Dr. PAVLOS GEORGIADIS

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
freeman

Re: Dr. PAVLOS GEORGIADIS

Mesaj gönderen freeman »

Kc34 yazdı:Darligi tespit etmenin ve nerde lokalize oldugunu ogrenmenin en iyi yontemi uretrografi. Dondugunde bunu yapan bir klinlik bulup yaptirman faydali olur. Sistoskopi gibi uretrada tramvada yaratmaz..
bu devlet hastanenisinde var ama bu testi istek yapan doktor bulmak zor...ozelde yaptirilabilir fiyat cok degilse...
Hakan2018
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen Hakan2018 »

Bu doktora giden arkadaşların durumları nasıl acaba
netter
Hastalık Başlangıç Yılı: 1988

Mesaj gönderen netter »

3 aydır yazmamışlar
Kc34
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen Kc34 »

Gidenler fayda gormedi ben yaziyim..
Mrshadow

Mesaj gönderen Mrshadow »

Hergun iki masaj, patojen bulunmasina ragmen, ve uygun zaman antb kullanilmasina ragmen gidenler iyi olmadisa ne yapabiliriz ki baska
ege44
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen ege44 »

Bu nasıl iş ya Zafer hocanın rastgele kullandırdığı ve ve sıvı almak için prostatı oyalamasında ileteceksin adamın yaptığı 5 dakikalık prostat masajında ve uygun antibiyotiğe rağmen ileşmeyeceksin gürlerim ve ileşenlerde şansa ileşmiş olurlar kısacası
Eyup
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen Eyup »

Şu forumda herşeyi anlıyorumda sırf ben demiştim demek için konuşanları anlamıyorum Arkadaşlar bu forumda yazılarını okumanızı tavsiye edeceğim 1 kişi var Kadir abi ben çok uğraştım ama dönüp baktımki kadir abinin söyledikleri işime yarıyor bendeki sıkıntı disiplinli olamamak hastalık biraz geçse abartıyorum herşeyi zafer hoca boşuna tavsiye edilmiyor bunu anladım ben şuan zafer hocanın takibindeyim doktor tavsiyesi değil yöntem tavsiyesi benimkisi iğne antibiotik lökosit kontrolü yunan hoca ile ilgili net yorum yapamıyorum çünkü tedaviyi tamamlayamadım ama 3şey çok önemli 1.para 2.acıya dayanıklılık 3.zaman Adam size 2 ay daha geleceksin dediğinde bu 3ünü hep cebinde tutman gerekiyor.Ben orda çok fazla ülkeden hasta gördüm yunanistan denenebilir bana 10gün kaldığım süre zarfında çok büyük fayda sağlamadı ama birlikte gittiğim forumdan arkadaşın üroflowu ciddi arttı bende tam tersi düştü ne hikmetse yani kişiden kişiye değişiyor ben tedavinin 10.günü bittiğinde orada doktor tatile girdiği için döndüm ama adam bana mutlaka geri gel 2-3 ay devam et dedi bunun yorumu size kalmış diletasyon yapacam dedi tırstım hiç bilmediğim ülke birde çok acı çekiorsun dediler ordaki yabancı bir hasta buna ragmen onun 4 veya 5. Diletasyonuymuş ben birazda kaçtım işin gerçeği şimdi doktoru tanımam etmem seçim sizin ama benim 10günde üroflowum 1-2 ml/sn artsaysı hiç düşünmeden devam ederdim tedaviye ama aksine hız azaldı
Mrshadow

1- sen patojeni yakaladin, uygun antb kullandin, daha sonraki testlerde ureplasma uredi mi? Yani bakteryi yokettin mi?
2- sen gozle iyilesen hasta gordun mu pavlos kliniginde?
Eyup

Mesaj gönderen Eyup »

