Bu şüphe beni bitiriyor.

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
aslanbey

Bu şüphe beni bitiriyor.

Mesaj gönderen aslanbey »

Arkadaşlar Herkese Merhaba,
Şüpheli korunmasız oral ilişkiden 3 - 4 gün sonra penis ucunda kaşıntı, sabahları iç çamaşırında 1-2 damla leke ve günün herhangi bir saati penis ucunu sıktığımda şeffaf bir sıvıyla karşılaşmaya başladım. 8. gün sabah idrarıyla multiplex pcr testi yaptırdım. Tüm bakılan hastalıklar negatif çıktı ancak idrarda lökosit 20-22 civarı. aynı gün doktora da göründüm 1 doz iesef enjeksiyon ve 7 günlük tetradox tedavisi başladı. Bugün ilaçlara başlamamdan itibaren 3. Günüm penis kaşıntısı geçti dün iç çamaşırımda leke görmedim ancak bugün 1 tane beyaz nokta gördüm. Ek olarak günün herhangi bir zamanı penisi sıkınca bir damla şeffaf sıvı görmeye devam ediyorum. Kontrol için doktora gittiğimde testler negatif ama başka bir bakteri varsa bu ilaçlar onu da bitirir, kafana takma geçecektir dedi. Daha öncesinde böyle bir hastalığım olmadığına eminim.

13. Gün 2 3 gündür sabahları iç çamaşırımda leke görmedim. aynı gün başka bir doktora daha göründüm tedavinin yeterli olduğunu ancak için rahatlasın diye bir de azitro yazıyorum dedi. Aynı gün ilacı aldım. İlk gün 1000 mg ikinci gün 500 mg şeklinde. Bu arada tetradox tedavimin yarın son günü.

14. Gün yani bugün sabah iç çamaşırımda 5 6 nokta şeklinde beyaz leke gördüm tekrar korkmaya başladım. Ama 4 5 gündür boşalmadığım için olabileceği aklıma geldi. Yine de şüphe insanı bitiriyor. Tekrar bu sefer gelişime giderek sürüntü pcr ve idrar vererek androflor testi yaptırdım. Gün içinde herhangi bir an penisi sıkınca çok minik miktarda bir şeffaf su gibi bir sıvı görmeye devam ediyorum. Başka hiç bir belirtim yok. Yanma, kaşınma, ağrı, idrar güçlüğü vs

Eğer androflor testi sonucu da negatif gelirse konuyu kaptabilir miyim? Tabi 1 hafta sonra tekrar idrardan lökosit baktıracağım.

Kadir hocam sağoslun bütün sorularımı cevapladı. Bie de sizlere sormak istedim.

Hepimize geçmiş olsun.
alexandro1104
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Re: Bu şüphe beni bitiriyor.

Mesaj gönderen alexandro1104 »

Kadir abi gerekli bilgileri vermiştir ama söyleyeyim, bulunduğunuz şehirde prostat sıvısından lökosit , antibiogram bakan bir doktor bulmalısınız geç olmadan
aslanbey

Mesaj gönderen aslanbey »

Tekrardan Merhaba, şüpheli ilişki sonrası bugün 20. gün. Antibiyotik sonrası 5. gün. Tek şikayetim penisi sıkınca gelen şeffaf sıvı. Geçen hafta salı günü idrar ve sürüntüden androflor testi yaptım tüm bakteriler negatif. Sadece cornibacterum üredi. Enfeksiyon doktoru sonuçların normal olduğunu, o bakterinin de önemsiz olduğunu belirtti. Bugün zafer hocada idrar tahlili ve prostat sıvısı verdim. Bu kadar kısa sürede prostatit olamazsın prostat sıvısına gerek yok desede yine de verdim. İdrar tahlili lökosit 0, prostat sıvısı lökosit 2-3 herhangi bir sorun olmadığını hastalığı atlattığımı söyledi. Sadece penisi sıkınca gözüken şeffaf sıvının da herhangi bir hastalık belirtisi olmadığını, normal sıvıdır zaten test sonuçların normal. Herhangi bir bakteri olsaydı lökosit böyle olmazdı dedi. Temkinli olmak adına 1 - 2 hafta sonra tekrardan tahlil vermeyi planlıyorum.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

aslanbey yazdı:Tekrardan Merhaba, şüpheli ilişki sonrası bugün 20. gün. Antibiyotik sonrası 5. gün. Tek şikayetim penisi sıkınca gelen şeffaf sıvı. Geçen hafta salı günü idrar ve sürüntüden androflor testi yaptım tüm bakteriler negatif. Sadece cornibacterum üredi. Enfeksiyon doktoru sonuçların normal olduğunu, o bakterinin de önemsiz olduğunu belirtti. Bugün zafer hocada idrar tahlili ve prostat sıvısı verdim. Bu kadar kısa sürede prostatit olamazsın prostat sıvısına gerek yok desede yine de verdim. İdrar tahlili lökosit 0, prostat sıvısı lökosit 2-3 herhangi bir sorun olmadığını hastalığı atlattığımı söyledi. Sadece penisi sıkınca gözüken şeffaf sıvının da herhangi bir hastalık belirtisi olmadığını, normal sıvıdır zaten test sonuçların normal. Herhangi bir bakteri olsaydı lökosit böyle olmazdı dedi. Temkinli olmak adına 1 - 2 hafta sonra tekrardan tahlil vermeyi planlıyorum.
Hikayesinde bulaş olan prostatitli hastada antibiyoterapi sonrası mezi denilen sıvının normalden fazla gelmesi sıklıkla görülen bir olgudur.
Bununda sebebi inflamasyon sürecinden dolayı kas ve sinirlerin endotelyal fonksiyonun bozulması ile alakalıdır. Forumda paylastığımız "inflamasyon süreci beslenme ve yaşam tarzı degisiklikleri" adlı başlığı okumanızı öneririm.