Ben antibiyotikten fayda gordum.

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
napsak
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Re: Ben antibiyotikten fayda gordum.

Mesaj gönderen napsak »

kadir yazdı:
napsak yazdı:
kadir yazdı: Püy ve mantar kültürü sonuclaninca burada paylasirsin kardesim.
Bilgi teatisinde bulunulur.
mantar kaldı sonuçlanmayan püy kültürü sonucu
SONUÇ : Pseudomonas oryzihabitans

Antibiyotik/AntiFungal Duyarlılık Testi
Köken (MİK)
Amikacin : Hassas <=2
Tigecycline : Dirençli
Ceftazidime : Hassas 1
Ciprofloxacin : Hassas <=0.25
Gentamicin : Hassas <=1
Imipenem : Hassas <=0.25
Netilmicin : Hassas <=1
Piperacillin : Hassas <=4
Tetracycline : Dirençli
Tobramycin : Hassas <=1
Trimethoprim-sulfamethoxazole : Dirençli
Levofloxacin : Hassas <=0.12
Meropenem : Hassas <=0.25
Cefepime : Hassas 0.25
Piperacillin-tazobactam : Hassas <=4
Colistin : Hassas <=0.5
Aztreonam : Dirençli 32

Hüseyin hoca zor bir bakteri olduğunu söyledi.iki tane iğne karıştılarak günde bir vurulacak 1 hafta.reçeteyi yarın yazacağı için iğneler ne bilmiyorum ama galiba amikacin 500 dedi.Bide ben yazamıyorum ama hap olarak Levofloxain yazdır kendine dedi bunuda galiba iki hafta günde 1 tane olacak şekilde kullanıcam bu heralde etken maddesi ilacın pek anlamam bu arada göğüs doktoruna gittim söyledim Tavanic 500mg yazdı.Velhasıl 1 hafta iğne+Tavanic sonrasında bir hafta daha Tavanic yani Tavanic toplam 2 hafta kullanıp bittikten 3-4 gün sonra kontrole gidecem galiba benim anladığım tekrar test yapcak.Prostat masajını sordum ordan nasıl gelecen dedi ki haklı adam.Ama rahatlatır dedi masaj yaptırsan iyi olur anlamında.Neyse cinsel ilikşkiye haftada 3-4 kez girebilirsin sıkıntı değil en azından 2 kere haftada masturbasyonda olsa boşalmalısın dedi.Bunun haricinde mantar sonuçlanmamış hala, antibiyotik kullanınca mantar oluşabilir dedi yarın çıkarsa sonuç onada bakacak.
Evet,
Yine inatci bir bakteri...Pseudomonas oryzihabitans pek adi duyulmamisti bu zamana kadar. Kulturde üreme yoluyla cikmis ve antibiogram yapilmis.Patojen tespit edilmis, etken antibiyotik tespit edilmis.Bendede pseudomanas aeruginosa cikmisti.Ilaclarinizi hemen kullanmaya baslayin.

Başladım abi yanlız bir sorum olacak iğneleri hergün aynı sattemi vurulmam gerekiyor.Hüseyin hocaya sordum bişey söylemedi.
napsak

Mesaj gönderen napsak »

napsak yazdı:
kadir yazdı:
napsak yazdı:

Köken (MİK)

Hüseyin hoca zor bir bakteri olduğunu söyledi.iki tane iğne karıştılarak günde bir vurulacak 1 hafta.reçeteyi yarın yazacağı için iğneler ne bilmiyorum ama galiba amikacin 500 dedi.Bide ben yazamıyorum ama hap olarak Levofloxain yazdır kendine dedi bunuda galiba iki hafta günde 1 tane olacak şekilde kullanıcam bu heralde etken maddesi ilacın pek anlamam bu arada göğüs doktoruna gittim söyledim Tavanic 500mg yazdı.Velhasıl 1 hafta iğne+Tavanic sonrasında bir hafta daha Tavanic yani Tavanic toplam 2 hafta kullanıp bittikten 3-4 gün sonra kontrole gidecem galiba benim anladığım tekrar test yapcak.Prostat masajını sordum ordan nasıl gelecen dedi ki haklı adam.Ama rahatlatır dedi masaj yaptırsan iyi olur anlamında.Neyse cinsel ilikşkiye haftada 3-4 kez girebilirsin sıkıntı değil en azından 2 kere haftada masturbasyonda olsa boşalmalısın dedi.Bunun haricinde mantar sonuçlanmamış hala, antibiyotik kullanınca mantar oluşabilir dedi yarın çıkarsa sonuç onada bakacak.
Evet,
Yine inatci bir bakteri...Pseudomonas oryzihabitans pek adi duyulmamisti bu zamana kadar. Kulturde üreme yoluyla cikmis ve antibiogram yapilmis.Patojen tespit edilmis, etken antibiyotik tespit edilmis.Bendede pseudomanas aeruginosa cikmisti.Ilaclarinizi hemen kullanmaya baslayin.

