Üreoplazma

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
ahmet
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Re: Üreoplazma

Mesaj gönderen ahmet »

antibiyogramda ciproya duyarli demisti dr. kardesim mikribu bilsende etkili olan antubiyorigi icsende etki etmiyor prostat sunger gibi milyarlarca bakteri ölsün 1 tane bile sungerimsi yapinin derinliklerinde kalsa bile bolunerek ve cok hizli cigaluyorlar o yuzde bu hastalik kronik. ilaclari ucerken bakterilerin bir kismi ölüyor bir kismi sersemliyor o gecici bir rahatlik sagliyor sonra al başa bu işte enjeksiyon bile etki edemiyorsa teoriksel olarak tablet ilaclar seker bonibon gibi kaliyor
murat222
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen murat222 »

Kardesım iyleşen hastalar var dediğin doğru prostata ulaşaması zor ama doğru ilacı bulursak ve uygun süre kullanırsak bakteri öldürelebilir hastalığın kronık omasının sebebi çoğu hastalarda mikrop bulunamıyor hemen nonbaktırıyel denilip geçiliyor ozmaanda deneme yanılmayla ilaç kullanılıyor uzun zaman sonra bakteri bulan bir sürü insan var
Cipto hücre duvarına etkı eden bi antibiyotik değil sanırım o labın ve doktorun beceriksizliğine gelmiş
Sen bence tekrar bakteri araştırmasına gir
Sanırım Kadir beyde uzun zaman sonra bakterisini bulup uygun tedaviyle iyleşmiş önemli olan hastalığın peşini bırakmamak
legend
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen legend »

Arkadaşlar hayırlı akşamlar size bi sorum olacaktı malum 1 senedir üreaplasma var en son 1 ay önce kültür yine pozitifti ve eskişehirde enjeksiyon oldum 3 gün önce kültür vermiştim üreaplasma yine pozitif ama lokosit 17 18 den 7 8 e düştü.bugünkü antibiyotgram kafamı karıştırdı arkadaşlar bu bakteri 1 senedir cipro ve klindamisine dirençli idi şimdi ise duyarlı çıkmış 1 ay önceki tahlilde levofloksasin e Orta duyarlı iken şimdi duyarlı olmuş ben anlamadım arkadaşlar bu bakteri benimle dalgami geçiyor yoksa mutasyon falan mi geçiriyor
Hayrettin
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen Hayrettin »

Ciproya duyarlı olabileceğini sanmıyorum hücre duvarı olmayan bir organizma levofloksasin bilhassa makrolid(azitromisin) azitroya duyarlı olması daha muhtamel şuan hala ölmemiş mi ve her seferde kültürde mi çıkıyor yoksa pcr testinde mi ? Pcr yaptırmadıysan yaptırmanı öneririm
murat222

Daha önce yaptırmış olduğum pcrda üroplazma çıkmıltı daha sonra 3 kutu azitro ve 4 kutu tarivid kullandim
Şikayetler geçmeyince 4 kutu tavanıc 2 kutu azitro kullandım 2. Pcr daha sonra 3. Pcr yaptırdım temiz çıktı
Şimdi şikayetler hafıf var enfeksiyon doktoru koruma amaçlı 2 kutu monodoks 2 kutu azitro veya 2 kutu azitro 2 kutu tavanıc kullanalım diyor daha önce monodok bnl şikayetlerimi nedense artırmştı ama şimdi kullansam nasıl olur bilmiyorum
umudunmavisi

Re: Üreoplazma Tedavisi

Mesaj gönderen umudunmavisi »

kadir yazdı:
biks yazdı:Şöyle bir forumu inceledim üreoplazma bulunan arkadaşlarda genel bir iyileşememe söz konusu bende de bu bakteri üremişti sıkıntılarım azalsada devam etmekte merak ettiğim bu bakterinin bir özelliği var mıdır?Bu bakteri bulunan kp hastaları daha mı şanssızdır? Bu konuda bilgisi olanlar var mı
Biks mrb,
Asagida hangi grup ilaclarin bu tedaviye etken olduklari ve takviye tedavisi aciklanmaktadir.Uygularsan fayda görürsün kesin.

