Hüseyin Hoca ile ilk muayenem

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Kc34
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Re: Hüseyin Hoca ile ilk muayenem

Mesaj gönderen Kc34 »

Mrshadow yazdı:Kadinlar her yil smear aldirmali, yasi yok bunun.
Dondurmuyorlar, koterizasyon yapip rahim agzini aliyolar.
O dondurma işlemi yaptıklarını söyledi detayını bilemem.
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

Mrshadow yazdı:Kadinlar her yil smear aldirmali, yasi yok bunun.
Dondurmuyorlar, koterizasyon yapip rahim agzini aliyolar.
Halk arasında dondurma tedavisi olarak bilinen kriyoterapi tedavisi, prob adı verilen medikal bir alet ile anormal dokuları dondurup hücreleri öldürerek tahrip etme esasına dayanan bir tedavi yöntemidir. Kar ya da buz tedavisi olarak da adlandırılan bu tedavi yöntemi kadın hastalıklarında rahim ağzında bulunan yaraların, siğillerin, molluskum kontagiozum gibi lezyonların tedavisinde kullanılır. Kısaca yara dondurma ( kriyoterapi ) tedavisi rahim ağzında meydana gelen hücresel değişikliklerin ve yara adı verilen lezyonların tedavisinde ilk olarak tercih edilen oldukça kolay ve ağrısız bir yöntemdir.
Hep söylüyorum araştırmadan cevap yazmayın dinlemiyorsunuz :)
Mrshadow

Mesaj gönderen Mrshadow »

Kriyoterapi sigil varsa uygulanir.
Bahsettigimiz sey doku degisimi
Cin3 seviyesine gelmis bir doku degisimi varsa hpv e bagli. Koter edilip alinir o bolge. Hamileligi zorlastirmasinin disinda bir yan etkisi yok rahim agzinin cerrahi olarak alinmasinin. Adet duzensizligi de yapabiliyrmus zaman zaman. En kolay engellwnir kanser turu rahim agzi kanseri ve tamami hpv e bagli. Her yil smear cok onemli bu nedenle.
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

Mrshadow yazdı:Kriyoterapi sigil varsa uygulanir.
Bahsettigimiz sey doku degisimi
Cin3 seviyesine gelmis bir doku degisimi varsa hpv e bagli. Koter edilip alinir o bolge. Hamileligi zorlastirmasinin disinda bir yan etkisi yok rahim agzinin cerrahi olarak alinmasinin. Adet duzensizligi de yapabiliyrmus zaman zaman. En kolay engellwnir kanser turu rahim agzi kanseri ve tamami hpv e bagli. Her yil smear cok onemli bu nedenle.
Hucre degisikligi ile doku degisikligi ayni sey diye biliyorum :) senin dedigin cerrahi islem kanserin ilk safhasinda yapiliyor.
Mrshadow

Hayir abi cin3 dedigimiz kanserden onceki evrede de kansere donmesin diye aliniyor. Hatta eger cin2 ise ve tip16-18 ise riske etmemek icin aliyolar
tsuna

Mesaj gönderen tsuna »

Bunun tamamen vücuttan atılmadığı sadece bağışıklık sisteminin buna karşı bağışıklık kazanıp baskılandığı bir gün bağışıklık düşünce tekrardan çıkabileceği negatifin tekrar pozitif olabileceği söyleniyo o kadar çok bilgi kirliliği var ki internette bir tane umut verici yazı göremedim bu hpv ile ilgili
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

tsuna yazdı:Bunun tamamen vücuttan atılmadığı sadece bağışıklık sisteminin buna karşı bağışıklık kazanıp baskılandığı bir gün bağışıklık düşünce tekrardan çıkabileceği negatifin tekrar pozitif olabileceği söyleniyo o kadar çok bilgi kirliliği var ki internette bir tane umut verici yazı göremedim bu hpv ile ilgili
Ben hpv den degilde hsv den yani ucuk virusunden ornek vereyim ufakligimdan beri gozumun altinda ucuk cikardi iki senede bir nuks kesin nuks eder deli gibi saga sola yayilirdi tedavi gormedigim zaman. Doktor demisti bu ucuk ne zaman bagisikligin dusse bu nuksedecek nuksettikce tedavi goreceksin dedi. Nereseyde 5 6 senedir tekrarlamadi. Yani demek oluyor ki uzun surede gecse vucut bir sekilde bunu vucuttan atiyor. Tek derdiniz bu olsun. Daha once dedigim gibi ben dahil bir cok erkekte vardir bu hpv. Bende sigil tarzi bir olusum olmadi ama belki tasiyiciyim. Kondom dahi korumaz bunu sizden.
tsuna