Başladım abi yanlız bir sorum olacak iğneleri hergün aynı sattemi vurulmam gerekiyor.Hüseyin hocaya sordum bişey söylemedi.Bide abi sen bakteriyi tamamen yok edebildinmi
ismail06

Mesaj gönderen ismail06 »

merhaba arkadaslar benimde sikayetim ramazanla beraber basladi oruc tutuyorum penisimin ucunda yanma ve sanki ucunda idrar varmis hissi olusdu hemrn doktora gittim kan idrar tahlili yapdi hic bisey cikmadi ureme olmadi 1 hafta sonra tekrar gittm gecmeyince bana cipridax antibiyotik verdi biraz azalir gibi oldi ucundaki idrar hissi gitti daha az wc gidiyorum ama ucundaki yanma hic gecmedi hatta bazende yanma dibe dogru vuruyor ..antibiyotik 2 kutu kullandm daha 2 kutu daha kullancam gecmessse neyapmaliyim ankarada iyi bir doktor tavsiye edrrmisiniz prostatit olabilirmiyim tesekurler.?
Mrshadow

Mesaj gönderen Mrshadow »

kural-1 :
ilk gözüne kestirdiğin konuya gir.
şikayetleriniz yaz, acaba prostatit olabilir miyim diye sor.
araştırma, okuma, bakma!
ismail06

Mrshadow yazdı:kural-1 :
ilk gözüne kestirdiğin konuya gir.
şikayetleriniz yaz, acaba prostatit olabilir miyim diye sor.
araştırma, okuma, bakma!
yaklasik 30 sayfadan fazla okudum halada okuyorum telden girdigim icin anca bukdr oldu cok okudugum icin sordum saten cunku okdr cok sey yazan varki !! kural 2 onyargili olmayalim ..
Mrshadow

hocam prostatit misin?
bilemeyiz.
nasıl teşhis konulur belli. prostat sıvısından bakacaklar lokosit(iltihaplanma) var mı diye
şikayetlerin prostatit şikayetleriyle uyuşuyor. başka bişey de olabilir. antb başta fayda sağlar ama mikroplara direnç kazandırır gereksiz antibiyotik, bu forumda tavsiye edilen doktorlara git.
ismail06

Mrshadow yazdı:hocam prostatit misin?
bilemeyiz.
nasıl teşhis konulur belli. prostat sıvısından bakacaklar lokosit(iltihaplanma) var mı diye
şikayetlerin prostatit şikayetleriyle uyuşuyor. başka bişey de olabilir. antb başta fayda sağlar ama mikroplara direnç kazandırır gereksiz antibiyotik, bu forumda tavsiye edilen doktorlara git.
oruc tutugumun icin antibiyotigi satinde kullanamadm gerci doktor sorin degil dedi ama bide fazla su icemedik bakalim bayramdan sonra 1-2 hafta daha kullanim eger gecmese eskisehirdeki doktora gitmeli herkese rabbim sifa versin birde gumus suyu varmis tavsiye edermisiniz ?
Mrshadow

ismail06 yazdı:
Mrshadow yazdı:hocam prostatit misin?
bilemeyiz.
oruc tutugumun icin antibiyotigi satinde kullanamadm gerci doktor sorin degil dedi ama bide fazla su icemedik bakalim bayramdan sonra 1-2 hafta daha kullanim eger gecmese eskisehirdeki doktora gitmeli herkese rabbim sifa versin birde gumus suyu varmis tavsiye edermisiniz ?
işte bunlar hep sıkıntı.
antb zamanında ve doğru kullanılmaz ise direnç gelişir.
eskişehir imkanın varsa git ihmal etme
Ritalin

Mesaj gönderen Ritalin »

pcr testi yaptırmasak direk Zafer Hocaya gitsek sizce uygun olur mu ? Çünkü Zafer Hoca da deneme yanılma yoluyla antibiyotik verecek ,bende bir bakteri varsa ve Hocanın verdiği antibiyotik tam olarak bu bakteriyi temizlemeye yönelik değilse . o bakterinin direncini arttırmaz mı?
Mrshadow