UREOPLASMA TEDAVISI (Makaleden alintidir)
Ureaplasmosis erkek ve kadin beraber tedavi edilecek.Tedavi hem kendis hem cinsel ortakları için yapılmalıdır.Doktor antibiyotik reçete: Tedavi 2 hafta, aynı zamanda reçete antibiyotikler olduğunu.bağışıklık sistemini güçlendirmek için, bazen gerekli prostat masajı erkekler için bu uygulanan fizyoterapi tedavisine ek olarak, uygun araçlarla tarafından atanır.Tabii sırasında sıkı bir diyet takip etmek ve cinsel ilişkiden uzak durmaya önem taşımaktadır.Hasta, tedavi edilen sonra hastalık kontrolü.
Antibakteriyel - oleandomisin, roksitromisin, klaritromisin, eritromisin, linkozaminam dalatsin, nkomitsin, klindamisin gibi antibiyotikler vardır.
tedavisinin bir ders yürütmek amacıyla, hasta immünomodülatörler atamanız geaayincekir: Pantocrinum ve Sibirya ginsengi, aynı zamanda bir doktor karaciğer fonksiyon normalleşmesi için B ve C vitaminleri ve bifidum laktobakterin, gepatoprotektory öngörmektedir.Yukarıda belirtildiği gibi, ureaplasmosis sıkı bir diyet uyumu gerektirir.Bu vitaminler, süt ürünleri içermelidir kesinlikle baharatlı ve yağlı gıdalar, ketçap, tuzlu gıdalar, etler yemek yasaktır.

Slm kadir abi,bende esimle iliskiye girsem penis icinde kasinma oluyor girmesem.sorun yok cozemedim gitti,doktora soyledim funnit verdi ikimizede ama fayda etmiyor,butun tedavim bosa gidiyor kendimi toparlayinca,prezervatif kulanmak zorunda kaliyorum,senin tecrubelerin bilgin malum,bi fikrin varmidir bu konuda.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: Üreoplazma Tedavisi

Mesaj gönderen kadir »

umudunmavisi yazdı:
kadir yazdı:
biks yazdı:Şöyle bir forumu inceledim üreoplazma bulunan arkadaşlarda genel bir iyileşememe söz konusu bende de bu bakteri üremişti sıkıntılarım azalsada devam etmekte merak ettiğim bu bakterinin bir özelliği var mıdır?Bu bakteri bulunan kp hastaları daha mı şanssızdır? Bu konuda bilgisi olanlar var mı
Biks mrb,
Asagida hangi grup ilaclarin bu tedaviye etken olduklari ve takviye tedavisi aciklanmaktadir.Uygularsan fayda görürsün kesin.

UREOPLASMA TEDAVISI (Makaleden alintidir)
Ureaplasmosis erkek ve kadin beraber tedavi edilecek.Tedavi hem kendis hem cinsel ortakları için yapılmalıdır.Doktor antibiyotik reçete: Tedavi 2 hafta, aynı zamanda reçete antibiyotikler olduğunu.bağışıklık sistemini güçlendirmek için, bazen gerekli prostat masajı erkekler için bu uygulanan fizyoterapi tedavisine ek olarak, uygun araçlarla tarafından atanır.Tabii sırasında sıkı bir diyet takip etmek ve cinsel ilişkiden uzak durmaya önem taşımaktadır.Hasta, tedavi edilen sonra hastalık kontrolü.
Antibakteriyel - oleandomisin, roksitromisin, klaritromisin, eritromisin, linkozaminam dalatsin, nkomitsin, klindamisin gibi antibiyotikler vardır.
tedavisinin bir ders yürütmek amacıyla, hasta immünomodülatörler atamanız geaayincekir: Pantocrinum ve Sibirya ginsengi, aynı zamanda bir doktor karaciğer fonksiyon normalleşmesi için B ve C vitaminleri ve bifidum laktobakterin, gepatoprotektory öngörmektedir.Yukarıda belirtildiği gibi, ureaplasmosis sıkı bir diyet uyumu gerektirir.Bu vitaminler, süt ürünleri içermelidir kesinlikle baharatlı ve yağlı gıdalar, ketçap, tuzlu gıdalar, etler yemek yasaktır.

