Antibiyotik kullanırken iyi bırakınca nüks

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
nonsteroidantinf
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Antibiyotik kullanırken iyi bırakınca nüks

Mesaj gönderen nonsteroidantinf »

Arkadaş bu nedir,

5 iesef
2 kutu bactrim ara ara da piyeloseptyl kullanıyordum(antiseptik) olduğu için. Bunlar duyarlı çıkmıştı son testimde.

Kullandığım ilk günü ereksiyon eskisinden bile iyi oldu sabah falan taş gibi uyandım. İesef zaten vurulur vurulmaz idrar debisi 8 katına çıktı resmen. 5 iesef sonrası bactrim bitirdim 2 kutu. Bıraktım cinsel istek çöktü, penise batma hissi oluştu, kuyruk sokumu ağrısı geldi, ereksiyon aşşırı zayıfladı, meni zorla çıkıyor tıkanık gibi. Bunları ben bayadır yaşamamıştım. Bu nedir prostat şişti resmen tekrardan. Şeytan diyor her gün iesef al 60 gün boyunca artık o raddeye geldim.

Bu nedir arkadaş gerçekten bakteri öldü diyorum ödem atayım bari diyorum ona uygun tonlarca ilaç alıyorum. Bir antibiyotik giriyoruz araya iyi gidiyor gibi bırakınca tekrar prostat irrite oluyor. Tekrar bir sıvıdan sonra idrar verip lökosit - antibiyogram yaptıracağım.

Bakteri çıkar mı çıkmaz mı lökosit ne çıkar asla kestiremiyorum. Yangı, prostat ağrısı asla kalmadı ama bu da bakterinin ölmüş olma ihtimalini ve benim irrite ettiğim ihtimalini aklıma getiriyor. Prostat yanması tenis topu oturma hissini aylarca yaşamış biri olarak.
Turkick
Hastalık Başlangıç Yılı: 2023

Re: Antibiyotik kullanırken iyi bırakınca nüks

Mesaj gönderen Turkick »

Bağırsaklarınız nasıl? Probiyotik kullandınız mı? Buradan okuduklarımdan şunu anladım, antibiyotik sonrasında mantar vücutta artıyor, bu da tetikleyebiliyormuş.

Benim dört gün oldu antibiyotiği bırakalı. Şu an için fena değilim. Aşırı probiyotiğe yüklendim. Arada kaba ette ve peniste soğukluk ve onun getirdiği çok çok az sızımsı bir şey oluyor. Ama onu da spor ve sıcak tutmayla bastırabiliyorum.

Ben her şeyin bağırsakta bittiğini düşünüyorum. Gerçekten ikinci beyin sanki. Diyet ve egzersiz bedeni düzene sokuyor.

İleriki günlerde durumuma göre bu görüşümü daha çok benimseyeceğim.
Prostatitis.06
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen Prostatitis.06 »

Turkick yazdı:Bağırsaklarınız nasıl? Probiyotik kullandınız mı? Buradan okuduklarımdan şunu anladım, antibiyotik sonrasında mantar vücutta artıyor, bu da tetikleyebiliyormuş.

Benim dört gün oldu antibiyotiği bırakalı. Şu an için fena değilim. Aşırı probiyotiğe yüklendim. Arada kaba ette ve peniste soğukluk ve onun getirdiği çok çok az sızımsı bir şey oluyor. Ama onu da spor ve sıcak tutmayla bastırabiliyorum.

Ben her şeyin bağırsakta bittiğini düşünüyorum. Gerçekten ikinci beyin sanki. Diyet ve egzersiz bedeni düzene sokuyor.

Hocam aynı durum bende de var. Antibiyotik kullanırken iyiydim biteli 1 hafta oldu sızlama, batma, idrarda yanma falan hafiften geri geldi, sıcak suya oturma baskılıyor cidden. Lökosit çıkacak mı merak ediyorum kontrole gideceğim ben de tekrardan.
qaz1325qaz
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen qaz1325qaz »

Antibiyotik o bölgeye bağışıklı hücrelerini hücum ettiriyor. İltihap yok ediliyor. Kullanım sürecinde o bölgede iltihap yerleşemiyor. O süreçte insan kendini iyi hissediyor. Sonra bırakınca tekrar orda iltihap oluşmaya başlıyor. Bağ. sistemi porostatı sürekli düşman olarak algılıyor. Ona saldırıyor. Saçma sapan bir kısır döngü.
nonsteroidantinf

