Kan testinden prostatit teshisi

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
pros1414

Kan testinden prostatit teshisi

Mesaj gönderen pros1414 »

Arkadaslar selam,

1 aydir makat icerisinde hafif dolgunluk bazen kasiklarda agri problemim vardi.Agustos ayinda klamidya olmustum antibiyotik tedavisiyle duzelmistim.

Gecen tavsiyeleriniz uzere zafer hocaya gitmistim prostat masajindan aldigi prostat sivisina bakmisti ve sifir lokosit cikmisti.Kan ve idrar testleride temizdi.Ultrasonda temiz cikti sadece kalsifikasyon vardi onada onemsiz dedi ve prostatit olmadigini garanti edebilirim demisti.

Dun babamla bir arkadasinin sahibi oldugu butik orta seviye bir hastaneye gittik.Orda ki uroloji doktoruda psikolojik vs diyip gecistirdi.Fakat ben gitmisken ic hastaliklarda suan icerigini bilmedigim bir suru kalem teste girdim.yaklasik 6 tup kan verdim.Idrar testi olmadi.Bugun babam aradi ve doktor ona demiski prostatit iltihab gozukuyor antibiyotik kullanmasi falan gerekiyor demis.Hafta ici doktora gidecegim fakat,prostat sivisindan lokasite bakildi zafer hoca bir suru tesr vs yapti temiz cikti benim anlamadigim kan testinden prostatit tanisi konuluyor mu ?
hasann
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Re: Kan testinden prostatit teshisi

Mesaj gönderen hasann »

Lokosit cikmayinca "prostatit degilsin" olayini anlamiyorum. Prostat kalsifikasyona ugramis ya da bi sekilde deforme olmus. Belirtileri agrisi sizisi var. Prostatit iste. Lokosit belki sonra nuksedecek o ayri konu. Bu konuda Zafer hocaya katilmiyorum:)

Bu arada kan tahlilinden iltihabi anlayabilir ama prostat iltihabi vb diye anlayamaz kimse. Belki baban prostatit dediyse doktor da ha olabilir vb demistir.
Raul7
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Raul7 »

Psa olabılırmı ?
efervesan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen efervesan »

hasann yazdı:Lokosit cikmayinca "prostatit degilsin" olayini anlamiyorum. Prostat kalsifikasyona ugramis ya da bi sekilde deforme olmus. Belirtileri agrisi sizisi var. Prostatit iste. Lokosit belki sonra nuksedecek o ayri konu. Bu konuda Zafer hocaya katilmiyorum:)

Bu arada kan tahlilinden iltihabi anlayabilir ama prostat iltihabi vb diye anlayamaz kimse. Belki baban prostatit dediyse doktor da ha olabilir vb demistir.
Benim o olaydaki görüşüm şöyle prostat ta lökosit çıkmayınca prostatit değilsin yanı prostatta iltihap yok o zmn da adamların eli kolu bağlanıyor galiba neden çünkü sorunlar genelde iltihap kaynaklı olur er oda yok o zmn da bana yine mantıklı gelen Kadir abinin deforme olmuş protatı düzeltme yöntemi aklıma yatıyor takviyeler ile
tornografi

Mesaj gönderen tornografi »

dostum kan tahlillerine kendin bak ve neye göre prostatit teşhisi koyduğunu anlamaya çalış. kan tahlili ile prostatit teşhisi konulduğunu ilk defa duyuyorum. bence hasanın dediği gibi prostatitten bahsedince baban, doktor da o şekilde prostatit olabilir demek istemiştir.
pros1414

Konu yanlis anlasilmaymis arkadaslar.testler temiz cikmis.Babam sikayetlerimden bahsedince prostatit olabilir demis doktor.

Bugun ozel bir hastahanede once genel cerraha gittim hemoroid anal catlak vs olabilir mi diye bir sorun gozukmedi.

