Çok önemli! Prostatit türleri.

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Bakteriyel kronik prostatitin yanisira asagidaki prostatit cesitlerinin varligindan haberdar olalim...hastaliga sebep olan mikroorganizmalari PCR yada kültür yontemi ile arastirirken bunlari gozardi etmeyelim bunlarida arastiralim cok onemli!....(Kaynak yabanci makale)
Gonokokal Prostatit (Neisseria Gonore e)
Tüberküloz Prostatit (Tüberküloz)
Paraziter Prostatit (örnekTrichomonas vaginalis)
Mikotik Prostatit (Mantar organizmalar - Aspergillus, Candida, Cryptococcus, Histoplasma)

Prostatin icinde bu patojenlerin tek tek yada birkacinin bir arada yada hepsinin birlikte olabilmesi olasıdır bana gore .Tedaviyi kombinasyon şeklinde yapmakta fayda var.
Bu konuyu tekrar canlandirmak istedim.Eski bir yazimdi.
Murtaza75
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Re: Çok önemli! Prostatit türleri.

Mesaj gönderen Murtaza75 »

kadir abi selamlar benim son yaptgm pcr testinde gonore negatif cikti ancak garneralla vaginalis diye bir bakteri varmis 10*3.5 miktarinda bu tam olarak nedir senin bir bilgin varmi ? ben arastrdm dogru duzgun birsey bulamadim doktora gideegim tabiki ama daha vakit var merak ediyorum.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Murtaza75 yazdı:kadir abi selamlar benim son yaptgm pcr testinde gonore negatif cikti ancak garneralla vaginalis diye bir bakteri varmis 10*3.5 miktarinda bu tam olarak nedir senin bir bilgin varmi ? ben arastrdm dogru duzgun birsey bulamadim doktora gideegim tabiki ama daha vakit var merak ediyorum.
Murtaza75 ,
Gardnerella Vaginalis genital bir mikroorganizmadir. 2 kutu Flagyl tablet kullanmani öneririm.(dr tavsiyesi ile)
johnnydeep

Mesaj gönderen johnnydeep »

Pcr testi nedir ve nasıl yapılır bilgi verebilir misiniz? Prostatit şüphesi olan kişiler yaptırmalı mı?
Murtaza75

kadir yazdı:
Murtaza75 yazdı:kadir abi selamlar benim son yaptgm pcr testinde gonore negatif cikti ancak garneralla vaginalis diye bir bakteri varmis 10*3.5 miktarinda bu tam olarak nedir senin bir bilgin varmi ? ben arastrdm dogru duzgun birsey bulamadim doktora gideegim tabiki ama daha vakit var merak ediyorum.
Murtaza75 ,
Gardnerella Vaginalis genital bir mikroorganizmadir. 2 kutu Flagyl tablet kullanmani öneririm.(dr tavsiyesi ile)
tesekkurler kadir abi..
Murtaza75

johnnydeep yazdı:Pcr testi nedir ve nasıl yapılır bilgi verebilir misiniz? Prostatit şüphesi olan kişiler yaptırmalı mı?
prostatit suphesinin nereden geldigi ile ilgili..ornegin ben gonoreden sonra prostatit oldugum icin kontrol amacli tekrar yaptridigim..en iyi sonuc veren CYBH testidir kisacasi.
bilinmezlik2

Mesaj gönderen bilinmezlik2 »

1-tüberküloz testini kim yapar, hangi hastane lab yapar. 2
2- PCR da prostat sıvısına lablar bakıyormu ki. bakmıyor. kısaca paranın varsa dahi bunları doğru düzgün yapacak yer olduğunu düşünmüyorum. çıkan mikrop penisin ucundakini buluyor, tabi onu da kendileri aldıysa. yok sen aldıysan sürüntüyü zor. kısaca paranla dahi PCR, tüberküloz vs boş. varsa paket seklinde urolog ve enfeksiyonu iki birlikte yaptırsın. yok yok yok yok. olsa zaten size çare bulurlar kendilerinde para kazanır ama yok yok yok.
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

