Neyi sindirebiliyorsun??? O kadar sağlıklısın çünkü!!!

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
ZooM505
Hastalık Başlangıç Yılı: 2000

Re: Neyi sindirebiliyorsun??? O kadar sağlıklısın çünkü!!!

Mesaj gönderen ZooM505 »

Gaps diyetini araştır.. çok faydası olacak..
Tarikadnan

Mesaj gönderen Tarikadnan »

Çok sağ ol sevgili kardeşim
Tarikadnan

Çok teşekkürler, çok sağ ol kardeşim...Acaba hangi diyet programını uygulayayım bir de bu asit düşürücü ilaçları kullanmaz isem çok sıkıntılı bir sürecim olacak...mide yanması, mide kaçağından asidin gırtlağa kaçması ve zarar vermesi gibi...Sabrederim ama çok sıkıntı çekerim...Bunu tetikleyen hiçbir şey yeyip içmemem lazım...Yine de sorun olur gibi...
Tarikadnan

Anlaşıldı, gaps diyeti
hatai
Hastalık Başlangıç Yılı: 2005

Mesaj gönderen hatai »

Öncelikle paylaşımınız için teşekkür ederim yazılanları okuduktan sonra bi deneyelim bakalım ne olacak diye dün hiç ekmek ve şeker tüketmedim ve her sabah yataktan hayat a küskün olarak kalkan ben gerçekten kendimi çok daha zinde hissederek uyandim ne kafam da ki sis li hal ne de ağzımın içindeki kötü tat vardı prostatit le alakali birsey söylemek için belki erken
hatai

Mesaj gönderen hatai »

Öncelikle paylaşımınız için teşekkür ederim yazılanları okuduktan sonra bi deneyelim bakalım ne olacak diye dün hiç ekmek ve şeker tüketmedim ve her sabah yataktan hayat a küskün olarak kalkan ben gerçekten kendimi çok daha zinde hissederek uyandim ne kafam da ki sis li hal ne de ağzımın içindeki kötü tat vardı prostatit le alakali birsey söylemek için çok erken belki ama halsizlik , sindirim ve piskolojik sıkıntılar dan kurtulmak için cok iyi bir çözüm gibi görünüyor ben sonuna kadar devam etmeyi düşünüyorum diğer arkadaşlar a da tavsiye şiddet le tavsiye ediyorum bir de bu başlığı daha çok arkadaşımızın istifadesi icin daha çok gündem de tutmak lazım diye düşünüyorum herkes e acil şifalar
ZooM505

Mesaj gönderen ZooM505 »

Tamir etmeden, detox yapmadan tam bir temizlik yapamazsın...

Patlak bir balonu nefesin tükenene kadar şişirebilirsin.. NOKTA..
bmx
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen bmx »

Göbek çevremde ve sol kasıkta ağrı bağırsak bölgesi devamlı ağrı yapıyor hafif ama sürekli
bağırsakta bazen maya bazende entemoeba coli kistleri gözüküyor bazende nadir lökosit.
dışkılama her gün aynı saatte düzenli yarın kolonoskopi yaptırıyorum.
bağırsakları bir türlü rayına oturtamadım
hatai

Mesaj gönderen hatai »

ZooM505 tavsiyeleriniz için teşekkür ederim anladigim kadarıyla meşgul birisiniz ama bir kaç şeyin çözümlenmesi adına şunları sormak istiyorum gaps diyetini araştırin demişsiniz araştırdigim kaynaklarda gaps diyetinde fermente süt urunleri ve ev yapımı turşu öneriliyor siz önermiyorsunuz ayrıca domates i öneriyor musunuz önermiyor musunuz onu anlayamadım bir de ilk mesajıniz da karaciğer detoksu ilk sirada iken ikinci mesajınız da üç ay sonra yapilacak deniyor açıkçası sizin de bahsettiğiniz gibi karışıklik olabilecek bir konu. Sanki izliyecegimiz periyot u kafa karisikligına neden olmamak için yorumsuz olarak liste halinde bize sunsaniz biz de ona göre bir yol izlesek daha mı iyi olur. Şahsen ben kagit kalem bir liste çıkardığım halde kafam karıştı tekrar teşekkür ediyorum herkes e acil şifalar
ZooM505

Mesaj gönderen ZooM505 »

Fermente ürünleri ilk başlangıç aşamasında tehlikeli buluyorum.. çünkü muhallak bir konu.. domates için riske girmeye değmez..

Karaciğer detoksu ve metilasyon için carvit ve milk thistle.. nac, c vitamini(yavaş salınımlı) magnezyum ilk sırada.. yemekle beraber ise pepzan.. ilk aşama bu..
ZooM505

Mesaj gönderen ZooM505 »

1- milk thistle
2- carvit
3- magnezyum ve c vitamini
4- nac
5- pepzan.. ( yemekle birlikte)
6-sıkı bir diyet..

