Zafer Oyman

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Kültür+ Antibiogram yaptirmaya bakin!

Mesaj gönderen kadir »

Arkadaslar,
Iyilesemiyorsaniz kültur ve antibiyotik duyarlilik testleri yaptirin.(Antibiogram) Bakin; diyelimki PCR de patojen bulundu... fakat patojenin suşları var herbirisi duyarli degil, bazilari direncli. Eger siz patojenlere duyarli antibiyotik kullanmassaniz akintiya kurek cekmis olursunuz.Bazi lablarda ureme olmayabilir 4-5 farkli laba verip kultur yaptirmaya bakin ben cok enteresan seylere sahit oluyorum. Bazen antibiogramlar bile farkli cikiyor. Bir labta dirençli olan patojen, başka labta duyarli cikabiliyor. Yada bir labta patojen cikmiyor, baska labta cikiyor. Ama inanin patojen bulunsa bile, antibiogram yaptirmassaniz iyilesmeniz cok zor.
Aslivorno
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Re: Zafer Oyman

Mesaj gönderen Aslivorno »

Abiler peki bu Pcr testinin tutari ne kadardir ayrica hangi labda bunu yapayım.Hani illa bende patojen var diye de kendimi sartlamiyorum.Ancak kadir abi 3-4 labda kultur yaptirin diyor.Bu lablarin en guveniliri sizce hangileri.bir de tek bir kaba sivi aldirsam ve bunu versem ayni sividan hem prostat kulturu hem de Pcr bakilabiliyor mu ?
murat222
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen murat222 »

Aslivorno yazdı:Abiler peki bu Pcr testinin tutari ne kadardir ayrica hangi labda bunu yapayım.Hani illa bende patojen var diye de kendimi sartlamiyorum.Ancak kadir abi 3-4 labda kultur yaptirin diyor.Bu lablarin en guveniliri sizce hangileri.bir de tek bir kaba sivi aldirsam ve bunu versem ayni sividan hem prostat kulturu hem de Pcr bakilabiliyor mu ?

İki ayrı örnek Alman lazım
Pcr 500 tl düzen ve gelişim lab olur
Mrshadow

Mesaj gönderen Mrshadow »

Duzen, synevo,gelisim,buruni, genetiks, mavi,
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Ayrica Pcr yonteminde patojen duyarlilik testleri yani ( ANTIBIOGRAM) yaptirma şansiniz yok. Yani kullanacaginiz antibiyotik patojene etki etmeyebilir yuksek ihtimal ile.
ykpgrbz35
Hastalık Başlangıç Yılı: 2009

Mesaj gönderen ykpgrbz35 »

şifamiz taze kizilcik suyu arkadaslar basimizdaki bu derdin sebebi e coli baktirisidir kesin ve nettir 2009 yilindan beri hacettepede gata da bi cok operasyon atlattim tahliller hersey temiz aramadigim cozum yolu kalmadi inanmazsiniz ama essek sutu bile ictim iyi geldi fakat alerjik reaksyion verdi. biraktim son bi kac once kizilcik ile tanistim muthis etkisi oldu.

* ekmegi kes
* sekeri kes
* yarim ilişki yasak yani kaldir indir aleti fazla zorlamican kiz arkasinin yaninda..
* baharat kolayi kes
* asiri yagliyi kes
* kizilcik bul sabah aksam parçala 5 adet cezveye koy kaynat iç yarasin
* bal, corek otu zencefil zerdecal karistir sabah aksam yee
* kuru incir zeytin yagina koy beklet ac karnina yapistir bi tanee ohh yarasinn

tum bunlardan sonra dua edeceksiniz.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

ykpgrbz35 yazdı:şifamiz taze kizilcik suyu arkadaslar basimizdaki bu derdin sebebi e coli baktirisidir kesin ve nettir 2009 yilindan beri hacettepede gata da bi cok operasyon atlattim tahliller hersey temiz aramadigim cozum yolu kalmadi inanmazsiniz ama essek sutu bile ictim iyi geldi fakat alerjik reaksyion verdi. biraktim son bi kac once kizilcik ile tanistim muthis etkisi oldu.

