ona göre randevu al. Ben metro hastanesini tavsiye ederim. Hem daha ekonomik hemde diğerlerine nazaran daha iyi bir hastane.
Saol kardeş olmazsa öyle yapacağım
AliDuman

NightAngel01 yazdı:Abi Mersin’de bulursan benide bilgilendirir misin?
Tamam kardeş