Ritalin yazdı:pcr testi yaptırmasak direk Zafer Hocaya gitsek sizce uygun olur mu ? Çünkü Zafer Hoca da deneme yanılma yoluyla antibiyotik verecek ,bende bir bakteri varsa ve Hocanın verdiği antibiyotik tam olarak bu bakteriyi temizlemeye yönelik değilse . o bakterinin direncini arttırmaz mı?
Zafer hoca bakteriye firsat vermiyor merak etme git
aydinakar
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen aydinakar »

napsak yazdı:
kadir yazdı:
napsak yazdı:

Çok sevindim iyi olduğuna.Kadir abi sizin gibi olumlu örnekler yeni hastalığa yakalanan bizler içinde motivasyon oluyor.Benimde hastalığım başlayalı bir ay oldu.İdrarda yanma,sık idrar, kasıklarda testislerde ağrı yine kasıklarda yanma vs.. Belirtiler başladıktan yaklaşık 4-5 gün sonra doktora gittim ilaç verdi Monodoks,Texef Plus,Candımax,Dex-Forte bunları 5 gün kullandım geçmeyince özele gittim o muhayene etti idrar tahlili ve kültürü bide ultrason çekti.İlaçları değiştirdi Cravit 500,Rantudil Fort,Monodoks verdi.Birde gün aşırı boşal mikrobu atarsın dedi.tabi bende üst üste yaklaşık 5 gün abandım dediği gibi.Yine değişiklik olmayınca bu kez başka doktora sordum oda geçmediyse kronik prostatitsin dedi Bactrim,Azosilin ve Dolerex yazdı.Prostat sıvına bakılması lazım ama bu iyileşmez dedi.İyi olsan bile tekrar nükseder araştırma hastanesine git prostat sıvına bakarlar belki dedi.Bende Ankara eğitim araştırmaya gittim.Hoca masaj yaptı ama sıvı gelmedi.Zaten oda Bactrim yazayım dedi.Neyse 15 gün kadar Bactrim,Azosilin kullandım bu arada forumu incelendim.Hüseyin hocaya gitmeye karar verdim.3 gün önce gittim prostat sıvısı aldı.Bugüne kadar çıkan sonuçlar

İdrar Sonuç Referans Değer
İdrar; Kimyasal analiz
Dansite (İdrar analizi) 1025 1005 - 1030
pH ( idrar analizi) 5.5 4.6 - 8
Lökosit esteraz (İdrar analizi) NEGATİF NEGATİF
Protein (İdrar analizi) NEGATİF NEGATİF
Nitrit (İdrar analizi) NEGATİF NEGATİF
Glukoz (İdrar analizi) NEGATİF NEGATİF
Keton (İdrar analizi) NEGATİF NEGATİF
Ürobilinojen (İdrar analizi) POZİTİF(1+) 0.1 - 1 mg/dL
interferans?
Bilirubin (İdrar analizi) POZİTİF(1+) NEGATİF
interferans? iye azosilin kullanımı ve benzeri nedenler?
Eritrosit (İdrar analizi) NEGATİF NEGATİF

İdrar; Mikroskobik analiz
Mikroskobi (sediment) (İdrar analizi) Her sahada 3-4 eritrosit görüldü.

Mikroskobik İncelemeler Sonuç Referans Değer
Mikroskobik İnceleme, Biyolojik Sıvı 1-2 lökosit ve 7-8 eritrosit görüldü.

Mikrobiyoloji
İdrar Kültürü Steril İdrar

İdrar Kültürü
SONUÇ : Üreme olmadı.

Ureaplasma/Mycoplasma üremedi

Püy ve Mantar kültürü sonuçlanmadı daha.Dün konuştuk hocayla püy sonuçlanmamış büyük ihtimal mikrop bulunduğu için uzamıştır dedi.Pazartesi tüm sonuçları çektireceğim bel mr ının raporuyla birlikte değerlendirecekmiş şuan bişey söyleyemem dedi.Bu arada Azosilini bıraktırdı Bactrime devam sadece.
Püy ve mantar kültürü sonuclaninca burada paylasirsin kardesim.
Bilgi teatisinde bulunulur.