İlk aşama bu..
keops
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen keops »

geçmiş olsun herkese yeni konu başlığı açamadım yeni başlık yazısını bende göremedim nasıl başlık açacağım ?
hatai

Mesaj gönderen hatai »

ZooM5005 teşekkürler
Keops Benim hikayem bölümü ne girin sol da üstte yenı başlık yazıyor başlık açmadan önce ihtiyacınız olan bilgiyi forum da arama yaparak ulaşabilirsiniz
wolfpack
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen wolfpack »

ZooM505 yazdı:1- milk thistle
2- carvit
4- nac
6-sıkı bir diyet..

İlk aşama bu..
Kardesim diline saglik. Bu takviyeler icin tecrube esindigin sure ne?
abu58

Mesaj gönderen abu58 »

2- carvit
4- nac
6-sıkı bir diyet..

İlk aşama bu..
Bende reflü ve gastrit var midemde .Pepzan kullanmak bana göre değil sanki.içerisinde hidroklorik asit var yani mise asidi
Midemi daha kötü edebilir.
ZooM505

Mesaj gönderen ZooM505 »

abu58 yazdı:
2- carvit
4- nac
6-sıkı bir diyet..

İlk aşama bu..
Bende reflü ve gastrit var midemde .Pepzan kullanmak bana göre değil sanki.içerisinde hidroklorik asit var yani mise asidi
Midemi daha kötü edebilir.
Tam tersi.. problem zaten mide asit azlığı.. yazıları dikkatli okuyalım..
ZooM505

Mesaj gönderen ZooM505 »

wolfpack yazdı:
2- carvit
4- nac
6-sıkı bir diyet..

İlk aşama bu..
Kardesim diline saglik. Bu takviyeler icin tecrube esindigin sure ne?
3 ay.. ama diyet çok önemli
tornografi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen tornografi »

hocam adam gastrit var bende diyor.
ZooM505

Mesaj gönderen ZooM505 »

tornografi yazdı:hocam adam gastrit var bende diyor.

Pepzan
4- Klinik bilgiler:
4.1. Endikasyonları
Subasidite ve anasidite, kronik gastrit, mide operasyonlarından sonraki sindirim bozuklukları, gastrojen diyare.
ZooM505

Mesaj gönderen ZooM505 »

Tabuları yıkmaya devam.. zavallı modern tıp.. yıllarca mide asit düşürücü ilaçlar verdiler insanlara.. buyrun bu da linki: ibretlik yazı.. okuyun, okutturun..

http://www.beslenmebulteni.com/mide-asi ... eden-olur/
kalimera
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen kalimera »

ZooM505 yazdı:Sorunu prostatitle başlayıp, kronikleşip, artık genel sağlığını etkileyen ağır vakalarla ilgili yola çıkalım ki, herkes kendi belirtilerine göre birşeyler çıkarabilsin yazıdan.. özel mesajlara da genel bir cevap olsun istiyorum.
1.si ilk önce olmazsa olmaz bir durum var.. yoksa yaptığın diğer şeyler, kullandığın takviyeler tamamen geçici bir rahatlama sağlar.. hiç kendini yorma..
Gluten, şeker yok.. alkol yok.. kafein yok..ilk bir kaç ay meyve şekeri yok.. işlenmiş gıda, süt ve süt ürünleri.. raf ömrü uzatılmış ürünleri.. çiftlik balıkları ve büyük balıklar( çünkü ağır metal taşırlar) küçük deniz balıkları için sorun yok.. endüstriyel tavuk ve yumurta da doğalıyla değişmeli.. sakatat ve kemik çorbaları olmazsa olmaz.. bağırsağın tek tamiri kemik suyu, sakatat çorbalarıyla oluyor.. geçirgen bağırsağı bu tamir ediyor.. kemik suyu çok önemli!!!!

2- ilk önce mide asidini normal seviyeye yükseltip, mideyi onarmakla başlıyoruz.. neden? Zamanla iyi sindirmeyi sağlayalım ki yediklerimiz ve içtiklerimiz bize yarasın.. sindirilmezse, bu pis arkadaşların gıdası oluyor çünkü.. bu arada besinleri çok çiğniyoruz.. çok önemli unutmadan yazayım..

Bunun için pepzan adlı ilaç ( mide mukozasını da onarıyor çünkü)veya life time carvit.. metilasyon için..
Karaciğer konunun en önemli bölümlerinden biri.. bunun için milk thistle.. benim favorim türkiye de bulunabilmesi açısından yine life time milk thistle..
Nac (asetilsistein) gulutatyon.. amazon da nac la ilgili bir çok takviye var.. glutatyon nedir? Cevap: http://www.beslenmedestegi.com/saglik-r ... -artirilir..
Magnezyum.. ve c vitamini.. bunları beraber alıyoruz..

