Prosttta ödem

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
mertce
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Prosttta ödem

Mesaj gönderen mertce »

Bugun doktora gittim özele ultrosana bakti prostatin oldugu yerde odem olusmus falan dedi banada gosterdi makat bagirsak sorunlarindan bahsettim onlarinda bu sorunlara yol acabilecegini soyledi hatta bagirsakla ilgili bi fikra anlatti gulduk falan.. ilac verdi fitil falan gecmezse birde genel cerraha gidip makat sorunlarini duzeltmemiz lazim dedi bilmiom ag kafam iyice karisti aslinda gastroya cikmstm gelmisken uroyada girim dedim kafam iyice karisti...
Blackened
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Re: Prosttta ödem

Mesaj gönderen Blackened »

Makat sorununun aynısı penisin alt tarafinda var yani bana aynı yanmaymiş gibi geliyor. Su yanmalardan kurtulsak bitecek bu iş.
Blackened

mertce yazdı:Bugun doktora gittim özele ultrosana bakti prostatin oldugu yerde odem olusmus falan dedi banada gosterdi makat bagirsak sorunlarindan bahsettim onlarinda bu sorunlara yol acabilecegini soyledi hatta bagirsakla ilgili bi fikra anlatti gulduk falan.. ilac verdi fitil falan gecmezse birde genel cerraha gidip makat sorunlarini duzeltmemiz lazim dedi bilmiom ag kafam iyice karisti aslinda gastroya cikmstm gelmisken uroyada girim dedim kafam iyice karisti...
İlaç olarak ne verdi acaba?
son

Mesaj gönderen son »

aynen tek şikayetim acı acı yanmalar bu kadar uzun sürmesi sanki hiç geçmiycek gibi düşündürüyor bir noktadan sonra yavaş yavaş azalarak geçmesi gerekir.
Blackened ben bir çok antibiyotik kullandım benşm bu yanmalarıma hiç.faydası olmadı tahlillerde de bir şey çıkmıyor acaba sinirlerlemi alakalı bir şey var sorusu aklıma geliyor
Blackened

son yazdı:aynen tek şikayetim acı acı yanmalar bu kadar uzun sürmesi sanki hiç geçmiycek gibi düşündürüyor bir noktadan sonra yavaş yavaş azalarak geçmesi gerekir.
Blackened ben bir çok antibiyotik kullandım benşm bu yanmalarıma hiç.faydası olmadı tahlillerde de bir şey çıkmıyor acaba sinirlerlemi alakalı bir şey var sorusu aklıma geliyor
Abi benim de aklıma aynı şey geliyor. Mesela sabah ilk kalktığımda yanma yok gibi birşey, büyük tuvaletimi yapar yapmaz makatta ve peniste siddetli yanmalar başlıyor. Bu da sinir ve kas dokulariyla alakalı olduguna isaret ediyor sanki.
mertce

Mesaj gönderen mertce »

Arkadaslar ben kendim hastanede calisiyorum doktorlarla aram fena sayilmaz kendim bakaiml bi kac tedavi yonntemi belirleyip birseyler yaptircam lakin bu ag prostati kolay toparlamaz artik sinir kas dokusu etkili
Blackened

mertce yazdı:Arkadaslar ben kendim hastanede calisiyorum doktorlarla aram fena sayilmaz kendim bakaiml bi kac tedavi yonntemi belirleyip birseyler yaptircam lakin bu ag prostati kolay toparlamaz artik sinir kas dokusu etkili
Mertce merhaba.
Önerilerini bekliyoruz. insallah hepimiz sagligimiza kavusuruz. Kullanacağın ilaçları da yazarsan seviniriz.
mertce

Mesaj gönderen mertce »

