kronik prostatit ve doktor

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
murat06
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

kronik prostatit ve doktor

Mesaj gönderen murat06 »

bu hastalık sayesinde doktorların aslında çokda bilgili insanlar olmadığını sadece latince bildiklerini farkettim valla ben 3 ay içinde kronik prostatiti doktorlardn daha iyi bilen hala geldim :)
ABittersweetLi

Re: kronik prostatit ve doktor

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

bilmiyormuş gibi yaptıklarını düşünüyorum bazen.11 sene tıp oku,prostatit hakkın bir şey bilme.olacak iş değil :)
prostatiniseveyim

Mesaj gönderen prostatiniseveyim »

Evet iyilesmeyecegini biliyo adam yuzune soylemeyincede bilgisiz oluyo

maalesef dr lar bu hastaligi bilmiyolar ve su ana kadar bulunmus bi careside yok bunu soylese yine kizacak hasta

en kolay bilmiyomus gibi yapip yollamak ugrassada sonuc alamiyo cunku

Bi tanesi bana iyisin deyip yolladi 6 ay sonra tesadufen bi baktim bu konuda makale yaxmis yillar once bmemesi omkansiz

Bi de soyle bi sey var bi ameliyat yapsa 2 saate milyarlar kazanacak seninle yuz saat ugrassada tesadufen bi basari yakaliycak

Genelde hepsi once bi hevesli oluyo bi sey buluruz tedavi ederiz diye 2. Gidisimde unutlari yuzleri dusuyo cunku yahlillledden bi sey cikmiyo bazisi iyisin git diyo bazisida evt farkindayiz bi durumun var ama bizde caresi yok diyo
murat06

Mesaj gönderen murat06 »

ABittersweetLi yazdı:bilmiyormuş gibi yaptıklarını düşünüyorum bazen.11 sene tıp oku,prostatit hakkın bir şey bilme.olacak iş değil :)
valla bı tane prosfesor bana senı amelıyat edecem ıdrar delıgın kucuk dedı sende baska bı sıkıntı yok dedı aradan 1 hafta gectı ankarada bır doktora prostat sıvısının analızı yaptırdım teshıs konuldu prostat ıltıhabı aradan tekrar bır hfta gectı benı arıyo amelıyat olmuycan mı dıye ya hoca dedım sen daha prostat ıltıhabını bılmıyon bıde benı amlıyat etcen dedım bana prostat ılıhabımı ne var canım onda ıkı hafta antıbıyotık kullanırsın gecer dedı dusundum bu amcık benle dalga mı gecıyo acaba dedım serefsız oturup bıcme pesınde 800 lira para ıstedı bıde benden amelıyat ıcın bu amcık gıtmıs bıde mılletvekılı adayı olmus aq profesor unıversıte hocasında bana teshıs koyamadı amcık gıtmıs bıde mılleten oy ısteyecek yussuz ıbne bıde mesaj atmıs oy ıstıyo sıkeceksın boylelrını
kenanankara
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen kenanankara »

arkadaşlar günaydın,doğru teşhis tanı tedavi için bana ankarada iyi bir doktor önerebilir misniz?
teşekkür ederim
prostatiniseveyim

Kardes bana guvendigin bir doktor sumer baltaci yi tavsiye etti
NeverGiveUp

Mesaj gönderen NeverGiveUp »

Ne onlarla ne de onlarsız... En nihayetinde mecburuz ama.. Çünkü burada yazılan şeylerin büyük çoğunluğunun klinik olarak bir değer ifade etmediğini düşünüyorum ben. Bazı sağlık çalışanları ne yazık ki ciddi anlamda sorun teşkil ediyorlar. Bu işten para kazanıyorlar çünkü. Bu parayı hak etmeleri adına araştırmalı, çalışmalı ve kendilerini geliştirmeliler. Cipro'yu herkes yazabiliyor. Benim eczacı arkadasim var, onun ciragi da Cipro öneriyor. Bu bir maharet değil.

