Dahiliye Bölümünden Randevu Aldım

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
samskeyti
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Dahiliye Bölümünden Randevu Aldım

Mesaj gönderen samskeyti »

Daha önce sık dışkılama hissi,karında ağrı,makatta yanma şişkinlik gibi belirtilerin normal prostatit belirtilerine eşlik ettiğini yazmıştım.Çarşamba günü için Medical Parktaki dahiliye doçentine randevu aldım.Forumda benim belirtilerime yakın berlitilere sahip birkaç kişi daha vardı.Muayene olduktan sonra sonucu buraya bildireceğim.Google'a yaşadığım belirtileri yazdığım zaman klasik bir şekilde en kötü ihtimali yani kolon kanserini yazıyor.Bende birkaç gündür feci stres yaptım dışkılama hissi hepten arttı sık tuvalete çıkmaya başladım.Muayene olduktan sonra gelişmeleri yazacağım.
prostatiniseveyim

Re: Dahiliye Bölümünden Randevu Aldım

Mesaj gönderen prostatiniseveyim »

Kolon kqnseri icin gastroya gitsen daha faydalidir ama belki bu dra kan tahlili ister belki bi sey bulur belirtiler ayni oldugu. İcin 2 gadtrocuya gittim bakyirdim bende bi sey cikmadi carlos ayhana arkadasimiz da baktirmis never give up ta baktirdi bairsaklara trmiz cikyi kardes her gun ispanak ve kefir ile bairsak sorununu cozdum ben
prostatiniseveyim

Karnim oyle bi sisioki iki katina cikio
samskeyti

Sanırsam dahiliye yani iç hastalıkları bölümü gastroentereloji yi ilgilendiren hastalıklara bakıyor.Bana büyük ihtimalle kolonoskopi yapılacak.Sizede öyle mi oldu?Ailemde kanser yok yani kalıtsal bir durum yok,kan falan da gelmiyor dışkıda ancak bahsettiğim belirtiler var.Abi inanın o kadar pişmanımki.Çok hata yaptım saçma sapan şeyleri kafaya taktım zamanında en sonunda majör depresyon ve anksiyete bozukluğu patlak verdi.Başıma ne geldiyse bu iki psikolojik rahatsızlık çıktıktan sonra geldi yani 17 ve 18ken.17 yaşıma dek grip,yüksek ateş gibi hastalıklar bile binde bir olurdu.İnsan sağlığının değerini bilmeli.Bu laf klişe gelecek çoğu kişiye ama %100 doğru bir söylem.Ben şu anda kendimi birçok konuda geliştirmek istiyorum ama gerek prostatit gerekse bu belirttiğim semptomlardan dolayı belli bir süre sonra huzursuzluk yaşıyorum ve yapmakta olduğum şeyleri uzun süre yapamıyorum.
boyturk

Mesaj gönderen boyturk »

prostatit yapıyor ne yapıyorsa bence yeryüzünde erkegin başna gelecek en kötü hastalık
HAMDYALNIZSANADIR
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen HAMDYALNIZSANADIR »

Bu kadar karamsarlığa gerel yok arkadaşlar ya sabır diyelim gün gelecek bu hastalığında tedavisi bulunacak şükürler olsun ki elimiz ayağımız tutuyo kimseye muhtaç olmadan yaşayabiliyoz bu durumunda kıymetini bilmek lazım
mfa94

Mesaj gönderen mfa94 »

samskeyti yazdı:Daha önce sık dışkılama hissi,karında ağrı,makatta yanma şişkinlik gibi belirtilerin normal prostatit belirtilerine eşlik ettiğini yazmıştım.Çarşamba günü için Medical Parktaki dahiliye doçentine randevu aldım.Forumda benim belirtilerime yakın berlitilere sahip birkaç kişi daha vardı.Muayene olduktan sonra sonucu buraya bildireceğim.Google'a yaşadığım belirtileri yazdığım zaman klasik bir şekilde en kötü ihtimali yani kolon kanserini yazıyor.Bende birkaç gündür feci stres yaptım dışkılama hissi hepten arttı sık tuvalete çıkmaya başladım.Muayene olduktan sonra gelişmeleri yazacağım.
Aynı durum bende de var. Doktora gittimIBs diye bir rahatsızlıkları söz etti doktor. Büyük ihtimalle stresten kaynaklı dedi. Ayrıca bu IBS Denen hastalıkta da sık ve ani işeme belirtisi varmış. Bilmiyorum ama büyük abdesti küçük abdest birbiri ile ilişkili herhalde :)) bir de 40 yaş üzeri değilseniz kolon kanseri olma ihtimali bayağı düşük zaten IBS hastaları çoğunlukla kolon kanseri miyim diye geliyor dedi doktor yani o kadar birbirine benziyorlar
cihanbey

