Sık ve mükerrer ejakülasyonun inflamasyonu arttırıcı olumsuz etkileri.

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Sık ve mükerrer ejakülasyonun inflamasyonu arttırıcı olumsuz etkileri.

Mesaj gönderen kadir »

Prostatit tanısı konulmuş kişilerde sık ve mükerrer ejakülasyon semptomları arttırırmı? Evet arttırır. Eski ve iyileşen bir hasta olarak ben bu olumsuzluğu defalarca yaşadım ve aynı durumu bir çok hasta bana ifade etmiştir. Bazı doktorların tüm hastalara "haftada 4-5 kere boşal" dediğini görüyorum. Bu çok yanlış bir davranıştır. Bu hareket iyileşmeyi kesinlikle engeller.
Aynı şekilde sık ve sert prostat masajı prostatı irrite eder. Dokuyu zedeler.
Bazı doktorlar sert ve uzun süre prostat masajı yaparak tedavi yapacaklarını söylüyorlar, böyle bir olanak yok.
Kronik Bakteriyel Prostatit patogenezinde eğer enfeksiyonel bulgular varsa doktorlar zaten antibiyotik yazarlar antibiyotiğin nüfuz etmesi ve olası kurumuş iltihap kalıntılarının prostatik kanalları tıkamasının önlenmesi adına masaj yapılabilir. Bu masaj ayda bir yapılırsa fayda eder.
Bu işlemide İşinin ehli doktorlar yapmalıdır.Sert değil son derece yumuşak ve okşar gibi yapılmalıdır. Yanlız prostatında abse oluşumu olan hastaya prostat masajı yapılmasını önermem. Abse tespiti içinde en net görüntü ve tespit multiparametrik prostat emarı ile belli olur. Böyle bir durumda öncelikle abse ince uçlu bir igne ile TRUS eşliğinde perineal yolda drene edilmelidir.
Ben bu konuları bu forumda defalarca zikrettim fakat bazı üyeler sanırım dikkat etmemişler.
Prostatitis.06
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Re: Sık ve mükerrer ejakülasyonun inflamasyonu arttırıcı olumsuz etkileri.

Mesaj gönderen Prostatitis.06 »

Abi çok haklısın bu arada hastalığın başında haftada 1 ejekülasyon olmalı. Fazlası bile iyi. Sık boşalmanın nükse sebep verdiğini çok yaşadım ben de. Zor bir şey ama tutulmalı.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Evet @Prostatitis.06 kardeşim genel olarak bu ortalama ve biraz fazlasında fayda görülür.
Prostatitis.06

Mesaj gönderen Prostatitis.06 »

Kadi abi bir de şunu farkettim kendimde doğru mu sana danışayım. Fazla alkol alımı inflamasyonu arttırıyor ve inflamasyonlu prostatta boşalma nüksle sonuçlanıyor gibi bende perhizden bağımsız. 10 boşalmayıp (semptomlar çok geriliyor bu sürede) alkol alıp 11.gün boşalsam nüks oluyor resmen. Kendi gözlemim. Yanma batma varken boşalmıyorum artık.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Alkolün zaten bağışıklığı düşüren etkisinden hariç , yakıci etkisinden dolayı prostatı irrite ettiği aşikar.
Vücutta iltihabı arttıran inflamatuar ajanlarıda harekete geçirir.
Bu konuyla alakalı bir çok belgeli klinik calişmalar mevcut.
sfenks123

Mesaj gönderen sfenks123 »

Kadir abim başlık açamadım buradan sana bir soru sormak istiyorum. Kronik prostatit teşhisi konuldu bana tedavimi oldum masaj + genta iğneler falan derken her şey düzelmişti çok iyiydi. Sonra birden bire 8 ay sonra geri geldi 1 hafta sonra geri düzeldi. Şu an her şey güzel ereksiyon tavan,yanma falan hiçbir dert sıkıntı yok, fakat şöyle bir durum var sanki bir tıkanıklık var bildiğin o boruya bir taş koymuşlar da tıkanıyor gibi. Bu tıkanma idrarı da arada etkiliyor. Mesela uzun süre boşalma yaşamadığım zaman uzun süreden kastığım 4-5 gün ondan sonra günde üst üste 3-4 olsa bile hir şey olmazken ondan sonraki günü başlıyor idrar varmış hissi idrara çıkarken tıkanıklık hissi gün içinde çat diye geçiyor ansızın geri geliyor gidiyor. Tek sorunum bu kaldı
sfenks123

Mesaj gönderen sfenks123 »

Tıkanıklığın sence sebebi nedir neden olur bu daha kötüymüş semptomlar içinde, ya da bu semptomun prostatit ile alakası var mı çözemedim mesela yanma olduğunda 3-4 gün bırakıyorum kendi haline sonrasında ilişkide yine sıkıntı yok 4ten sonra başlıyor bizim mesai. Hiç belli etmeyip 2 de bile olduğu oluyor bunu da çözersem herhangi bir sıkıntı kalmayacak
alexandro1104
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen alexandro1104 »

