1 yıldır geçmeyen testis ağrısı

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
caglarr211
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

1 yıldır geçmeyen testis ağrısı

Mesaj gönderen caglarr211 »

21 yaşındayım tam bir senedir testislerim çok şiddetli ağrıyor sizlerdeki belirtliler yok bende sadece testislerim çok şiddetli ağrıyor istanbulda devlet hastanelerinde gitmediğim üroloji doktoru kalmadı. doppler renkli doppler testisime emar çekildi hiçbir şey çıkmıyor. ne olur ne olmaz diye varikosel ameliyatı yapıldı ağrım belki geçer diye son çare ama hiçbir şey değişmedi. çapaya gittim renkli ultrason için ayrıntılı yarım saat süren ultrason çektiler ama yine normal gözüküyor. ejekülasyondan sonra ağrım çok daha fazla artıyor. sabah uyanıyorum ağrım var gece yatana kadar 1 senedir aynı 1 senedir hiçbir şeyden keyif alamıyorum dayanacak gücüm kalmadı testisimin üzerinde penise yakın yerde küçük bir şişlik var ve ona dokununca ağrım artıyor bu epididim yüzünden mi oluyor bu ağrım ama ultrasonda falan çıkmıyor diğer bir düşüncem ise araştırğdım kadarıyla tüberküloz epididimleri sarabiliyormuş ve bu ağrıya sebep olabiliyormuş henüz testlerini yaptırmadım testislerime dokununca ağrım artıyor gece yatarken sağıma veya soluma dönünce testisler birbirine değdiği zaman ağrım artıyor hep düz yatmak zorundayım benim bu ağrım neyden kaynaklanıyor kimse bulamadı geçen gün tam 1 sene oldu ve bu sol testisimdeki ağrım uykumda boşaldıktan sonra geçti allahım geçti kurtuldum diye bağıracaktım haykıracaktım tam 1 sene sonra geçti gitti sandım 1 hafta sonra kendim boşaldım denemek için tekrar başladı şuan yine testis ağrılarım var nedir bunun çözümü fikri olan bundan bundan olabilir diye var mı yurtdışındayım elim kolum bağlı
red
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Re: 1 yıldır geçmeyen testis ağrısı

Mesaj gönderen red »

Testisin baş kısmında şişlik olması ve buna dokununca ağrıması kronik epididimiti gösteriyor gibi. Elle yapılan muayenede bile anlaşılabilir bu. Prostatitteki gibi bir süre antibiyotik kullanmak gerekebilir. Şiş olan kısmın üzerine buzla soğuk uygulamayı deneyebilirsiniz. Şişi indirerek ağrıyı azaltabilir.
scream1717

Mesaj gönderen scream1717 »

Epididimit olma ihtimali yüksek.bende epididimit geçirmiştim 8 sene önce çok şiddetli testis ağrısı yaşadım 3 hafta antibiyotik ile geçti.ama tesisinde epididim hala ufak bir şişlik duruyor doktor normal dedi ağrı da yapmadı zaten 8 senedir
caglarr211

epididimit olsa bu ultrasonda falan çıkmaz mıydı doktorlar nasıl anlayamadı bunu
caglarr211

red yazdı:Testisin baş kısmında şişlik olması ve buna dokununca ağrıması kronik epididimiti gösteriyor gibi. Elle yapılan muayenede bile anlaşılabilir bu. Prostatitteki gibi bir süre antibiyotik kullanmak gerekebilir. Şiş olan kısmın üzerine buzla soğuk uygulamayı deneyebilirsiniz. Şişi indirerek ağrıyı azaltabilir.
hangi antibiyotikleri kullanabilirim epididimit için bilginiz var mı?
caglarr211

ağrım testisimin şişmesiyle başladı yaklaşık 3 katına kadar çıktı sanki tek testsismiş gibi gözüküyordu başta patlayacak sandım sonradan şişliği indi fakat ağrısı kaldı hiçbir şekilde geçmiyor
red
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen red »

caglarr211 yazdı:
red yazdı:Testisin baş kısmında şişlik olması ve buna dokununca ağrıması kronik epididimiti gösteriyor gibi. Elle yapılan muayenede bile anlaşılabilir bu. Prostatitteki gibi bir süre antibiyotik kullanmak gerekebilir. Şiş olan kısmın üzerine buzla soğuk uygulamayı deneyebilirsiniz. Şişi indirerek ağrıyı azaltabilir.
hangi antibiyotikleri kullanabilirim epididimit için bilginiz var mı?
antibiyotik ismi vermem doğru olmaz ama geniş spektrumlu 2. ve 3. kuşak florokinolon grubu antibiyotikler denenebilir.
birkaç hafta kullanıp fayda sağlayıp sağlamadığı görülebilir.
bunları kullanırken olası yan etkilere karşı temkinli olmanızda fayda var. bu ilaçların çok ciddi yan etkileri olabilmektedir.
faydası zararından fazla olduğu durumlarda kullanılabilir. aşağıda linkini paylaştığım tıbbi derlemede yaklaşık 2 hafta kullanımın tedavide ilk seçenek olduğundan bahsedilmiş. okumanızı öneririm.
https://www.journalagent.com/androloji/ ... 61_266.pdf