Tamam da bunun bir sonu yok baktığın zaman. 5 iesef 10 iesef veya genta her neyse bundan ileri zaten gidemiyorsun, risk. Targocid, linezolid vs antibiyotikler almak zaten apayrı bir ciddi karar sonuçta tıp dünyasını zora sokan aslen böyle şeyler. Targocide girip bir de o savaşı kazanamazsan elinde targocide de bağışık bakteri olmuş oluyor. Süper bakteriyi kendi başımıza üretmenin alemi de yok.

iesefe ben sanmıyorum herhangi bir prostat hastası iyi yanıt almasın bence herkes iyi yanıt alıyor. Bunun dozajı uygulaması lökosit 1-2’ye düşünce mi bırakmak? Sonrası yine dediğiniz gibi saldırıyor vücut. Burda da devreye giren palmitoylethanolamide var, vücudun buraya saldırmasını sağlayan kısır kaskadı kırıyor. Ancak bu da bence çok efektif bir çözüm değil. Bakteri varken üstünü mü kapatıyoruz?

Bakteri olmasa neden vücut bu tepkiyi versin, varsa neden pea ve ala kullanımda her şey iyiye gitsin. Tümüyle karışık durum. Son görüşüm, antibiyotik işine girmek geçici süre semptom iyileştirmek. Kendi kendine düzelmeye bırakınca evet yavaş gidiyor ama doldurarak gidiyor süreç, en azından geriye dönmüyor. Tabi şahsi görüşümdür.
nonsteroidantinf

Turkick yazdı:Bağırsaklarınız nasıl? Probiyotik kullandınız mı? Buradan okuduklarımdan şunu anladım, antibiyotik sonrasında mantar vücutta artıyor, bu da tetikleyebiliyormuş.

Mantar konusunda aynı şeyi düşünmüyorum, çünkü ben zaten bu hastalıkta viral, fungal tedaviler zaten yaptım. Örneğin antibiyotiğe başlamadan evvel 3 hafta önce zolax kullanmıştım. İlk gün 4 tablet ertesi 3 gün günde bir şekilde 7 tablet total. Candida için bile önerilen tedavi bu, kaldı ki sabah ilk salya testinde kandida gibi bir bulgu görünmüyor. Dilde beyazlık veya organda herhangi bir pamukçuk, spermde sarı parçalar vs zaten yok.

Mantar olarakta bana göre tek patojen candida, diğer tür veya tipler biraz spesifik kaçıyor bu hastalık için.

Flagyl yine gard. Vaginalis için etkili, bulunur bulunmaz testlerde çıkar çıkmaz bilinmez ama kullanmışlığım vardır.

Antibiyotik olmasa bir şeyler iyiye gidiyor ancak bu haliyle de düşündüğünde bakteriyi acaba iyice mi yerleştiriyorum diyorsunuz. Her yönüyle problem.

Antibiyotik sonrası zaten bağırsak bozuluyor, ancak sonra topladı.
Turkick
Hastalık Başlangıç Yılı: 2023

Mesaj gönderen Turkick »

nonsteroidantinf yazdı: Mantar konusunda aynı şeyi düşünmüyorum, çünkü ben zaten bu hastalıkta viral, fungal tedaviler zaten yaptım. Örneğin antibiyotiğe başlamadan evvel 3 hafta önce zolax kullanmıştım. İlk gün 4 tablet ertesi 3 gün günde bir şekilde 7 tablet total. Candida için bile önerilen tedavi bu, kaldı ki sabah ilk salya testinde kandida gibi bir bulgu görünmüyor. Dilde beyazlık veya organda herhangi bir pamukçuk, spermde sarı parçalar vs zaten yok.

Mantar olarakta bana göre tek patojen candida, diğer tür veya tipler biraz spesifik kaçıyor bu hastalık için.

Flagyl yine gard. Vaginalis için etkili, bulunur bulunmaz testlerde çıkar çıkmaz bilinmez ama kullanmışlığım vardır.

Antibiyotik olmasa bir şeyler iyiye gidiyor ancak bu haliyle de düşündüğünde bakteriyi acaba iyice mi yerleştiriyorum diyorsunuz. Her yönüyle problem.

Doğrusu bilemiyorum. Hastalık başladığında ağzımda pamukçuk çıkmıştı. Antibiyotiğe başlayınca, üst ve alt damağın dışa bakan tarafında boyuna kuruluklar oluyordu. Antibiyotikten diye düşünmüştüm. Kuruluk büyük oranda gitti ama ağız içi biraz yara gibi. O sebeple mantar ve inflamasyon diye düşündüm.

Antibiyotiği bırakalı 4-5 gün oldu. Dün öğle ve bugün öğle olmak üzere hafif akıntı oldu. İşin ilginç yanı, sabah kalktığımda olmamıştı. Ciddi sızlama, çekilme, yangı olmadığından dolayı henüz endişelenmiyorum. Dün ve bugün kefire başladım. Dört gündür sarı kantaron ve dağ kekiği içiyorum. Son günlerde hafif hafif küçük nükscükler geliyor. Böyle böyle düzeleceğimi umut ediyorum sadece. Pazar gününü atlatsam, antibiyotiksiz ilk haftam bitecek. Öyle ciddi ağrı olmadığı sürece, antibiyotik kullanmadan prostatı toparlamak istiyorum. İnşallah olmayacak. Ne zaman küçük nüks gelse, idrara çıkmaya gidiyorum ama dışkı geliyor. Kabızlık yok, kolay şekilde az miktarda yapıyorum. Muhtemelen bağırsaklar hala sıkıntılı. Ama büyük abdestten sonra o hafif sızı gidiyor. Yürüyüşten sonra da. Bilmiyorum ne biçim hastalık bu. Ama hayat tarzını değiştirmek gerçekten önemli.
nonsteroidantinf

Turkick yazdı:
nonsteroidantinf yazdı: Mantar konusunda aynı şeyi düşünmüyorum, çünkü ben zaten bu hastalıkta viral, fungal tedaviler zaten yaptım. Örneğin antibiyotiğe başlamadan evvel 3 hafta önce zolax kullanmıştım. İlk gün 4 tablet ertesi 3 gün günde bir şekilde 7 tablet total. Candida için bile önerilen tedavi bu, kaldı ki sabah ilk salya testinde kandida gibi bir bulgu görünmüyor. Dilde beyazlık veya organda herhangi bir pamukçuk, spermde sarı parçalar vs zaten yok.

Doğrusu bilemiyorum. Hastalık başladığında ağzımda pamukçuk çıkmıştı. Antibiyotiğe başlayınca, üst ve alt damağın dışa bakan tarafında boyuna kuruluklar oluyordu. Antibiyotikten diye düşünmüştüm. Kuruluk büyük oranda gitti ama ağız içi biraz yara gibi. O sebeple mantar ve inflamasyon diye düşündüm.

Antibiyotiği bırakalı 4-5 gün oldu. Dün öğle ve bugün öğle olmak üzere hafif akıntı oldu. İşin ilginç yanı, sabah kalktığımda olmamıştı. Ciddi sızlama, çekilme, yangı olmadığından dolayı henüz endişelenmiyorum. Dün ve bugün kefire başladım. Dört gündür sarı kantaron ve dağ kekiği içiyorum. Son günlerde hafif hafif küçük nükscükler geliyor. Böyle böyle düzeleceğimi umut ediyorum sadece. Pazar gününü atlatsam, antibiyotiksiz ilk haftam bitecek. Öyle ciddi ağrı olmadığı sürece, antibiyotik kullanmadan prostatı toparlamak istiyorum. İnşallah olmayacak. Ne zaman küçük nüks gelse, idrara çıkmaya gidiyorum ama dışkı geliyor. Kabızlık yok, kolay şekilde az miktarda yapıyorum. Muhtemelen bağırsaklar hala sıkıntılı. Ama büyük abdestten sonra o hafif sızı gidiyor. Yürüyüşten sonra da. Bilmiyorum ne biçim hastalık bu. Ama hayat tarzını değiştirmek gerçekten önemli.
Antibiyotiksiz çok ciddi yerlere gelebilirsin zaten çok örneği var. Zerdeçal tozunu her gün suya koy karıştır iç yatmadan öyle bile 1 ayda bakmışsın her şey hafiflemiş. Ama asıl mesele bu değil, baskılamak veya semptom yok etmek sorunu bir şekilde devam ettiriyor. Çözüm bu civarlarda bir yerde belli de nerden yürümek gerek bilemiyorum. Akıntı durumu bende hiç olmadı hocam.
Fatih34
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen Fatih34 »

nonsteroidantinf yazdı:Arkadaş bu nedir,

5 iesef
2 kutu bactrim ara ara da piyeloseptyl kullanıyordum(antiseptik) olduğu için. Bunlar duyarlı çıkmıştı son testimde.

Kullandığım ilk günü ereksiyon eskisinden bile iyi oldu sabah falan taş gibi uyandım. İesef zaten vurulur vurulmaz idrar debisi 8 katına çıktı resmen. 5 iesef sonrası bactrim bitirdim 2 kutu. Bıraktım cinsel istek çöktü, penise batma hissi oluştu, kuyruk sokumu ağrısı geldi, ereksiyon aşşırı zayıfladı, meni zorla çıkıyor tıkanık gibi. Bunları ben bayadır yaşamamıştım. Bu nedir prostat şişti resmen tekrardan. Şeytan diyor her gün iesef al 60 gün boyunca artık o raddeye geldim.

Bu nedir arkadaş gerçekten bakteri öldü diyorum ödem atayım bari diyorum ona uygun tonlarca ilaç alıyorum. Bir antibiyotik giriyoruz araya iyi gidiyor gibi bırakınca tekrar prostat irrite oluyor. Tekrar bir sıvıdan sonra idrar verip lökosit - antibiyogram yaptıracağım.

Bakteri çıkar mı çıkmaz mı lökosit ne çıkar asla kestiremiyorum. Yangı, prostat ağrısı asla kalmadı ama bu da bakterinin ölmüş olma ihtimalini ve benim irrite ettiğim ihtimalini aklıma getiriyor. Prostat yanması tenis topu oturma hissini aylarca yaşamış biri olarak.
Aynı durumu yaşamışız hocam iesef kullanırken bende 0 semptom oldum antiler bitince bir kabızlık başladı bütün ağrılar semptomlar coşmuştu hala daha aynı desem yeridir 9 ay oldu anti tedavisi alalı
Pab10

Mesaj gönderen Pab10 »

Antibiyotiği aralıksız nekadar kullandınız ? 15 gün kullanan var mı ? Bir aya tamamlamak gerekir mi ?
Balteri ölmez de daha güçlü sürerse diye de tedirginim.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Eğer antibiyotigi belli bir enfeksiyonel bulguya göre ve duyarlı olarak kullaniyorsaniz 15 gün kullanip tahlili tekrarlamanizda fayda var. Bu bulgu devam ediyorsa kullanima devam etmeniz gerekir. Literatürde kronik bakteriyel prostatit patogenezinde duyarli antibiyotik kullaniminin 6 haftaya kadar uzatımi söz konusudur.
Fayda edip etmedigini anlamadan, duyarli olup olmadiginı bilmeden antibiyotik kullanimı boş yere şifa olacak yerde vücuda alinan bir zehir olmus olur. 6 ayda kullansaniz fayda etmez.
O yüzden Prostat sivisi, idrar ve menidende olmak olmak üzere lokosit kontrolü, kültür +antibiogram gerekirse pcr yapılmalidir.
Pab10

Mesaj gönderen Pab10 »

kadir yazdı:Eğer antibiyotigi belli bir enfeksiyonel bulguya göre ve duyarlı olarak kullaniyorsaniz 15 gün kullanip tahlili tekrarlamanizda fayda var. Bu bulgu devam ediyorsa kullanima devam etmeniz gerekir. Literatürde kronik bakteriyel prostatit patogenezinde duyarli antibiyotik kullaniminin 6 haftaya kadar uzatımi söz konusudur.
Fayda edip etmedigini anlamadan, duyarli olup olmadiginı bilmeden antibiyotik kullanimı boş yere şifa olacak yerde vücuda alinan bir zehir olmus olur. 6 ayda kullansaniz fayda etmez.
O yüzden Prostat sivisi, idrar ve menidende olmak olmak üzere lokosit kontrolü, kültür +antibiogram gerekirse pcr yapılmalidir.
Abi sağ ol. Sen de olmasan, doktorlar bile yarım ağız cevap veriyor sorulara.
Pab10

Mesaj gönderen Pab10 »

Abi bir de takviyelere antibiyotik ile birlikte mi başlamak gerek yoksa antibiyotikten sonra mı ? Aynı anda mideyi yormaz değil mi ?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Pab10 yazdı:Abi bir de takviyelere antibiyotik ile birlikte mi başlamak gerek yoksa antibiyotikten sonra mı ? Aynı anda mideyi yormaz değil mi ?
Antibiyotikler ile birlikte sadece probiyotik kullanıp, takviyeleri enfeksiyonel bulgulari elimine ettikten sonra kullanmanizı öneririm.
Pab10

Mesaj gönderen Pab10 »

kadir yazdı:
Pab10 yazdı:Abi bir de takviyelere antibiyotik ile birlikte mi başlamak gerek yoksa antibiyotikten sonra mı ? Aynı anda mideyi yormaz değil mi ?
Antibiyotikler ile birlikte sadece probiyotik kullanıp, takviyeleri enfeksiyonel bulgulari elimine ettikten sonra kullanmanizı öneririm.
Tamamdır abi, sağ olasın.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Rica ederim.