YENİ BİLGİ

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
kader48
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

YENİ BİLGİ

Mesaj gönderen kader48 »

Arkadaşlar sıcağı sıcağına yeni öğrendiğim bir bilgiyi paylaşıyorum.

Kocaeli üniversitesi,Tıp fakültesi bir makale okudum. Makalede diyor ki, proatat sıvısı bilinen en önemli bakterisid etkiye sahip ajanlardan birisidir diyordu. Normalde prostatta bakteri illaki olur, ama prostat sıvısı bu bakterileri çok rahat ekarte edebilir diyor. Burda okuduklarımı iyileşen arkadaşların yazdığı yazılarla karşılaştırdım.

Dikkat ettiyseniz iyileşen arkadaşlarda hep takviyelerin çok etkili olduğunu söylüyorlardı.

Bu yüzden lökosit stabil düzeye çekildiği anda prostat sıvısını, prostatı güçlendirici takviyeler kullandığımızda kesinlikle iyileşeceğimizi düşünüyorum.

Forumda iyileşenlerinde özellikle vurguladıkları takviyelerin kullanılmasının şart olduğu yönündeydi.

Umarım faydalı olur.

Herkese çok geçmiş olsun.
ifsayok
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Re: YENİ BİLGİ

Mesaj gönderen ifsayok »

kader48 yazdı:Arkadaşlar sıcağı sıcağına yeni öğrendiğim bir bilgiyi paylaşıyorum.

Kocaeli üniversitesi,Tıp fakültesi bir makale okudum. Makalede diyor ki, proatat sıvısı bilinen en önemli bakterisid etkiye sahip ajanlardan birisidir diyordu. Normalde prostatta bakteri illaki olur, ama prostat sıvısı bu bakterileri çok rahat ekarte edebilir diyor. Burda okuduklarımı iyileşen arkadaşların yazdığı yazılarla karşılaştırdım.

Dikkat ettiyseniz iyileşen arkadaşlarda hep takviyelerin çok etkili olduğunu söylüyorlardı.

Bu yüzden lökosit stabil düzeye çekildiği anda prostat sıvısını, prostatı güçlendirici takviyeler kullandığımızda kesinlikle iyileşeceğimizi düşünüyorum.

Forumda iyileşenlerinde özellikle vurguladıkları takviyelerin kullanılmasının şart olduğu yönündeydi.

Umarım faydalı olur.

Herkese çok geçmiş olsun.
Makalenin linkini ya da tam adini paylasir misin?
kader48

Mesaj gönderen kader48 »

https://www.klimik.org.tr/wp-content/up ... %C3%87.pdf

Doç. Dr. Meliha Meriç Koç
Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı.
Kocaeli Üniversitesi Eğitim Araştırma Hastanesi.

Pdf nin bir yerinde yazıyor. Prostat sıvısının bakterisidial etkisinin antibiyotiklerden daha güçlü olduğu.
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

Arkadaşlar ben bu konuyu fi tarihinde yazmıştim. Prostat sıvısındaki çinko bakteriler üstünde bakterisid etkiye sahiptir. Bir çok prostatit hastasında çinko miktarları düşük tepit edilmiş. Ben burda defalarca çinko takviyesinin önemini yazdım. Lütfen yazılan şeyleri dikkatlice okuyalım amerikayı tekrar keşfetmenin anlamı yok.
ifsayok
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen ifsayok »

kader48 yazdı:https://www.klimik.org.tr/wp-content/up ... %C3%87.pdf

Doç. Dr. Meliha Meriç Koç
Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı.
Kocaeli Üniversitesi Eğitim Araştırma Hastanesi.

Pdf nin bir yerinde yazıyor. Prostat sıvısının bakterisidial etkisinin antibiyotiklerden daha güçlü olduğu.
Bu sunumda (makale degil), uriner sistem enfesiyonlarinin erkeklerde kadinlardan daha az oldugunu, cunku prostat sivisinin da bakterisidial oldugu yaziyor. Yani kamistan bakteri girince buna karsi bir savunma da budur diyor. Daha fazlasini demiyor.
osmankul
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen osmankul »

Cinkonun yani sira magnezyum ve kalsyumunda prostatitlilerde eksik oldugu tespit edilmis. Menide potasyumda var diye hatirliyorum Allah bilir oda eksiktir. zaten potasyum haric digerlerini takfiye olarak aliyorum. Kisisel gorusum cinko meni hacmini arttiriyor. Ancak su varki idrar prostata ulasinca prostatin icinde yaptigi tahribat nedeniyle meni uretiminin kalitesi ve hacmi dusuyor. Meni belkide bu yuzden gorevini yerine getiremiyor.
asosyal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen asosyal »

Sunumda çinko,magnezyum ve kalsiyum hangi sayfada yazıyor ben okurken göremedim