Blackened yazdı:
mertce yazdı:Bugun doktora gittim özele ultrosana bakti prostatin oldugu yerde odem olusmus falan dedi banada gosterdi makat bagirsak sorunlarindan bahsettim onlarinda bu sorunlara yol acabilecegini soyledi hatta bagirsakla ilgili bi fikra anlatti gulduk falan.. ilac verdi fitil falan gecmezse birde genel cerraha gidip makat sorunlarini duzeltmemiz lazim dedi bilmiom ag kafam iyice karisti aslinda gastroya cikmstm gelmisken uroyada girim dedim kafam iyice karisti...
İlaç olarak ne verdi acaba?
İBU 600 Efervesan 1000 birde proctolog fitil.. lakin ben bu urologlarin bizi iylestirecegini dusunmuyorum kendi fikrim bu yonde
Blackened

Sence nasıl iyileşiriz ya da iyileşir miyiz?
mertce

Mesaj gönderen mertce »

Valla net olarak bir fikfrim yok ama dusuncler var. Kadirin tedavi seklide mantikli geliyor
Blackened

mertce yazdı:Valla net olarak bir fikfrim yok ama dusuncler var. Kadirin tedavi seklide mantikli geliyor
Kadir abinin tedavi şekli lokosit sayısını sıfırladıktan sonra takviyelerle ve sağlıklı beslenmeyle tahrib olan kas dokusunun yenilenmesiydi yanlış hatırlamıyorsam. Aslinda benim de düşüncem bu yönde çünkü başka yapacak birşey yok gibi.
mertce

Mesaj gönderen mertce »

Yok birde igne ile antiyotik alimi vardi???
Blackened

mertce yazdı:Yok birde igne ile antiyotik alimi vardi???
Igne ile antibiyotik alımı lokosit değerini sıfırlamak içindi. Yani rektal tuse sonrasindaki tahlillerde lokosit miktarını sifirlama amaçlı tam olarak. Aynı iğneleri ben de oldum. Hatta ve hatta serum tedavisi aldım 1 ay. Lokosit sıfır ama şikayetler devam.
mertce

Mesaj gönderen mertce »

Serum tedavisinin usten ne kadar zaman gecti
Blackened

mertce yazdı:Serum tedavisinin usten ne kadar zaman gecti
1 bucuk ay oldu. 1ay boyunca her gun invanz aldım.
son

Mesaj gönderen son »

Arkadaşlar bir yıla yakındır penis ucunda hafif şiddete yanma sızlamam var apış arasına sıcak su uygulamasından sonrada iki aydır testislerin hemen altından yanma başladı.Acaba diyorum testislerin altındaki yanma tamamen sıcak su uygulamasındanmı kaynaklanıyor yoksa prostatitlemi alakalı birde ben bir çok antibiyotik kullandım bu yanma ve sızlamaya hiç faydası olmadı yanma ve sızlamaların bu kadar uzun sürmesi normalmi şimdiye kadar çoktan geçmesi gerekmezmiydi.Belkide bu hastalığın en zor yakınması gün boyu süren geçmeyen yanma sızlamaların,içimden bir ses bunca zaman gelmediyse dahada geçmez diyor
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

doğru antibiyotikleri kullanmanız gerekiyor.bende zamanında çok antibiyotik kullanmıştım ama geçmemişti.sonra doğru ilaçları kullanınca geçti.doğru antibiyotikler için de doğru doktor.forumda önerilen doktorlara gittiniz mi? hatta ben devlet hastanesinde çalışan bir doktoru çok defa önermiştim.
Blackened

ABittersweetLi yazdı:doğru antibiyotikleri kullanmanız gerekiyor.bende zamanında çok antibiyotik kullanmıştım ama geçmemişti.sonra doğru ilaçları kullanınca geçti.doğru antibiyotikler için de doğru doktor.forumda önerilen doktorlara gittiniz mi? hatta ben devlet hastanesinde çalışan bir doktoru çok defa önermiştim.
Yanma sızlamanın tam olarak antibiyotikle alakası yok bence. Geçseydi bende gecerdi. Zafer Oyman tedavisinden sonra serum aldim. Lokosit oranı 0-1 oldu ama yanmalar kaldı. Şu an bendeki tek sorun makatta ve penis alt tarafinda yanmalar. Bir türlü geciremedim.
Blackened

