Öğleden Sonra Sık İdrar Ve Yanma

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
sainz
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Öğleden Sonra Sık İdrar Ve Yanma

Mesaj gönderen sainz »

Arkadaşlar bende şöyle bir şey oluyor sabah uyanıp küçüğü yapıp işe geliyorum. 4-5 saat küçüğe sıkışmıyorum öğleden sonra bir kere tuvalete çıkıyorum sonrasında durmuyor. Yanma ve sık idrar başlıyor.
Nefes egzersizi ve açma germe yapıyorum bir saat içerisinde semptomlar geriliyor. Ama yine o sabah ki kadar rahat olamıyorum bir huzursuzluk başlıyor.
Bu arada uzun süreler oturarak çalışıyorum.
Sizce öğleden sonra ne oluyorda bu şekilde semtomlar baş gösteriyor?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: Öğleden Sonra Sık İdrar Ve Yanma

Mesaj gönderen kadir »

Öğlende tükettiğiniz gıdalar ve sıvılar Öğlenden sonra sindirime ve ürinasyona geçtiğinden dolayı semptomlarıniz artıyor.
sainz

Mesaj gönderen sainz »

Bir şey yiyip içmemeyi deneyeceğim o zaman bakayım bir faydası dokunuyor mu ?
alexandro1104
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen alexandro1104 »

sainz yazdı:Arkadaşlar bende şöyle bir şey oluyor sabah uyanıp küçüğü yapıp işe geliyorum. 4-5 saat küçüğe sıkışmıyorum öğleden sonra bir kere tuvalete çıkıyorum sonrasında durmuyor. Yanma ve sık idrar başlıyor.
Nefes egzersizi ve açma germe yapıyorum bir saat içerisinde semptomlar geriliyor. Ama yine o sabah ki kadar rahat olamıyorum bir huzursuzluk başlıyor.
Benzeri bende var.
viewtopic.php?f=2&t=9019 Şurada konu açmıştım. Kadir abi cevaplamış seni de zaten. Maalesef durmuyor peşpese geliyor.
Dertlii
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen Dertlii »

Bende de iki gündür şiddetli idrar yapamama yaparken zorlanma sonrası da pupik bölge de ağrı testislerde vuran yangı yatarken özelikle acaba sistit ve idrar yolu enfeksiyonu mu gelişti tekrar dan.. acil yada 182 den üroloji randevu alayım mı aslında üroloji uzmanı arkadaşm var Kadir abi ben personel iken aynı birimde görev yapmıştık. Ne edeyim uyutmuyor ataklar gezince az iyi olsada yatarken artıyor hiç bu denli can sıkıcı olmamış tı.
Dertlii
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen Dertlii »

Tabi aynı hatalr ihtiyaç hasıl olmadan mast ve ilişki gibi korunmalı da olsa sırt ağrısı dahi belden ziyade mevcut
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Dertlii yazdı:Bende de iki gündür şiddetli idrar yapamama yaparken zorlanma sonrası da pupik bölge de ağrı testislerde vuran yangı yatarken özelikle acaba sistit ve idrar yolu enfeksiyonu mu gelişti tekrar dan.. acil yada 182 den üroloji randevu alayım mı aslında üroloji uzmanı arkadaşm var Kadir abi ben personel iken aynı birimde görev yapmıştık. Ne edeyim uyutmuyor ataklar gezince az iyi olsada yatarken artıyor hiç bu denli can sıkıcı olmamış tı.
@Dertli kardeşim, prostatit konusunda uzman bir doktora acilen başvurmanı öneririm sana.
sainz

Mesaj gönderen sainz »

alexandro1104 yazdı:
sainz yazdı:Arkadaşlar bende şöyle bir şey oluyor sabah uyanıp küçüğü yapıp işe geliyorum. 4-5 saat küçüğe sıkışmıyorum öğleden sonra bir kere tuvalete çıkıyorum sonrasında durmuyor. Yanma ve sık idrar başlıyor.
Benzeri bende var.
viewtopic.php?f=2&t=9019 Şurada konu açmıştım. Kadir abi cevaplamış seni de zaten. Maalesef durmuyor peşpese geliyor.

Ya mesane bir anda pes peşe dolmaya başlıyor acaba böbreklere yanlış sinyal mi gidiyor biz mi çok sıvı tüketiyoruz anlayamadım bir türlü. Bugün gayet iyidi bir iki bardak yesil çay içtim 2 saat içerisinde 4 kere geldi ve o kadar bastirarak geliyor ki çok ilginç
alexandro1104
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen alexandro1104 »

sainz yazdı:
alexandro1104 yazdı:
Benzeri bende var.

Ya mesane bir anda pes peşe dolmaya başlıyor acaba böbreklere yanlış sinyal mi gidiyor biz mi çok sıvı tüketiyoruz anlayamadım bir türlü. Bugün gayet iyidi bir iki bardak yesil çay içtim 2 saat içerisinde 4 kere geldi ve o kadar bastirarak geliyor ki çok ilginç

Mesanenin dolması değil de, sindirim tamamen bitip dışkılama ihtiyacı doğunca rektum prostata baskı yapıyor anladığım kadarıyla. Ben de 1 saatte 6-7 kez gidiyorum.