* ekmegi kes
* sekeri kes
* yarim ilişki yasak yani kaldir indir aleti fazla zorlamican kiz arkasinin yaninda..
* baharat kolayi kes
* asiri yagliyi kes

Evet kizilcik... diger adiyla Cranberry. Gercekten uriner sistem hastaliklari icin cok faydali. Ama herkeste farkli bakteri var. Bakteri cinsi veya populasyona karsi duyarli antibiyotik kullanilmali. Ek olarak kizilcik super bir takviye.
Aslivorno

Mesaj gönderen Aslivorno »

kadir yazdı:Ayrica Pcr yonteminde patojen duyarlilik testleri yani ( ANTIBIOGRAM) yaptirma şansiniz yok. Yani kullanacaginiz antibiyotik patojene etki etmeyebilir yuksek ihtimal ile.
Abi o zaman Pcr’da patojeni bulsak ne olacak ? Uygun antibiyotigi deneme yanilma yontemiyle mi ogrenecegiz ?Zaten gereksiz antibiyotik kullanmamak adina patojen tespit etmek icin Pcr yaptirilmiyor mu ?
murat222

Aslivorno yazdı:
kadir yazdı:Ayrica Pcr yonteminde patojen duyarlilik testleri yani ( ANTIBIOGRAM) yaptirma şansiniz yok. Yani kullanacaginiz antibiyotik patojene etki etmeyebilir yuksek ihtimal ile.
Abi o zaman Pcr’da patojeni bulsak ne olacak ? Uygun antibiyotigi deneme yanilma yontemiyle mi ogrenecegiz ?Zaten gereksiz antibiyotik kullanmamak adina patojen tespit etmek icin Pcr yaptirilmiyor mu ?
O bakterinin spesifik antibiyotiklerini kullanacaksın
Misal üreoplazma çıktı iesef kullanmıycaksın genta kullanmıycaksın bazı antibiyotik ler ekarte olcak
Kc34
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen Kc34 »

Bazı cinsel yolla bulaşan bakterilerin spesifik antibiyotikleri var. Gonore klamidya gardnerela trikomanas ureaplasma mycoplasma gibi..
gs1905

Mesaj gönderen gs1905 »

kadir yazdı:
ykpgrbz35 yazdı:şifamiz taze kizilcik suyu arkadaslar basimizdaki bu derdin sebebi e coli baktirisidir kesin ve nettir 2009 yilindan beri hacettepede gata da bi cok operasyon atlattim tahliller hersey temiz aramadigim cozum yolu kalmadi inanmazsiniz ama essek sutu bile ictim iyi geldi fakat alerjik reaksyion verdi. biraktim son bi kac once kizilcik ile tanistim muthis etkisi oldu.

* ekmegi kes
* sekeri kes
* baharat kolayi kes
* asiri yagliyi kes

Evet kizilcik... diger adiyla Cranberry. Gercekten uriner sistem hastaliklari icin cok faydali. Ama herkeste farkli bakteri var. Bakteri cinsi veya populasyona karsi duyarli antibiyotik kullanilmali. Ek olarak kizilcik super bir takviye.
Geçmiş olsun öncelikle.
Bakteri cinsini nasıl öğrenebiliriz ? Genta ve pyloseptil kullandım fakat 1.5 aydır çok yol alamadım. Oturma banyosu yapıyorum, ek olarak kızılcık düzenli olarak kullanılırsa cidden çok işe yarıyor mu ?

Teşekkürler
murat222

gs1905 yazdı:
kadir yazdı:

* ekmegi kes
* sekeri kes
* baharat kolayi kes
* asiri yagliyi kes

Geçmiş olsun öncelikle.
Bakteri cinsini nasıl öğrenebiliriz ? Genta ve pyloseptil kullandım fakat 1.5 aydır çok yol alamadım. Oturma banyosu yapıyorum, ek olarak kızılcık düzenli olarak kullanılırsa cidden çok işe yarıyor mu ?

Teşekkürler

Hikayense cinsellik varsa pcr ile öğrenebilirsin ayrıca prostat sıvısından da kültür yaptır
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

gs1905 yazdı:
kadir yazdı:

* ekmegi kes
* sekeri kes
* baharat kolayi kes
* asiri yagliyi kes

Geçmiş olsun öncelikle.

Teşekkürler
Iki antibiyotikte prostata tam geçmez yanlis ilaclar yazilmis
murat222

Kc34 yazdı:
gs1905 yazdı:
kadir yazdı: Evet kizilcik... diger adiyla Cranberry. Gercekten uriner sistem hastaliklari icin cok faydali. Ama herkeste farkli bakteri var. Bakteri cinsi veya populasyona karsi duyarli antibiyotik kullanilmali. Ek olarak kizilcik super bir takviye.
Geçmiş olsun öncelikle.

