Makat kısmındaki ağrı,acı ve dolgunluk ?

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
odysiea87

Re: Makat kısmındaki ağrı,acı ve dolgunluk ?

Mesaj gönderen odysiea87 »

bngl55 yazdı:
scream1717 yazdı:
bngl55 yazdı: 13 ay nasıl bu ağrıya dayanıyorsun.Sistoskopi yaptırıp prostatina baktırdım mi
İnan zor günler geçirdim her dakika ağrım oldu hiç geçmeyen. Lokositi 7 çıktı kültürde bakteri üredi ama antiler fayda vermedi bende eilaçşarı bıraktım 2 aydır ağrılarım azaldı. Eskiye göre iyiyim ama zafer hocaya gideceğim tedavi için. Ve takviye kullanmaya başlayacağım
Bende meni kültürü ve idrar kültüründe üreme olmadı.3 farklı zamanda test yaptırdım ve hepsinde üreme olmadı diye sonuc geldi.
Tavanic,flagyl,tantum,tetradox,xatral kullanıyorum iki gündür.20 gün kullanacağım.eger gecmezse ameliyat planlayacagiz dedi doktor.prostatin üzerini hafif kazıyıp alacagim dedi.Cok korkuyorum,bunu yaptırmak istemiyorum,bu tedavide sonuc vermezse mahvolurum.
Kardeş hic bir sekilde kazıtma. Prostatitte uygun yöntem Tumt tur. Durum vahimse Holeptir. Bir rektal tuşe yapsınlar bir pcr kültür yapılsın. Prostatit hastaları 6 aya kadar antibiyotik kullanır. O doktor sürece hakim değil sanıyorum. Kadir abiye sor kazitanların halini
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Serkan yazdı:
kadir yazdı:
bngl55 yazdı: Bendeki prostatta oluşan iltihaplanma kaynaklı oluşan makat ağrısı daha doğrusu bendeki makat kısmında acıma ve batma.Cok rahatsız ediyor.
20 gün de geçer mi bu acı ve agri acaba yoksa çok daha uzun mu sürer. Antibiyotik kullanmasa asla geçmez mi bu makat acısı.
Makatın bu kadar acıması sıklıkla duyduğum bir sey degil bendede olmadi...agrı olur ama acı farklı birsey... bir proktoloji uzmanına muayene olup olası makatsal sorununuzu elimine etmenizi öneririm.
Makatınizdaki kaşıntı sebebi makat kaslarının görevini tam olarak yerine getiremeyerek dışkıyı tamamen atamaması, dışkı kalıntısı ile alakalıdır. Temizliğinizi bol suyla derinlemesine yaparsaniz kaşıntının kaybolduğunu göreceksiniz.
Kadir abiciğim. Ben cinsel semptomlarım yok. O semptom daha sonra cıkacar diyorlar. Herkeste çıkıyor mu?
Serkan kardesim cinsel semptomların olmaması iyi bir haber...demekki enfeksiyon bir yerde duraklamiş. Tedaviyi aksatmazsan cinsel semptom olacagını zannetmiyorum. Literaturdede anlaşılacağı üzre cinsel semptomların görülme oranı %45.
Serkan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen Serkan »

kadir yazdı:
Serkan yazdı:
kadir yazdı: Makatın bu kadar acıması sıklıkla duyduğum bir sey degil bendede olmadi...agrı olur ama acı farklı birsey... bir proktoloji uzmanına muayene olup olası makatsal sorununuzu elimine etmenizi öneririm.
Makatınizdaki kaşıntı sebebi makat kaslarının görevini tam olarak yerine getiremeyerek dışkıyı tamamen atamaması, dışkı kalıntısı ile alakalıdır. Temizliğinizi bol suyla derinlemesine yaparsaniz kaşıntının kaybolduğunu göreceksiniz.
Kadir abiciğim. Ben cinsel semptomlarım yok. O semptom daha sonra cıkacar diyorlar. Herkeste çıkıyor mu?
Serkan kardesim cinsel semptomların olmaması iyi bir haber...demekki enfeksiyon bir yerde duraklamiş. Tedaviyi aksatmazsan cinsel semptom olacagını zannetmiyorum. Literaturdede anlaşılacağı üzre cinsel semptomların görülme oranı %45.
Çok çok sağ ol Kadir abicim.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