Köken (MİK)

Selamlar psuedomanas pcr de bakilmiyor galiba
Hastayim
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen Hastayim »

Eslow yazdı:
Hastayim yazdı:
Eslow yazdı:Enjeksiyon yaptırdım bedava çoğu sendromlarım geçti
Lakin enjeksiyon önermem
Neden önermiyosun ? Bide cinsellik sıkıntılarım peniste kücülme bunlar geçtimi? Özele mesaj attım bi bakabilirmisin abi
Hepsi geçti
SiZe en iyi gelen tedavi yöntemi neydi?
red

Mesaj gönderen red »

Güncelleme ihtiyacı hissettim. Zafer hocanın ilk kürünü geçtiğimiz cuma bitirdim. 5 adet iesef, 1 ciflosin, 1 biteral bitti ve idrarım normalleşti tazyikli geliyor. midedeki ağrı kayboldu gibi varla yok arası. pelvik bölgedeki ve makattaki şişkinlik indi. Bu cuma kontrole gideceğim 2. kez. 4 aydır hiç olmadığım kadar iyiyim. Yaptığım şeyler antibiyotikle beraber bol su tüketimi (günlük en az 3 litre), doğal beslenme, acıdan-bira,kola,kahve vb. içeceklerden uzak durmak, akşamları sıcak su torbası yapıp 1 saat kadar altıma koyuyorum, günde 1 adet ligone kullanıyorum, soğuktan uzak duruyorum.. Şuan dahi oldukça iyiyim açıkçası. Antibiyotikle ve dikkat ederek tedavinin başarılı olduğunu kendimde gözlemliyorum.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

red yazdı:Güncelleme ihtiyacı hissettim. Zafer hocanın ilk kürünü geçtiğimiz cuma bitirdim. 5 adet iesef, 1 ciflosin, 1 biteral bitti ve idrarım normalleşti tazyikli geliyor. midedeki ağrı kayboldu gibi varla yok arası. pelvik bölgedeki ve makattaki şişkinlik indi. Bu cuma kontrole gideceğim 2. kez. 4 aydır hiç olmadığım kadar iyiyim. Yaptığım şeyler antibiyotikle beraber bol su tüketimi (günlük en az 3 litre), doğal beslenme, acıdan-bira,kola,kahve vb. içeceklerden uzak durmak, akşamları sıcak su torbası yapıp 1 saat kadar altıma koyuyorum, günde 1 adet ligone kullanıyorum, soğuktan uzak duruyorum.. Şuan dahi oldukça iyiyim açıkçası. Antibiyotikle ve dikkat ederek tedavinin başarılı olduğunu kendimde gözlemliyorum.
Evet kardesim sevindim. Bu sekilde devam et.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Eslow yazdı:
Eslow yazdı:Kadir abi benim tedavi aşamanı nasıl buldunuz
Birde abi ben çok şey öğrendim bu hastalıkta çok okudum
Biraz para harcadım iyi dr buluna kadar sizle bizzat görüşüp diğer arkadaşlara yardımcı olmak isterim öncelikle şunu söyleyeyim sakin kimseden şu bitki bu kür para verip almayın sadece paranız gider bütün aktarlarda herkesin bildiği şeyler var 3.5 lira sizi rahatlatır
Tabiki yardimci olabilirsin. Tedavin basarili gercekten. Burda yazarsan antibiyotik tedavini iyi olur.
Imzekken

Mesaj gönderen Imzekken »

Eslow yazdı:
Biraz para harcadım iyi dr buluna kadar sizle bizzat görüşüp diğer arkadaşlara yardımcı olmak isterim öncelikle şunu söyleyeyim sakin kimseden şu bitki bu kür para verip almayın sadece paranız gider bütün aktarlarda herkesin bildiği şeyler var 3.5 lira sizi rahatlatır
Birileri var youtubede yorum yapıyolar numara vermişler arayın diye aradım ben 1600 tl istiyor adamı küre ama iyi olanlar olmuş baya ekran görüntüsü atıyor dönüşler iyi yada tezgah yapıyolar kullanan varmı aramızda bu kürü bilen veya
Hastayim

Imzekken yazdı:
Eslow yazdı:
Birileri var youtubede yorum yapıyolar numara vermişler arayın diye aradım ben 1600 tl istiyor adamı küre ama iyi olanlar olmuş baya ekran görüntüsü atıyor dönüşler iyi yada tezgah yapıyolar kullanan varmı aramızda bu kürü bilen veya
Sakın alma tezgah yapıyor burayada bulaştı kovuldu sakın bulaşma akıl var mantık var bi ot 1600 tl olur mu
Imzekken

Hastayim yazdı:
Imzekken yazdı:
Eslow yazdı:
Sakın alma tezgah yapıyor burayada bulaştı kovuldu sakın bulaşma akıl var mantık var bi ot 1600 tl olur mu
Gerçekten öyle abi ya ama ekran görüntüsü attı baya iyi olan kişiler bjnlar diye dönüşler baya olumlu tezgah da olabilir diye düşünüyorum
Hastayim