Ordanda uroloji bolumune gectim tekrar ultrason vs hersey bakildi.temiz cikti en son hastanede pcr testi yapiyorlarmis doktor kendisi prostat masaji yaparak cikan prostat sivisindan pcr icin ornek aldi daha sonrasinda da idrar.Sonuclari bekeleyecegim
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Arkadaslar işte kafa karistiran nokta burda.Klasik prostatit semptomlarinin oldugu fakat ne lokosit,ne kulturde üreyen bakteri,nede Pcr gibi patojen tespit etme yöntemlerinde hicbir patojen bulgusuna rastlanmayan bir vaka.Nonbakteriyel denilen tip.Tedavisi zordur.Bu arkadaşta kalsifikasyon gorüldugune göre cok büyuk bir ihtimal kalsifikasyon plaklarinin icinde bakteri gizli.Açiga cikmiyor.Bu vakalardada yine antibiyotik kullanildiginda iyilesme belirtileri görülür.Fakat yeterli doz ve zamanda kullanilmadigi ve plaklarin icine tam olarak nüfuz edemedigi icin semptomlar yine geri gelebilir.
murat222
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen murat222 »

kadir yazdı:Arkadaslar işte kafa karistiran nokta burda.Klasik prostatit semptomlarinin oldugu fakat ne lokosit,ne kulturde üreyen bakteri,nede Pcr gibi patojen tespit etme yöntemlerinde hicbir patojen bulgusuna rastlanmayan bir vaka.Nonbakteriyel denilen tip.Tedavisi zordur.Bu arkadaşta kalsifikasyon gorüldugune göre cok büyuk bir ihtimal kalsifikasyon plaklarinin icinde bakteri gizli.Açiga cikmiyor.Bu vakalardada yine antibiyotik kullanildiginda iyilesme belirtileri görülür.Fakat yeterli doz ve zamanda kullanilmadigi ve plaklarin icine tam olarak nüfuz edemedigi icin semptomlar yine geri gelebilir.

Abi kalsifikasyon dakı mikropu öldürmek için ne kadar ilaç kullanılcak lökasit 0 ise
Antibiyotik kullansakta şikayetler hemen geçmiyor doku hasar gördüğü için işe yarayıp yaramadığını anlamıyorum
Sadece lökasit testıyle bakıyoruz
murat222

pros1414 yazdı:Konu yanlis anlasilmaymis arkadaslar.testler temiz cikmis.Babam sikayetlerimden bahsedince prostatit olabilir demis doktor.

Bugun ozel bir hastahanede once genel cerraha gittim hemoroid anal catlak vs olabilir mi diye bir sorun gozukmedi.

Ordanda uroloji bolumune gectim tekrar ultrason vs hersey bakildi.temiz cikti en son hastanede pcr testi yapiyorlarmis doktor kendisi prostat masaji yaparak cikan prostat sivisindan pcr icin ornek aldi daha sonrasinda da idrar.Sonuclari bekeleyecegim

Pcr testi tek bir mikrop içinmi yoksa çoklu mu
Hangi hastanede yapıyorlar
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

murat222 yazdı:
kadir yazdı:Arkadaslar işte kafa karistiran nokta burda.Klasik prostatit semptomlarinin oldugu fakat ne lokosit,ne kulturde üreyen bakteri,nede Pcr gibi patojen tespit etme yöntemlerinde hicbir patojen bulgusuna rastlanmayan bir vaka.Nonbakteriyel denilen tip.Tedavisi zordur.Bu arkadaşta kalsifikasyon gorüldugune göre cok büyuk bir ihtimal kalsifikasyon plaklarinin icinde bakteri gizli.Açiga cikmiyor.Bu vakalardada yine antibiyotik kullanildiginda iyilesme belirtileri görülür.Fakat yeterli doz ve zamanda kullanilmadigi ve plaklarin icine tam olarak nüfuz edemedigi icin semptomlar yine geri gelebilir.

Abi kalsifikasyon dakı mikropu öldürmek için ne kadar ilaç kullanılcak lökasit 0 ise
Antibiyotik kullansakta şikayetler hemen geçmiyor doku hasar gördüğü için işe yarayıp yaramadığını anlamıyorum
Sadece lökasit testıyle bakıyoruz
Lokosit 0 ise kalsifikasyondaki mikrobu oldurmek icin antibiyotik miktarini belirlemek imkansiz.Sadece semptomlarin seyrine bakarak takviye ile beraber ancak kullanabilirsiniz.Semptom takibi yaparak kullanabilirsiniz.
pros1414

Peki kalsifikasyonu yok etmenin bir yolu yok mu ?
pros1414

murat222 yazdı:
pros1414 yazdı:Konu yanlis anlasilmaymis arkadaslar.testler temiz cikmis.Babam sikayetlerimden bahsedince prostatit olabilir demis doktor.