bngl55 yazdı:
scream1717 yazdı:
bngl55 yazdı: 13 ay nasıl bu ağrıya dayanıyorsun.Sistoskopi yaptırıp prostatina baktırdım mi
İnan zor günler geçirdim her dakika ağrım oldu hiç geçmeyen. Lokositi 7 çıktı kültürde bakteri üredi ama antiler fayda vermedi bende eilaçşarı bıraktım 2 aydır ağrılarım azaldı. Eskiye göre iyiyim ama zafer hocaya gideceğim tedavi için. Ve takviye kullanmaya başlayacağım
Bende meni kültürü ve idrar kültüründe üreme olmadı.3 farklı zamanda test yaptırdım ve hepsinde üreme olmadı diye sonuc geldi.
Tavanic,flagyl,tantum,tetradox,xatral kullanıyorum iki gündür.20 gün kullanacağım.eger gecmezse ameliyat planlayacagiz dedi doktor.prostatin üzerini hafif kazıyıp alacagim dedi.Cok korkuyorum,bunu yaptırmak istemiyorum,bu tedavide sonuc vermezse mahvolurum.
Prostatit için prostatı kaziyacağim diyen doktordan uzak durun. Prostatı üstünden kazısa ne olacak? İltihap genellikle santral zonda oluyor, yani tam icinde ortada, ayrica üsttede olsa kazıdığı yerde yeniden enfeksiyon oluşacak daha kötü olacak. Yeni bir enfeksiyon odağı oluşacak..sistoskopiden, kateterden bile kontaminasyon oluyor prostata.Cinselliginiz bile etkilenecek. Yinede siz bilirsiniz.Bir seyler biliyoruzki söylüyoruz kardeşim boş konuşmuyoruz..forumda iki kişi var böyle.İyi düşünün kardesim. Hangi doktor bu kazıyacağım diyen?
rmzigrll
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen rmzigrll »

bngl55 yazdı:Arkadaşlar makatın üst kısmındaki ağrı,acı ve rahatsız edici durum ne kadar sürüyor.20 günlük ilaçlarımin bu gün ikinci gününü tamamladım.Eger ağrı ve acı gecmezse 18 gün bu ağrı ve acıya dayanmam mümkün değil.
Sizde kaç gün sürdü bu durum,uyutmuyor,oturtmuyor ve gittikçe şiddeti artıyor sanki.
Hangi ilaçlarla geçirdiniz bu ağrı ve acıyı.
Ağrı ve acının yani sıra makatta kaşıntı da oluyor bazen.Ayni belirtileri yaşayan var mi.
Yardım edin lütfen.

Makatla testis arası dolgunluk bende de var geçmedi bi türlü bide karın altı ağrı oluyor çok prostat şiştiği için mi bilmiyorum en son 30 cc demişti doktor genç yaşta neden bu kadar büyük anlamıyorum
ap0calypse
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen ap0calypse »

Merhaba arkadaşlar, yeni başlık açamadım o yüzden buraya yazıyorum. makat ve basur tarzı problemleriniz için frenk dikeni kaktüsü, hint dikeni kaktüsü veya akdeniz bölgesinde dikenli incir kaktüsü denilen bir kaktüs var, onu kalın olan büyük yapraklarından bir kaç tane kesip evde veya bahçenizde kestiğiniz yerden toprağa ekin, bozulmasın diye toprağa ekeceksiniz, kolay temin edebiliyorsanız gerek yok. her gün avcunuz büyüklüğüne bir kısmını kesin ve dışını soyun, içi salatalık içi gibi kaygan jel gibi. onu serçe parmağınız şekline getirin ve sadece ucunu sivrileştirin, gece yatmadan fitil gibi makatınıza yerleştirin, başka bir parçayı da makatınıza sürün ve küçük bir parçada makat bölgesinde kalsın, düşmemesi için araya peçete de koyabilirsiniz. Dikenlerine dikkat edin elinize batmasın, kalın olmasının sebebi rahat soyulması için. baharat ve mayayı da kestiğiniz zaman makat ve basur tarzı hiç bir probleminiz kalmayacak, ben 2 hafta da iyileştim, bana bunu öğreten adam en az 1-2 ay devam etmemi söylemişti, tembellikten bıraktım ama şuan sorunum olmamasına rağmen tekrar devam edeceğim. çok afedersiniz bu olaydan önce wc ye gitmeye korkuyordum, kan akıyor ve sanki jilet dışkılıyordum. Hala dışkı öncesi peniste ve testislerde çekilme meydana geliyor, gece yatarken de aynısı oluyor ama uyandıktan bir kaç saat sonra yavaş yavaş çekilme düzeliyor, dışkı gelince tekrar çekiliyor bunu çözemedim bir türlü.