Acaba diyorum prostatit geçti de baska bir rahatsızlık mı kaldı ( Putendal sinir sıkışması ) gibi bir şey.
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

Blackened yazdı:
ABittersweetLi yazdı:doğru antibiyotikleri kullanmanız gerekiyor.bende zamanında çok antibiyotik kullanmıştım ama geçmemişti.sonra doğru ilaçları kullanınca geçti.doğru antibiyotikler için de doğru doktor.forumda önerilen doktorlara gittiniz mi? hatta ben devlet hastanesinde çalışan bir doktoru çok defa önermiştim.
Yanma sızlamanın tam olarak antibiyotikle alakası yok bence. Geçseydi bende gecerdi. Zafer Oyman tedavisinden sonra serum aldim. Lokosit oranı 0-1 oldu ama yanmalar kaldı. Şu an bendeki tek sorun makatta ve penis alt tarafinda yanmalar. Bir türlü geciremedim.
valla benim antibiyotikle geçti.tabi xatral de kullanıştım.bu ilaçta oradaki kasları gevşetiyor.ama boşalmadan sonra akıntı filan bunların hepsi doğru ilaçtan sonra geçti.

sinir sıkışması da olabilir.ben bu hastalığın bir hastalık değil o bölgedeki bir kaç sorunun yada bir sorunun devam eden bir belirtisi olarak görmeye başladım.yani esas sorun halledilirse prostatitte kalmaz gibi.tabi deformasyon olayı başka bir durum.alttaki sorun hallolsa bile deformasyondan dolayı sorun devam edebilir.
Blackened

Aynen bende öyle düşünüyorum. Bu iş sadece bakteri olayı değil eğer oyle olsaydı bel soğukluğu hastalığındaki gibi antibiyotikle kurtulurduk. Yabancilarda bu hastalıktaki sikayetlerin nedeni soyle sıralanmış:
Doktorlar birkaç olası nedenleri de dahil olmak üzere belirledik:

prostat non bakteriyel enfeksiyon
(Antibiyotiğe dirençli) nontypical bakteriler
prostat bezinin içine idrar yedekleme kaynaklanan tahriş
kimyasal tahriş
Alt idrar yollarında sinirler sorun
parazitler
Pelvik kasları ile ilgili sorunlar
cinsel istismar
virüsler
son

Mesaj gönderen son »

ABitter hangi hastane hangi Dr?
son

Mesaj gönderen son »

Penis ucundaki şikayetlerim oral ilişkiden sonra başladı fakat testislerin alt tarafındaki yanma apış arasına bir ay sıcak su termosu uygulamıştım acaba sıcak su o bölgede sinirlere zarar verdide yanma şikayeti ondanmı başladı yada tamamen kronik prostatitle alakalı bir durumu bilmiyorum
Blackened

son yazdı:Penis ucundaki şikayetlerim oral ilişkiden sonra başladı fakat testislerin alt tarafındaki yanma apış arasına bir ay sıcak su termosu uygulamıştım acaba sıcak su o bölgede sinirlere zarar verdide yanma şikayeti ondanmı başladı yada tamamen kronik prostatitle alakalı bir durumu bilmiyorum
Zafer Oyman sicak su torbasini uygulamami her muayene sonrasi tavsiye ediyordu. Bi ara testis agrim olusmaya başladı, acaba sıcaksu torbasından midir diye sordum alakasi yok dedi.
son

Mesaj gönderen son »

Bu yanmalar benimle mezara kadar gidecek gibi inşallah öyle değildir ama bir sene az bir zaman değil bu sürede iyileşmesi gerekirdi diye düşünüyorum.
Urologlar bu konuda çok ilgisiz sanki hastalığın iyilelmeyeceğini kabullenmiş gibiler,bir kaç antibiyotik denemesinde sonra hasta ısrar ederse tahlil tetkik başlatıyor bazısı onuda yapmıyor anlayacağın antibiyotik fayda etmediyse işimiz zor gibi görünüyor