Saw Palmetto cüce Palmiye yi neden Kadir bey tavsiye etmiyor

Bitkisel veya hayvansal tabletler, vitaminler vb.
prostatiniseveyim2
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Saw Palmetto cüce Palmiye yi neden Kadir bey tavsiye etmiyor

Mesaj gönderen prostatiniseveyim2 »

Üstat bir anlatirmisin bu Melet zararsız prostat büyümesine iyi gelio diye bazı drlar bize de reçete ediyo

Zararı nedir düşüncelerini paylasirmisn
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: Saw Palmetto cüce Palmiye yi neden Kadir bey tavsiye etmiyor

Mesaj gönderen kadir »

Saw palmetto dihidrotestosteronu bloke ederek alfa reduktaz5 enzimini inhibe eder prostatı küçültür.
Antiandrojenik etkisi vardır. Yani erkeklik hormonlarına ters etki yaparak erkeklik duygularınızıda etkiler libidoyu düşürür.
Googla "Post Saw Palmetto Syndrome " diye aratirsanız zarar gören insanların yorumlarını görebilirsiniz kardeşim.
bel_soğukluğu
Hastalık Başlangıç Yılı: 2023

Mesaj gönderen bel_soğukluğu »

Kadir abi pollstimol saw palmetto ile aynı işi yapıyor ancak zararı yok diyebilir miyiz ?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Polistimol çim polenidir farklı bir şeydir.
Zararı konusunda bir bilgi yok.
Prospektuste iltihaba ve idrar sorunlarına iyi geldiği yazıyor.
Abbasklcc
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen Abbasklcc »

Bana ilk gittigim urolog saw palmetti verdi belkide o beni daha kotu yapti
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Libido düşüklüğü, erektil disfonksiyon, cinsel isteksizlik oldumu peki kardeşim?
Abbasklcc

Abi ilk doktor roxin tetradox yaninada saw palmetto verdi dedigin semptomlari tam hatirlamiyorum ama diger sikayetlerim artmisti
Rowe

Mesaj gönderen Rowe »

Kadir abi biliyorsun, sen ne kadar önermesen de ben kullanmaya devam ediyorum açıkçası daha önce de farklı bir doktor bir türk markaya ait saw palmetto reçete etmişti onu kullandım bir tık iyi geldi diye düşünerek hatta insiyatif alarak bir kutu daha kullanmıştım o zaman da yazılan libido düşüklüğü, erektil disfonksiyon vs. yapmadı şuan da solgar kullanıyorum 2. kutuya başladım yine herhangi bir sıkıntı yok çok şükür idrar problemlerim genel olarak zaten yoktu ama idrarımı daha rahat yaptığımı hissediyorum bilemiyorum yani ben doktor bu sefer verdiğinde testestorana olumsuz etkisi olduğu falan yazıyor internette dedim evet oluyor ama olumlu yönde demişti kendinin de kullandığını türk marka önermiyorum nasıl içeriği olduğu hakkında fikir sahibi olamıyoruz solgar en iyisi diyerek onu önermişti. Tabi herkes de aynı seyretmeyebilir o yüzden arkadaşların kendi insiyatifine kalmış kullanıp kullanmamak
Abbasklcc

Ben soyle dusunuyorum prostat enfeksiyonluyken ben bunu kullandim buda prostatta enfeksiyon varken bazi etkilere sebep oldu buda semptomlari artirdi ornek belki sacma olacak ama cildinizde enfeksiyon varken antibiyotik krem kullanmak yerine nemlendirici krem kullanmak gibi hatta ayrica ben bu hastaliktan 3 4 ay once izotretinoin kullanmistim ona bile bagliyorum bu hastaligi bu izotretinoin denilen madde üreme sistemine zarar verdigi ayrica nazal staph aures tasiyiciligi gelistirdigi gozlenmis ikisinin ortak baglantisini ureme sistemi uzerindeki etkilerine bagliyorum hatta suan kullanmis oldugum sas palmetto nun etkilerini tersine cevirebilecek bir takviye arastiriyorum
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Rowe yazdı: 18.05.2024 - 15:37 Kadir abi biliyorsun, sen ne kadar önermesen de ben kullanmaya devam ediyorum açıkçası daha önce de farklı bir doktor bir türk markaya ait saw palmetto reçete etmişti onu kullandım bir tık iyi geldi diye düşünerek hatta insiyatif alarak bir kutu daha kullanmıştım o zaman da yazılan libido düşüklüğü, erektil disfonksiyon vs. yapmadı şuan da solgar kullanıyorum 2. kutuya başladım yine herhangi bir sıkıntı yok çok şükür idrar problemlerim genel olarak zaten yoktu ama idrarımı daha rahat yaptığımı hissediyorum bilemiyorum yani ben doktor bu sefer verdiğinde testestorana olumsuz etkisi olduğu falan yazıyor internette dedim evet oluyor ama olumlu yönde demişti kendinin de kullandığını türk marka önermiyorum nasıl içeriği olduğu hakkında fikir sahibi olamıyoruz solgar en iyisi diyerek onu önermişti. Tabi herkes de aynı seyretmeyebilir o yüzden arkadaşların kendi insiyatifine kalmış kullanıp kullanmamak
Benim önermeme gibi bir pozisyonum yok zaten Rowe kardeşim, Saw Palmetto yu kullananların finasterid etkisine maruz kalacağını bildiğim için bilmeyenleri aydınlatma amacı ile yapıyorum bu paylaşımı. İsteyen kullanabilir tabiiki.
Ayrıca zamaninda Prostagood adlı ürünün bir blisterini kullanmıştım bazı semptomlardan dolayı durdurdum.
Bknz: "Finasterid etkisi".
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

saw palmetto saçlara iyi geliyor. bence iyi yanı bu :) prostat sorunu olmadığı halde sadece saç dökülmesi için kullanan kişiler var. başka forumlarda okumuştum.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

ABittersweetLi yazdı: 18.05.2024 - 18:29 saw palmetto saçlara iyi geliyor. bence iyi yanı bu :) prostat sorunu olmadığı halde sadece saç dökülmesi için kullanan kişiler var. başka forumlarda okumuştum.
Evet Abitter kardeşim hormonal dengeyi değiştirdiği için saclari gürleştiriyor çünkü testosteronu bastırıp östrojeni aktive ediyor. ( Kadınlık hormonu)
Prostat bu mekanizma ile küçülüyor zaten.
Tüm saç çıkarıcı ilaçlarda Finasterid etken maddesi var.
Googla "Post Finasteride Syndrome" diye aratirsanız insanların yorumlarını içeren yabancı kaynaklar var.
tenistopu
Hastalık Başlangıç Yılı: 2023

Mesaj gönderen tenistopu »

Bende yaklaşık 4 aydır, içeresinde saw palmetto bulunan bir takviye kullanıyorum , burada okuduklarımından sonra bu hafta solar quarcetin e geçicem .
Bana tuhaf gelen bir başka olay da bacak arası terleme, bu rahatsızlıktan önce yoktu . Kilo da almadım , boyuma göre ince sayılırim . Candida olsa bi kızarıklık birşey olur yok öyle birşey , acaba sebebi hormonlardanmı ... ilginç
ahmetvedat
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen ahmetvedat »

kadir abi diyene kadar kendimi aseksüel hissediyordum ilaç işe yarıyormu bilmiyorum ama 5 6 ay kullandıktan sonra libido diye bir şey kalmamıştı kadir abiye yazdım ufak azarlayarak bırak dedi bıraktıktan sonra kendime geldim teşekkürler kadir abi :)
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Rica ederim @ahmetvedat kardeşim sevindim kendine geldiğine.