Mesaj gönderen tsuna »

Haklısın abim biliyorum ben kendimi bir gram düşünmüyorum yani tek düşüncem 1 1 buçuk seneye evlenecem karıma bulaştırmaktan korkuyorum tek tedirginliğim bu dediğin gibi bir çok kişi farkında değil inşallah bende bir tek tip 6 vardırda en azından onun aşısı var onu yaptırırım karşımdakine
Mrshadow

Bak kardesim hsv virusu sinire yerlesir, bagisiklik dusuncr aktif olur ama hpv deri altinda enfekte eder, kana karismaz. Sinire yerlesmez. Doktorlarin yarisi yeniden nukseder, yarisi tamamen atilir diyor. Gordugum kadariyla atilir diyenler isini iyi yapan ve dunyayi takip eden insanlar. Eger kendi kendine baskilouorsan bazal epiteldeki virusubtamamen yok edersin de. Dedigim gibi kana karisan, sinirlere yerlesen bir vorus degil. Kanser yapmasi da belli proteini sentezlemesinden cok tejlikeli oldugundan degil
ege44
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen ege44 »

Virüsler bağışıklık sistemi tarafından baskılanır ve vücuttan atılır buna en büyük Örnek grip olmak oda virüsler yüzünden oluyorsun ama vücut baskılıyor onu bu kadar kafaya takma lezyon varsa yaktır yoksa takma bu kadar
Mrshadow

Virusler bakteriler gibi degil, insanoglundan onde suan. Antb gibi bir cozumu yok

Hal boyle.olunca kafaya takman onu daha guclu kilar.
Bagisikligin zayiflar.
ege44
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen ege44 »

Ha bana görü virüsler bakterilerden daha etkisiz bakteriden kork virüsten deil bakteriler daha tehlikeli
tsuna

Mesaj gönderen tsuna »

Hüseyin hocaya 20 gün sonra tekrar gittim yaptırmadığım test kalmadı elde var sıfır. Artık son çare eskişehir düzene prostat sıvısı kültürü baktırıyorum bundada birşey çıkmazsa ne olacak bilmiyorum. Hüseyin hocaya devamlı sağ kasığımın ve sağ dizimin ağrıdığını söyledim. Böbrekte taştan şüphelendi mr istedi bu mr ı ayağımamı yaptırcam yoksa böbreğimemi anlamadım hangi bölüm bakar buna geri ankaraya dönüyorum. Prostat sıvısındaki lökosit 5-6 iken 6-7 olmuş stabil takılıyo heralde kültür sonucun çıksın tedaviye başladız dedi. İdrarda protwin ester miktarda çıkmış hayatımda ilk defa idrar analizinde protein saptandı bunuda az su içtiğime yormak istiyorum gidiyorum geliyorum ama bir türlü bir şey bulupta tedaviye başlayamıyorum 50 gündür koşturmadığım yer mekan lab kalmadı. https://hizliresim.com/Ba6G3Q
asosyal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen asosyal »

tsuna yazdı:Hüseyin hocaya 20 gün sonra tekrar gittim yaptırmadığım test kalmadı elde var sıfır. Artık son çare eskişehir düzene prostat sıvısı kültürü baktırıyorum bundada birşey çıkmazsa ne olacak bilmiyorum. Hüseyin hocaya devamlı sağ kasığımın ve sağ dizimin ağrıdığını söyledim. Böbrekte taştan şüphelendi mr istedi bu mr ı ayağımamı yaptırcam yoksa böbreğimemi anlamadım hangi bölüm bakar buna geri ankaraya dönüyorum. Prostat sıvısındaki lökosit 5-6 iken 6-7 olmuş stabil takılıyo heralde kültür sonucun çıksın tedaviye başladız dedi. İdrarda protwin ester miktarda çıkmış hayatımda ilk defa idrar analizinde protein saptandı bunuda az su içtiğime yormak istiyorum gidiyorum geliyorum ama bir türlü bir şey bulupta tedaviye başlayamıyorum 50 gündür koşturmadığım yer mekan lab kalmadı. https://hizliresim.com/Ba6G3Q
Ilk gittiğinde parmak atınca şişliği doktor hissetmişti yanılmıyorsam. Bakteri çıkmasana non bakteriyel prostatit felan demedi mi gerçi turkiyedeki laboratuvarlar bakteri bulmakta yetersiz.
murat222
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen murat222 »

