ÖSYM sınavları

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
NightAngel01
Hastalık Başlangıç Yılı: 2012

ÖSYM sınavları

Mesaj gönderen NightAngel01 »

Abiler bildiğiniz üzere bu kardeşiniz yıllardan beri sürekli idrar hissi ve sık sık az idrar sorumu var sınav için tuvaler izni alabilir miyim? Bilgi olan varsa yardımcı okursa sevinirim.
kenankomutan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Re: ÖSYM sınavları

Mesaj gönderen kenankomutan »

NightAngel01 yazdı:Abiler bildiğiniz üzere bu kardeşiniz yıllardan beri sürekli idrar hissi ve sık sık az idrar sorumu var sınav için tuvaler izni alabilir miyim? Bilgi olan varsa yardımcı okursa sevinirim.
Valla kardeşim bildiğim kadarıyla salondan dışarı çıkış yasak
efervesan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen efervesan »

Ben o sınavlar da görev alıyorum öyle bşr şey kesinlikle yasak
NightAngel01

kenankomutan yazdı:
NightAngel01 yazdı:Abiler bildiğiniz üzere bu kardeşiniz yıllardan beri sürekli idrar hissi ve sık sık az idrar sorumu var sınav için tuvaler izni alabilir miyim? Bilgi olan varsa yardımcı okursa sevinirim.
Valla kardeşim bildiğim kadarıyla salondan dışarı çıkış yasak
İzin alma olayı yok mu?
NightAngel01

efervesan yazdı:Ben o sınavlar da görev alıyorum öyle bşr şey kesinlikle yasak
Doktor izni felan alamıyor muyuz?
hayirdirinsallah

Mesaj gönderen hayirdirinsallah »

sınavdan önce gitmen için zaman veriliyor, onun dışında yasak. ama ösym ile iletişime geçip durumunu anlat belki bir yolu vardır
Allah büyük.
umutcan

Mesaj gönderen umutcan »

Uzun süre su içmesende oluyor mu yine idrar his su içmezsen sıkıntı yaşamazsın belki
efervesan

Mesaj gönderen efervesan »

NightAngel01 yazdı:
Sağlık durumunu raporlu bşr şekilde dilekçe ile sunarsın isteğini fln ne dönüş yaparlar bilmiyorum. Netice de bu sınava. Kör olan insanlarda giriyor özel sınıflards seni de başında bşr gözetmenle gönderebilirler ama nasıl olur bilmiyorum bşr keresinde bağsuru olan biri denk gelmişti adam krem sürmesine bile izin veremedik salonu evraklar verildikten sonra terk etmek yasak
NightAngel01

umutcan yazdı:
Uzun süre su içmesende oluyor mu yine idrar his su içmezsen sıkıntı yaşamazsın belki
Hep var his hiç bitmiyor
NightAngel01

efervesan yazdı:
NightAngel01 yazdı:
Sağlık durumunu raporlu bşr şekilde dilekçe ile sunarsın isteğini fln ne dönüş yaparlar bilmiyorum. Netice de bu sınava. Kör olan insanlarda giriyor özel sınıflards seni de başında bşr gözetmenle gönderebilirler ama nasıl olur bilmiyorum bşr keresinde bağsuru olan biri denk gelmişti adam krem sürmesine bile izin veremedik salonu evraklar verildikten sonra terk etmek yasak
Umarım bir çözüm vardır abi odaklanamıyorum sınava
Icedive26

Mesaj gönderen Icedive26 »

Kardeş bizi durumla ilgili bilgilendir eğer rapor vermeyi düşünüyorsan. Aynı durumda olan diğer arkadaşlara da faydası olur. Hangi yolu izledin? Ne oldu ? Nasıl bir izin verdiler? Başlıkların silinmemesi bu yüzden önemli.
Tuvalet izni verilebilir ama düşük bir ihtimal anca bez ya da alternatif bir çözüm sunarlar. Aslında bazı durumlar için sınıfların tuvaletli olarak yapılması lazım. Çok değil her ilde bir salon. Rapor için de heyet isteyebilir. Bir ÖSYM ile görüş öncesinde derim. Alternatif teşhis olarak belki üretra darlığı ya da nörojenik mesane de yazılabilir. Tabi bir tanıdık ya da halinden anlayabilecek doktorlara denk gelmen durumunda. Umarım çözersin sorununu.
not: önerilerim ya da yorumlarım hastalıkla ilgili deneyimlerime ait kendi görüşlerimi temsil eder. Ben sadece sizler gibi bir hastayım. lütfen mutlaka en basit bir supplementi dahi doktorunuza danışarak kullanınız. ya da riski kendiniz alınız.
asosyal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen asosyal »

Kpss sınavında da çok çektim 2 saat içerde mahkumsun idrarın geldiyse çıkar sınıfa ise aq rahatları sınav sorularını çıldırmadan önce gitmek serbestti tuvalete gözetmenle beraber sonradan yasakladilar
Icedive26

Mesaj gönderen Icedive26 »

asosyal yazdı:Kpss sınavında da çok çektim 2 saat içerde mahkumsun idrarın geldiyse çıkar sınıfa ise aq rahatları sınav sorularını çıldırmadan önce gitmek serbestti tuvalete gözetmenle beraber sonradan yasakladilar
Maalesef öyle. 3 saat . Normal adamın bile ihtiyacı olur, sınav heyecanı vb.
yine de öyle olması lazım bence. Büyük sınıflarda 3 kişi görevli oluyor. Ya da bir kişi daha görevlendir.alsın götürsün seni.
not: önerilerim ya da yorumlarım hastalıkla ilgili deneyimlerime ait kendi görüşlerimi temsil eder. Ben sadece sizler gibi bir hastayım. lütfen mutlaka en basit bir supplementi dahi doktorunuza danışarak kullanınız. ya da riski kendiniz alınız.
GamliBaykus
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen GamliBaykus »

Bez bağlıyorum ben
opulentia
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen opulentia »

Hayir yasak değil bende strese dayali vardi yillar once doktor raporu aldim gittim gozetmende senle geliyor.Ayrica prezervatif sonda.kullan bir gun once taktir sonra cikarttirirsin sinava odaklan bunun iki türlüde cozumu var.Yasalar degismisse dedigim gibi prezarvatif sonda kullanabilirsin.
Raul7
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Raul7 »

Kardesım gerekirse bez baglıcaksın hayatını etkilicek bi sınav bi izin alamazsın bununla ilgili yapıcak pek bişi yok bezini bagla kim görücek
NightAngel01

Raul7 yazdı:Kardesım gerekirse bez baglıcaksın hayatını etkilicek bi sınav bi izin alamazsın bununla ilgili yapıcak pek bişi yok bezini bagla kim görücek
Abi tamam da ıkınarak idrarımı zar zor çıkarıyorum beze yapamam ki idrar çıkmıyor
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

NightAngel01 yazdı:
Raul7 yazdı:Kardesım gerekirse bez baglıcaksın hayatını etkilicek bi sınav bi izin alamazsın bununla ilgili yapıcak pek bişi yok bezini bagla kim görücek
Abi tamam da ıkınarak idrarımı zar zor çıkarıyorum beze yapamam ki idrar çıkmıyor
1 adet Xatral ve yaninda cranberry kullan 3adet at birkerede cranberry.
NightAngel01

kadir yazdı:
NightAngel01 yazdı:
1 adet Xatral ve yaninda cranberry kullan 3adet at birkerede cranberry.
Teşekkürler Kadir abi