1- Bende ureplasma ureleticum uredi yunanistanda fakat istanbulada 2-3 kez gardenella vaginalis üredi buraya geldim burda ureplasma uremedi oraya gittim orda gardenella üremedi bundan dolayı sordum ordaki laba bende gardenella vardı diye kız güldü erkekte gardenella bakmıyoruz dedi ısrarla sonucumu gösterdim ısrarla bana güldü 10 gün sonunda tekrar pcr yaptırmadım yunanistanda sıkıntıdan yanlızlıktan nasıl kaçtığımı bilmedim yalan yok elimde 3 done vardı 1-) testteki patojen miktarı 2-) ultrasoundda prostat hacmi ve enfekte alanların yoğunluğunu gösteren foroğraflar bunlar 3 boyutlu prostatın üstten yandan ve alttandı sanırım kesit hallerindeki enfekte alanları gösteren ve aynı zamanda testis artı seminel vesiküelleri gösteren enfekte bölge fotoları 3-) üroflowmetri sonucu

10 gün sonunda tekrar üroflow ve ultrasound yapıldı
Üroflow daha düşüktü

Ultrasounddaki enfekte kırmızı alanlar kızamık gibi ciddi azalmıştı ve prostat hacmi ciddi düşmüştü fakat bunlar ne derece doğru bunu bilemeyiz ama adam alicengiz yapsa üroflowumuda uçururdu hız olarak

Testi gelirgelmez istanbula serum fizyolojik kaba koyarak gönderdim baktım tekrar gardenella vaginalis var sonra ankaraya başka bir laba gönderdim tekrar gardenella vaginalis çıktı üreplasma hiç üremedi bende
Mrshadow

Cok ilginc degil mi?
Sonucta pcr yaptirdin, dna tabanli testler, olsa mutlaka dna tespit edilirdi. Gandrenella bakmiyoruz diyorsa, acaba baksalardi onlarda bulur muydu merak ettim
Ote taraftan gandrrnella prostatta da olsa cok direncli bir mikroorganizma degil, biteral ya da flagyl kullanmadin mi? İkisi de prostata gecer ve hallederdi. İlginc geldi bana.
Mrshadow

Ben urepleasma oldugunu sanmiyorum sende, dedigim gibi pcr testlerinden kacmaz saniyorum
Eyup

Mesaj gönderen Eyup »

Mrshadow yazdı:Cok ilginc degil mi?
Sonucta pcr yaptirdin, dna tabanli testler, olsa mutlaka dna tespit edilirdi. Gandrenella bakmiyoruz diyorsa, acaba baksalardi onlarda bulur muydu merak ettim
Ote taraftan gandrrnella prostatta da olsa cok direncli bir mikroorganizma degil, biteral ya da flagyl kullanmadin mi? İkisi de prostata gecer ve hallederdi. İlginc geldi bana.
Evet ilginç ama ben biteralde flaggyde kullandım fakat bizim buradaki ismini unuttum haseki hastanesinin yanındaki laba 2 veya 3 kez verdim pcr hep gardenella var labı değiştim bakalım enayilik labtamı diye yine gardenella çıktı gelde ayıkla pirincin taşını
Eyup

Mesaj gönderen Eyup »

Mrshadow yazdı:Ben urepleasma oldugunu sanmiyorum sende, dedigim gibi pcr testlerinden kacmaz saniyorum
Bende bazen bu biofilm olayından herif abanınca mı çıktı diyorum farklı birşey mantıklı değildir muhtemelen zaten hangimiz tam çözebildik ki bu hastalığı
Mrshadow

Eyup yazdı:
Evet ilginç ama ben biteralde flaggyde kullandım fakat bizim buradaki ismini unuttum haseki hastanesinin yanındaki laba 2 veya 3 kez verdim pcr hep gardenella var labı değiştim bakalım enayilik labtamı diye yine gardenella çıktı gelde ayıkla pirincin taşını
Hocam bu direnc gelistirecek bisey degil ya:))
Duzen lab veya synevo diye soyleniyor, en profesyonel lab olarak, buralari dene, sikayetler ne alemde?

