Prostatit ve üretra darlığı.

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
cihanbey
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Re: Prostatit ve üretra darlığı.

Mesaj gönderen cihanbey »

Keşke aynı sıvıdan bir de Zafer hocaya lökosit baktırsaydın böylelikle mikrop varlığı ile lökosit sayısı arasındaki ilişki de kesinleşmiş olurdu
freeman

Mesaj gönderen freeman »

kadir yazdı:Freeman mrb,
PCR testini 10 gün önce yaptırdım,Prostat sivisini Zafer hocaya aldırdım ve Gelişim laboratuarina verdim.11 patojene bakıldı.
Haseki şubesine sordum ,örnekleri kadıköy merkeze gönderiyorlarmış,test orada yapiliyor.kendimiz götürsek Haznedar'dan kadıköy'e kadar prostat sivisinda değişmeler olabilir, siz nasil goturdunuz? size verilen sonuç kağıdında, ust bölümde verilen örnek olarak prostat sıvısı yazıyor mu , yoksa idrar+suruntu mu yaziyor.?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

freeman yazdı:
PCR testini 10 gün önce yaptırdım,Prostat sivisini Zafer hocaya aldırdım ve Gelişim laboratuarina verdim.11 patojene bakıldı.
Haseki şubesine sordum ,örnekleri kadıköy merkeze gönderiyorlarmış,test orada yapiliyor.kendimiz götürsek Haznedar'dan kadıköy'e kadar prostat sivisinda değişmeler olabilir, siz nasil goturdunuz? size verilen sonuç kağıdında, ust bölümde verilen örnek olarak prostat sıvısı yazıyor mu , yoksa idrar+suruntu mu yaziyor.?
Freeman prostat sıvısıni bir kaba damlattik,artı sürüntu verdim 2tane tüp şeklinde. Meni örneği ve idrarda verildi.Sanirim soğuk zincir şeklinde gidiyordur.Evet üst kısımda prostat sivisi+idrar+suruntu yazıyor.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

cihanbey yazdı:Keşke aynı sıvıdan bir de Zafer hocaya lökosit baktırsaydın böylelikle mikrop varlığı ile lökosit sayısı arasındaki ilişki de kesinleşmiş olurdu
Cihan bey Zafer hoca lokosite de baktı. Biraz yüksekti lokosit.
freeman

Mesaj gönderen freeman »

kadir yazdı:
freeman yazdı:
Freeman prostat sıvısıni bir kaba damlattik,artı sürüntu verdim 2tane tüp şeklinde. Meni örneği ve idrarda verildi.Sanirim soğuk zincir şeklinde gidiyordur.Evet üst kısımda prostat sivisi+idrar+suruntu yazıyor.
Bulunan patojenin hangi örnekden bulunduğu belirtiliyor mu ? menidemi, ıdrarda mi gibi... maliyet ne kadar tuttu?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

freeman kardesim, prostat sıvısı ve idrarda çoklu mikrop arama yapıldı.(Moleküler yöntem)Multipleks PCR.
Bu test ile cinsel yolla bulaşan 11 etken,(6bakteri, 2virüs 1parazit 1 mantar 1spiroket aranmaktadir. Pazarlıkla 750 tl ye maloldu.
Örnek:Prostat sıvısı ve idrar
Sabir
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Sabir »

kadir yazdı:
cihanbey yazdı:Keşke aynı sıvıdan bir de Zafer hocaya lökosit baktırsaydın böylelikle mikrop varlığı ile lökosit sayısı arasındaki ilişki de kesinleşmiş olurdu
Abi lökosit miktarın kac çıktı merak ettim ?
Sanma ki dert sadece sende var. Sende ki derdi nimet sayanlar var.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Sabir yazdı:
kadir yazdı:
Abi lökosit miktarın kac çıktı merak ettim ?
7-8 cikmisti sabır.
cihanbey

Kadir bey semptomlar da değişiklik oldu mu bu pcr öncesinde ?
Artan belirtiler ? Makatla ilgili problem ya da ereksiyon da?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

cihanbey yazdı:Kadir bey semptomlar da değişiklik oldu mu bu pcr öncesinde ?
Artan belirtiler ? Makatla ilgili problem ya da ereksiyon da?
Cihanbey,
Bende semptomlar sıfır...makatla ve ereksiyonla ilgili sorunum akut dönemde bir ara olmuştu,tedaviden sonra tüm klasik sermptomlar kayboldu.
cihanbey