Pcr testi tek bir mikrop içinmi yoksa çoklu mu
Hangi hastanede yapıyorlar
Coklu olarak.Liv hospital ulus
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

pros1414 yazdı:Peki kalsifikasyonu yok etmenin bir yolu yok mu ?
Bazi ekspektoran söktürucü ilaclar denensede bir netice verildigi görulmemiş.Zaten kalsifikasyon eridigi zaman bakteriyede ulasilmis olur. Sorun prostata ilacin nüfuz edememesidir.
hasann

Mesaj gönderen hasann »

Kadir abi napicaz biz karin agrisi makat agrisi yasanmaz boyle. Agri sizi icinde cocuklarimla bile ilgilenemiyorum.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

hasann yazdı:Kadir abi napicaz biz karin agrisi makat agrisi yasanmaz boyle. Agri sizi icinde cocuklarimla bile ilgilenemiyorum.
Hasan özelden yazdim.
pros1414

kadir yazdı:
Bazi ekspektoran söktürucü ilaclar denensede bir netice verildigi görulmemiş.Zaten kalsifikasyon eridigi zaman bakteriyede ulasilmis olur. Sorun prostata ilacin nüfuz edememesidir.
Bana nasil bir yol izlememi onerirsiniz?Bahsettigim gibi a’dan z’ye herseyim temiz.Peniste ve testistlerde agri yok.Bosalirken agri yok,idrar yaparkende yanma vs yok.Sadece arada makat icinde doluluk hissi var ve nadirde olsa kemer taktigim zaman kemerin oldugu bolgede ve kasiklarda sanki ufak kramplar oluyor gibi.Asiri etkileyen bir semptomum olmamasina ragmen bu isi kafaya cok taktim.Psikolojik olarakta tukenme asamasina geldim.
tornografi

arastirmalar cinko diyor..
hamdi

Mesaj gönderen hamdi »

acaba bu tas dusurucu sular felan var sifali ise yaramazlarmi bazilari tasi bile parcaliyor deniyor.
abu58
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen abu58 »

Ultrasonda bendede çıkıyor kalsifikasyon.son yaptırdığım ultrasonda prostat volümüde 37 cc çıktı.zafer hocaya gösterdim prostat büyümesinin prostatitden kaynaklandığını söyledi.peki daha önce kalsifikasyon olupda düzelen oldumu hiç aramızda ?
tornografi

prostat büyümesi prostatitten mi kaynaklanıyor yoksa prostat şiş olduğu için ultrasonda büyük mü gözüküyor. önce bunu sormak lazım..
abu58

Mesaj gönderen abu58 »

tornografi yazdı:prostat büyümesi prostatitten mi kaynaklanıyor yoksa prostat şiş olduğu için ultrasonda büyük mü gözüküyor. önce bunu sormak lazım..
Zafer hoca prostatda şişlik ödem olduğu için büyük görünüyor dedi.
murat222

kadir yazdı:

Abi bnde kalsifikasyon vardı prostat sıvısından pcr yaptırdım üreoplazma çıktı ilaç kullandım daha sonra 2 sefer kontrol pcrı yaptırdım temiz çıktı ancak doktorumun dediği kalsifikasyon ilaç vs ile geçmez orda kalır dıyor
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

murat222 yazdı:
kadir yazdı:

Abi bnde kalsifikasyon vardı prostat sıvısından pcr yaptırdım üreoplazma çıktı ilaç kullandım daha sonra 2 sefer kontrol pcrı yaptırdım temiz çıktı ancak doktorumun dediği kalsifikasyon ilaç vs ile geçmez orda kalır dıyor
Evet prostat ici kalsifikasyonlar maalesef kalici.
mit036

Mesaj gönderen mit036 »

abu58 yazdı:Ultrasonda bendede çıkıyor kalsifikasyon.son yaptırdığım ultrasonda prostat volümüde 37 cc çıktı.zafer hocaya gösterdim prostat büyümesinin prostatitden kaynaklandığını söyledi.peki daha önce kalsifikasyon olupda düzelen oldumu hiç aramızda ?
benim volum de 37 . şikayetlerin neler hocam ?
abu58

Mesaj gönderen abu58 »

mit036 yazdı:
abu58 yazdı:Ultrasonda bendede çıkıyor kalsifikasyon.son yaptırdığım ultrasonda prostat volümüde 37 cc çıktı.zafer hocaya gösterdim prostat büyümesinin prostatitden kaynaklandığını söyledi.peki daha önce kalsifikasyon olupda düzelen oldumu hiç aramızda ?
benim volum de 37 . şikayetlerin neler hocam ?
Bende bazen penis kökünde ağrı ve makata doğru baskı var.ayrıca bu sıralar ereksiyon sorunları var.