Mesaj gönderen cihanbey »

ben de gittim kolonoskopi yaptırdım bişey çıkmadı şükür takma o kada kafaya kanser falan
prostatiniseveyim

Simdiden sayi 4 oldu herkes yaptirio bi sey cikmio hadi gecmis olsun
prostatiniseveyim

Metre metre sokuolar hortumu
samskeyti

Peki kolonoskopi sonrası nasıl oluyor?Hastanede kalma vs. varmı?Ağrı oluyor mu?
Galip

Mesaj gönderen Galip »

samskeyti yazdı:Sanırsam dahiliye yani iç hastalıkları bölümü gastroentereloji yi ilgilendiren hastalıklara bakıyor.Bana büyük ihtimalle kolonoskopi yapılacak.Sizede öyle mi oldu?Ailemde kanser yok yani kalıtsal bir durum yok,kan falan da gelmiyor dışkıda ancak bahsettiğim belirtiler var.Abi inanın o kadar pişmanımki.Çok hata yaptım saçma sapan şeyleri kafaya taktım zamanında en sonunda majör depresyon ve anksiyete bozukluğu patlak verdi.Başıma ne geldiyse bu iki psikolojik rahatsızlık çıktıktan sonra geldi yani 17 ve 18ken.17 yaşıma dek grip,yüksek ateş gibi hastalıklar bile binde bir olurdu.İnsan sağlığının değerini bilmeli.Bu laf klişe gelecek çoğu kişiye ama %100 doğru bir söylem.Ben şu anda kendimi birçok konuda geliştirmek istiyorum ama gerek prostatit gerekse bu belirttiğim semptomlardan dolayı belli bir süre sonra huzursuzluk yaşıyorum ve yapmakta olduğum şeyleri uzun süre yapamıyorum.
Depresyon ile ilgili kulandığın ilaçlardan dolayı devamlı dışkılama isteği gibi şikayetlerin
yani depresyon ilaçları bağırsaklarda kanama yada dışkılama hissini artırıyor olabilir
amecan

Mesaj gönderen amecan »

yok yaa hastanede flan kalmıyorsun kişiden kişiye değişebilir kolonoskopi etkileri bilemem ama beni narkozla yapmışlardı uyandırdılar oturttular sedyeye dinlendirme odasına aldılar ve karnıma ağrılar gelmeye başladı inceden, içeride ilerlemek için sıvı basıyormuş makina o yapıyormuş gaz ve o gazıda bağırsaklar atamıyorsun ilk başta o biraz sıkıntı oluyor sonra bağırsaklar kendini toparlamaya başlıyor ve o gazı atıyorsun o gazla birlikte içindeki jellerde geliyor gaz atarken, (yedek iç çamaşırı al bence) bunun dışında olan bir şey yok ben sık idrara gittiğim için gaz geldiğince çişim gelmiş gibi olmuştum ve 15-20 dk ayağa kalkamamıştım 1 saat sonrada turp gibi ayaktaydım ve ailemle çıkıp avm ye gitmiştik sadece o çirkin gazlar devamlı geliyor ve ince karın ağrısı devam ediyor 1-2 saat boyunca :D
prostatiniseveyim

Metre metre hortumla hava basiyolar zaten sende osurup duruyon bi sey olmuyo kardes sadrce brkledigim aeyleri bilamiosun kanser manser deilsin hadi gecmis olsun sen urologa git diyolar
allame41
Hastalık Başlangıç Yılı: 2012

Mesaj gönderen allame41 »