Bakteri olmasına ve lökositin 7-8 olmasına rağmen semptomların sıfırlanması hem güzel hem de ilginç bir durum .
ahmet
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen ahmet »

Arkadaslar ben 200 ml lik bir bardağı 10 saniyede dolduruyorum işerken benim ortalama akım hızım 20 mi şimdi
freeman

Mesaj gönderen freeman »

ahmet yazdı:Arkadaslar ben 200 ml lik bir bardağı 10 saniyede dolduruyorum işerken benim ortalama akım hızım 20 mi şimdi
işeme testi yaptirdin mi hiç ? tepe akım hızı ve ortalama akım hızı ,idrar miktarı ve zamanı zaten hesaplaniyor, hastanede yaparlar.
prostatiniseveyim

Mesaj gönderen prostatiniseveyim »

cihanbey yazdı:
kadir yazdı:
cihanbey yazdı:bu gardnerella bende de çıktı flagly ve biteral epey içtim ama fayda etmedi henüz kontrol yaptırmadım bir de entrecocus çıkmıştı hem spermde hem de pcr de
Cihanbey farkli başka patojen daha olabilir sizde.PCR demi çıkmıştı?
Evet özellikle entracocus hepsinde çıktı yani pcr sperm ve masaj sonrası çubukla örnekte ama gardnerella sadece pcr de çıktı ve doktor çok basit olarak görmüştü 1 aylık 15 flagly 15 gün biteral den sonra yine çıkmasına şaşırdı ve zaten vücutta her zaman bulunada bilir gibi bişey söylemişti anlamasam da
Daha çok kadınlarda sistit e yol açan bir mikropmuş

Millet mikrop bulamaz sendede her cinsi var

Kardes daha oncede dedik ama duEnli bi enfeksioncuya gitmion istikarrali olmuo.ilaclar dokunuo deyi p birakion ben mikrobu bilsem hastaneye yatar serum.merum iyilestirin derim valla biliom olumden dondun dha once antibiotik yuzunden ama

Ciddi ciddi hastaneye yatamiyomusun isin mi musait degil
cihanbey

Kardeş enfeksiyoncuya gittim mikrop da üredi Ada'm bactrim fort yazıp yolladı serumu da sordum Adam ciddiye bile almadı hatta imalı gülümsedi 2 ay bactrim aldım.
Sonuç yine aynı. 2. Gittiğim enfeksiyoncu böyle şeylerden hastaneye yatırsak servisler dolar kafana takma gibi şeyler dedi resmen psikolojik demeye getirdi .
2. Gittiğim özeldi ona rağmen yatırma işine olumlu bakmadı özel sigortam var öder sorun değil dedim hatta De Ayhan bey biliyor o doktoru
İşim evet çok yoğun sürekli toplantı iş gezisi . Ama yatıran doktur bulsam 1 ay izin alırım.
Nasip olursa Ukrayna da bir fuara katılacağız firma olarak bir de orda pcr yaptırmayı düşünüyorum fuardan 2 gün önce gidip
Bakalım aynı mikrop çıkacak mı

Netten baktığım kadar burdan çık daha ucuz pcr fiyatı . 40 avro gibi
Tabi bir de benim bünyeme antibiyotik alerji yapıyor geberiyordum nerdeyse forumda çok yazdım kriz geçirdim bu yüzden ve artık korkuyorum
Ama en son Monurol ü bitirdim bana çok dokunmadı hatta en az dokunan buydu . Bazı semptomları mı da epey azalttı acep 1 ay dinlenip Ukrayna da çıkacak duruma göre bir 24 monurol daha mı denesem diyorum
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

cihanbey yazdı:Kardeş enfeksiyoncuya gittim mikrop da üredi Ada'm bactrim fort yazıp yolladı serumu da sordum Adam ciddiye bile almadı hatta imalı gülümsedi 2 ay bactrim aldım.
Sonuç yine aynı. 2. Gittiğim enfeksiyoncu böyle şeylerden hastaneye yatırsak servisler dolar kafana takma gibi şeyler dedi resmen psikolojik demeye getirdi .
2. Gittiğim özeldi ona rağmen yatırma işine olumlu bakmadı özel sigortam var öder sorun değil dedim hatta De Ayhan bey biliyor o doktoru
İşim evet çok yoğun sürekli toplantı iş gezisi . Ama yatıran doktur bulsam 1 ay izin alırım.
Nasip olursa Ukrayna da bir fuara katılacağız firma olarak bir de orda pcr yaptırmayı düşünüyorum fuardan 2 gün önce gidip

