Konsültasyon Liyezon Psikiyatrisi

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Msln
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Re: Konsültasyon Liyezon Psikiyatrisi

Mesaj gönderen Msln »

cucu3636 yazdı:Merhabalar arkadaşlar,
Bugün istanbul üniversitesi (çapa) hastanesi psikiyatrı bölümüne muayene oldum. İbs ve prostatit şikayetlerimden dolayı. Doktor herkese yazılan cipralex yazdı ve birde konu başlığında ki, Konsültasyon Liyezon Psikiyatrisi bölümüne gitmemi söyledi. Bu bölüme kronikleşmiş hastalığı olanlar gidiyormuş sanırım. Ancak şöyle bir problem var, örneğin çapada ki üroloji bölümünde teşhis koyup yönlendirmesi gerekiyormuş. Ürolojiden randevu alıp deneyeceğim...
siz değerli abilerime şu soruyu sorayım. Daha önce bu bölümde tedavi olan varmı?
bosuna ugrasma kardesim zamanına ve kullandıgın ilaca yazık. Bu hastalık psikolojik değil. İlgilenmek istemeyen veya tedaviyi yapamayan doktorların hastalarına yalanı.
toprak12
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen toprak12 »

Msln yazdı:
cucu3636 yazdı:Merhabalar arkadaşlar,
Bugün istanbul üniversitesi (çapa) hastanesi psikiyatrı bölümüne muayene oldum. İbs ve prostatit şikayetlerimden dolayı. Doktor herkese yazılan cipralex yazdı ve birde konu başlığında ki, Konsültasyon Liyezon Psikiyatrisi bölümüne gitmemi söyledi. Bu bölüme kronikleşmiş hastalığı olanlar gidiyormuş sanırım. Ancak şöyle bir problem var, örneğin çapada ki üroloji bölümünde teşhis koyup yönlendirmesi gerekiyormuş. Ürolojiden randevu alıp deneyeceğim...
siz değerli abilerime şu soruyu sorayım. Daha önce bu bölümde tedavi olan varmı?
bosuna ugrasma kardesim zamanına ve kullandıgın ilaca yazık. Bu hastalık psikolojik değil. İlgilenmek istemeyen veya tedaviyi yapamayan doktorların hastalarına yalanı.
Bu hastalık psikolojik değildir ancak prostatit bir erkeğin psikolojisini %50 oranında bozuyor antibiyotik kullanımı,sosyal hayattan uzaklaşma içe kapanma sürekli tedirgin olma ile bu bozulma hızlı gerçekleşiyor.buna anksiyete,kalp çarpıntıları,huzursuz bacak sendromu,huzursuz bağırsak sendromu(ibs),ölümcül bir hastalığa yakalandım şüphesi gibi unsurlar olur.Bağırsakları %75 oranında beyin yönlendirir.Yani anlayacağın hastalığın iyileşmesine katkıda bulunmak için psikiyatri şarttır.Ancak benim düşüncem tedavini aksatmadan ağrıların dahi olsa çok fazla umursamayacaksın. Bu hastalığın sanki yaramaz bir çocuğunmuş gibi düşüneceksin.Antibiyotik tedaviler bittikten sonra psikiyatri şarttır düşüncesindeyim.
ege

Mesaj gönderen ege »

Ben psikolojik destek aldım. Tavsiye ederim. Mucize bekleme. Psikolog senin prostatının iltihabını veya ağrı, sızını iyileştirmez. Fakat öğreneceğin birkaç konu olabilir. Denemekte fayda var. Herkesin dönem dönem bir psikoloğa ihtiyacı vardır. Hasta olmak şart değil.
Mrshadow

Mesaj gönderen Mrshadow »

İyice kendinizi deli ettiniz
toprak12
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen toprak12 »

Mrshadow yazdı:İyice kendinizi deli ettiniz
Hahaha :lol: