Sonuçlarım

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
mertens
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Sonuçlarım

Mesaj gönderen mertens »

Arkadaşlar baktımda sonuçların e nabıza düşmüş. Rektal tuşe muayene sonucu prostat sıvısı falan alınmadı yani. Sadece elle muayene sonucu penis başında sizi ve idrar hissetmiştim ve hekim ilk idrarını ver dedi. Verdim sonuç bu prostata ilgili bişeyin yok dedi antibiyotik falan hiç bişi yazmadı. Bi sistoskopi yapabilirsin dedi. Hafif kum döküyosun dedi. VE USG de Mesane lumeninde internal ektojeniteler izlendi demiş
https://www.hizliresim.com/5ug67ty
Bir ara Ocak ayında gitmiştim farklı bir Dr.a ilk idrar tahlilinde de herhangi bir muayene yapmadan alinanda sonuç bu https://www.hizliresim.com/fajxhi9
Benim hertürlü şikayetlerim ilk günkü gibi devam ediyor
mertens

Re: Sonuçlarım

Mesaj gönderen mertens »

Yokmu yorum yapacak bi abi.Galiba kendi kafama göre antibiyotik alicam belki iyileşirim :(
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Mesane lümeninde internal ekojenite demek İYE belirtisi olabilir. Birde cok az su iciyorsaniz bu gibi olusumlar olabiliyor.
Ayrica kalsiyum oksalat görülmüs drunuzun dediği gibi kum döküyor olabilirsiniz.
Prostat icin bir yorum yapma sansim yok. Prostat sivisinin ayri olarak incelenmesi gerekir. ( Lokosit+kültür)
apo.
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen apo. »

mertens yazdı:Yokmu yorum yapacak bi abi.Galiba kendi kafama göre antibiyotik alicam belki iyileşirim :(
Prostat a yönelik bir şey yok onun için kültür ve pcr birde lökosit bakilmali kardeşim bu tahlilleri prostat sivisindan bakilmali
mertens

Mesaj gönderen mertens »

Teşekkürler abiler bu forumun bir diğer katkısı da böyle iletişim halinde olup düşüncelerimizi aktarabilmek malum hastalık herkese anlatılamıyor.
mertens

Mesaj gönderen mertens »

apo. yazdı:
mertens yazdı:Yokmu yorum yapacak bi abi.Galiba kendi kafama göre antibiyotik alicam belki iyileşirim :(
Prostat a yönelik bir şey yok onun için kültür ve pcr birde lökosit bakilmali kardeşim bu tahlilleri prostat sivisindan bakilmali
Prostata dokunup idrar hissi gelince idrarı verdim dedim belki prostat ile ilgili bi sonuç verir hani belki prostat sıvısı da bulunmuştur idrarda ondan
mertens

Mesaj gönderen mertens »

Peki abiler neticede nonbakteriyeldede antibiyotik veriliyor yanlış mıyım kendimiz kullansak zarar mı vermiş oluruz . Desefin kullanmayı düşünüyorum.
apo.
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen apo. »

mertens yazdı:
apo. yazdı:
Prostata dokunup idrar hissi gelince idrarı verdim dedim belki prostat ile ilgili bi sonuç verir hani belki prostat sıvısı da bulunmuştur idrarda ondan
İdrar steril olduğu için doğru sonuç vermez güzel kardesim