Şüpheli İlişki

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
İst2022
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Şüpheli İlişki

Mesaj gönderen İst2022 »

Merhaba, aralık ayında şüpheli bir ilişkim oldu. 1 hafta sonra idrarda yanma başladı. Test yaptırdığımda dansite, rbc ve lokosit (19) değerleri yüksek çıktı. İlk muayeneye gittiğim doktor bel soğukluğu olduğunu söyledi ve 2 kutu monodoks yazdı. Kullandıktan sonra şikayetlerim geçmediği için başka bir doktora gittim. Diğer doktor 7 kutu ciprasid ve 5 kutu zitromax verdi. Ciprasid pazartesi günü bitti. Dr Bana prostatit olduğumu söyledi .İdrarda yanma devam ediyor ayrıca boşalırken yanmada var. Şu an ek takviye olarak saw palmetto, imuneks , 1000 mg c vitamini ve biotin kullanıyorum. En son muayeneye gittiğimde başka bir enfeksiyon doktoru desefin iğne verdi etki etmedi. Bulaşıcı hastalık testlerini bu hafta yaptırdım negatif. Yorucu ve can sıkıcı bir süreç. Tedavi ve süreçle ilgili ne önerirsiniz arkadaşlar? Yardımcı olduğunuz için teşekkürler
Arap
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Re: Şüpheli İlişki

Mesaj gönderen Arap »

İst2022 yazdı:Merhaba, aralık ayında şüpheli bir ilişkim oldu. 1 hafta sonra idrarda yanma başladı. Test yaptırdığımda dansite, rbc ve lokosit (19) değerleri yüksek çıktı. İlk muayeneye gittiğim doktor bel soğukluğu olduğunu söyledi ve 2 kutu monodoks yazdı. Kullandıktan sonra şikayetlerim geçmediği için başka bir doktora gittim. Diğer doktor 7 kutu ciprasid ve 5 kutu zitromax verdi. Ciprasid pazartesi günü bitti. Dr Bana prostatit olduğumu söyledi .İdrarda yanma devam ediyor ayrıca boşalırken yanmada var. Şu an ek takviye olarak saw palmetto, imuneks , 1000 mg c vitamini ve biotin kullanıyorum. En son muayeneye gittiğimde başka bir enfeksiyon doktoru desefin iğne verdi etki etmedi. Bulaşıcı hastalık testlerini bu hafta yaptırdım negatif. Yorucu ve can sıkıcı bir süreç. Tedavi ve süreçle ilgili ne önerirsiniz arkadaşlar? Yardımcı olduğunuz için teşekkürler
Dostum vallah kendi yorumum sanki bir ara kadir abi saw palmettoyu onermiyodu prostatit hastalari icin sanki oyle hatirliyorum. Kadir abi cevap vericektir tedavine acilen baslamalisin.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

İst2022 yazdı:Merhaba, aralık ayında şüpheli bir ilişkim oldu. 1 hafta sonra idrarda yanma başladı. Test yaptırdığımda dansite, rbc ve lokosit (19) değerleri yüksek çıktı. İlk muayeneye gittiğim doktor bel soğukluğu olduğunu söyledi ve 2 kutu monodoks yazdı. Kullandıktan sonra şikayetlerim geçmediği için başka bir doktora gittim. Diğer doktor 7 kutu ciprasid ve 5 kutu zitromax verdi. Ciprasid pazartesi günü bitti. Dr Bana prostatit olduğumu söyledi .İdrarda yanma devam ediyor ayrıca boşalırken yanmada var. Şu an ek takviye olarak saw palmetto, imuneks , 1000 mg c vitamini ve biotin kullanıyorum. En son muayeneye gittiğimde başka bir enfeksiyon doktoru desefin iğne verdi etki etmedi. Bulaşıcı hastalık testlerini bu hafta yaptırdım negatif. Yorucu ve can sıkıcı bir süreç. Tedavi ve süreçle ilgili ne önerirsiniz arkadaşlar? Yardımcı olduğunuz için teşekkürler
Doktorunuz prostatit oldugunuza nasıl karar verdi? belki nongonokokal üretritsiniz, belki sistitsiniz... prostatit oldugunuzun kesin tanısı prostat sivisindan lokosit sayımı ve sonrasinda kültür ve antibiogram yapılarak enfeksiyonel biobelirteçlerle kanitlanmasıdır...ancak bu sekilde olası baska patogenezleri elimine edebilirsiniz.
Ayrıca prostatitde olsaniz Kronik bakteriyel prostatiti salt oral tabletlerle tedavi edemezsiniz. Geçer gibi olur 2 ay sonra daha siddetli geri döner direnç kazanmiş olarak.
Etiyolojinizde bir bulaş geçmişiniz var...bu patojen varlıgı ve cinsini mutlaka tespit etmeye bakın. Bakteriyel bir durum olduğu bariz.
İst2023

Mesaj gönderen İst2023 »

Kadir Bey nasıl bir yol izlemem gerekiyor , enfeksiyon doktoruna gittiğimde bakteriler birbirine benzer pcr ya da benzeri testlere gerek yok dedi ve desefin iğne verdi. İğnenin bir yararı olmadı. Nasıl bir yol izlemem gerekiyor aylardır uğraşıyorum çok yıpratıcı bir süreç. Lütfen yardımcı olun. Son olarak kullandığım vitaminleri bir dr önermişti onları kullanmamda bir yarar varmıdır
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

İst2023 yazdı:Kadir Bey nasıl bir yol izlemem gerekiyor , enfeksiyon doktoruna gittiğimde bakteriler birbirine benzer pcr ya da benzeri testlere gerek yok dedi ve desefin iğne verdi. İğnenin bir yararı olmadı. Nasıl bir yol izlemem gerekiyor aylardır uğraşıyorum çok yıpratıcı bir süreç. Lütfen yardımcı olun. Son olarak kullandığım vitaminleri bir dr önermişti onları kullanmamda bir yarar varmıdır
Öncelikle iyi bir ürologa muayene olun.. prostat sivisi ve idrardan lokosit kontrolü ve kültür antibiogram yaptırin çıkan sonuçlar pozitif olursa tedavinize başlayın vakit geçirmeden.
Vitaminleride tedavi esnasinda kullanın.