Dostum stres yapma bende de var gaz şişkinlik chek up yaptırıyorum pankreası göremediler tomografide gazdan :) stresten sindirim sistemimiz bozuluyor ondan. Bende geçen yıl kışın elekttiklenme oldu arabanın kapısını açarken çarpılıyordum. Vücuduma sanki iğne batırıyorlardı onlar geçti şimdi gaz başladı. Sebze ağırlıklı beslen hamur işini azalt. Bakliyat fazla tüketme. Az az sık sık ye. ben sağlık konusunda çok çekmiş hatta kanseri yenmiş bi akrabamla paylaştım bu konuyu bağırsaklarda mantar olabilir dedi 15 gündür mantar hapı alıyorum. Gazda gitti midemdeki yanmada gitti göğsümde batma ve kalp krizi gibi sıkışmalarda gitti. Şimdi doktora gitmeden neden kullanıyorsun ilaçları diyen hekim arkadaşlar olabilir. Bu gaz-şişkinlik göğüste batma için özel bodrum hastanesinde chek up yaptırdım ayrıca aynı hastanede dahiliye uzmanına gittim bana zirid ve punto diye hap verdi sadece sindirimi hızlandırdı zirid .puntoda mide koruyucu. Yan etkisi eklem ve kas ağrıları başladı. Aynı şikayetler için bodrum acıbadem hastanesinin kardiyoloji, göğüs hastalıkları, iç hastalıkları bölümüne gittim eklem ve kas ağrısı dediler.kas gevşetici krem ve ağrı kesici verdiler :) ayrıca endoskopi istediler. 2 gün bu işlerle uğraştığım paramla rezil olduğum ve gördüğüm tutarsızlıklardan dolayı endoskopi yaptırmadım. Didimde aile sağlığı merkezine gittim ordaki hekimde spanol diye bir hap verdi spaZm giderici oda geçici çözüm oldu. Anlıyıcanız ilaçlar teşhisler farklı farklı yan etkiler aldı başını gitti yataktan kalkamıcal kadar yorgun bitkin düştüm. Simdirim hapları mideyi bağırsakları hızlandırıyor yediğini 2 saatte çıkartıyor. Mide koruyucularda mide asidini engellediği için mide besinleri eritemiyor bağırsaklara parçalanmadan gidiyor orda bakteriler mantarlar bayram edip gaz çılartıtor :) bende hepsini bıraktım sebze ağırlıklı besleniyorum mantar hapı kullanıyorum(ıtraxyl) sabah kahvaltıda ve akşam karabaş otu melisa karışımı bitki çayı içiyorum mide yanmamda azaldı şişkinlik ve gazda bitti.
prostatiniseveyim

allame41 yazdı:Dostum stres yapma bende de var gaz şişkinlik chek up yaptırıyorum pankreası göremediler tomografide gazdan :) stresten sindirim sistemimiz bozuluyor ondan. Bende geçen yıl kışın elekttiklenme oldu arabanın kapısını açarken çarpılıyordum. Vücuduma sanki iğne batırıyorlardı onlar geçti şimdi gaz başladı. Sebze ağırlıklı beslen hamur işini azalt. Bakliyat fazla tüketme. Az az sık sık ye. ben sağlık konusunda çok çekmiş hatta kanseri yenmiş bi akrabamla paylaştım bu konuyu bağırsaklarda mantar olabilir dedi 15 gündür mantar hapı alıyorum. Gazda gitti midemdeki yanmada gitti göğsümde batma ve kalp krizi gibi sıkışmalarda gitti. Şimdi doktora gitmeden neden kullanıyorsun ilaçları diyen hekim arkadaşlar olabilir. Bu gaz-şişkinlik göğüste batma için özel bodrum hastanesinde chek up yaptırdım ayrıca aynı hastanede dahiliye uzmanına gittim bana zirid ve punto diye hap verdi sadece sindirimi hızlandırdı zirid .puntoda mide koruyucu. Yan etkisi eklem ve kas ağrıları başladı. Aynı şikayetler için bodrum acıbadem hastanesinin kardiyoloji, göğüs hastalıkları, iç hastalıkları bölümüne gittim eklem ve kas ağrısı dediler.kas gevşetici krem ve ağrı kesici verdiler :) ayrıca endoskopi istediler. 2 gün bu işlerle uğraştığım paramla rezil olduğum ve gördüğüm tutarsızlıklardan dolayı endoskopi yaptırmadım. Didimde aile sağlığı merkezine gittim ordaki hekimde spanol diye bir hap verdi spaZm giderici oda geçici çözüm oldu. Anlıyıcanız ilaçlar teşhisler farklı farklı yan etkiler aldı başını gitti yataktan kalkamıcal kadar yorgun bitkin düştüm. Simdirim hapları mideyi bağırsakları hızlandırıyor yediğini 2 saatte çıkartıyor. Mide koruyucularda mide asidini engellediği için mide besinleri eritemiyor bağırsaklara parçalanmadan gidiyor orda bakteriler mantarlar bayram edip gaz çılartıtor :) bende hepsini bıraktım sebze ağırlıklı besleniyorum mantar hapı kullanıyorum(ıtraxyl) sabah kahvaltıda ve akşam karabaş otu melisa karışımı bitki çayı içiyorum mide yanmamda azaldı şişkinlik ve gazda bitti.
İyi fikir ozel bodrum hastanesınde bı urolog var doc galıba gorustun mu hıc