Prostatit Tedavisinde Başımdan Geçenler

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
phantom
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Prostatit Tedavisinde Başımdan Geçenler

Mesaj gönderen phantom »

Merhaba arkadaşlar forumu yeni farkettim hastalık tedavisinde yardımcı olacak bilgilerin olduğu çok güzel bir forum başımdan geçen olayları sizlerle paylaşmak istiyorum yaşım 26 19 yaşımdan beri bu hastalıkdan muzdaribim şimdiye kadar 10 farklı doktora gitmişimdir bazıları bakteri yok hasta değilsin dedi bazıları non bakteriyel prostatit olduğumu söylediler doktorların bakış açısına göre değişiyor anladığım kadarıyla ama prostatit'te olan tüm belirtiler var en son özel bir hastanede hemşerim olan bir doktorla tanıştım anlattım olayı eski test sonuçlarını gösterdim kronik prostait olduğumu söyledi antibiyotik ilaçları verdi oda belli bir süre sonra hastalık tekrarlıyor kendini bugüne kadar çok fazla ilaç kullandım hastalığın net bir tedavisi olmadığı için doktorlarında fazla bir bilgisi yok bu hastalıkla mesleğim gereği sürekli bilgisayar başındayım haber sitelerim var nerdeyse bu hastalıkla ilgili makale yazıcak düzeye geldim şimdi arkadaşlar size soruyorum sizdemi çok oturuyorsunuz ? az sumu içiyorsunuz ? spor yapmıyor musunuz ? ilaç dışında ne tür önlemler alıyorsunuz ?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: Prostatit Tedavisinde Başımdan Geçenler

Mesaj gönderen kadir »

phantom yazdı:Merhaba arkadaşlar forumu yeni farkettim hastalık tedavisinde yardımcı olacak bilgilerin olduğu çok güzel bir forum başımdan geçen olayları sizlerle paylaşmak istiyorum yaşım 26 19 yaşımdan beri bu hastalıkdan muzdaribim şimdiye kadar 10 farklı doktora gitmişimdir bazıları bakteri yok hasta değilsin dedi bazıları non bakteriyel prostatit olduğumu söylediler doktorların bakış açısına göre değişiyor anladığım kadarıyla ama prostatit'te olan tüm belirtiler var en son özel bir hastanede hemşerim olan bir doktorla tanıştım anlattım olayı eski test sonuçlarını gösterdim kronik prostait olduğumu söyledi antibiyotik ilaçları verdi oda belli bir süre sonra hastalık tekrarlıyor kendini bugüne kadar çok fazla ilaç kullandım hastalığın net bir tedavisi olmadığı için doktorlarında fazla bir bilgisi yok bu hastalıkla mesleğim gereği sürekli bilgisayar başındayım haber sitelerim var nerdeyse bu hastalıkla ilgili makale yazıcak düzeye geldim şimdi arkadaşlar size soruyorum sizdemi çok oturuyorsunuz ? az sumu içiyorsunuz ? spor yapmıyor musunuz ? ilaç dışında ne tür önlemler alıyorsunuz ?
Gecmis olsun kardeşim,
Hastalikla ilgili bayagi bilgilisiniz ozaman,makale yazacak duzeye gelmişsiniz.Yanliz cok oturmak,az su içmek,spor yapmamak bu hastaliğin iyileşmesini geciktiren faktörlerdir.Bunlarin tersini yaparsaniz cok faydası olacaktir.Öncelikle bu hastalikla ilgili geçmiş msjlari iyice okumanizi tavsiye ederim.Daha sonra soracaginiz sorulari cevaplayabilirim.Zira ayni seyleri tekrar etmek biraz zor oluyor açikçasi.Selamlar.
Dolphin61
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen Dolphin61 »