Bununla birlikte iyi niyetli ve işini düzgün yapan doktorlar da var. Ben hep söylüyorum "iyi bir ürolog aynı zamanda iyi bir psikolog olmalı" Sizi dinleyen, bu iş için kendini geliştiren, ilk hedefi para kazanmak değil hastalara yardımcı olmak olan ürologlar da var. Ha prostatiti tedavi edemiyorlar evet, fakat bu zaten genel olarak üroloji biliminin genel sorunu. En azından bazi dr'lar semptomları hafifletmek için yardımcı olabiliyorlar. Bazilari onu da yapamiyor..
Ozan | 29 | Kayseri | 19 Kasım 2014

Ne dilersen HAK'tan dile, kılavuz ol doğru yola.
merter1510

Mesaj gönderen merter1510 »

Arkadaslar ankarada tani koyabilecek prostattan sivi alabilecek onerebileceginiz doktora onerinizi rica ediyorum.
prostatiniseveyim

Kardes bana cok guvendigim bi gastro profesoru sumer baltaciyi tavsiye etti ana ben henuz gitmedim
prostatiniseveyim

Ufuk universitesinde orhan gogus ve bi prof daha var sgk ya fark 50 lira cikariyo hoca muayenesinde ikiside yasli basli bilgili hocalardir
kenanankara

prostatiniseveyim yazdı:Ufuk universitesinde orhan gogus ve bi prof daha var sgk ya fark 50 lira cikariyo hoca muayenesinde ikiside yasli basli bilgili hocalardir
siz daha önce gittiniz mi ufuk üniversitesi nasıldır acaba?
prostatiniseveyim

Ben ordaki iki profu tanirim bolum baskani olan 77 yasinda digeride 74 yasinda ikiside babamin doktoru onlardan memnun ama babam da sadece buyume var yasliliktan o da bizm gibi degil yani ben ikisinide gitmedim 50 lira profesore muayene icin uygun foyet o nedenle yazdim. Ama dedigim gibi genc bi dr ariyorsamix bana sumer baltaciyi tabsiye ettiler gitmedim muayenesi 400 liradir.

Hayatim boyunca 14 urolog gordum 10 u bu hastaluktan sonrra dir ve hadtalanfiktan donra hic biri aha cozum bu demedi bana
merter1510

@prostatiniseveyim kardes bilgilendirme icin saol. Brz para bulunca ilk sumer baltaciya gidicem. Goruslerimi paylasicam burdan
kenanankara

sağol @prostatiniseveyim.
prostatiniseveyim

Kenan kardes yalniz ben sumer beye hic gitmedim tanimiyorum safece tavsiye ettiler
kenanankara

prostatiniseveyim yazdı:Kenan kardes yalniz ben sumer beye hic gitmedim tanimiyorum safece tavsiye ettiler
acaba tam tanı koyabiliyor mu? önemli olan bu ilk etapta.

merter1510 siz hangi tahlilleri yaptırdınız daha önce.
prostatiniseveyim

Kaedeslerim amkarali kardeslerim doktorunuza badki yapin ne yapin edin trus ultrasona yollasin sizi o yollamasa mutlaka siz gidin yaptirin en azindan hadtaligin basinda ne varfi diye merak etmezsiniz kist cikti su an ilk basta cekilse belki yine cikacakti ama bnm ivim ragat ederdi doktorada rahat rahat al derdim tip bana katilmiyo ama ben iltihabi n kistlestiginden kuskulandigim icin patlatip icini bosaltmalarini istemiuorjm belki daha kotu olurum diye trus her seyi sohluuor prostat hakkinda olçüsunude en hassas olçüyo
Sprostatit

Mesaj gönderen Sprostatit »

tavsiye etmediklerimi yazayım şimdilik.
gitmemeniz gereken ve ilgilenmeyen doktorlar:
derya balbay , tibet erdoğru
kenanankara

trus ultrason,pcr,Uretral sürüntüde kültür ...bunlardan hangisini yaptırmak gerekir tam teşhis için.ayrıca ankarada acaba kim yapar?
ABittersweetLi

