Prostatit Erkelik Kaybına Yol Açar mı?

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
infoask

Prostatit Erkelik Kaybına Yol Açar mı?

Mesaj gönderen infoask »

Arkadaşlar sene başından bu tarafa gitmediğim ürolog kalmadı. Her hekim ayrı bir şey söyledi ve benim de aklım bir hayli karıştı.

Bu prostatit denilen illet Erkekliğin tamamen yitirilmesine neden oluyor mu??

bunu şunun için soruyorum. gün geçtikçe kötüye gittim. Şimdi sertleşme olsa bile çok az.
bazı sabahlar sabah sertleşmeleri de olmuyor. Olsa bile çok az.

Forumda bazı arkadaşlar "boşalma sıklığnı artırın" diyor "artırmazsanız daha kötü olur" diyenler de var.
yahu adamda istek kalmıyor ki boşalma sıklığnı artıralım.

arkadaşlar benim aklıma takılan kısım "daha kötü olur" diyen arkadaşlar.

yani bu işln sonu erkekliğin tamamen yitirilmesine gidebilir mi acil yanıt bekliyorum
ssss
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Re: Prostatit Erkelik Kaybına Yol Açar mı?

Mesaj gönderen ssss »

etkiler ama tamamen gitmesine sebep olmaz evli değilsen bence cinselliği çıkar aklından bi kenara koy öncelin tedavi olmak iyileşmek olsun zamanla cinsellik sağlıklı günlerinde ki gibi olur bende de sabah sertleşmeleri bi var bi yok hiç umrumda değil yani sabah kalktığımda sönükse mutsuz sertse mutlu olmuyorum ağrılarla cinsellik yaşamak yeni çekilmiş dişle açken iskender kebap yemeye benziyor
asosyal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen asosyal »

Tamamen gitmiyor kardeşim ama gitmiş gibi hissediyorsun :(
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

Eski cinsel sağlığını bu hastalıkla beraber bir kenara bırakıyorsun.tamamen gitmese bile hiç bir zaman eskisi gibi olmaz.eskisi gibi olduğu zamanlar olur ama o dönemlerde geçicidir.tam bir istikrar sağlanamaz.ama çocuk yapmakta bir sıkıntı olmaz.

Prostatitin neden kronik bir hale geldiği şu an için bilinmiyor.belki ileride çözüme kavuşur.
infoask

Mesaj gönderen infoask »

arkadaşlar bu "haftada 2-3 kez boşalın diyen doktorlar hakikaten ezbere konuşuyor. Bu illet insanda psikoloji adına hiç bir şey bırakmıyor.

Eyvah ! gitti mi? artık olamayacak mı ? ben şimdi ne yaparım ? sorularının ardı gelmiyor. Böyle olunca da kafayı yeme noktasına geliyorsunuz.

böyle olunca da bırakın haftada 2-3 kez yapmayı bir kere yapacak fırsatı bulamıyorsunuz. Böyle söyleyen doktorlar kendileri prostatit olsalar

bu psikolojiyi yaşasalar bakalım ne olacak
mustafa3435
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen mustafa3435 »

Tam olarak olmasada belli dönemlerde ereksiyon kaybına neden olur. Hal böyle oluncada hastalarda ereksiyon olamamanın vermiş olduğu psikolojide tuzu biberi olup bir kısır döngüye girer. Zamanla hastalığın kabullenilmesi ile bir nebze olsada düzeltmeler yaşanır.bu demek olmasınki eski haline tekrar dönmeyecek. Doğru tedavi,takviyeler, stresin kontrol altına alınması, doğru beslenme ile zamanla tekrar eski günlere dönüş yapılabilir.ama en önemlisi bunlara riayet edebilmek. Edilmezse nüks kaçınılmazdır.
benyusuf
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen benyusuf »

erkeklik kaybına yol açmaz.hastalığın ilk evrelerinde erkeklik kaybına yol açar diye kaygılanıyorsun.buradaki arkadaşlara katılıyorum ve lswt tedavisini,vigamaxı hatırlatmak isterim ama önce iltihabı kurutman gerek.hastalığın ilk günlerinde ben de senin gibi kaygılıydım ve hissizlik de vardı ama şu an ilk güne göre çok şükür iyiyim.hissizlik gitti ama erken boşalmada sıkıntı var biraz.onu da çok dert etmiyorum.zamana bırakıyorum.
sen de zamana bırakmalısın.sitede doktor isimleri var,onlarda tedavi olabilirsin.geçmiş olsun.