bilinmezlik2 yazdı:1-tüberküloz testini kim yapar, hangi hastane lab yapar. 2
2- PCR da prostat sıvısına lablar bakıyormu ki. bakmıyor. kısaca paranın varsa dahi bunları doğru düzgün yapacak yer olduğunu düşünmüyorum. çıkan mikrop penisin ucundakini buluyor, tabi onu da kendileri aldıysa. yok sen aldıysan sürüntüyü zor. kısaca paranla dahi PCR, tüberküloz vs boş. varsa paket seklinde urolog ve enfeksiyonu iki birlikte yaptırsın. yok yok yok yok. olsa zaten size çare bulurlar kendilerinde para kazanır ama yok yok yok.
Zafer hocaya gidip rica et prostat sivini swapla alip sana versin ondan sonra dogru hasekideki gelisim laboratuvarina götürüp pcr yaptir.
Eyup
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen Eyup »

Peki Zafer hoca nasıl bakıyor üstat şu aralar ilk fırsatta bende gideceğimde swapla isterken nasıl istememiz gerekiyor terslemesin adam biz ne yapıyoruz diye yani acaba şöyle mi doğru mu anladım Zafer hoca mikroskopla bakıyor ama ayrıntılı değil, PCR yaptıracam dediğimizde orada Lab koşullarında Kadir abinin dediği tüm olasılıklar değerlendiriliyor mu ? Birde cinsel perhize gerek var mı prostat sıvısına bakarken ? İstanbul'a sırf bu iş için gidecemde yanlış yapmayim.
murat222

Mesaj gönderen murat222 »

Kardesım sen gelişim labı ara onlar sana bı çanta veriyorlar içinde kuru swap var onunla doktora aldıracaksın
Sonra o kuru swabın içine pamuğun ucuna kadar pamuk kurumasın diye serum koyuyorsun sonra kadıkoydekı merkez labaratuvara götürüyosun
Labaratuvar tel 0216 349 51 51
Cinsel perhıze gerek yok pcr da
Pcr da 14 patojene bakılır mıkrop sayısı belirterek var veya yok denir
Pcr testinde antibiyogram yoktur duyarlı antibiyotik çıkmaz mıkrop bellı olursa doktor kafasına göre u mıkroba uygun antibiyotik verir
Kültür testine göre duyarlılığı çok yuksektir
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

murat222 yazdı:Kardesım sen gelişim labı ara onlar sana bı çanta veriyorlar içinde kuru swap var onunla doktora aldıracaksın
Sonra o kuru swabın içine pamuğun ucuna kadar pamuk kurumasın diye serum koyuyorsun sonra kadıkoydekı merkez labaratuvara götürüyosun
Pcr testinde antibiyogram yoktur duyarlı antibiyotik çıkmaz mıkrop bellı olursa doktor kafasına göre u mıkroba uygun antibiyotik verir
Ne kadar ücret ödedin pcr için?
murat222

590 tl dediler pazarlıkla 500 tlye yapıldı
Eyup

Mesaj gönderen Eyup »

murat222 yazdı:Kardesım sen gelişim labı ara onlar sana bı çanta veriyorlar içinde kuru swap var onunla doktora aldıracaksın

Kardeşim süpersin çok saol yaw aslında son birşey var kafamda soru işareti onuda arayıp direk zafer hocaya sordum fakat aklıma pek yatmadı şimdi ben buradaki doktorumun tedavisi olan 2 kutu cipro arkasına 2 kutu bactrim kullanıyorum cipronun 2inci kutusu bitmek üzere bactrime geçecem soru şu antibiyotik kullanırken bu pcr ve rectal tuşeyi yaptırmak çıkacak olan bakteriyi baskılar mı? Zafer hoca birşey olmaz dedi ama şimdi bukadar masrafı boşuna yapmayalım?
murat222

Pcr testi kültür testi gıbı antibıotıkten etkılenmez çünkü etkenın direk dnası aranır
Eyup

Mesaj gönderen Eyup »

Tamam şimdi anladım çok saol