Beta Lökosit Ölçümü

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Cowper
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Beta Lökosit Ölçümü

Mesaj gönderen Cowper »

Arkadaşlar merhaba;
Prostat içerisinde lökosit artışını ve/veya mikrop varlığını görebilmemiz için yeni bir yöntem bulundu.
İzlemişsinizdir Sağlık Bakanımız canlı yayında deneyle birlikte beta mikrobunu saptayabilmek ve doktorların doğru antibiyotik kullanımını sağlamak amacıyla insanlara duyuruldu.
Beta testi bildiğimiz hamilelik testidir. Mikrop veya lökosit rastlandığında çift çizgi olur. Ben test yaptım prostat sıvısı ile çok belirgin olmasada çift çizgi oldu hemen zafer hocaya gidip test yaptırdım her sahada lökosit göründüğünü söyledi. Antibiyotiği kullanalı 1 hafta oldu bugün yaptım negatif. Antibiyotiğim haftaya bitecek ve bittikten 3 gün sonra tekrar test yapıcam eğer negatifse tekrar prostat sıvıma baktırıcam.
Arkadaşlar ben çok yöntem denedim ve güvendim bu teste üstelik ucuz ve pratik. Umarım faydalı olur.
İyi akşamlar
muzdarip

Re: Beta Lökosit Ölçümü

Mesaj gönderen muzdarip »

bu testi prostat sıvısı ile mi yapmak gerekiyor?
Cowper

Mesaj gönderen Cowper »

Evet prostat sıvısı ile
Galip

Mesaj gönderen Galip »

Cowper,gelısmelerden bızlerı haber edersen memnun oluruz 3-5 kısı daha aynı sonucu alırsa ıyı bır referans olabılır.
Gecmıs olsun.
Murtaza75
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen Murtaza75 »

Cowper yazdı:Evet prostat sıvısı ile
hoca prostat sivisini masajla cikariyor sen nasil cikardin cowper?
Cowper

Mesaj gönderen Cowper »

Kendi kendine prostat masajı ile çıkardım.
HAMDYALNIZSANADIR
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen HAMDYALNIZSANADIR »

Kendine kendine nasıl yapıyorsun kardeş anlatırsan bizleri de aydınlatmış olursun
Cowper

Mesaj gönderen Cowper »

Elastik eldiven tak eline krem veya vazelin sür. Orta parmağınla makatının içerisine uzananildiği kadar uzat parmağını iyice bastır. Biraz canın yanar ama sorun olmaz daha sonra penisinden şeffaf sıvı çıkacak bu sıvıyı testin ilgili bölümüne damlat
biks

Mesaj gönderen biks »

Cowper yazdı:Elastik eldiven tak eline krem veya vazelin sür. Orta parmağınla makatının içerisine uzananildiği kadar uzat parmağını iyice bastır. Biraz canın yanar ama sorun olmaz daha sonra penisinden şeffaf sıvı çıkacak bu sıvıyı testin ilgili bölümüne damlat
Şuanki şikayetlerin ne cowper uzun süredir hastasın sanırım şikayetlerin gitgelli mi yoksa sabit şikayetlerin mevcut mu?
HAMDYALNIZSANADIR

Mesaj gönderen HAMDYALNIZSANADIR »

Cowper yazdı:Elastik eldiven tak eline krem veya vazelin sür. Orta parmağınla makatının içerisine uzananildiği kadar uzat parmağını iyice bastır. Biraz canın yanar ama sorun olmaz daha sonra penisinden şeffaf sıvı çıkacak bu sıvıyı testin ilgili bölümüne damlat
Tşkler kardeş geçmiş olsun
Sabir

Mesaj gönderen Sabir »

Bu bahsettiğin test bayanların kullandığı gebelik testi mi yoksa ona benzer başka bir test mi
Sanma ki dert sadece sende var. Sende ki derdi nimet sayanlar var.
Murtaza75

tabi burda pozitif negatif ten ziyade ilaca gore miktarindaki azalma var mi yok mu stabilmi bunu da ogrenebilmek lazim ,bunu gosterebiliyormu ? rengiyle enazindan ?
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

Arkadaşlar ben prostat sıvımı alırım diyorsanız size hem daha ucuz hem daha gerçeğe yakın olan yöntemi söyliyim. Gidin internetten idrar stribi alın prostat sıvınızı lökosit indikatörüne damlatıp lökositinizi tespit edin.
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

Cowper yazdı:Arkadaşlar merhaba;
Prostat içerisinde lökosit artışını ve/veya mikrop varlığını görebilmemiz için yeni bir yöntem bulundu.
İzlemişsinizdir Sağlık Bakanımız canlı yayında deneyle birlikte beta mikrobunu saptayabilmek ve doktorların doğru antibiyotik kullanımını sağlamak amacıyla insanlara duyuruldu.
Beta testi bildiğimiz hamilelik testidir. Mikrop veya lökosit rastlandığında çift çizgi olur. Ben test yaptım prostat sıvısı ile çok belirgin olmasada çift çizgi oldu hemen zafer hocaya gidip test yaptırdım her sahada lökosit göründüğünü söyledi. Antibiyotiği kullanalı 1 hafta oldu bugün yaptım negatif. Antibiyotiğim haftaya bitecek ve bittikten 3 gün sonra tekrar test yapıcam eğer negatifse tekrar prostat sıvıma baktırıcam.
Arkadaşlar ben çok yöntem denedim ve güvendim bu teste üstelik ucuz ve pratik. Umarım faydalı olur.
İyi akşamlar
Yazının başında anlattığın beta olayı şudur genellikle boğaz enfeksiyonu yapan beta hemolitik streptokok mikrobudur. Hamilelik testindeki beta ise beta hcg hormonunu tespit eder. Mikrop, lökosit ve hormon apayrı şeylerdir. Erkekte hamilelik testi pozitif çıkarsa bu testis kanserine (bazı tümörler hcg hormonu salgılıyabilirmiş) işaret olabilir. Zamanında böyle haberler okumuştum.
Murtaza75

bu arada sabah kalktiginizda inek memesinden sut sagar gbi pipinizla oynarsaniz bir damla prostat sivisi geliyor))
ABittersweetLi

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

cowper kardeş eskiden sen zafer hocaya muaneye gittiğini söylemiştin.lokosit filan çıkmadı demiştin sanki.hatta zafer hoca sana senin hastalığın prostatit değil demişti.yanlış mı hatırlıyorum? şimdi nasıl olduda lökosit görüldü onu anlamadım.

sen bu hastalıkla ilgili ameliyat olmuşmuydun?