Mesane Kapasitesi

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
muzdarip

Mesane Kapasitesi

Mesaj gönderen muzdarip »

Bugün yaptırdığım tahliller sonucunda mesane kapasitem 120 cc çıktı. Sizce bu değer normal mi çünkü bana az gibi geldi, bir çay bardağı kadar. Yaşım 36. Olması gereken hacim nedir? Genişletmek için ne yapmak gerekir? Halihazırda xatral xl kullanıyorum. Mesaneyi genişletir mi?
freeman

Re: Mesane Kapasitesi

Mesaj gönderen freeman »

muzdarip yazdı:Bugün yaptırdığım tahliller sonucunda mesane kapasitem 120 cc çıktı. Sizce bu değer normal mi çünkü bana az gibi geldi, bir çay bardağı kadar. Yaşım 36. Olması gereken hacim nedir? Genişletmek için ne yapmak gerekir? Halihazırda xatral xl kullanıyorum. Mesaneyi genişletir mi?
hangi tahlili yaptirdin mesane kapasitesi için, sende sık idrar var mı?
muharremmer
Hastalık Başlangıç Yılı: 2006

Mesaj gönderen muharremmer »

muzdarip yazdı:Bugün yaptırdığım tahliller sonucunda mesane kapasitem 120 cc çıktı. Sizce bu değer normal mi çünkü bana az gibi geldi, bir çay bardağı kadar. Yaşım 36. Olması gereken hacim nedir? Genişletmek için ne yapmak gerekir? Halihazırda xatral xl kullanıyorum. Mesaneyi genişletir mi?
kardeş onun bir makinesi var temizliğini yap gel diyorlar tıraş oluyorsun kablolu elektronik bişey kablolu.. 2 tane yapışkanı ölçüm için mesanenin oluğu dış deriye yapıştırıyorlar. Penistende bir küçük medikal aletiyle su vermeye başlıyorlar.

Ekranda ölçüm verileri görünüyor. Ben yaptırmıştım 4-5 yıl önce. Mikrobik birşey çıkmayınca anlayamadılar ne olduğunu. Onun için yaptılar.

Mesanenin yarısı doldu dolmadı ben çatlıcak gibi oldum ''Prof'a hocam su vermeyelim artık çok kötü oldum ben dedim.'' Mesane çok fena idrar sinyali vermeye başladı.

Prof İyide makine verilerine göre yarısı bile dolmadı mesanenin dedi. Bende hocam sıkıntı o zaten problem o yarısı bile dolmadıysa neden geliyor bu idrar sancısı dedim.

Zaten ondan sonra SİSTOSKOBİ'ye karar verildi. 2-3 ay sonra sistoskobi oldum. Mesaneye su verildi. Genel anezteziyle.
Prof'un dediği az bir mesanede bile mesanenin tepki vermesi yani sistoskobi kamerayla kontrol. Birebir görebiliyor.

Peki neden tepki veriyor NE TETİKLİYOR?? Bilsem bu siteye girmeyi bırakçamda. Muammaaa?
muzdarip

freeman yazdı:
ultrasonda gözüküyor. çok sık idrara çıkıyorum. doktor emselex yazdı bu durum için. kullanıcaz onu da xatralla birlikte bakalım.
muzdarip

muharremmer yazdı:
kardeş onun bir makinesi var temizliğini yap gel diyorlar tıraş oluyorsun kablolu elektronik bişey kablolu.. 2 tane yapışkanı ölçüm için mesanenin oluğu dış deriye yapıştırıyorlar. Penistende bir küçük medikal aletiyle su vermeye başlıyorlar.

Ekranda ölçüm verileri görünüyor. Ben yaptırmıştım 4-5 yıl önce. Mikrobik birşey çıkmayınca anlayamadılar ne olduğunu. Onun için yaptılar.

Mesanenin yarısı doldu dolmadı ben çatlıcak gibi oldum ''Prof'a hocam su vermeyelim artık çok kötü oldum ben dedim.'' Mesane çok fena idrar sinyali vermeye başladı.

Prof İyide makine verilerine göre yarısı bile dolmadı mesanenin dedi. Bende hocam sıkıntı o zaten problem o yarısı bile dolmadıysa neden geliyor bu idrar sancısı dedim.

Zaten ondan sonra SİSTOSKOBİ'ye karar verildi. 2-3 ay sonra sistoskobi oldum. Mesaneye su verildi. Genel anezteziyle.
Prof'un dediği az bir mesanede bile mesanenin tepki vermesi yani sistoskobi kamerayla kontrol. Birebir görebiliyor.