Tabi bir de benim bünyeme antibiyotik alerji yapıyor geberiyordum nerdeyse forumda çok yazdım kriz geçirdim bu yüzden ve artık korkuyorum
Ama en son Monurol ü bitirdim bana çok dokunmadı hatta en az dokunan buydu . Bazı semptomları mı da epey azalttı acep 1 ay dinlenip Ukrayna da çıkacak duruma göre bir 24 monurol daha mı denesem diyorum
Cihanbey antibiyotik kullanmadan önce alerji testi yaptırmanı tavsiye ederim.Ukraynada çıkacak bakteriye göre etken olan antibiyotiği kullanman daha uygun olur.
prostatiniseveyim

cihanbey yazdı:Kardeş enfeksiyoncuya gittim mikrop da üredi Ada'm bactrim fort yazıp yolladı serumu da sordum Adam ciddiye bile almadı hatta imalı gülümsedi 2 ay bactrim aldım.

Haklisin adam gibi bizi ciddiye alacak enfeksioncu sart hatta bi de sende alerji falan olunca ilac vermeyede yanasmazllar

Ssen kimlere gittin capada atahan cagatay diye bi enfeksionfu var cinsel hastaliklar uzmani ozellikle aids bilmiom bizimlle ilgilenirmi

Ben hic gitmedim bi dr tavsiye etti onu

Bence bizim urologtan ziyade enfeksioncu lazim onun arayisinda olmaliyiz istqnbulda 6 enfeksioncuya gittim anlqrad 1 tanne ankarwdki iyi bi adam bqygi ilgilendi istanbulda da akillililar vqr 1 2 tavsiye verebilirim fakat mikrop bulamadilqr

Sunu soyleyim en iyi urologlari aradim buldum urolojide alqbilecegim son hizmeti aldim ve bana faydasi olmadi enfeksionda daha zirve yapamadim o kadqr cabalayamqdim bakqlim

Bulursak birini iyilesecegime inaniyorum

Cihanbeyden dahw oncede ozelden sordum amw enfeksion dru pek soylemdin kime gittin ozeld3n yada burdwn bana yazwrmisin

Selcuk beyin gittigi bi tane var mqltepe universitesi hastanesinde oda bqyan anlqrigim kqdriyla enbaetaiyi davranmis fakat sonra iyilestin demis

Belki de selcuku o dr iyilestirdi bilemeyiz selcuk drdan sonra 2 bafta ilac kullandi 6 ay sanra da dedi iyilestim
cihanbey

2 dedim ama hatırladım ben şimdi 3 endefeksiyoncuta gittim . Adını unuttum zannedersem cevap vermiştim sana . ( Fatih) bir doçent . Diğeri seminer için gittiğim akut atak yaşayınca ikbal otele yakın bir özel hastanenin enfeksiyoncusu üroluğu yönlendirmişti ve diğeri
Monurol ü bitireli 15 gün oluyur 1 aydan daha fazla antibiyotik kullanmayarak Ukrayna da yaptıracağım testte mikrop çıkarsa ve aynı mikrop çıkarsa o Zaman tekrar başlayacağım antibiyotiğe

Ha orada çıkar burada çıkmazsa o ayrı konu . Çünkü bizim doktorlar diyecek oranın tıp sistemi be doktorları geri kalmış ( rus ekolü için böyle diyorlarmış) dikkate almaya gerek yok öne li olan Avrupa ve ABD biz de onları takip ediyoruz. Alsana yeni bir açmaz ))
prostatiniseveyim

cihanbey yazdı:2 dedim ama hatırladım ben şimdi 3 endefeksiyoncuta gittim . Adını unuttum zannedersem cevap vermiştim sana . Bezmi alemde ( Fatih) bir doçent . Diğeri seminer için gittiğim Afyon da akut atak yaşayınca ikbal otele yakın bir özel hastanenin enfeksiyoncusu üroluğu yönlendirmişti ve diğeri Ege ünv enfeksiyon bölümünde Prof ahmet bey.

