HANGİ TESTLERİ YAPTIRMAKIYIM

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
hamdi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

HANGİ TESTLERİ YAPTIRMAKIYIM

Mesaj gönderen hamdi »

Arkadaslar herkeze gunaydin allahin izniyle 10 gun sonra dr. gitcem ama tabi tavsiye edilen doktorlardan birine gidemiycem size sorum su olacak hem doktoru yonlendirme adina hemde aklimdaki sorularin gitmesi adina hangi testleri yaptirmakiyim antibiyogram , pcr,kultur, tomografi ,ultrsayon ,idrar, kan ,sperm benim aklima gelenler bunlar diyelimki prostatit teshisi kondu hangi ilaclari ve takviyeleri istemeliyim su anda kullandiklarim b12, solgar probiyotik, kefir ,kabak cekirdegi yagi,melisa karabas otu cayi tavsiyelerinizi bekliyorum doktorun bu hastalikta tecrubesini bilmedigim icin en azindan yonlendiriyim
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Re: HANGİ TESTLERİ YAPTIRMAKIYIM

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

Eğer idrar örneği vereceksen sabah uyanınca ilk idrarı yapma ve su içme.çünkü idrar seyreldiği zaman lökosit ve bakteri bulmak imkansız hale gelebilir.bugün cuma olduğu için sanırım çoktan doktora gitmişsindir.en azından bi dahaki sefere aklında olsun :)
Kc34
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen Kc34 »

ABittersweetLi yazdı:Eğer idrar örneği vereceksen sabah uyanınca ilk idrarı yapma ve su içme.çünkü idrar seyreldiği zaman lökosit ve bakteri bulmak imkansız hale gelebilir.bugün cuma olduğu için sanırım çoktan doktora gitmişsindir.en azından bi dahaki sefere aklında olsun :)
Bir hafta isemesek idrarda lokosit 1 bilemedin 2 cikar namusuzlar prostatta okeye donuyor :lol:
hamdi

Mesaj gönderen hamdi »

yok abi daha gidemedim insallah 10 gun sonra yav en azindan bir teshis konsa dr kronik prostatit oldugunu dusunmuyorum dedi bakalim.ne varsa yaptiracam ilgiki bir dr. dinliyor moral veriyor anlatiyor.Artik.idrarimi kaba yapiyorum kac gundur bazen bulanik geliyor bazen koyu bazen hafif sari oluyor ama icinde yuzen biseyler oluyor.
freeman

Mesaj gönderen freeman »

hamdi yazdı:Arkadaslar herkeze gunaydin allahin izniyle 10 gun sonra dr. gitcem ama tabi tavsiye edilen doktorlardan birine gidemiycem size sorum su olacak hem doktoru yonlendirme adina hemde aklimdaki sorularin gitmesi adina hangi testleri yaptirmakiyim antibiyogram , pcr,kultur, tomografi ,ultrsayon ,idrar, kan ,sperm benim aklima gelenler bunlar diyelimki prostatit teshisi kondu hangi ilaclari ve takviyeleri istemeliyim su anda kullandiklarim b12, solgar probiyotik, kefir ,kabak cekirdegi yagi,melisa karabas otu cayi tavsiyelerinizi bekliyorum doktorun bu hastalikta tecrubesini bilmedigim icin en azindan yonlendiriyim
gideceğin dr skg is işin zor tahlil için, sana senin değil kendi istediği tahlili yaptıracaktır muhtamelen.standart idrar kültürü yaptırır ,idrar şikayetlerin varsa usg ve üroflo wmetri yaptırabilir...pcr zaten sgk hastanesinde yapmazlar.Üniversite hastanesine belki biraz daha kapsamlı olabilir..
hamdi

Mesaj gönderen hamdi »

yok ozel hastaneye gidecem daha once ggittim dr. idrar sperm verdim ureme olmadi lokasit 0 cikti kronik prostatit oldugunu dusunmuyorum dedi aradan bir ay gecti sikayetlerim gecmeyince gel ileri tahlilleri yapalim dedi ama iste onli.olan prostatit e yonelik tahlilleri yapmasi
freeman