Imzekken yazdı:
Hastayim yazdı:
Imzekken yazdı: Birileri var youtubede yorum yapıyolar numara vermişler arayın diye aradım ben 1600 tl istiyor adamı küre ama iyi olanlar olmuş baya ekran görüntüsü atıyor dönüşler iyi yada tezgah yapıyolar kullanan varmı aramızda bu kürü bilen veya
Gerçekten öyle abi ya ama ekran görüntüsü attı baya iyi olan kişiler bjnlar diye dönüşler baya olumlu tezgah da olabilir diye düşünüyorum
Kardeşim ben şimdi sana 50 tane arkadaşımdan kendime mesaj atıp sana ekran fotosunu atamaz mıyım tezgah diyorum boşver bunları ben o adamla telefonda görüştüm emin olmasam sana bunu söylemem
toprak12

Mesaj gönderen toprak12 »

Hastayim yazdı:
Imzekken yazdı:
Hastayim yazdı:
Kardeşim ben şimdi sana 50 tane arkadaşımdan kendime mesaj atıp sana ekran fotosunu atamaz mıyım tezgah diyorum boşver bunları ben o adamla telefonda görüştüm emin olmasam sana bunu söylemem
Sana kür tavsiye edecek olan hangi kür olduğunu ve karışımlarını söyler.İnanma böyle şeylere.
Imzekken

toprak12 yazdı:
Hastayim yazdı:
Imzekken yazdı: Gerçekten öyle abi ya ama ekran görüntüsü attı baya iyi olan kişiler bjnlar diye dönüşler baya olumlu tezgah da olabilir diye düşünüyorum
Sana kür tavsiye edecek olan hangi kür olduğunu ve karışımlarını söyler.İnanma böyle şeylere.
Haklısın Allah böylelerini ıslah etsin
Imzekken

Hastayim yazdı:
Imzekken yazdı:
Hastayim yazdı:
Sen nasılsın şuan neler kullanıyosun abi
red

Mesaj gönderen red »

kadir yazdı:
red yazdı:Güncelleme ihtiyacı hissettim. Zafer hocanın ilk kürünü geçtiğimiz cuma bitirdim. 5 adet iesef, 1 ciflosin, 1 biteral bitti ve idrarım normalleşti tazyikli geliyor. midedeki ağrı kayboldu gibi varla yok arası. pelvik bölgedeki ve makattaki şişkinlik indi. Bu cuma kontrole gideceğim 2. kez. 4 aydır hiç olmadığım kadar iyiyim. Yaptığım şeyler antibiyotikle beraber bol su tüketimi (günlük en az 3 litre), doğal beslenme, acıdan-bira,kola,kahve vb. içeceklerden uzak durmak, akşamları sıcak su torbası yapıp 1 saat kadar altıma koyuyorum, günde 1 adet ligone kullanıyorum, soğuktan uzak duruyorum.. Şuan dahi oldukça iyiyim açıkçası. Antibiyotikle ve dikkat ederek tedavinin başarılı olduğunu kendimde gözlemliyorum.
Evet kardesim sevindim. Bu sekilde devam et.
çok teşekkürler kadir abi. siz ve bu forum olmasa biz kaç doktor daha gezerdik, kaç tedavi metodu daha denerdik düşünmek bile istemiyorum.
red

Mesaj gönderen red »

Zafer hocada aldığım ilk antibiyotik kürü sonucunda 15-20 olan lökosit 7-8'e düştü. yeni kürde verdikleri 3 iesef, 2 kutu floxilevo, 2 kutu klindan. iğneler bitti bugün floxilevoya başlıyorum. şu anda hastalık aklıma dahi gelmiyor. çünkü her geçen gün daha iyiyim. 2. kür bittiğinde yine lökosit kontrolü yapacağız. buradan sonuçları yazarım. herkese sağlıklı günler, iyi forumlar.
Kc34
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen Kc34 »

red yazdı:Zafer hocada aldığım ilk antibiyotik kürü sonucunda 15-20 olan lökosit 7-8'e düştü. yeni kürde verdikleri 3 iesef, 2 kutu floxilevo, 2 kutu klindan. iğneler bitti bugün floxilevoya başlıyorum. şu anda hastalık aklıma dahi gelmiyor. çünkü her geçen gün daha iyiyim. 2. kür bittiğinde yine lökosit kontrolü yapacağız. buradan sonuçları yazarım. herkese sağlıklı günler, iyi forumlar.
Lökosit bitince en az bir buçuk iki sene takip et sakın düzeldim diye bırakma kontrolü