Monurol ü bitireli 15 gün oluyur 1 aydan daha fazla antibiyotik kullanmayarak Ukrayna da yaptıracağım testte mikrop çıkarsa ve aynı mikrop çıkarsa o Zaman tekrar başlayacağım antibiyotiğe

Ha orada çıkar burada çıkmazsa o ayrı konu . Çünkü bizim doktorlar diyecek oranın tıp sistemi be doktorları geri kalmış ( rus ekolü için böyle diyorlarmış) dikkate almaya gerek yok öne li olan Avrupa ve ABD biz de onları takip ediyoruz. Alsana yeni bir açmaz ))

Eyvallah cihqnbey 2 yildir seni ve bu forumu takip ediorum ya diorum keske b3nde de mikrop ciksa tedavi.olur iyilesirim bu cihanbey ve qrkadwslari niye iyilesemio iyilesmek.mi istemio ustune mi dusmuo falan diye dusunup dururdum sonra bende bi urolojik islem sirasinda mikrop kapinca enfeksioncularin da tqvrini gormus oldum sana hak verdim

Ya mad3m ukraynaya gidion oralarda prostatit cok yayginmis

Urolagaoda git de soyle fitil.mitil yada takviye ilac nevarsa topla gel bence neyin fayda edecegini bilemezein ben bi qra kefir ictim sonrw iyestim b3lki de yaptihim onca sey yanindq sqdc3 o kefir ayaha kaldirdi bilinmez

Bnm duyduguma gore cok kuvvetli ilqclari varmis bu rus yada ukraynada eczqnede satilan ilaclarin standqrdi amerika kadar kati olmadigindan daha kuvvetli v3 etkili ilaclwr sqtilabiliomus oralardq drlarida prostta yonelik bizmki d3ildir belki hazir firsqtin vqr zqmnda bulmussun urologada git kard3s iyi v3 meshurbirine git herkes kqri kiza gider s3nde dra git napalim kismet boyleymis

Bi de sunu soyleyim ben ara sira mqsaj salonuna yada otellerdeki spalara giderim seks olmqyan yere bile gitsem kullanilan hqvlulqrdan midir n3dir bi mikrop.kapiorum bunu cok denedim bu bilgi kesin burdwn suraya varacam bizim vucud hassas tertemiz yikanmis fakat daha once baskwlqrinin kullandihi hqvludqn bile bize bi sey oluyorsa seks yapark3n kondom bile taksan kimbilir neler bulasior

Kadinin elind3n s3nin elind3n bile mikrop gecer ve o mikrop tabiki clqmidya falan degildir b3lki d3 normal flora bqkterisidir ve bize yaramio abicim bunye zayif en zararsiz mikrop bile etkilio bizi

Eskid3n cok hastaydim bunun etksini olcemiyordum ama simdi iyiyim bu halimle ister seks yapayim istersem bi spada masaj yaptirp saunada oturayim bi seyler anindq oluo psikolojiktir dedim cok dusundum bi gun tesadufen lab ortaminda bende cikan ureaplasma yla.ispatlandi bu durum halbuki.kondomlu iliski yasamistim sad3ce

Diy3cegim oki b3lki bilgihin tanidin arkadaslarinla birlikte oluon belki de kendi esinle ama bi yerd3n mikropta gelio be hocam belkide seyahat esnasinda kaldihin luks otellerin havuz spa ya da sauna veya sadece kuvetinden kapion hocam mikrop isi cok hassas kendine dikkqt et bu dediklerime kulak as zaten mikrop cookken dedihim gibi bu anllqtihim.seylerin etksini hisstemezsin nasil artirirki falan dersin ama bizzqt yasadim nacizane tavsiyem ukrayna da sadce dra gitmen temennisiyle allah selamet versin

Not cevapvermissin v3 b3n de okumusum ama herlade senin drlardan bana da care olmaz diyip unutmusum
cihanbey

Valla kardeş arkadaş çevresinde şimdiden espri konusuyum )) millet Ukrayna ya sekse gider sen makatı parmaklatmsya gidiyon diye.
Evet SPA'ya gidiyorum ama yaklaşık 2 aydır hiçbir kadınla seks yapmıyorum.
Gideceğim yer bir üroloji hastanesi sadece ürolojik hastalıklara bakıyor nette yazdığına göre ve arkadaşa rica ettim bakacak araştıracak daha iyisi varsa Oraya da giderim.
Yeter ki bir çözüm bir çıkış olsun .

Ben bir ara fitillerden getirttim özellikle akut ataklarda fayda sağladı ama tedavi etmedi
Bu sefer dr a liste hazırladım kullandığım tüm ilaçların etken maddelerini ve sürelerini yazdım
Bakalım farklı bir yol ve tedavi önerir inşallah .
Bir de bunu deneyelim kaybedecek bişey yok .