Farkındaysanız daha hiç probiyotik takviyeye girmedim.. bu aşamada probiyotik takviye yok çünkü.. sebebi şu: şuan onarımdayız.. karaciğer de dahil.. probiyotik alarak toksinlerle vucüdü yormuyoruz!!!!

3 aydan sonra, ağır metal detoksuna geçiyoruz.. diğer takviyelerle beraber.. chorella ve spriluna.. ağır metalleri tutar.. karaciğer de sağlıklıysa bunların toksinlerini dışarı atar;)))

Ve artık vucut artık aldığı besinlerden vitamin ve mineral alacak duruma gelir.. bağışıklık sistemin artık yavaş yavaş senin olmaya başlamıştır..

Ve tekrar hatırlatıyorum.. tüm bu aşamalarda, kemik suyu sakatat çorbaları bolca tüketiliyor.. çünkü amacımız onarmak.. askerler yavaş yavaş savaşa hazır oluyor.. rehin olan ordumuzu geri alıyoruz;))

Devamı gelecek..

Merhaba,

Bu ilaç ve takviyelerin dozaj alımı ne kadar olmalı ? Pepzan, milk thistle ve nac.. Günde birer tane mi ?
hatai

Mesaj gönderen hatai »

Bu başlık da prostat masaj ı olmadığı için mi pek ilgi duyulmadı bilmiyorum ama :) arkadaşlar ben bir hafta kadar'dır hayatımdan sadece şeker i ve hazır gidalari çıkardım ve gün aşırı kemik suyu çorba içiyorum diğer yasaklı süt ürünleri , guluten ve turşu gibi besinleri de mecbur kaldikca tadımlık yiyorum , bol su içiyorum ve takviyeler e daha başlamış değilim . Size on iki yıldır bu rahatsızlığın türlü türlü izdirabini yaşamış daha yirmi li yaşların da iki yıl kesintisiz antidepresan kullanmış kullandigi antibiyotik ve urispas in hesabi olmayan biri olarak şunu söylemek istiyorum lütfen bu başlık da size söylenilen şeyleri dikkat e alın gücünüz yettiği kadar uygulayın. Herkes de aynı şey olurmu bilmiyorum ama benim ciddi anlamda şikayetlerim azaldı kendimi piskolojik olarak çok daha iyi hissediyorum sindirimim bir hafta önceye göre çok daha iyi, idrar a çıkma sıklığım azaldı ve kendimi çok daha güçlü hissediyorum belki inanılır gibi değil ama inanin abartmıyorum yaşamaktan daha fazla zevk almaya başladım. Şu an da durum böyle ilerleyen süreç de ne olur kalıcı bir etki olurmu bilmiyorum olursa onuda paylaşacağım tavsiyem kendiniz e şans verin( başlığın sahibiyle hiç bir tanışıklığım yok sakatat ci falan da değilim :) ) tekrardan ZooM505 e teşekkürler herkes e acil şifalar
abu58

Mesaj gönderen abu58 »

hatai yazdı:Bu başlık da prostat masaj ı olmadığı için mi pek ilgi duyulmadı bilmiyorum ama :) arkadaşlar ben bir hafta kadar'dır hayatımdan sadece şeker i ve hazır gidalari çıkardım ve gün aşırı kemik suyu çorba içiyorum diğer yasaklı süt ürünleri , guluten ve turşu gibi besinleri de mecbur kaldikca tadımlık yiyorum , bol su içiyorum ve takviyeler e daha başlamış değilim . Size on iki yıldır bu rahatsızlığın türlü türlü izdirabini yaşamış daha yirmi li yaşların da iki yıl kesintisiz antidepresan kullanmış kullandigi antibiyotik ve urispas in hesabi olmayan biri olarak şunu söylemek istiyorum lütfen bu başlık da size söylenilen şeyleri dikkat e alın gücünüz yettiği kadar uygulayın. Herkes de aynı şey olurmu bilmiyorum ama benim ciddi anlamda şikayetlerim azaldı kendimi piskolojik olarak çok daha iyi hissediyorum sindirimim bir hafta önceye göre çok daha iyi, idrar a çıkma sıklığım azaldı ve kendimi çok daha güçlü hissediyorum belki inanılır gibi değil ama inanin abartmıyorum yaşamaktan daha fazla zevk almaya başladım. Şu an da durum böyle ilerleyen süreç de ne olur kalıcı bir etki olurmu bilmiyorum olursa onuda paylaşacağım tavsiyem kendiniz e şans verin( başlığın sahibiyle hiç bir tanışıklığım yok sakatat ci falan da değilim :) ) tekrardan ZooM505 e teşekkürler herkes e acil şifalar
Hayatımızdan şekeri hazır gıdaları ve beyaz unu çıkartabilirsek zaten beden otomatik olarak kendine gelicek birçok hastalık geriliyecektir.
ZooM505

