Psikoloji semptomları nasıl bu kadar etkileyebiliyor

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Krostatit

Psikoloji semptomları nasıl bu kadar etkileyebiliyor

Mesaj gönderen Krostatit »

Öncelikle herkese merhaba,

Maalesef ben de bu hastalıkla aranıza katılmış bulunmaktayım,

Ben de bir kaç senedir ara ara mesanede baskı, damlama hissiyatı vs oluyordu ancak ne zamanki doktora gidip kronik prostatit ön tanısı koydu, ve ben de internetin karanlık yorumlarına düştüm, o geceden beri semptomlar her geçen gün daha da artıyor.

2 doktora gittim şu Ana kadar, ilki 1 aylık avelox ve fixef antibiyotik vermişti, sanki iyi geliyordu ama düzensiz kullandım maalesef.

2. Doktora gittim şu An cipro ve tetradox grubunda 2. Haftam bitti ve semptomlarımın hepsini artmış hissediyorum..

Uyurken bu foruma bakıyorum, rüyamda bu hastalığı görüyorum, uyanıyorum yine buradayım.

Psikolojik olarak fazla ağır geldi nedense
merseysidederby
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Re: Psikoloji semptomları nasıl bu kadar etkileyebiliyor

Mesaj gönderen merseysidederby »

Çok etkiliyor hocam. Özellikle de ilaç falan kullanırken kendinize sürekli ilaçların iyi geleceğini telkin edin. Ben ne zaman başka şeylerle uğraşsam ağrılarım azalıyor hatta bazen aklıma gelmiyor. Sürekli bir şeylerle meşgul olmaya bakın. Hastalık akut dönemdeyse yani yeniyse biraz daha zordur bunu yapmak ama çabalamak gerek. Şunu da unutmayın ki iyileşenler foruma girmiyor çoğunlukla. Bırakıp gidiyorlar. O yüzden kimse kurtulamadı gözüyle de bakmayın.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Krostatit yazdı:Öncelikle herkese merhaba,

Maalesef ben de bu hastalıkla aranıza katılmış bulunmaktayım,

Ben de bir kaç senedir ara ara mesanede baskı, damlama hissiyatı vs oluyordu ancak ne zamanki doktora gidip kronik prostatit ön tanısı koydu, ve ben de internetin karanlık yorumlarına düştüm, o geceden beri semptomlar her geçen gün daha da artıyor.

2 doktora gittim şu Ana kadar, ilki 1 aylık avelox ve fixef antibiyotik vermişti, sanki iyi geliyordu ama düzensiz kullandım maalesef.

2. Doktora gittim şu An cipro ve tetradox grubunda 2. Haftam bitti ve semptomlarımın hepsini artmış hissediyorum..

Uyurken bu foruma bakıyorum, rüyamda bu hastalığı görüyorum, uyanıyorum yine buradayım.

Psikolojik olarak fazla ağır geldi nedense
Bir kere bu formu bulmanız öncelikle sizin için bir avantaj, bunu belirtmem gerek.
İkincisi rahatsizliginizin kesin tanısı ve tedavisi icin belli tahliller var onlari yaptirmalisiniz. Prostat sıvısı, idrar ve meniden lokosit sayımi+kültür+antibiogram, gerekirse pcr. Bunun için rektal tuşe yapıp sıvıyi alan bir ürologa ihtiyacınız olacak.
Söz konusu tahlilleri yapmadan kullanılan antibiyotikler size fayda etmedigi gibi olası bakterilerin direncini arttırabilir.
Bu hastaligin çaresi var iyilesenlerde var. Öncelikle panik yapıp moralinizi bozmayın. Geçmiş olsun.
Krostatit

Mesaj gönderen Krostatit »

Merhaba Kadir abi teşekkürler,

Sperm kültürü 2 ay önce yapılmıştı, şimdi sonuca baktım da kültür üreme olmadı, gram boyamada lokösit bakteri görülmedi demekte.
odysiea87

Mesaj gönderen odysiea87 »

Krostatit yazdı:Merhaba Kadir abi teşekkürler,

Sperm kültürü 2 ay önce yapılmıştı, şimdi sonuca baktım da kültür üreme olmadı, gram boyamada lokösit bakteri görülmedi demekte.
Spermden cıkmıyor genelde. Prostat sıvısından bakılacak hocam
mera
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen mera »

Ben bu hastalığın büyük ölçüde strese bağlı ortaya çıktığına inanlardanım.Bazısının yoğun stresle midesi ağrır bazısının başı vs. Bakteriyel durum vs tabiki var ama çoğu kişide hastalığa sebebiyet vermiyor.Hayatımda 2 kere yoğun kafama taktığım olayların yaşandığı dönemler oldu.İlkinde prostatit olup 7-8 ay kadar sürmüştü.6 sene sonra yine benzer bir dönem gerçirdim ve ufak belli etmelerle başladı sonra bir anda tekrar vurdu.Şimdiki bir tık daha ağır geldi.Hatta bu stresli dönemimde spora gidip ağırlığı omuzdan yukarıya kaldırdığımız hareketlerde yoğun baş ağrıları olmuştu.Stres bende vucut tepkileri olarak dışa vuruyor.Somatik bozukluğa benzer fakat strese bağlı reel olanı.Yaş ilerledikçe alınan sorumluluklar ve hayat şartları da bunlardan kurtulmayı zorlaştırdığından döngüye giriliyor.Hırslı bir yapım ve iyi bir şirkette iyi bir konumda iş hayatım vardı Şu an zaman geçiriyorum eski çalışkanlığıma idare ediliyor vaziyetteyim.Ayrıca yeni de evliyim bu da ek yük veriyor bana.İlk aylarda evde ağrı çeken mutsuz ve millete belli etmemek için diş sıkan biri.Bir arkadaşımın sözü aklıma geliyor köyde çoban olsaydım kendi küçük dünyamda yuvarlanıp gitseydim de bu yaşadıklarımı yaşamasaydım diye.Bende tam ordayım.Sağlık söz konusu olunca tüm algılar kapanıyor ve tek mutluluk biraz iyi hissetmeye dönüyor.Şu an benim ilgimi çeken bir şey yok hayatta.Milyon dolarlar yatlar katlar verseler suratımda tebessüm oluşmayacak gibi hissediyorum.İçten güldüğüm fotoğraflara imreniyorum.İnstagrama girmek bile istemiyorum herkes düzeninde ben tepetaklak oldum psikolojisi.İnşallah tekrardan içten güldüğümüz düşünmeden ağrı çekmeden hayatımıza kavuşur mutluluk saçarız hayata..