Kalifikasyon

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
social
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Kalifikasyon

Mesaj gönderen social »

Merhaba arkadaşlar yaş 44, 3 yıldan beri sadece spemde pıhtılasma sorunu yaşıyordum. 10 gun kadar once penis agrı ve batması basladı, 2 gun sonrada pelvik bölgede agrı, alt batın agrıları, idrar sonrası yanma ve yumruk uzerıne oturuyormuşum gibi agrılar oldu. İdrar tahlılı yaptırdım temız cıktı, devlet has.dr antıbıyotık yazdı. Antıbıyotık bıtınce agrılarım azaldı, sadece nadiren penis kökünde agdı ve perinal bölgede agrı kaldı. Izmır buca tınaztepeye gittim, orda ultrason, idrar ve psh baktırdım. Psh normal, idrar normal ama ultrasonda kalifikasyon oldugu yazıyor prostatta. Dr fitil verdi yolladı.

Bugun izmir bayraklıda Gungor Marım'e gittim derdimi anlattım, ultrasonda prostatında birşey var dedı. Kalifikasyon gibi gelmedi bana dedi, prostat sıvısı aldı, idrar kulturu aldı, birde rontgen çekti. Röntgenden sonra kalifikasyona benziyor dedi. Birde işeme testi yapacak cuma günü. En azından bakteriyelmi degilmi sıvıdan onu anlarız, daha önceki senelerde 6 adet antibiyotık ıgnede olmustum pıhtı için. Kalifikasyonu olan arkadaşların teşhisleri ultrason ilemi koyuldu acaba yoksa başka birşey olabilirmi bu prostat içindeki görüntü (tumor, iltehap vb) ben ayrıca anksiyete hastası oldugumdan direk kanseri dusunuyorum ama dr yok öyle birşey psa 0,26 dedi

Kalifikasyonun net bir tedavisi yok anladıgım kadarıyla. Penisimde ereksiyon kaybı gibi bir durum yok,
demir777

Re: Kalifikasyon

Mesaj gönderen demir777 »

PSA düzeyiniz normal BPH ve olası bir kitle ihtimalini düşündürtmüyor. Yinede tetkiklerin yapılması hususunda kesinlikle doktorunuzu dinleyin.Hakemli litaratürde kalsifikasyonların genel erkek popülasyonundaki genel prevelansı %70 dolaylarında bulunmuştur. Kalsifikasyonlar nadir vakalar dışında ( prostatik üretranın ve kanalların tutulumu ) olmadıkça genellikle zararsızdır. Tamamen semptomları olmayan sağlıklı erkeklerde de sıklıkla görülür. Kp/kpas'li erkeklerde kalsifikasyon tutulumu asemptomtatik erkeklere göre yüksek olduğunu gösteren çin kaynaklı yayınlar vardır olası şüpheli neden çeşitli etkenlere bağlı uzun süren enflamasyondur. Kalsifikasyonları tek başına Kronik prostatit / kronik pelvik ağrı sendromunu devam ettiren ve yahut ağrı gibi semptomlarının ana nedeni olduğu hususunu işaret eden herhangi bir çalışma ciddiye alınan özellikle batı kaynaklı litaratürde gösterilmemiştir.
social

Mesaj gönderen social »

