doğru teşhis? yardım!

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Mrshadow

Re: doğru teşhis? yardım!

Mesaj gönderen Mrshadow »

Dostum sadece klamidya da olmayabilir
Bence sen zafer hocaya git hem lab sonucunu soyle hemde ampirik tedavi al
opulentia
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen opulentia »

zafer yazdı:Arkadaşlar bundan 2 sene önce penis başında idrar deliğinin hemen içinde kaşıntı ve kaşımaya bağlı hafif bir acı vardı. Hemen doktara gittim doktor kültür testi yaptı sonuçta 1-2 lokosit görüldü yazıyor başka bir bulguya rastalnmamıştı. Doktor ilaç vermedi bol bol su iç dedi bende öyle yaptım ancak penis ucundaki hafif acı ve kaşınma hissi hiç geömedi dönem dönem depreşip durdur penisin içinde belikde beyaz tabakalar ve idrar deliğinin hemen alt tarafına doğru deliğin iç kısmından başlayan ellede hissedilen sert bir bölge var aslında kabuk diyebiliriz. Yaklaşık 1 sene doktora gitmeden bununla yaşadım bu süre zarfında penisin uç kısmı biraz daha kırmızılaştı dönem dönem çok nadir de olsa sağ yumurtalığımda ağrı oluştu ve sonunda böbreklerimde belme doğru hafif yanma rahatsızlık hissedince tekrar doktora gittim doktor açık muayne bile yapmadı ve normal idrar testi yaptırdı yine bişey çıkmadı ancak doktor idrarın hafif bulanık dedi ve NOVOSEF İĞNE TETRADOX VE PİYELOSEPTYL diye ilaç verdi ben bunları hiç kullanmadım sizce şansımı deneyip kullanayım mı yoksa tam teşhis için ne yapmam lazım multiplex pcr diye bir şey duydum kesin sonuç verir mi labaratuara ne gibi hazırlıklarla gitmem gerkiyor doku örneğini lab da mı alıyorlar bi yardım ederseniz sevinirim özellike doktorun verdiği ilaçları kullanırsam sakıncası var mı ?
Bence sen bunu dönem dönem yaşıyorsan peniste uçuk yani herpes testi yaptir.
murat222
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen murat222 »

zafer yazdı:
murat222 yazdı:
zafer yazdı:hangisini kullanayım sizce gogledan biraz araştırma yaptım tetradox yemek borusunda yara yapıyormuş azitro ise kalp krizi riskini artırıyormuş başka ne gibi yan etkileri var acaba

Tetradox kullanımşsın zaten ons rağmen çıkmış sende
Demekki dirençli buna yada yetersiz süre kullandın
Bunu şafak hocaya söyle
Çünkü ilk kombinasyon birlikte azitro ve tetradox
Bunlar işe yaramazda alternatif ilaçlar geçilir
ilk mesajımda yazdığım ilaçların hiçbirini kullanmadım çünkü ne olduğu belli değildi iyikide kullanmamşım novosfe falan boku yerde bünyem herhalde tetradox duruyor kullansammıki? tek doz azitro daha mantıklı geliyor dedğiniz gibi gelişim labdaki adamı arayayım bari

Kendin bşy kullanma prostat iltihabı olduğu mutlaka belirt
Usun süre kullanman lazım
Mrshadow

Mesaj gönderen Mrshadow »

opulentia yazdı:
zafer yazdı:Arkadaşlar bundan 2 sene önce penis başında idrar deliğinin hemen içinde kaşıntı ve kaşımaya bağlı hafif bir acı vardı. Hemen doktara gittim doktor kültür testi yaptı sonuçta 1-2 lokosit görüldü yazıyor başka bir bulguya rastalnmamıştı. Doktor ilaç vermedi bol bol su iç dedi bende öyle yaptım ancak penis ucundaki hafif acı ve kaşınma hissi hiç geömedi dönem dönem depreşip durdur penisin içinde belikde beyaz tabakalar ve idrar deliğinin hemen alt tarafına doğru deliğin iç kısmından başlayan ellede hissedilen sert bir bölge var aslında kabuk diyebiliriz. Yaklaşık 1 sene doktora gitmeden bununla yaşadım bu süre zarfında penisin uç kısmı biraz daha kırmızılaştı dönem dönem çok nadir de olsa sağ yumurtalığımda ağrı oluştu ve sonunda böbreklerimde belme doğru hafif yanma rahatsızlık hissedince tekrar doktora gittim doktor açık muayne bile yapmadı ve normal idrar testi yaptırdı yine bişey çıkmadı ancak doktor idrarın hafif bulanık dedi ve NOVOSEF İĞNE TETRADOX VE PİYELOSEPTYL diye ilaç verdi ben bunları hiç kullanmadım sizce şansımı deneyip kullanayım mı yoksa tam teşhis için ne yapmam lazım multiplex pcr diye bir şey duydum kesin sonuç verir mi labaratuara ne gibi hazırlıklarla gitmem gerkiyor doku örneğini lab da mı alıyorlar bi yardım ederseniz sevinirim özellike doktorun verdiği ilaçları kullanırsam sakıncası var mı ?
Bence sen bunu dönem dönem yaşıyorsan peniste uçuk yani herpes testi yaptir.
mantıklı ama uçuk olduğunu anlar ya :)
zafer

Mesaj gönderen zafer »

anlaşıldı birkaç doktordan tedavi fikri alsam daha doğru olacak birde lab sonucuna baktım streptococcus spp ,corynebacterium var gözüküyor ancak bunlar normal florada da olabilirmiş zararsız bakterimi bunlar?
murat222
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen murat222 »

zafer yazdı:anlaşıldı birkaç doktordan tedavi fikri alsam daha doğru olacak birde lab sonucuna baktım streptococcus spp ,corynebacterium var gözüküyor ancak bunlar normal florada da olabilirmiş zararsız bakterimi bunlar?
Zararsız onlar
zafer

Mesaj gönderen zafer »

bugün novosef iğne,tetradox ve piyeloseptyl veren doktora gittim ve sonucu gösterdim dr beni fırçalayarak bunları kullan dedi ve ben zaten klamidya olduğunu anlamıştım o yüzden bunları yazdım dedi ben novosef ve piyeloeseptly klamidya ile ne ilgisi olduğunu anlayamadım doğrusu?