OMEGA

Bitkisel veya hayvansal tabletler, vitaminler vb.
ap0calypse
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

OMEGA

Mesaj gönderen ap0calypse »

ŞİMDİ GAZETE OKUDUM BELKİ YARARLI OLUR DİYE PAYLAŞIYORUM, PROF. OSMAN MÜFTÜOĞLU YAZISIDIR.

OMEGA-3/OMEGA-6 ORANI DAHA ÖNEMLİ
OMEGA-3 ve omega-6 yağlarının ikisine de ihtiyacımız var. Ne var ki bunların belirli bir denge içinde alınması lazım. İkili arasındaki kazanım oranının da en kötü ihtimalle bire bir (1/1) civarında kalması şart. Oran büyüdüğünde, omega-6’nın omega-3’e oranı 4/1’i geçtiğinde bazı sağlık sorunları başlıyor. Omega-3 kazanımımız çok çok azaldı. Omega-6’ların kazanımı ise bitkisel yağların ve margarinlerin kullanımının yaygınlaşması nedeniyle iyice arttı. Neticede “4/1’i geçmesin” dediğimiz ‘omega oranı’ neredeyse 30/1’e ulaştı. Peki sonuç ne? Daha çok cilt hastalığı, daha sık alerji, daha yoğun kronik iltihabi problemler, romatizmal sorunlar, daha yaygın bellek bozukluğu, daha yüksek kalp damar hastalığı riski. Yani omega dengemiz çok bozuk ve durumumuz pek iç açıcı değil.
Armegeddon
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Re: OMEGA

Mesaj gönderen Armegeddon »

Abi bu hastalıkla alakası olsun olmasın margarin yemeyin yedirmeyin (kamu spotu)
ap0calypse

Armegeddon yazdı:Abi bu hastalıkla alakası olsun olmasın margarin yemeyin yedirmeyin (kamu spotu)
bende katılıyorum sana, yıllardır margarin tüketmiyoruz.
ap0calypse

yine aynı doktorun yazısını paylaşıyorum, (sağolsun Kadir abinin taa ne zaman yazdıklarıyla aynı)

Alfa lipoik asit aç mı, tok mu alınmalı?

Benim favori desteklerim arasında alfa lipoik asit hep vardır. ALA kan şeker dengesinde, nöropati sorununun önlenmesi ve antioksidan savunmanın güçlendirilmesinde ana oyuncuların en başında yer alır.
Alfa lipoik asidi aç da tok da kullanabilirsiniz. Günde iki kez 100–300 mg’lık dozlar halinde ve 2–3 aylık kürler şeklinde kullanmanızı tavsiye ederim. Ben bu desteğin özellikle coenzim Q10 ve asetil L-karnitin ile birlikte kullanılması halinde mitokondri DNA’sındaki hasarı azaltarak hücre ömrünü uzattığını düşünenlerdenim.
Alfa lipoik asit özellikle cilt yaşlanmasını yavaşlatan çok ama çok güçlü bir doğal antioksidan. Ciddi bir yan etkisi ve herhangi bir zararı yok gibi görünüyor.
ap0calypse

bizim prof.'un yeni yazısı

Daha önce de yazdım: Her probiyotik herkese uymaz. Ekleyeyim: Her probiyotik de işe yaramaz! Eğer bağırsaklarınızı probiyotik çöplüğü haline getirmek istemiyorsanız, bu bilgileri kulağınıza küpe yapın.

Eczaneden alacağınız probiyotik takviyenin içinde “Hangi probiyotik var?” sorusuna yanıt arayın. Bana göre kaliteli bir probiyotik ürünün içinde şu dört dost bakteriden mutlaka biri olması lazım, unutmayın. İşte o muhteşem dörtlü!
- Lactobacillus plantarum
- Bifidobacterium bifidum
- Lactobacillus Acidophilus
- Bifidobacterium longum