demir777 yazdı:PSA düzeyiniz normal BPH ve olası bir kitle ihtimalini düşündürtmüyor. Yinede tetkiklerin yapılması hususunda kesinlikle doktorunuzu dinleyin.Hakemli litaratürde kalsifikasyonların genel erkek popülasyonundaki genel prevelansı %70 dolaylarında bulunmuştur. Kalsifikasyonlar nadir vakalar dışında ( prostatik üretranın ve kanalların tutulumu ) olmadıkça genellikle zararsızdır. Tamamen semptomları olmayan sağlıklı erkeklerde de sıklıkla görülür. Kp/kpas'li erkeklerde kalsifikasyon tutulumu asemptomtatik erkeklere göre yüksek olduğunu gösteren çin kaynaklı yayınlar vardır olası şüpheli neden çeşitli etkenlere bağlı uzun süren enflamasyondur. Kalsifikasyonları tek başına Kronik prostatit / kronik pelvik ağrı sendromunu devam ettiren ve yahut ağrı gibi semptomlarının ana nedeni olduğu hususunu işaret eden herhangi bir çalışma ciddiye alınan özellikle batı kaynaklı litaratürde gösterilmemiştir.
Cevabınız için tşkler, penisimden prostat sıvısı geldi, bu prostat masajı çok canımı acıttı ve gelen sıvı çok ciddi derecede penisimi yaktı, uzerınden 5-6 saat gecmesıne ragmen halen çok idrar yaparken çok yakıyor, bu penis içine sokulan çubuktan dolayımı oluyor. Cuma gunu sabahtan işeme testi verecegim, dıger kultur sonuclarıyla birlikte degerlendırılecek. Allah herkese şifa verir inşallah.
demir777

Mesaj gönderen demir777 »

anladığım kadarı ile masaj sonrası sürüntü pcr testi vermişsiniz ( doğru anlamadıysam özür dilerim ) , geçici üretral tahrişdir nomaldir sorun yapmayın. Üroflow esnasında da kendinizi sıkmayın olabildiğince rahat olun , stres düzeyi yüksek hastalarda hastane ortamının da verdiği gerginlik atmosferi yüzünden evde yapıldığı gibi rahat bir idrar yapılamamakta, yanlış teşhisten kaçınmak adına mümkünse mesaneniz dolu gidin.
social

Mesaj gönderen social »

demir777 yazdı:anladığım kadarı ile masaj sonrası sürüntü pcr testi vermişsiniz ( doğru anlamadıysam özür dilerim ) , geçici üretral tahrişdir nomaldir sorun yapmayın. Üroflow esnasında da kendinizi sıkmayın olabildiğince rahat olun , stres düzeyi yüksek hastalarda hastane ortamının da verdiği gerginlik atmosferi yüzünden evde yapıldığı gibi rahat bir idrar yapılamamakta, yanlış teşhisten kaçınmak adına mümkünse mesaneniz dolu gidin.
Evet penisimden bir çubuk ile sürüntü aldı ama pcr mi yoksa kültür testimi bilmiyorum. Cuma sabah 9.30 gıbı uyandıgınızda idrara sıkışık oldugunuz şekilde gelin dediler. Daha once 3 defa üroflow yapmıştım ve genellikle sizin dediginiz gibi, evdeki kadar rahat olmuyordu, mesane fazla gerildigi içinde rahat bir şekilde idrarı salamıyordum. Çok aşırı sıkışmamak gerekiyor.
social

Mesaj gönderen social »

Arkadaslar prostattan sivi aliminda canim cok acidi, dr dan kactim hatta. Bu can acimasi odem oldugu durumda dahami cok oluyor. Carsama sabah yalilan masajdan sonra bugun daha kotu durumdayim, sanki diskim varmis gibi agrim var, sanki prostat masajdan sonra daha cok sisip rektuma basiyor, ve cok kotu bir agri ve diskilama hissi oluyor ama birsey yok, cok husursuz ediyor, bir ton agri kesici ve xanax ictim, 2 tane sicak su torbasi koydum perinal makat bolgesine ve hala tam rahatlayamadim. Doktor masaj rahatlatacak dedi ama daha beter oldum.
social

Mesaj gönderen social »

Arkadaşlar sonuçlarım çıktı

İçinde prostat sıvısı olan ilk adrardan alınan kültür temiz
İdrar tahlili temiz
prostat sıvısında şu ikisine bakılmış, üreaplazma ürealyticum ve mycoplasma hominis negatif.
başka ne yapmam lazım, perinal bölgede çok agrı ve yanma var şu an