Enfeksiyon hastalıkları bölümü

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
amecan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Enfeksiyon hastalıkları bölümü

Mesaj gönderen amecan »

Geçenlerde enfeksiyon hastalıkları bölümü hakkında konuşma olmuştu iş güç yüzünden pek takip edemiyorum pazar diye bugün boşum, haftaya salı günü araştırma hastanesinde amcamın işleri var ve bende onunla gidicem, konuya geleyim 6 aylık prostagood tedavisi verildi ancak 3 ay olacak neredeyse pek bir değişme yok ve enfeksiyon hastalıkları bölümüne gitmekte fayda var mı giden var mı gitmeden önce doktora danışayım mı en önemlisi de bende kolonoskopide prostat iltihabı olduğum söylendi ancak tahlillerde mikrop çıkmıyor durumu iza etsem gidipte enfeksiyon hastalıkları bölümüne tahliller temiz çıkınca ne yapıcaklar ki bilgisi olan var mıdır ?
prostatiniseveyim

Re: Enfeksiyon hastalıkları bölümü

Mesaj gönderen prostatiniseveyim »

Tahlil olmadim de bari tahlil yapsinlar

bi sey cikmadi dersen ilgilenmezler hic tahlil yapmazlar fakat tahlil olmadim da dersen basit idrar tahlili ve kulturu yazarlar

Kultur de idrar analizinde bi sey cikmio

Daha kapsamli mikrop arayabilirsiniz diyebilirsin ama meramini iyi anlat

Bu isler streteji gerektirir oncelikle ruh sagliginin yerinde oldugu nu ispatlayacan sonra dru ikna edecen kapsamli mikroplara bakmasi icin
ABittersweetLi

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

strateji olayına aynen katılıyorum.hatta beni üroloji bölümünden gönderdiler asıl sizin alanınızmış filan diyebilirsin.ben en son gittiğim enfeksiyoncuya öyle demiştim.bir dünya kan ve idrar tahlili istemişti.tabi kültürde bir şey çıkmadığı için bir şey yapamam demişti.işte tanıdık biri olacak ki o zaman iyileşesin.
amecan

Mesaj gönderen amecan »

Şansımı oradan yana deniyicem bir de üroloji baş hekimi uzaktan tanıdık diğer doktorlara söyledim zaten tedavi yöntemini o verdi boşuna arama zaten hep ameliyatlarda konferanslarda vaktini çalmış olursun dediler vede bulamadım zaten
allameicihan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen allameicihan »

nöropatik ağrılar çoğu aslında enfeksiyon çıkmıyorsa adam napacak (ayrıca biz kimiz ki doktor bizimle uğraşsına geliyor mesele hiç üstelemeye gelmiyor zaten doktorcuklar ben napayım olmuyor işte hayatın böyle geçer fazla takma götünü kalorifere daya geçer diyen doktorları duydu bu kulaklar ) gel sana antibiyotik dayayalım belki iyileşirsin mi der demez tabi ağzında yaralar çıkıp midesine kadar indi bizim komşunun adamın kalbini durdurana kadar antibiyotik verdiler damardan ölüyodu az kaldı,ya kendinizi hasta edeceksiniz bu damardan antibiyotik için yada tanıdık olacak tabi burası türkiye olduğu için yanlış hayatlar doğru yaşanmıyor
prostatiniseveyim

allameicihan yazdı:nöropatik ağrılar çoğu aslında enfeksiyon çıkmıyorsa adam napacak (ayrıca biz kimiz ki doktor bizimle uğraşsına geliyor mesele hiç üstelemeye gelmiyor zaten doktorcuklar ben napayım olmuyor işte hayatın böyle geçer fazla takma götünü kalorifere daya geçer diyen doktorları duydu bu kulaklar ) gel sana antibiyotik dayayalım belki iyileşirsin mi der demez tabi ağzında yaralar çıkıp midesine kadar indi bizim komşunun adamın kalbini durdurana kadar antibiyotik verdiler damardan ölüyodu az kaldı,ya kendinizi hasta edeceksiniz bu damardan antibiyotik için yada tanıdık olacak tabi burası türkiye olduğu için yanlış hayatlar doğru yaşanmıyor

Texrubeli arkadas fikirlerine hep deger veririm

Cok dolastigin belli her seyi duymus kulaklarin ama gotu kalorifere dayamak gercekten anlamli bir iyilesme sagliyor fark ediyor
etmen
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen etmen »

sen ağrılarım yok demiştin niye dayıyorsun kalorifere başka bir şey içinmi devamlı biz sıcak uygulamasımı yapacağız
prostatiniseveyim

etmen yazdı:sen ağrılarım yok demiştin niye dayıyorsun kalorifere başka bir şey içinmi devamlı biz sıcak uygulamasımı yapacağız

Devamli yapacan

Bak hava guzel diye tek corap giydim yine basladi

Cift corap uzun don pilajda bile.corap giyerim ayagim usuyo yoksa

Yazin ise giderken takim elbisenin altindan uzun donumu cekerim
amecan

Mesaj gönderen amecan »

uzun donu çekince rahatsızlıkta azalma olsa iyi bü sefer fazla sıcak olduğu için işerken yanmalar başlıyor bu havalar tam benlik motoru güneşe bırakıyorum bir biniyorum içimde anlık bir rahatlama ne kadar güzel oluyor =)
amecan

Mesaj gönderen amecan »

doktor beye faceden ulaştım sağlıkçı bir akrabam enfeksiyon hastalıkları bölümüne gidersem onlar daha iyi anlıyorlarmış dedim sizde tedavi olduğum için size sormadan tedaviyi bırakıp gitmek istemedim dedim oda verdiğimiz ilaca devam git o bölüme yapsınlar tahlilleri ilaç verirlerse ve tahlil sonuçlarıyla yanıma gel bakalım ne yazıcaklar dedi bu işin düzgün tedavisi olsa eminim bu doktorlar düzeltirdi reklam yapmış gibi olucam ama ben Manisa Celal Bayar Üniversite hastanesi kadar ilgili bir hastane görmedim diye düşünüyorum bir çok doktor başından sağdı 1 sene boyunca kinzy veren prof. bile oldu ama bunlar öyle değiller benim görüşüm yakın civarda olanlar varsa randevu yöntemiyle tavsiye ederim başhekimlerine danışmadan pek bir şey yapmıyorlar