Lökosit Çıkmamıştı Fakat Antibiyotik Hafifletti

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
ultra95
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Lökosit Çıkmamıştı Fakat Antibiyotik Hafifletti

Mesaj gönderen ultra95 »

Tekrardan merhabalar.1.5 Sene önce yakalandığım bu hastalığa teşhisi konulamadığı için zamanla kronikleşti.İdrar testinde o zamanlar 6-7 lökosit falan çıkıyordu muhtemelen prostatda daha fazlaydı.Her neyse asıl değinmek istediğim konu bundan yaklaşık 2 ay önce Zafer Oyman'a muayene olmuştum ve önce 10-15 günlük 2 kutu tarivid ve 1 kutu arveles yazmıstı onları kullanmıstım.Şikayetlerimde bir değişme yok gibiydi ağrılar aynı şekilde devam ediyordu.Zafer hoca prostat sıvısını incelediğinde lökosit olmadığını ve bende iltihap bulunmadığını söyledi ve bende tamam dedim fakat şöyle bir durum var,bu hastalığın başından beri ara sıra idrardan sonra yanma oluyordu.Bu kullandığım 2 kutu antibiyotikden midir arveles den midir bilemiyorum ama bu idrar sonrası yanma olayı 1.5 sene sonra bitti.Şimdi kafamı kurcalayan şey acaba benim prostat bağırsaklara doğru ödemli olduğu için rektal tuşede iltihaplı bölgeye bastıramadı Zafer Hoca o yüzden mi lökosit çıkmadı?Çünkü bu hastalığın başından beri kabızlık,bazen zor gaz çıkarma,makat,penis gibi yerlerde kısaca pelvik bölgede ağrılarım ve yanma ve bitmek bilmeyen bir akıntı oluyor.Akıntıdan kastım az bir sıvı geliyor o da zaten penis ucunda yapışıyor.Her hangi bir cinsel beraberliğim de olmadı bu hastalık öncesinde.Bu hastalığa muhtemelen bağırsakdan gelen bir mikropun sebep olduğunu düşünüyorum bu arada.Mesela e.coli.Prostat kimisinde ön tarafa doğru kimisinde makat tarafına doğru kimisinde de bağırsak tarafına doğru şişiyor olabilir mi?Ayrıca bu akıntının sebebi iltihap değil midir?Tavsiyelerinizi bekliyorum...
mustafa3435
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Re: Lökosit Çıkmamıştı Fakat Antibiyotik Hafifletti

Mesaj gönderen mustafa3435 »

Prostatit de cinsel ilişki şart değil. Dediğin gibi bağırsaklardan veya farklı bir sebep yüzünden bu hastalığa yakalanmış olabilirsin. Zaten pek çok hasta bu hastalığa nasıl yakalandığını bilmiyor. Doktora ilk muayenende lökositin az çıkmış olması, prostatit olmadığın anlamına gelmez. Belki şimdi yaptırsan daha fazla lökosit çıkacak. Ağrı ilk başlarda geçmez. Tedavine devam ettikçe geriler
ultra95
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen ultra95 »

Hmm yani tekrar mı yaptırmalıyım lökosit testini?Birde benim dediğim gibi bir ihtimal olabilir mi sizce prostat bağırsağa doğru ödemli olduğu için lökosit çıkmaması gibi
mustafa3435
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen mustafa3435 »

Bence rektal olarak tekrar lökosit testi yaptırmanda fayda var. Prostatın bağırsağa doğru baskı kısmında enfeksiyon olsa bile lökosit testinde muhtemelen çıkardı.