tsuna yazdı:Hüseyin hocaya 20 gün sonra tekrar gittim yaptırmadığım test kalmadı elde var sıfır. Artık son çare eskişehir düzene prostat sıvısı kültürü baktırıyorum bundada birşey çıkmazsa ne olacak bilmiyorum. Hüseyin hocaya devamlı sağ kasığımın ve sağ dizimin ağrıdığını söyledim. Böbrekte taştan şüphelendi mr istedi bu mr ı ayağımamı yaptırcam yoksa böbreğimemi anlamadım hangi bölüm bakar buna geri ankaraya dönüyorum. Prostat sıvısındaki lökosit 5-6 iken 6-7 olmuş stabil takılıyo heralde kültür sonucun çıksın tedaviye başladız dedi. İdrarda protwin ester miktarda çıkmış hayatımda ilk defa idrar analizinde protein saptandı bunuda az su içtiğime yormak istiyorum gidiyorum geliyorum ama bir türlü bir şey bulupta tedaviye başlayamıyorum 50 gündür koşturmadığım yer mekan lab kalmadı. https://hizliresim.com/Ba6G3Q

LÖKAsit var işte niye tedavi başlamadı?
tsuna

Mesaj gönderen tsuna »

Prostat dolgun ve hassas demişti evet. Düzenden çıkacak kültürü bekliyelim sonra başlıyalım dedi abi mr istedi bide işte. Mr ı böbreğemi ayağamı istedi anlayamadım
tsuna

Mesaj gönderen tsuna »

Eskişehir düzen lab da yaptırdığım kültür sonucu : https://hizliresim.com/XMLGjo şimdi ne yapmam gerekiyo bilmiyorum antibiyogram yaptırmalımıyım
murat222
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen murat222 »

tsuna yazdı:Eskişehir düzen lab da yaptırdığım kültür sonucu : https://hizliresim.com/XMLGjo şimdi ne yapmam gerekiyo bilmiyorum antibiyogram yaptırmalımıyım

Prostatt bu mikrop oladabilir olmayasabilir çünkü florodada çıkıyor bu bakteri bnce yaptır antibiyogram elinde olsun en kötü 50 tl cebinden çıkar
Rott

Mesaj gönderen Rott »

tsuna yazdı:Abi sonuç temiz diyorsunda hoca prostat sıvısında 5 6 lökosit çıktı birde prostatın dolgun hassas dedi ultrason bakarkende prostatında taş var dedi prostat sıvısı alırkende canım baya yandı ve damlatma ile pelvik ağrılarım çok sence neden olabilir bunlar başka bir sebeptenmidir. Yani cilt florası dediği staphyloccoc flan bunlar olsa prostata zarar vermezmi abi
Taş bende de var o taş salgı salgılayan her organda oluşabilir önemli bişey değil sesi bana ilerde prostat büyümesi olur da ameliyat olursan alınır dedi
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

tsuna yazdı:Eskişehir düzen lab da yaptırdığım kültür sonucu : https://hizliresim.com/XMLGjo şimdi ne yapmam gerekiyo bilmiyorum antibiyogram yaptırmalımıyım
5 gün muhafaza edilecekmiş vakit kaybetmeden antibiyogramı yaptır yoksa kültürü çöpe atarlar.
tsuna

Mesaj gönderen tsuna »

Yaptırıyorum abi konuştum. Taş ile ilgili hüseyin hoca şuanlık sadece tedaviyi biraz zorlaştırır uzatır süreyi dedi onun haricinde bir zararı yokmuş şimdilik
tsuna

Mesaj gönderen tsuna »

Antibiyogram sonuçları çıktı tedaviye bir kutu bactrim fort, 2 kutu bactrim ile başlıyorum toplam 6 hafta hayırlısı olur inşallah
Mrshadow

tsuna yazdı:Antibiyogram sonuçları çıktı tedaviye bir kutu bactrim fort, 2 kutu bactrim ile başlıyorum toplam 6 hafta hayırlısı olur inşallah
işte bu kadar etkeni ve etkene etki eden antb buldun şimdi sıra kökünü kazımakta.
antb süresince bol bol su iç, probiyotik turşu ye mesela, süt ürünlerini minimum tüket, spor yap ki antb daha iyi nüfuz etsin

geçmiş olsun sana ve hepimize
tsuna

Mesaj gönderen tsuna »

inş etki eder abim beslenmemide düzene sokcam bununla beraber sigarayıda bırakıyorum hepimiz en kısa sürede iyileşiriz inşallah Allah herkese şifa versin
Teknikerrr
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen Teknikerrr »

Kardeşim bu ıkı antibiyotiği düzen de çıkan patojenler için mi yazdı sadece yoksa ekstra bişey için mi? Çünkü bnde de aynı şeyler çıktı 2 gün önce düzen de.