Teşekkürler
Iki antibiyotikte prostata tam geçmez yanlis ilaclar yazilmis

Yaa hacım arkadaşa Zafer hoca yazmış ıkısını
Zafer hocayıda Hüseyin hocayıda anlamıyorum ikiside bazen bu saçmalıkları yapıyor geçmiyor bunlar neden veriyorsun
gs1905

Mesaj gönderen gs1905 »

@murat222 Şikayetlerim TAK yapmaya başladıktan 1,5 ay sonra ortaya çıktı. TAK yapanlarda idrar enfeksiyonu olma ihtimali çok normal fakat bende bu prostata sıçramış.
Bunu 2 yıl boyunca idrar testi ve kültürüyle bulamadılar. PCR ve prostat sıvısı kültürü için doktor öneriniz var mı?

@Kc34 Penisilin alerjim olduğu için doktorlar ilaç yazarken zorlanıyor. Azosilin ilacını 2 hafta kullandığımda acım epey azalmıştı ama maalesef alerji nedeniyle bıraktım.
Önerdiğiniz/bildiğiniz ilaçlar neler ? En azından Zafer hocaya "hocam bu ilaçları da deneyebilir miyiz?" diye sorabilirim. Zaten her türlü ilacı yazdılar, fayda etmiyor.

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim.
Mrshadow

Mesaj gönderen Mrshadow »

Zaten penisilin grubu prostata cok iyi gecmez.

Kinolon grubu kullandiracaktir zafer hoca
gs1905

Mesaj gönderen gs1905 »

Mrshadow yazdı:Zaten penisilin grubu prostata cok iyi gecmez.

Hocam bu zamana kadar bi tek Azosilin ilacının faydasını gördüm.

Kinolon grubu ilaçları neler ? En azından fırsat bulunca hocaya denemek istediğimi söyleyeyim.

Teşekkür ederim.
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

gs1905 yazdı:

Kinolon grubu ilaçları neler ? En azından fırsat bulunca hocaya denemek istediğimi söyleyeyim.

Teşekkür ederim.
Anladigim kadariyla zafer hoca bu ilaclari idrar yollari enfeksiyonu icin vermis kontrolunu aksatma bakalim muhakkak ilerleyen gunlerde ilaclarini degistirecektir. Cunku zafer hoca hicbir prostatit hastasinin tedavisine genta ve piyeloseptyl ile baslamadi.
gs1905

Mesaj gönderen gs1905 »

Kc34 yazdı:
gs1905 yazdı:

Teşekkür ederim.
Anladigim kadariyla zafer hoca bu ilaclari idrar yollari enfeksiyonu icin vermis kontrolunu aksatma bakalim muhakkak ilerleyen gunlerde ilaclarini degistirecektir. Cunku zafer hoca hicbir prostatit hastasinin tedavisine genta ve piyeloseptyl ile baslamadi.
Düzenli kontrole devam edeceğim. Umarım söylediğiniz gibi olur.

Teşekkürler, geçmiş olsun.
Imzekken

Mesaj gönderen Imzekken »

* ekmegi kes
* sekeri kes
* baharat kolayi kes
* asiri yagliyi kes

Abi bu kızılcık hakkında biraz bilgi verebilirmisin nasıl kullanmalıyız
mertyon44
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen mertyon44 »

ap0calypse yazdı:
Kc34 yazdı:Bugun kimse yoktu zafer hocayla bir saate yakin konustuk benim arkasinda durdugum iki seyi destekledi birincisi prostatin hicbir erkekte steril olmadigi ikincisi non bakteriyel diye bir olgu olmadigi
Bende en son gittiğimde nonbakteriyel diye bişey yok dedi, seninki kalsifikasyonamı uğramış gibi bişeyler söyledi
peki sorunun neydi acaba doktor bunu soyledıgınde ve bir tedavi verdimi acaba, bende de aynı sorun soylendı de e vıtamını ve calcıcum dıspert alıyorum sadece geçiyorsa da asırı yavas gecıyor senın durumun nedır acaba ?
mertyon44
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen mertyon44 »