Slm kadir abi,bende esimle iliskiye girsem penis icinde kasinma oluyor girmesem.sorun yok cozemedim gitti,doktora soyledim funnit verdi ikimizede ama fayda etmiyor,butun tedavim bosa gidiyor kendimi toparlayinca,prezervatif kulanmak zorunda kaliyorum,senin tecrubelerin bilgin malum,bi fikrin varmidir bu konuda.
A.s kardesim,
Eşinle beraber dr a gidip ikiniz birden tahlil yaptirin tedavi olunuz.Sanirim kasinti olduguna gore ikinizdede mikotik bir durum soz konusu. Prezervatif kullanin tedavi oluncaya kadar.
murat222

Kadir abi bnde üroplazma bulunmadan önce doktor tetradox yazmıştı ve onu kullanmıştım ancak bu ilaç kullandıktan sonra şikayetlerim 3 -4 e katlanmıştı.
Daha sonra ilacı bıraktıktan sonra prostat sıvısı lökasit 12-13 çıkmıştı aradan 15 gün geçti ilacı bırakalı tekrar prostat sıvısı lokasit ölçtürdüm 1-2 çıkmıştı
Kendiliğinden düşmüştü lokasit acaba bu ilaça mikroplar dirençlide ondan mı şikayeti artırıp lökasit yükseliyor?
Daha sonra pcr yaptırdım üroplazma çıktı.Azitro 3 ve tarivid 4 kutu kullandım
Şikayetler geçmeyince 4 kutu tavanıc ve 2 kutu azitro kullandım bu ilaçlarda tetradox gıbı şikayetim artmadı
Şu an lokasit 1-2 eritrosit 4-5 çıkıyor prostat sıvısında
Raul7

Mesaj gönderen Raul7 »

murat222 yazdı:Kadir abi bnde üroplazma bulunmadan önce doktor tetradox yazmıştı ve onu kullanmıştım ancak bu ilaç kullandıktan sonra şikayetlerim 3 -4 e katlanmıştı.
Daha sonra ilacı bıraktıktan sonra prostat sıvısı lökasit 12-13 çıkmıştı aradan 15 gün geçti ilacı bırakalı tekrar prostat sıvısı lokasit ölçtürdüm 1-2 çıkmıştı
Kendiliğinden düşmüştü lokasit acaba bu ilaça mikroplar dirençlide ondan mı şikayeti artırıp lökasit yükseliyor?
Daha sonra pcr yaptırdım üroplazma çıktı.Azitro 3 ve tarivid 4 kutu kullandım
Şikayetler geçmeyince 4 kutu tavanıc ve 2 kutu azitro kullandım bu ilaçlarda tetradox gıbı şikayetim artmadı
Şu an lokasit 1-2 eritrosit 4-5 çıkıyor prostat sıvısında
Prostat sıvısından neden ureaplazma kültürü yaptırmıyorsun? Orda cıkar
murat222

Kültür de çıkmıyor bnm pcrda çıktı.bu mikropların kültür de üremesinzor
Çıktıktan sonra tedavi olduktan sonra prostat sıvısından 2 sefer daha pcr yaptırdım temiz çıktı
Raul7

Mesaj gönderen Raul7 »

murat222 yazdı:Kültür de çıkmıyor bnm pcrda çıktı.bu mikropların kültür de üremesinzor
Çıktıktan sonra tedavi olduktan sonra prostat sıvısından 2 sefer daha pcr yaptırdım temiz çıktı
Hocam bunların kültürü ayrı oluyor, normal kültür degıl siz normal kultur den bahsediyorsunuz sanırım.
murat222

Özel kültür den bahsedıyorum özelde olsa bu mikropları kültür de yakalamak zor en güvenli yöntem pcr
Bn 2.3 sefer özel kültür yaptırdım çıkmadı pcrda uzun zaman sonrası buldum
ibrahimkuleci

Mesaj gönderen ibrahimkuleci »

Raul7 yazdı:
murat222 yazdı:Kültür de çıkmıyor bnm pcrda çıktı.bu mikropların kültür de üremesinzor
Hocam bunların kültürü ayrı oluyor, normal kültür degıl siz normal kultur den bahsediyorsunuz sanırım.
Ayrı bir kültür derken başka hangi kültürden bakıyorlar kardes
Raul7

Mesaj gönderen Raul7 »

ibrahimkuleci yazdı:
Raul7 yazdı:
Ayrı bir kültür derken başka hangi kültürden bakıyorlar kardes
Mkoplazma, üreaplazma, klamidya bunların kültürleri ayrı oluyor, normla kültürde üremiyorlar, özel kültürlerde sadece bu bakterilere bakıyorlar bakteriye has kültür gibi bişi
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