Ben herif abansa da biofilm filan hic sanmiyorum. Zafer hoca biteral yaziyor genelde, sana yazmadi mi? Lokosit sifir ise ben olsam bakarim pcr, zafer hoca istemese de belki rica edersin siviyi alma hususunda
Eyup

Mesaj gönderen Eyup »

Kardeş sıvı alma olayını hallediyorum artık labdan kültür çubuğu serum fizyolojik alıyorum numuneyi laba bırakıyorum biteral yazdı 4kutu yazıyor ant oral alınan 6veya 10 tane iğne duruma göre bende şikayetler iyi olunca ben yaramazlık yaptığımdan fırlıyor sanki yalnız birara durumu abarttım haftada 1 defa lökosit baktırdım gördümki antibiotik kullanmıyorum bazen hersahada bol bazen 15-20 bazen 5-6 çıkıyor bana çok garip geldi ben düzene ve geliişime verdim numune senin dediğin farklıysa onada göndereyim şimdi vitaprostun plus ve hapını getirtip ona başlamadan tekrar pcr yaptımak istiyorum herşeyi deniyoruz bakalım
Mrshadow

Duzene verdiysen tamamdir lakin eger korunmasiz iliski ise yaramazlik, cok cok dogal bisey diyemem.

Yalniz haftada 1 olculen lokositte bu kadar farkli degerler gercekten cok ilginc geldi

Senin patojeni mutlaka yok etmen lazim once.
Eyup

Mesaj gönderen Eyup »

Mrshadow yazdı:
Eyup yazdı:
Duzen lab veya synevo diye soyleniyor, en profesyonel lab olarak, buralari dene, sikayetler ne alemde?

Ben herif abansa da biofilm filan hic sanmiyorum. Zafer hoca biteral yaziyor genelde, sana yazmadi mi? Lokosit sifir ise ben olsam bakarim pcr, zafer hoca istemese de belki rica edersin siviyi alma hususunda

Synevo ilk kez duydum oraya numune göndersem bakalım halen var mı gardenella diye pcr desem anlar değil mi
murat222

Mesaj gönderen murat222 »

Eyup yazdı:
Mrshadow yazdı:
Eyup yazdı:

Synevo ilk kez duydum oraya numune göndersem bakalım halen var mı gardenella diye pcr desem anlar değil mi
Büyük bi lab ama prostat sıvısından yapmıyor pcr bn sordum
Aslivorno
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen Aslivorno »

Gecmis olsun , bende bugun mecidiyekoydeki cevre hastanesine gidecegim prostat sivisindan kultur ve ultrason yaptiracagim.Daha once hic ultrason cektirmedim.Bakalim patajon cikacak mi ? 1 ay once zafer hocadan baktirdigimda lokosit 5-6 idi simdi kac bilmiyorum.Ciddi ciddi cok zor bir hastalik hem amddi hem manevi insani yipratiyor.Hepimize gecmis olsun
Icedive26
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen Icedive26 »

Ben baktım. Prostat sıvısı kültürü, mikroba göre antibiyotik ve bunlar ile birlikte eş zamanlı sürekli prostat masajı. Bu şekilde çoğu hastanın iyileştiği söylenmiş. Geri kalan kesin için de enjeksiyon deneniyormuş.
not: önerilerim ya da yorumlarım hastalıkla ilgili deneyimlerime ait kendi görüşlerimi temsil eder. Ben sadece sizler gibi bir hastayım. lütfen mutlaka en basit bir supplementi dahi doktorunuza danışarak kullanınız. ya da riski kendiniz alınız.
Zuspat
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Zuspat »

Dr. pavlos'un tam ismi nedir ? Pavlos ismini de hiç sevmem ama :)
purology
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen purology »

Arkadaslar selam,

bana soyle bir e-mail geldi yontemle ilgili:

I am pasting my protocol and general information below:

1) Arrange to come for 6 weeks to Athens during which we will perform daily prostatic pressure sessions (one in the morning and one in the evening). During this period you will be taking antibiotics that we will decide based on your exams. This can alternatively be split to two 3 week periods, without more than a month difference between them.

