Ben antibiyotikten fayda gordum.

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Galip

Re: Ben antibiyotikten fayda gordum.

Mesaj gönderen Galip »

kenanankara,daha önce yazmıştım özelde doktor rektal tuşeye gerek duymadı ilk gittigimde idrarda 25-30 eritrosit kulaandığım antibiyotiklerle 3 hafta sonraki kontrollerde 2-3 e kadar düştü doktor erıtrostın prostattan geldiğini söyledi portatit dedi
bende çok takılmıyorum bakteri,lokosit olayına doktorların recete ettiği antibiyotikler alayı geniş spektrumlu zaten kulandıkca şikayetlerm azalıyor sorun tedavide istikrar yakalamak.
kenanankara
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen kenanankara »

galip,hangi antibiyotikleri kullanmıştın tablet mi yoksa iğne mi
Alican
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen Alican »

Unacefın iğne kullanıyorum iğnelerden sonra floxilevo hap kullanacam şuan itibariyle bi değişiklik yok
Merhaba

Mesaj gönderen Merhaba »

Ozan antibiyotikten sonucu hemen alırsın diye bir standart yok , malum sorunumuz kronik yarım bırakmayı aklından bile geçirme sıcağa , morale ve yediklerine dikkat.Yağmurlu hava benide etkiliyor normal.
NeverGiveUp

Mesaj gönderen NeverGiveUp »

Merhaba yazdı:Ozan antibiyotikten sonucu hemen alırsın diye bir standart yok , malum sorunumuz kronik yarım bırakmayı aklından bile geçirme sıcağa , morale ve yediklerine dikkat.Yağmurlu hava benide etkiliyor normal.
Eyvallah hocam, dikkate alacagim sagolasin.
Ozan | 29 | Kayseri | 19 Kasım 2014

Ne dilersen HAK'tan dile, kılavuz ol doğru yola.
Galip

Mesaj gönderen Galip »

kenanankara yazdı:galip,hangi antibiyotikleri kullanmıştın tablet mi yoksa iğne mi

doktor 6 tane novasef iğne verdi 12 saat 1 tane uyguladım
dün gece itibariile cipronex tablet antibiyotiğe günde 1 olarak başladım 2 kutu kulanmayı düşünüyorum
3. İğneden sonra özellikle yanma ile ilgli şikaytlerm azaldı
bana iyi gelen sana iyi gelmeye blir,ama iğnenin tabletlere göre daha etkili olduğu unutulmamalı
kenanankara

Mesaj gönderen kenanankara »

evet şuan iğnelerden geri dönüşü en hızlı siz aldınız umarım diğer arkadaşlara da faydası olur.
Galip

Mesaj gönderen Galip »

kenanankara yazdı:evet şuan iğnelerden geri dönüşü en hızlı siz aldınız umarım diğer arkadaşlara da faydası olur.
Yıllardır uğraştığım bu illetle tek istegim bir tedavide istikrar yakalamak yoksa şbugun iyisin yarın kötü olmuşsan ne anladım tedaviden
inşallah hepimiz icin etkili ve kalıcı bir tedavi olur
NeverGiveUp

Şu iğneler bir bitsin de, işe yaramazsa ve hala yerimde sayıyorsam (Ki insallah hepimize yarar) degerli buyugum güzel insan Kadir agbime rakip baslik acacagim antibiyotiklerden hiç fayda göremedim diye : ))

ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

NeverGiveUp yazdı:Şu iğneler bir bitsin de, işe yaramazsa ve hala yerimde sayıyorsam (Ki insallah hepimize yarar) degerli buyugum güzel insan Kadir agbime rakip baslik acacagim antibiyotiklerden hiç fayda göremedim diye : ))
ozon bir tane antibiyotikle yetinme bence,belki başka grup antibiyotik fayda ediyordur sanada kim bilir :)
ibrahim

Mesaj gönderen ibrahim »

kadir abiye ben burdan soru yöneteyim.kadir abi antibiyotik tedavisi sende ne kadar süre sonunda hastalığı iyileştirdi.
ibrahim

Mesaj gönderen ibrahim »

ozan sende ağrı durumları nasıl ayrıntılı tanımlasan
NeverGiveUp

Özellikle bu yağmurlu havalarda artıyor. Kasıklarda, testislerde ve bacaklarda sert ağrılar. Kendimi sıcak tutmam ve çok fazla oturmamam ya da ayakta durmamam gerekiyor. Uzanmak iyi geliyor.