Kadir bey
Ağırlık kaldırmak zararlı olabilir mi? Prostat baskıdan dolayı? O yuzden korkuyorum . Yazılımcıyım günde en az 9 saat oturuyorum
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Dolphin61 yazdı:Kadir bey
Ağırlık kaldırmak zararlı olabilir mi? Prostat baskıdan dolayı? O yuzden korkuyorum . Yazılımcıyım günde en az 9 saat oturuyorum
Dolphin61 mrb,
Evet agirlik kaldirmanin bilhassa idrar torbasi dolu iken zarari var idrar reflüsüne sebep olabilir geri basinçtan dolayi.Prostata kacak yapabilir.
Dolphin61
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen Dolphin61 »

kadir yazdı:
Dolphin61 mrb,
Evet agirlik kaldirmanin bilhassa idrar torbasi dolu iken zarari var idrar reflüsüne sebep olabilir geri basinçtan dolayi.Prostata kacak yapabilir.
Peki o zaman ağır çalışmamak lazım ? Kosmakla mi yetineceğiz?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Dolphin61 yazdı:
kadir yazdı:
Dolphin61 mrb,
Peki o zaman ağır çalışmamak lazım ? Kosmakla mi yetineceğiz?
Agirlik calisirken aşiri zorlanmamaya ve boş mesaneyle calişmaya bakin.
freeman

Mesaj gönderen freeman »

Sende kasık civarında ağrı ,yanma varsa ağırlık çalışma ,yoksa da fazla ağırlık altına girme ,bu hastalıkda ağır kaldırmak iyi gelmiyor.
phantom
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen phantom »

kadir yazdı:
phantom yazdı:Merhaba arkadaşlar forumu yeni farkettim hastalık tedavisinde yardımcı olacak bilgilerin olduğu çok güzel bir forum başımdan geçen olayları sizlerle paylaşmak istiyorum yaşım 26 19 yaşımdan beri bu hastalıkdan muzdaribim şimdiye kadar 10 farklı doktora gitmişimdir bazıları bakteri yok hasta değilsin dedi bazıları non bakteriyel prostatit olduğumu söylediler doktorların bakış açısına göre değişiyor anladığım kadarıyla ama prostatit'te olan tüm belirtiler var en son özel bir hastanede hemşerim olan bir doktorla tanıştım anlattım olayı eski test sonuçlarını gösterdim kronik prostait olduğumu söyledi antibiyotik ilaçları verdi oda belli bir süre sonra hastalık tekrarlıyor kendini bugüne kadar çok fazla ilaç kullandım hastalığın net bir tedavisi olmadığı için doktorlarında fazla bir bilgisi yok bu hastalıkla mesleğim gereği sürekli bilgisayar başındayım haber sitelerim var nerdeyse bu hastalıkla ilgili makale yazıcak düzeye geldim şimdi arkadaşlar size soruyorum sizdemi çok oturuyorsunuz ? az sumu içiyorsunuz ? spor yapmıyor musunuz ? ilaç dışında ne tür önlemler alıyorsunuz ?
Gecmis olsun kardeşim,
Hastalikla ilgili bayagi bilgilisiniz ozaman,makale yazacak duzeye gelmişsiniz.Yanliz cok oturmak,az su içmek,spor yapmamak bu hastaliğin iyileşmesini geciktiren faktörlerdir.Bunlarin tersini yaparsaniz cok faydası olacaktir.Öncelikle bu hastalikla ilgili geçmiş msjlari iyice okumanizi tavsiye ederim.Daha sonra soracaginiz sorulari cevaplayabilirim.Zira ayni seyleri tekrar etmek biraz zor oluyor açikçasi.Selamlar.
evet hocam biliyorum ama iş gereği sürekli oturuyorum su içmeyede dikkat ediyorum stresde çok önemli oda işim gereği stresli bir ortam + hastalık kronik o yüzdende stres hepsi birbiriyle bağlantılı enjeksiyon tedavisiyle düzelen var ama onuda yaptırmak istemiyorum şimdi cinsel arzuda azalma sorunu oluyormuş.