Mesaj gönderen ZooM505 »

hatai yazdı:Bu başlık da prostat masaj ı olmadığı için mi pek ilgi duyulmadı bilmiyorum ama :) arkadaşlar ben bir hafta kadar'dır hayatımdan sadece şeker i ve hazır gidalari çıkardım ve gün aşırı kemik suyu çorba içiyorum diğer yasaklı süt ürünleri , guluten ve turşu gibi besinleri de mecbur kaldikca tadımlık yiyorum , bol su içiyorum ve takviyeler e daha başlamış değilim . Size on iki yıldır bu rahatsızlığın türlü türlü izdirabini yaşamış daha yirmi li yaşların da iki yıl kesintisiz antidepresan kullanmış kullandigi antibiyotik ve urispas in hesabi olmayan biri olarak şunu söylemek istiyorum lütfen bu başlık da size söylenilen şeyleri dikkat e alın gücünüz yettiği kadar uygulayın. Herkes de aynı şey olurmu bilmiyorum ama benim ciddi anlamda şikayetlerim azaldı kendimi piskolojik olarak çok daha iyi hissediyorum sindirimim bir hafta önceye göre çok daha iyi, idrar a çıkma sıklığım azaldı ve kendimi çok daha güçlü hissediyorum belki inanılır gibi değil ama inanin abartmıyorum yaşamaktan daha fazla zevk almaya başladım. Şu an da durum böyle ilerleyen süreç de ne olur kalıcı bir etki olurmu bilmiyorum olursa onuda paylaşacağım tavsiyem kendiniz e şans verin( başlığın sahibiyle hiç bir tanışıklığım yok sakatat ci falan da değilim :) ) tekrardan ZooM505 e teşekkürler herkes e acil şifalar
Çünkü onlar o sihirli hapı bekliyorlar..içecekler ve herşey bitecek..ama bir yüzyıl daha bekleyecekler:)) öyle bir hap hiç olmayacak..
hatai

Mesaj gönderen hatai »

Şeref e paylaşımı için teşekkür ederim ama kendi kanaatim olarak bir ayrıntıyı da ben paylaşmak istiyorum. Verilen link de ki gibi makaleler bu diyetlerin uygulamaz sistemler olduğu algısını oluşturuyor mesela ben kandida diyetini daha önce de okumuştum ama o zaman yazılanlar canımı sıkmış böyle bir diyetin mümkün olmadığını hatta uygulanmasının başka rahatsızlıklara neden olucagini bile düşünmüştüm . Bir de yasaklar listesi o kadar uzun ki bırakın dışarıda çalışan birini ev hanımları bile bu kadar yasaklı listeleri uyguluyamazlar. Hiç birimiz kraliyet ailesi mensubu değiliz emrimiz de aşçı lar hizmetliler yok ki her öğün yasaklilar dan arındırılmış bir yemek sunsun . Belki bu başlık da kandida diyeti başlasaydı yine dikkatimi cekmiyecek belki de okumuycaktim ama bu başlık da başka bir şeyden yaşadığımız sikintilar in dayandığı nedenler ve bunların tedavisi için yapmamiz gerekenlerden bahsediliyor bu bilinçle haraket edilirse daha faydalı olur diye düşünüyorum. Yoksa şu nu zinhar yeme bunu zinhar içme demek çok hoşumuza gitmiyor bence amaç nasıl üşüttüğümüz de nane limon içiyoruz terlemeye çalışıyoruz burda da sağlığımıza kavusabilmemiz için zararlı olduğunu bildiğimiz genellikle de zaten dogal olmayan içinde ne olduğunu bilmediğimiz bir sihirbazlik ürünü gibi hazırlanan hazır gıda'lar dan ve şekerden uzak durup olabildiğince doğal , işlenmemiş gıdalar tercih edip tedavi için de kemik suyu içmek kadar basit bir tedavi gibi görürsek daha başarılı oluruz. Çünkü liste uzadıkça olay insanın gözünde de büyüyor işte tam da o an da bizden istenilen oluyor kendi kendimizi tedavi etmeye çalışmak yerine kurtuluş olarak gördüğümüz doktorların ilaçların esir i oluyoruz tekrar ve yeni den tavsiyem kendinize şans verin ( iş bu yazı menfaat gözetmeksizin ve kimsenin tedavi yöntemini elestirmeksizin yazılmıştır yoksa ilaçlar ve doktorlar sağlığımızın vazgeçilmez parcalaridir