baran
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen baran »

ozan ben sabah uyandığımda hastalık resmen sıfır gün için oturdukça belirtiler artmaya başlıyor
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Igne vurulan arkadaslar...hemen umitsizlige kapilmayin.Siz once ilaclari bitirin, bitince prostat sivisi lokosit ölcumu yaptirin..burada öncelikle amac pr sivisi lokositini stabile cekmek...yani 3-4 Gibi.Prostat su anda zaten şiş, ödemli ve inflamasyonlu... bi anda agriyi şak diye kesemezsiniz..agriya takilmayin.Bu bir surec..sabirli olmak lazim...bazi hastalarda agrida hemen azalma olabilir...bazilarinda zaman gerekebilir.Kompleks vitamin, bromelain500 ve propolisi unutmayalim.Birde aman sakın usutmeyelim bilhassa araba klimasi zararli.
NeverGiveUp

Kadir agbi benim prostat sivisindaki lokosit zaten dusuk gorunuyodu fakat yuksek eritrosit vardi.. Ben sanirim ignelerin ne etki yaptigini spermdeki sari parcaciklari gozlemleyerek ve tekrar sperm kulturu yaptirarak anlayacagim gibi gorunuyor..

NeverGiveUp

baran yazdı:ozan ben sabah uyandığımda hastalık resmen sıfır gün için oturdukça belirtiler artmaya başlıyor
Baran bu durum da tamamen noropatik agri tanimina uyuyor.. Hatirliyor musun, seninle bir ara spor yapmak faydali mi yoksa zararli mi konusunu konusuyorduk. Su anda bu duruma dair ne dusunuyorsun? Ben uzun sureli sirt ustu istirahatin faydali olabilecegini dusunuyorum.

Ben bazi kas gruplarimizi istemsiz ve farkinda olmadan sıkıyor olabilecegimizi de dusunuyorum. Ara ara elle kontrol edin kendinizi, arka bacak kas gruplarinizi, kalca, makat ve kasik kaslarinizi.. Ozellikle agrilarinizin oldugu donemlerde gerginligin yuksek oldugunu farkedeceksiniz.

kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

NeverGiveUp yazdı:Kadir agbi benim prostat sivisindaki lokosit zaten dusuk gorunuyodu fakat yuksek eritrosit vardi.. Ben sanirim ignelerin ne etki yaptigini spermdeki sari parcaciklari gozlemleyerek ve tekrar sperm kulturu yaptirarak anlayacagim gibi gorunuyor..
Ozan sende sari parcaciklar olduguna gore infeksiyon var demektir, lokosit cikmasi lazim pr sekerinde.İbrahimde cikmismiydi lokosit.Ayni laba gittiniz sanirim.
NeverGiveUp

Evet aynı lab'a gittik agbi, ne spermde ne de tuşe sonrası sıvıda lökosit çıkmadı. İdrar ve kanda da bende hiç bir zaman yüksek lökosit çıkmadı. İbrahim agbinin lökosit durumundan pek haberdar değilim. Şunu söyleyebilirim, ne dr ne de lab bana pek güven vermedi acikcasi.

NeverGiveUp

Bu işlemi yapan doktora "rektal tuşe sonrası sıvıda yüksek eritrosit neye işaret eder?" diye sordum, "bakterisiz prostata ve akıntı olmasına" gibi absürd bi cevap vermisti. Lab'a prostat sıvısını götürdüm, bir süre boyunca tam olarak nasıl bir işleme tabii tutacaklarını anlamadılar. Doktora da zaten cam levhadaki örnegi göndermeden önce "sor bakalim lab'a, bu işlemi yapiyolar mi?" diye beni laba yollamisti. Pek aşina olduklari bir işlem değildi yani. İşin özü mikroskoptan bakip söylüyosun zor bisey diil ama ne derece dogru veri sundular pek de emin olamadim. Küçük yerde yasamanin dezavantajlari.

ibrahim

Mesaj gönderen ibrahim »

kadir abi benim sperm testimde 3-4 lokosit çıkmıştı.rektal tuce yapan doktoru burada bulabilirmiyim bilmiyorum.ilaçlar bitince sperm testi yapsam olurmu yoksa illaki rektal tuş mu yaptıracağız
ibrahim

Mesaj gönderen ibrahim »

Birde kadir abi lokositin fazla olanın ağrısıda çok diyebilirmiyiz.
NeverGiveUp

Lökositi az olanın ağrısı az diyemeyiz, diğerini bilmiyorum.

kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Ben sahsen ibrahimle ikinizin labdaki lokosit olcumunden mutmain olamadim ozan.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

ibrahim yazdı:kadir abi benim sperm testimde 3-4 lokosit çıkmıştı.rektal tuce yapan doktoru burada bulabilirmiyim bilmiyorum.ilaçlar bitince sperm testi yapsam olurmu yoksa illaki rektal tuş mu yaptıracağız
Ibrahim basit rektal tuseyi dogru durust yapamayan meni kulturunu nasil yapacak?