2) At the middle and at the end (or the six weeks treatment), I usually do intraprostatic injections, which dramatically improve the results.

3) I perform a full diagnosis (transrectal ultrasonography, full urogenital system ultrasound, uroflowmetry etc.) both before and after the treatment. But also similar tests are performed during the treatment period , in order to estimate the progress of therapy.

Note: I ask my international patients to come for six weeks to reduce the chances of leftover microbes (and hence the chance of relapse). Some patients may need only 50 sessions (e.g. 25 days), but some cases may need 70 sessions (e.g. 35 days) or even more OR they might need to visit me again a second time (for 10-15 or so days after a month or three months, it depends) OR they may need additional intraprostatic injections OR they may have symptoms (e.g. urethral stricture) that require extra work (as they naturally aid in microbe infections so they need to be treated). This depends on how long the patient has had the disease, the types of symptoms they have, the types of microbes and their resistances, and I cannot know in advance what each case will be. That being said, I can give you an estimate on the first diagnosis. Keep the above in mind before deciding to visit me.

Costs:

- Each prostatic pressure session costs 50 EUR. Since we will do two per day, assume a cost of 100 EUR per day, for 25 to 35 days (i.e. 2500 - 3500 EUR for the sessions).
- The intraprostatic injection is in the form of a micro-surgery (discharged from the clinic within 2 hours), and costs a total of 1600 EUR.
- The diagnostic exams cost 250 EUR and since we will perform them both at the beginning and at the end, their total cost would be 500 EUR.

Estimated total: 4600 - 7200 EUR for the period of 6 weeks.

Depending on your progress during the treatment you may need more or less than this estimate (i.e. we may not need intraprostatic injections or we may need more pressure therapies).

Extras:

- We may have to perform the microbiological exams prior to your therapy, so estimate an additional cost of 200 EUR.
- The medication for the whole process, which you will buy from local pharmacies in Athens would cost approximately 500 EUR.
- Estimate a cost for your accommodation for those six weeks. My international patients inform me that they have found very good rates by renting local flats from http://www.airbnb.com.

If you decide to come, for your initial microbiological exams to be as accurate as possible:

1) Do not take any antibiotics at least 20 days days before submitting a sample.
2) No ejaculation for at least 5 days before submitting a sample.

Our clinic can accept new patients from the 2nd of September onwards.

Please let us know about your plans as soon as possible.

Regards,

Yani kisaca diyor ki; surekli sabah aksam hardcore masaj yaparak kanallari acip, damardan antibiyotikleri verecegiz. aralar da prostat istedigim yumusakliga erisince de siringa takviyesi 1 ya da 2 kere. Tedavi maliyeti kalma etc. asagi yukari 10 bin euro dolayisiyla bayagi maliyetli. Bu klinige gitmis ve tedavi olmus bir arkadas var mi ? Bu adam hala scam mi gercek bir doktor mu cozemedim acikcasi...yorumlarinizi bekliyorum. tesekkurler.
esanjor01

Mesaj gönderen esanjor01 »

Bu adama giden birisinin deneyimi.. Bu adamda fisss ... Dunya kadarda masraf cabasi ...

"Atina'da Kronik Prostatit Tedavisi Deneyimlerim"

41 yaşındayım
Ben 2011 yılından beri kronik prostatit yaşıyorum.
Semptomlar - sağ testis ve perineal bölgede yanma, kasık ve karın bölgesinde baskı, erektil disfonksiyon, erken boşalma, vücut krampları, genel yorgunluk.
Kendi ülkemde hiçbir patojen veya bakteri tespit edilmedi. (sadece biyofilm ve yüksek lökosit sayımları)
Birçok hasta gibi başarılı olmayan bazı tedavi türlerini denedim: Antibiyotikler .. Oflocet, Seftriakson IV, prostat masajı, naturopati ..