Seref yazdı:
bb54 yazdı:
Seref yazdı:
Vucuttaki kireçlenmeleri önleyen bir kimyasal.
Abi akşam Google çeviriyle şitelerde baktım araştırdım kendi çapımda. Edta kalsifikasyoblaro yok ediyormuş enjeksiyon yapan doktorlar kullanıyormuş Levent Türk yazmış bi foruma. Damar yolu ile alınada biliyormuş iv şeklinde. Fitil tarzında var magnezyum edta araştırıp şipariş etmeyi düşünüyorum biraz maliyeti yüksek ama :)
Benim okuduğum yabancı kaynaklarda. Tmapda bir klinikte yapılan çalışmada prostatıında kalsifikasyon olan hastalara denenmiş. 3 ay boyunca fitil kullanılmış ve aynı zamanda bir kaç takfiyr ve tetracyline sanırsam tetradox tipi bir antibiyotikte kullanılmış. Hasatalarda ya kalsisikasyon boyutları küçülmüş yada kalsifikasyonlar tamamen yok olmuş.
Bu yöntemin denendiği hastalar prostatit tedavisi için gerek antibiyotik gerek bitkisel gerek egzersiz tedavilerini deneyip sonuç alamamış hastalar.
Klasifikasyonların içinde saklanan nanobakterilere yogunlaşmışlar bu tedavş yöntemiyle.
Daha derin araştırma yapmış olanlarda fikirlerin söylerlerse seviniriz.
kalsifikasyon penis başında olup penis basına aşırı hassasiyet verebilirmi acaba ?
red

Mesaj gönderen red »

Herkese merhaba. Bugün Zafer hocaya ikinci muayenemi oldum. 17.11.2018'de 15-20 olan lökosit 5 iesef 1 ciflosin 1 biterel sonrası 7-8 lökosit görüldü. İyileşmeyi hissetmiştim açıkçası. Bugün 3 iesef 2 floxilevo 2 klindan verdi. Ayrı ayrı Zaman'larda kullanılacağı için yaklaşık 1 ay sürecek bu kür. Antibiyotikle birlikte sıcak su torbası, beslenmede ve cinsellikte perhize devam edeceğim. Takviye olarak sadece ligone kullanıyorum.. Herkese güzel ve sağlıklı günler..
red

Mesaj gönderen red »

Tekrar merhaba. Bugün Zafer hocaya 3. muayenemi oldum. Yaklaşık 1 aylık antibiyotik kürü sonunda 7-8 olan lökosit 5-6'ya düştü. Hani ne yalan söyleyeyim 3-4 demesini bekliyordum ama olmadı.. Farkındayım gerçi hala iltihap olduğunun. Zafer hocaya neden bu kadar az düştüğünü sordum antibiyotik kullanım süren çok olmadı daha dedi. Belki de bende de biraz kabahat var çünkü hoca haftada 2 kere boşal dedi ben ortalama 5 kere boşaldım. Yoksa geri kalan her şeye dikkat ettim. Takviye ligone kullanıyorum ve epimedyumlu macun. Vemax da sipariş verdim kargoda. Bu kez verdiği antibiyotikler;
6 adet Forsef iğne
2 kutu 750 mg Floxilevo
1 kutu Biteral.
Bittiğinde tekrar kontrole gideceğim bakalım bu kez sıfırlayabilecek miyiz. Herkese sağlıklı günler..
toprak12

Mesaj gönderen toprak12 »

red yazdı:Tekrar merhaba. Bugün Zafer hocaya 3. muayenemi oldum. Yaklaşık 1 aylık antibiyotik kürü sonunda 7-8 olan lökosit 5-6'ya düştü. Hani ne yalan söyleyeyim 3-4 demesini bekliyordum ama olmadı.. Farkındayım gerçi hala iltihap olduğunun. Zafer hocaya neden bu kadar az düştüğünü sordum antibiyotik kullanım süren çok olmadı daha dedi. Belki de bende de biraz kabahat var çünkü hoca haftada 2 kere boşal dedi ben ortalama 5 kere boşaldım. Yoksa geri kalan her şeye dikkat ettim. Takviye ligone kullanıyorum ve epimedyumlu macun. Vemax da sipariş verdim kargoda. Bu kez verdiği antibiyotikler;
6 adet Forsef iğne
2 kutu 750 mg Floxilevo
1 kutu Biteral.
Bittiğinde tekrar kontrole gideceğim bakalım bu kez sıfırlayabilecek miyiz. Herkese sağlıklı günler..
Tedavide cinsel perhiz şart çünkü ben bir buçuk hafta cinsel perhiz yaptım ağrılarım hafifledi ne zaman ki boşalma oldu ondan sonra ağrı başladı tekrardan.