Ayrica kulturlerde uremesi icin belli miktarin uzerinde olmasi ve laboratuvar sartlarinin iyi olmasi lazim..
Raul7

Mesaj gönderen Raul7 »

Kc34 yazdı:Ayrica kulturlerde uremesi icin belli miktarin uzerinde olmasi ve laboratuvar sartlarinin iyi olmasi lazim..
Caner abi selam, abi pcr yaptırcam ben ama tedaviden ne kadar sonra yaptırsam sonuc alırım bilgin varmı
murat222

İlaç tedavisinden 1 ay sonra yaptır pcr
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

Raul7 yazdı:
Kc34 yazdı:Ayrica kulturlerde uremesi icin belli miktarin uzerinde olmasi ve laboratuvar sartlarinin iyi olmasi lazim..
Caner abi selam, abi pcr yaptırcam ben ama tedaviden ne kadar sonra yaptırsam sonuc alırım bilgin varmı
Bir ay geçsin hem pcr hem kültür yaptır..
Bismuth76
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen Bismuth76 »

Yabanci sitelerde de bakteriye yönelik antibiyotiklerin çoğunu kullanmış ve fayda görmemiş kişilerin ureaplasma ya yònelik antibiyotiklerden örneğin klaritromisin ile başarı sağladıkları yazıyor. Klarotromisin bende mide bulantisi yapan tek ilaç. Tok karnına pek sorun olmuyor...1 hafta asetilsistein ile birlikte deneyeceğim bakalım faydası olursa bilgi vereceğim...
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

Bismuth76 yazdı:Yabanci sitelerde de bakteriye yönelik antibiyotiklerin çoğunu kullanmış ve fayda görmemiş kişilerin ureaplasma ya yònelik antibiyotiklerden örneğin klaritromisin ile başarı sağladıkları yazıyor. Klarotromisin bende mide bulantisi yapan tek ilaç. Tok karnına pek sorun olmuyor...1 hafta asetilsistein ile birlikte deneyeceğim bakalım faydası olursa bilgi vereceğim...
Deneme yanilmadan ziyade pcr yaptirirsan orda olup olmadigini daha net gorursun. Ureaplazmanin ilk tedavi ayaklari doksisiklin azitromisin ofloksasin levofloksasin bunlarda ise yaramazsa moksifloksasindir..
Bismuth76

Kc34 yazdı:
Bismuth76 yazdı:Yabanci sitelerde de bakteriye yönelik antibiyotiklerin çoğunu kullanmış ve fayda görmemiş kişilerin ureaplasma ya yònelik antibiyotiklerden örneğin klaritromisin ile başarı sağladıkları yazıyor. Klarotromisin bende mide bulantisi yapan tek ilaç. Tok karnına pek sorun olmuyor...1 hafta asetilsistein ile birlikte deneyeceğim bakalım faydası olursa bilgi vereceğim...
Deneme yanilmadan ziyade pcr yaptirirsan orda olup olmadigini daha net gorursun. Ureaplazmanin ilk tedavi ayaklari doksisiklin azitromisin ofloksasin levofloksasin bunlarda ise yaramazsa moksifloksasindir..
Sizin PCR testinde başarılı olarak tanımlama yapıldı mı ?
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

Bismuth76 yazdı:
Kc34 yazdı:
Bende dahil herkesin pcr larında olumlu sonuçlar çıktı..
Bismuth76

Kc34 yazdı:
Bismuth76 yazdı:
Kc34 yazdı: Deneme yanilmadan ziyade pcr yaptirirsan orda olup olmadigini daha net gorursun. Ureaplazmanin ilk tedavi ayaklari doksisiklin azitromisin ofloksasin levofloksasin bunlarda ise yaramazsa moksifloksasindir..
Bende dahil herkesin pcr larında olumlu sonuçlar çıktı..
Hangi kurumda yaptirmaliyim?
murat222

İstanbul da gelişim lab var orda yaptırabilirsın ilk başta onlardan ince uçlu swap ve serum fızyolojık iste sonra orneği doktora aldırıp üstüne serum fızyolojık koy ve gelisim laba örneği soğuk aküyle geri götür
Gelişim laba gittiğinde Zaten sana örnek çantası verirler içinde bu dediğim şeyler olur.