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

prostatiniseveyim yazdı:Kaedeslerim amkarali kardeslerim doktorunuza badki yapin ne yapin edin trus ultrasona yollasin sizi o yollamasa mutlaka siz gidin yaptirin en azindan hadtaligin basinda ne varfi diye merak etmezsiniz kist cikti su an ilk basta cekilse belki yine cikacakti ama bnm ivim ragat ederdi doktorada rahat rahat al derdim tip bana katilmiyo ama ben iltihabi n kistlestiginden kuskulandigim icin patlatip icini bosaltmalarini istemiuorjm belki daha kotu olurum diye trus her seyi sohluuor prostat hakkinda olvusunude en hassas olvuyo
kisti tespit eden doktor içini patlatıp boşaltalım mı dedi.tam olarak anlamadım
murat06

Mesaj gönderen murat06 »

lokman hekim sincan hastanesi metin taş ankarada tanı koyabilecek doktor
merter1510

@kenanankara
ben simdiye kadar yaptirdigim testleri asagida sirayla gorebilirsin. Yaptirma sirarina gore yazdim bazilari ayni yanlislik var zannetme bir kac defa yaptirdim ayni testi baska labrotuarlardan. Laboratuarin yapabilecegi hata payini minimuma indirmek icin. ASO degerim haric butun testler temiz cikti
ASOda bildiginiz gibi a beta mikrobu sonucunda uretilen antrikor yani prostatitle benim arastirdog alakasi yok. Ama her yan agriyor ve aciyor.

Chlamydia Antijeni ( Ön İdrar )
Mycoplasma (ön idrar)
Ureaplasma (ön idrar)
Idrar kültürü
Tam idrar analizi
Chlamydia trachomatis IgM (kan)
Mycoplasma (ön idrar)
Ureaplasma (ön idrar)
HBs Ag
Anti HIV
Anti HBs
Anti HCV
HIV p24 ANTIJEN
HIV ½ ANTIKOR
KAN SAYIMI (HEMOGRAM)
HIV I RNA-PCR
CRF
CRP
ASO
ROMATOID FAKTÖR
CHLAMYDIA TRACHOMATIS IgG (kan)
CHLAMYDIA TRACHOMATIS IgM (kan)
Tam idrar analizi
Bogaz kültürü
TRICHOMONAS KULTURU (idrar)
GONOKOK KULTURU (idrar)
UREAPLASMA UREALYTICUM (idrar)
MYCOPLASMA HOMINIS (idrar)
CHLAMYDIA PCR (sperm)
N.GONORE PCR (sperm)
Chlamydia trachomatis DNA (idrar)
Ureaplasma urealyticum DNA (idrar) Mycoplasma hominis DNA (idrar)
Neisseria gonorrhoeae DNA(idrar) Mycoplasma genitalium DNA(idrar)
CRP
ASO
ROMATOID FAKTÖR
Tam kan sayimi
murat06

Mesaj gönderen murat06 »

abı bu pcr lerı nerde yaptırdın bıde bunu prostat sıvısında yaptırsaydın keske yada bu testleri prostat sıvısında pcr ile levent turk dısında nerde yaptırabılırız
merter1510

PCR leri duzen laboratuarinda yaptirdim prostat sivisini goturulurse bence onada bakarlar. Yalniz bankoda oturan elema larin bu konularda cok fikri yok orda danisabileceginiz doktorlar duruyor onlardan da bilgi aldim ama onlarda pek ciddiye almadi en sonunda kendi internet sitelerinden kataloglarini indirdim ihtiyac duydugum testleri belirledim kodlarini buldum elimde testin kod numariyla gidip bunlari bunlari yaptiracagim dedikten sonra netlestirip yaptirabildim.
merter1510

Ama ozellikle ankara icin duzeni tavsiye ederim farkli laboratuarlarada gittim isi en profesyonel yapan bence duzen.