Dr Pavlos Georgiadis'in bir Youtube videosunu gördükten sonra [bu sayfanın altına bakın], Nisan ve Mayıs 2018'de Yunanistan'daki Kliniğinde iki ay geçirdim

1.gün:

Sabah:

Prostat bezinde enflamatuar bölgeler, "kırmızı lekeler" ortaya çıkaran ve tıkalı seminal veziküller gösteren prostat ve böbreklerin ultrasonu.
Prostat küçüktü (15 mi)
İdrar retansiyonunun gözlendiği iki üroflovmetri testi yaptım
Öğleden sonra:

Bir seans "prostatik baskılar"
Hasta öne doğru eğiliyor.
Doktor prostat üzerinde 40 saniye ila 1 dakika boyunca 4 kez basar (rektum yoluyla)
Çok rahatsız ve çok uzun bir süre!
Çok ağrılı (2 hafta sonra daha az ağrılı)
Seanslardan hemen sonra bir meni testi için taksi ile Mycolab laboratuvarına gittim.
Sonuçlar bir hafta içinde kullanılabilir.
İki bakteri tespit edildi: Staphylococcus aureus ve Enterococcus faecalis
Hassasiyetler yapılır.
1,2 ve 3. Haftalar:

Bana 2 antibiyotik (Augmentin + Prixina), 2 probiyotik (Lactolevure + Ultralevure) reçete edildi
. Ayrıca, tedavi için Dr.Georgiadis ofisine günde iki kez gittim.
Doktor ereksiyonumu iyileştirmek için haftada iki kez oluşan ek tedavi (pahalı) beni ikna etmeyi başardı: Piezowaves Terapi artı Penis Pompaları artı Penis Enjeksiyonları

4. Hafta:
Tedavinin devamı

Tedavinin ortasında ikinci bir ultrason (sadece prostat) yapılır.
Gelişmeler gösteriyor: daha az "kırmızı leke", seminal veziküller daha az tıkanmış
Yeni bir üroflovmetri testi, gelişme bulundu
5. ve 6. Hafta:

Tedaviye devam ve sonra son

Sonuç:
Testlerde gösterilen iyileşmeye rağmen, sağlığımda herhangi bir iyileşme görmedim.
Doktor, tedavinin 1. evresinden 6 hafta sonra semptomlarda% 80 (en azından) azalma hedefi olduğunu açıklamıştı.
Tedavi sırasında veya sonrasında "gerçek" ereksiyon olmadı
Ülkeme döndükten sonra semptomların tamamen devam etmesi.
Kısacası, bu pahalı ve tamamen etkisiz bir tedaviydi
Doktorun vaatleri gerçekleşmedi
Maliyetler:
Prostat "bastırma" seansları, her seans: 50 € ve toplam 65 seans olduğu için 3.250 €
Antibiyotiklerin Maliyeti: 230 €
Ultrason + Üroflometri, her test 250 € idi ve iki test yapılırken toplam: 500 €
Mycolab laboratuvar testleri: her test = 290 €, bir test yapıldı, toplam: 290 €
Piezo-dalga tedavisi + penis pompaları, her seans 160 € ve 8 seans yapıldığında toplam: 1 280 €
Toplam tedavi maliyeti 550 € idi
Tedavi hariç ek maliyetler:

Airbnb konut: 7 hafta için 950 €
Toplu taşıma için Athena bileti: 5 gün boyunca 9 € (aylık 30 €)
Gıda: Yunanistan'da ucuz (tedavi sıkı bir diyet gerektirir: şeker yok, baharat yok, süt ürünleri yok, vb.)
Dolayısıyla toplam maliyet 7.200 € civarındaydı (~ 8.500 ABD doları)
esanjor01

Mesaj gönderen esanjor01 »

Yukardaki maliyetlere baktiginizda en yuksek tutan rakam prostat masaji tam 3250 euro .. digerleri onun yaninda hicbirsey kalmis ..Adam tamamiyla soymus milleti ...65 dafa masaj almis herbiri 1 dk dan az toplasan 60 dk harcamis 3250 euro ..Tedavisini masaj uzerine oturtmus , sagmis milleti ...