kadir yazdı:Prostatit tanısı konulmuş kişilerde sık ve mükerrer ejakülasyon semptomları arttırırmı? Evet arttırır. Eski ve iyileşen bir hasta olarak ben bu olumsuzluğu defalarca yaşadım ve aynı durumu bir çok hasta bana ifade etmiştir. Bazı doktorların tüm hastalara "haftada 4-5 kere boşal" dediğini görüyorum. Bu çok yanlış bir davranıştır. Bu hareket iyileşmeyi kesinlikle engeller.
Aynı şekilde sık ve sert prostat masajı prostatı irrite eder. Dokuyu zedeler.
Bazı doktorlar sert ve uzun süre prostat masajı yaparak tedavi yapacaklarını söylüyorlar, böyle bir olanak yok.
Kronik Bakteriyel Prostatit patogenezinde eğer enfeksiyonel bulgular varsa doktorlar zaten antibiyotik yazarlar antibiyotiğin nüfuz etmesi ve olası kurumuş iltihap kalıntılarının prostatik kanalları tıkamasının önlenmesi adına masaj yapılabilir. Bu masaj ayda bir yapılırsa fayda eder.
Bu işlemide İşinin ehli doktorlar yapmalıdır.Sert değil son derece yumuşak ve okşar gibi yapılmalıdır. Yanlız prostatında abse oluşumu olan hastaya prostat masajı yapılmasını önermem. Abse tespiti içinde en net görüntü ve tespit multiparametrik prostat emarı ile belli olur. Böyle bir durumda öncelikle abse ince uçlu bir igne ile TRUS eşliğinde perineal yolda drene edilmelidir.
Ben bu konuları bu forumda defalarca zikrettim fakat bazı üyeler sanırım dikkat etmemişler.

Çok doğru bu abi.En zevk aldığım masturbasyondan sonra bile yanma, yavaş idrar vs yaşıyorum bu yüzden bıraktım 1 senedir yapmıyorum. Mesela normal ilişki hele de tutkulu güzel geçtiyse bayağı rahatlatıyor, onun da benim için ideali haftada bir veya iki gibi hissediyorum.
heisenberg

Mesaj gönderen heisenberg »

Abi kesinlikle katılıyorum ejekülasyon konusunda tüm doktorlar yanılıyor. Ben 20-30 gün elimi sürmedim iyileşmemde en büyük etkisi olan şey bu olmuştu. 3 aydır semptomsuz yaşıyorum şimdilik çok şükür. Bazen idrardan sonra hafif yanma oluyor onuda önemsemiyorum bile. Herkese geçmiş olsun.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Bu konu hakkindaki cevaplarinizida bir piar çalışması olarak ele aldığımızda verdiğiniz cevaplar gerçekleri meydana net olarak ortaya koyuyor arkadaşlar.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

sfenks123 yazdı:Kadir abim başlık açamadım buradan sana bir soru sormak istiyorum. Kronik prostatit teşhisi konuldu bana tedavimi oldum masaj + genta iğneler falan derken her şey düzelmişti çok iyiydi. Sonra birden bire 8 ay sonra geri geldi 1 hafta sonra geri düzeldi. Şu an her şey güzel ereksiyon tavan,yanma falan hiçbir dert sıkıntı yok, fakat şöyle bir durum var sanki bir tıkanıklık var bildiğin o boruya bir taş koymuşlar da tıkanıyor gibi. Bu tıkanma idrarı da arada etkiliyor. Mesela uzun süre boşalma yaşamadığım zaman uzun süreden kastığım 4-5 gün ondan sonra günde üst üste 3-4 olsa bile hir şey olmazken ondan sonraki günü başlıyor idrar varmış hissi idrara çıkarken tıkanıklık hissi gün içinde çat diye geçiyor ansızın geri geliyor gidiyor. Tek sorunum bu kaldı
Anladığım kadarıyla tedavinizi olmuşsunuz sanirim enfeksiyon bulguları negatife dönmüş fakat bir miktar inflamasyon kalmış, zaman aman yaşamınızdaki prostatı irrite edici 4-5 kere mükerrer ejakülasyon semptomları arttırıyor. Muhtemelen prostat şişip idrar kanalını daraltarak üriner tıkanıklığa sebep oluyor.
Bir kaç günlük dinlenme sonrasında prostat kendine geliyor ve semptomlar düzeliyor.
Bu anlamda durum gayet açık, size kötü gelen bir hareketi tekrarlamayacaksınız.
İyileşme grafiği lineer bir çizgi halinde olmadığı gibi inişli çıkışlı bir grafik halindedir.
İnflamatuar süreçte yapılacak olanları bir hayat tarzı olarak benimseyip uygulamak gerekir. Uyguladığınız takdirde bu hastalığı atlatırsınız. İyileşme konusunda önemli bir yol kat etmişsiniz zaten.
Şerifali
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen Şerifali »

Kadir bey özellikle size soruyorum başlık açamadım yıllar önce penis baş sol tarafında ufak bir zar benzeri bir soyulma oldu cildiye gittim yara oldu iyileşti fakat penis ucunda bir sızı kaldı yani iç çamaşırımda bir dikişe bile değse canım çok yanıyor çok doktor gezdim üroloji cildiye nöroloji vs hep prof düzeyinde ama çare bulamadım Cerrahpaşada cildiye doktorum bütün testleri yaptı hepsi temiz üroloji doktorları çoğu birşey yok diyor ama ben bu hastalıktan çok muzdaribim bu arada 8 yıldır böbrek hastasıyım egfr yüzde 30 civarı deliks kullanıyorum varmı bir yoeumunuz ne olur yardımcı olun
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Şikayetiniz Genital Psoriasis'e benziyor.
Dermatologunuza hassaslaşan yerden doku kazintısı aldirip biopsi yaptırın. Çıkan sonuca göre pozitif çıktığı takdirde tedavisi için uygun krem,pomad v.s ilaçları var bu hastalığın, bir tedavi protokolü uygulanır.