Mesaj gönderen freeman »

hamdi yazdı:yok ozel hastaneye gidecem daha once ggittim dr. idrar sperm verdim ureme olmadi lokasit 0 cikti kronik prostatit oldugunu dusunmuyorum dedi aradan bir ay gecti sikayetlerim gecmeyince gel ileri tahlilleri yapalim dedi ama iste onli.olan prostatit e yonelik tahlilleri yapmasi
yaptığın testlerde lökosit çıkmaması prostatit olmadğın anlamına gelmez..rektal yoldan prostat sıvısına baktır,lökosit çıkarsa ,çıkan orana göre değerlendirme yapılır..prostat sıvısını aldıktan hemen sonra idrar vererek kültür de yaptırabilirsin..
hamdi

Mesaj gönderen hamdi »

bana once rektal tuse yapti nakattan prostata bastirdi bi kac defa sonra idrar ve sperm testi istedi ondan once ultrasyonla bakti
hamdi

Mesaj gönderen hamdi »

ureme yok dedi lokasit 0 dedi prostatit 4 den fazla olursa kabul ediyoruz dedi prostatit oldugunu dusunmuyorum sperm yolunda tikaniklik olabilir dedi haftada 3 4 defa bosal dedi
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

hamdi yazdı:ureme yok dedi lokasit 0 dedi prostatit 4 den fazla olursa kabul ediyoruz dedi prostatit oldugunu dusunmuyorum sperm yolunda tikaniklik olabilir dedi haftada 3 4 defa bosal dedi
Prostat sıvısından mı bakıldı lökosit?
hamdi

Mesaj gönderen hamdi »

Kc34 yazdı:
hamdi yazdı:ureme yok dedi lokasit 0 dedi prostatit 4 den fazla olursa kabul ediyoruz dedi prostatit oldugunu dusunmuyorum sperm yolunda tikaniklik olabilir dedi haftada 3 4 defa bosal dedi
hayir rektal tuse sonrasinda sperm ve idrar verdim
hamdi

Mesaj gönderen hamdi »

ya bide bu idrar sorunu yasayan arkadaslar bazen ben cok sik idrara cikiyorum idrarim seffaf ve tanzikli geliyor bu saat oldu 8 den berin4 defa ciktim.su icmeye korkuyorum oyle az idrarda gelmiyor baya guldur guldur geliyor bazende gunde 5 6 defa cikiyorum anlamadim
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

hamdi yazdı:
Kc34 yazdı:
hayir rektal tuse sonrasinda sperm ve idrar verdim
Direk prostat sıvısından lökosit bakılması lazım. Hastalığın başında başka bir doktor tuşe sonrası idrar testi istemişti. İdrarımdaki lökosit 1 çıkmıştı daha sonra zafer hoca prostat sıvısından lökosit baktı 5-6 çıkmıştı. Prostatit teşhisi koydu..
hamdi

Mesaj gönderen hamdi »

zafer hocaya gitme imkanim.yok bakalim doktora soyleyim artik yaparsa israrci oluyum
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

Zafer hocaya gitmene gerek yok dun yazi paylastim prostat sivisindan teshis konur diyordu..
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

Bizlerde idrar ve sperm genellikle temiz cikar..
hamdi

Mesaj gönderen hamdi »

volla bigun cok iuiyim bigun cok kotu dun sifirdim.hicbiseyim.yoktu bgn yumurtalikla makat arasi yanma sik.idrar allahim.kafayi yiycem simdiden 7 defa gittim.tuvalete
efervesan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen efervesan »

Yediğin içtiğim hatta yaptığın hareketleri bile takip et ben bi kere basket oynamıstım bi hafta fln baya ağrım olmuştu belki de yaptığın hareket organa zarar veriyor olabılır
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

Bu hastalikta hareket onemli hafif sporlar yapin bol bol kosun yuruyun. Ordaki kas sinir sistemide dumura ugruyor hareketsiz hayattan vazgecin..
hamdi

Mesaj gönderen hamdi »

Kc34 yazdı:Bu hastalikta hareket onemli hafif sporlar yapin bol bol kosun yuruyun. Ordaki kas sinir sistemide dumura ugruyor hareketsiz hayattan vazgecin..
buyuk ihtimal.benimde hareketsizlikten kaynaklaniyor son 3 4 aydir cok hareketsizim spor felan yapamiyo4um gerci hastalaninca herseyden elimi ayagimincektim