Peki neden tepki veriyor NE TETİKLİYOR?? Bilsem bu siteye girmeyi bırakçamda. Muammaaa?
siz bu işlemleri Aydın da mı yaptırdınız? ben şu an Nazilideyim, burada özele gittim.
muharremmer

2008de. Hastaligin ilk başladiği yillar 17 yaşlarindaydim. çok oldu. ADÜ-Mehmet Dündar
o zamanlar üniversite eski yerindeydi.
Şimdi Dağin tepesinde. Gelmişsinizdir zaten.
Urolojide Mehmet Dündar hala orda galiba.
freeman

Mesaj gönderen freeman »

muzdarip yazdı:
freeman yazdı:
ultrasonda gözüküyor. çok sık idrara çıkıyorum. doktor emselex yazdı bu durum için. kullanıcaz onu da xatralla birlikte bakalım.
Emselex kullandım ,idrar yapmayi zorlastirdi yarim biraktim,xatral bir kutu kullandim fayda etmedi ,ikisini degisik zamanlarda kullandim.Dr xatral icin 15 gun icinde etkisini gostermeyince yazmadi bir daha.
ysf2323
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen ysf2323 »

Afye diye bi bitkisel ilac aldim kullndim bayagi faydasini grdum
HAMDYALNIZSANADIR
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen HAMDYALNIZSANADIR »

Tam olarak neye iyi geldi bu afye denilen ilaç ?
HAMDYALNIZSANADIR

ysf2323 yazdı:Afye diye bi bitkisel ilac aldim kullndim bayagi faydasini grdum
Tam olarak neye iyi geldi hocam bu ilaç ?
ysf2323

Mesaj gönderen ysf2323 »

Cok zayifti idrar en azindan bollastirdi
muharremmer

ysf2323 yazdı:Cok zayifti idrar en azindan bollastirdi
kardeşim AFYE bitkisel ilaçlarin marka adi birçok ilaci var imiş. Hangisini kullandin genel adini yazmişsin sadece.
?
ysf2323

Mesaj gönderen ysf2323 »

Psa ben hakketen cok zayif ince akimsiz işerdim. Bunu 20 gun oldu kullanali bayagi fark etti ama iyimiyim degilim eskiye gore sadece biraz daha rahat isiyorum ikinmiyorum 79 lira
muzdarip

PSA : Propolis, Saw Palmetto, At kuyruğu
muharremmer

ysf2323 yazdı:Psa ben hakketen cok zayif ince akimsiz işerdim. Bunu 20 gun oldu kullanali bayagi fark etti ama iyimiyim degilim eskiye gore sadece biraz daha rahat isiyorum ikinmiyorum 79 lira
kardesim Peki belirtiler neydi senin?

akim hizi düşüktü dedin o tamam.

Misal benim akim hizinin yaninda mesanenin çok az bir idrarda bile idrari boşaltma ihtiyaci var. Bu idrar hissi yapmazsam patlarim seklinde BİR HİS DEĞİL. Azdan gelen ama rahatsiz etmeye yeten bir his..
ysf2323

Mesaj gönderen ysf2323 »

Ortagim ayni :) durumdayiz cok agrim sizim yok ama idrar hissi boyleee ufaktan baslioo yapmasam tum karin bolgemde bir sizi bi agri oluyoo.. gidip cok az isesem hemen gecio ?
muharremmer

ysf2323 yazdı:Ortagim ayni :) durumdayiz cok agrim sizim yok ama idrar hissi boyleee ufaktan baslioo yapmasam tum karin bolgemde bir sizi bi agri oluyoo.. gidip cok az isesem hemen gecio ?
aynen kardeşm işte İDRAR TAHLİLLERİNDE mikrobik olarak bişeye rastlanmıyor. Son zamanlarda prostatta ödem ve benzeri bişeylerde olabilir mi diye şüpheleniyorum. WC'ye az idrar için sık sık gitmeyi geçtim ereksiyonu etkiliyor.
SERTLEŞMEDE PROBLEM YOK iyi şekilde sertleşiyor. hazda yetersizlik sertleşmenin hemen akabinde idrar hissininde gelmeye başlaması cinsel münasebeti imkansız noktaya getiriyor.

Ciddi bir prostat muaynesi olmam lazım.
Şuan niyette.. fiiliyata geçircem en yakın zamanda.
muzdarip

şikayetlerimiz benzer arkadaşlar. bende de sık sık az az idrara çıkma var, yapmadığım zaman da dediğiniz gibi bir sızı ağrı oluyor. yaparken de damla damla ıkına ıkına çıkarıyorum. testlere göre her şey normal ancak mesane kapasitem düşük çıktı. şu anda xatral ve emselex kullanıyorum bakalım arttırcak mı mesane kapasitesini.
HAMDYALNIZSANADIR

Ben de sizlerdenim dostlar çok fazla hatta çok şükür hiç ağrım yok idrar sıkıntısı olan gruptanım :D zafer hocaya gitme imkanınız varsa bi görünün derim .
ysf2323

Mesaj gönderen ysf2323 »

PSA denen bitkisel azda olsa ikinmadan isememi sagladi ama yinede mesane kisminda agrim oluyo ee agri oluncada insanin aklina cinsellik mi gelir psikolojik olarak kotu hissedion
muharremmer

ysf2323 yazdı:PSA denen bitkisel azda olsa ikinmadan isememi sagladi ama yinede mesane kisminda agrim oluyo ee agri oluncada insanin aklina cinsellik mi gelir psikolojik olarak kotu hissedion
kardeşim bu mesane ağrısından kastın ne karın ağrısı türü bir ağrıdan mı bahsediyoruz yoksa idrar mesaneye giriş yapmaya başladığında mesanenin gereksiz verdiği tepkiden mi bahsediyoruz?

Şu psa denen ilacı deniyelim bari :)
ysf2323

Mesaj gönderen ysf2323 »

Idrar mesaneye giris yaptiginda sanirim :)