Staphylococcus aureus

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Zuspat
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Re: Staphylococcus aureus

Mesaj gönderen Zuspat »

Bunlar cilt florası ve bu bakteriler testlerde bizden değil test ortamının güvemsizliğinden bulaşabiliyor bana da oldu sevindim ahanda bulduk bakteriyi diye ama sevindiğim gibi sonuç alamadım 5 gün antibiyotik sonra test bir daha o bakteri çıkmadı
tolgataylan

Mesaj gönderen tolgataylan »

prostatiniseveyim yazdı:
tolgataylan yazdı:Hastalığımın 9 yılında prostat masajı sonrasında alınan sürüntüde Staphylococcus aureus çıktı, bunun hakkında bilgisi olan var mı?

Bu mikropla ilgili bir sey yaptinizmi qntibiotik yada test test tekrari sonuc nedir levent s3mt polikliniginde mi suruntu aldillar
6 KUTU CRAVİT KULLANDIM İKİNCİ YAPTIRDIĞIM TESTE ÜREME OLMADI AMA BAŞKA BAKTERİ ÇIKTI STAPHYLOCOCCUS EPİDERMİTİS DİYE.. dOKTOR İLAÇ YAZSAMDA DÜZELEM OLMAZ DEDİ ÇİLTTE VARMIŞ ZATEN BU BAKTERİ..

sIKINTILARIMDA DÜZELME YOK, HALA AĞRI VE BATMALAR VAR.

BİR ARKADAŞ ENJEKSİYON OLACAKTI HABER VAR MI ONDAN
ender
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen ender »

Bu enfeksiyonun epidermidis olanı benim sperm kültüründe de üredi. Antibiyotiklere dirençli olabiliyor. MRSE diye geçer. Metisiline dirençlidir yani. Bu enfeksiyona karşı İeseften tutun Cravit e kadar bir çok antibiyotik kullandım. Fayda etmiyor. Etmezde. Bunun üstesinden gelebilecek yanı MRSE türünün üstesinden gelebilecek 4 etken madde var. Linezolid, daptomisin, teikoplanin,vankomisin. bide fusidic asid var. ancak onun prostata pek etkisi olmuyor. diğer 4 ü klinik kullanıma uygun. intramüsküler veya oral kullanımı yok.
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

Linezolid in oral formu teikoplanin im formu mevcut yanlız bu ilaçları urologlar yazamaz.
ender

Mesaj gönderen ender »

Linezolid mevcut. teikoplanin im kullanabilmek için 3 gün klinik tedavi şartı istiyor. doktorun dediği bu yani. Linezolid'in oral ilacı 1056 TL falan. Fiyatı geçtim doktorlara durumu anlatamıyoruz. ben en son cravit kullandım.4 hafta. ilk 3 gün çok iyi geldi. dedim bu ilaç çözecek. ama sonrası hüsran. direnç kazanıyor. tahliller onu gösteriyor.
ender

Mesaj gönderen ender »

Dediğine katılıyorum ürologlar yazamaz ama enfeksiyoncu yazabilir.
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

ender yazdı:Bu enfeksiyonun epidermidis olanı benim sperm kültüründe de üredi. Antibiyotiklere dirençli olabiliyor. MRSE diye geçer. Metisiline dirençlidir yani. Bu enfeksiyona karşı İeseften tutun Cravit e kadar bir çok antibiyotik kullandım. Fayda etmiyor. Etmezde. Bunun üstesinden gelebilecek yanı MRSE türünün üstesinden gelebilecek 4 etken madde var. Linezolid, daptomisin, teikoplanin,vankomisin. bide fusidic asid var. ancak onun prostata pek etkisi olmuyor. diğer 4 ü klinik kullanıma uygun. intramüsküler veya oral kullanımı yok.
Antibiyogram sonuçların belli mi?
ender

Mesaj gönderen ender »

Belirli. 2016 nin ekiminde yaptirdigim ilk sperm kulturunde stap. Epidermidis uredi. Duyarli olan ilaci kullandim. Ilaca basladigim ilk iki gun etki etti. Sonrasi stabil. 1 ay aradan sonra ikinci testte yine ayni bakteri uredi. Antibiyogram yapildi. Ilkinde duyarli olan ikinci tesste direncli cikti. Bu sekilde 4 tane test var elimde. Bir oncekinde duyarli veya orta duyarli olupta kullandigim antibiotik bir sinrakinde direncli cikiyor. Bursa da enf. Doktoruna gittim. Bu bakteri MRSE olabilir dedi. Fusidic asid etken maddeli stafin yazdi. Etkisini gosteriyor ilac ama sorunu kokunden cozmedi. Bir cok enfeksiyon doktorunun yazdigi makaleleri okudum gram pozitiflerle ilgili. Hepside ayni noktaya temas ediyor: Direnc. Cozumu var bu bakterinin. Yukarda saydigim antibiyotikler. Ama doktora gidip bana bunu yaz diyemiyorsun iste. sunu da ifade edeyim, bu bakterinin hepsi MRSE olacak diye bi kaide yok. Ben tahlil sonuclarina ve kendi kendimi gozlemlemeye dayanarak bendekinin direncli oldugunu soyluyorum. Zaten arastirdigin zaman tip dunyasinin 1960 tan bu yana bu bakteriyle ugrastigini gorursun.
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

ender yazdı:Belirli. 2016 nin ekiminde yaptirdigim ilk sperm kulturunde stap. Epidermidis uredi. Duyarli olan ilaci kullandim. Ilaca basladigim ilk iki gun etki etti. Sonrasi stabil. 1 ay aradan sonra ikinci testte yine ayni bakteri uredi. Antibiyogram yapildi. Ilkinde duyarli olan ikinci tesste direncli cikti. Bu sekilde 4 tane test var elimde. Bir oncekinde duyarli veya orta duyarli olupta kullandigim antibiotik bir sinrakinde direncli cikiyor. Bursa da enf. Doktoruna gittim. Bu bakteri MRSE olabilir dedi. Fusidic asid etken maddeli stafin yazdi. Etkisini gosteriyor ilac ama sorunu kokunden cozmedi. Bir cok enfeksiyon doktorunun yazdigi makaleleri okudum gram pozitiflerle ilgili. Hepside ayni noktaya temas ediyor: Direnc. Cozumu var bu bakterinin. Yukarda saydigim antibiyotikler. Ama doktora gidip bana bunu yaz diyemiyorsun iste. sunu da ifade edeyim, bu bakterinin hepsi MRSE olacak diye bi kaide yok. Ben tahlil sonuclarina ve kendi kendimi gozlemlemeye dayanarak bendekinin direncli oldugunu soyluyorum. Zaten arastirdigin zaman tip dunyasinin 1960 tan bu yana bu bakteriyle ugrastigini gorursun.
Genellikle tedavi rifampisin + fusidik asit seklinde yapiliyormus. Iyi bir enfeksiyoncuyla bu tedaviyi danis istersen..
ender

Mesaj gönderen ender »

Pazartesi enfeksiyon doktoru ile randevum var yine. Bugüne kadar en net yaklaşımı bu doktor sergiledi. rif +fus. asid mantıklı. Vankomisin ve teokoplanin etken maddelerine alternatif olarak kullanılıyor fusidic asid. yalnız istanbuldaki bir üroloji doktoru fusidic asidin prostata etki etmeyeceğini söylemişti. rifampisinle kullanımı etki mekanizmasını güçlendirebilir. doktorlar bu işi ciddiye almıyor. Klasik antibiyotiklerin bu işi çözmediğini biliyorlar ama yeni nesil ant. kullanımınada mesafeli davranıyorlar. Birde aynı doktora 3-4 defa gidince psikolojiye sevk ediyorlar. şaka gibi.
ender

Mesaj gönderen ender »

Prostat büyümesi hakkında ne düşünüyorsun? Benimkine ultrasonla bakıldı.34 de gelmiş hacmi. psa 0,41 çıkıyor.
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

Büyüme sebebi bhp kaynaklı mı yoksa prostatit kaynaklı mı net tespit etmek lazım. İdrar yapmada sıkıntın var mı debi düşüklüğü kesik idrar mesaneyi tam boşaltamama gibi?
ender

Mesaj gönderen ender »

dediğin sıkıntılar var. dönem dönem idrar başlangıcında çatallaşma, kesik kesik işeme, tazyiksiz idrar. tazyiksiz ve sıkışık boşalma gibi durumlar. bide apış arasında karıncalanma oluyor zaman zaman.
cenkkr
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen cenkkr »

Staphylococcus Aureus nasıl bulaşıyor.
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

Insanin cilt florasinda yasar elindende bulasabilir iliskiylede bulasabilir. En sikintilisi mrsa olanidir genellikle hastane enfeksiyonu olusturur tedavisi cok zordur..
serkan545

Mesaj gönderen serkan545 »

Ben rifampisinle beraber kullandım fucidic asiti hala nurtopu gibi mrse var
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

Enfeksiyoncuya gorun ancak o cozer senin isini urologu asar bu durum..
ender

Mesaj gönderen ender »

Backtrim daha etkili olabilir. Fusidic asit prostata pek etki etmiyor. Ürolog oyle demisti. Ayni enfeksiyon bende de uruyor spermde.
esanjor01
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen esanjor01 »

Arkadaslar kendi hikayem kimsimdada yazmistim .. Buradana Staphylococcus aureus` ana konu olarak acilmis buradada yazayim ...

uroloji doktoru birde kulak burun bogaza yolladi ... Bademcikten kultur alindi kulturde Staphylococcus aureus bakterisi 10 uzeri 3 miktarinda uredi ...( Bu prostat sivisinda urememisti )
Bunun icin antibiyotik verimmi vermeyimmi diye tereddutte kaldi sanki rus doktor internete falan girdi bakti yanimda ... Sonra

bogazda cikan Staphylococcus aureus icinde antibiyogdam testi yapildi ...oksasilin,eritromosin , klraitromisin, azitromisin , klindamisin , llinezolid , daha gucluleri : levofloksasin , oflaksasin , moksifloksasin , gentamisin e duyarli cikti
Oksasilin antibiyotik 1 gr gunde iki defa 7 gun icin verdi ...

Yaklasik 8 aydir hicbir antibiyotik kullanmiyorum hayatimda prostat la ilgili kullandigim sadece Moksifloksasin ( avalox) + tetradox oldu ..

Bogazda gorulen Staphylococcus aureus icin antibiyotik kullanmalimiyim ? Gargara ile cozulurmu Bu herkezin bogazinda gorulurmu acaba , gereksiz yere antibiyotik kullanmak istemiyorum Antibiyotik hakkimi iesef ten yana kullanmak istiyorum sayet kullanacaksam ... Enfeksiyon ciya gitmelimiyim

Ayni zamanda bende son zamanlarda ciddi sekilde sivilce cikti vucudumda sirt ve kollarima kadar indi ... Acaba yine Staphylococcus aureus buna duyarli cikan klindamisin imi kullanmaliyim o sivilceyede iyi geliyor ayni anda ikisini birden gotursem ??