Ayaklarda ve testis soğuk hissi ağrı

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
buzul
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Ayaklarda ve testis soğuk hissi ağrı

Mesaj gönderen buzul »

Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım benim sorunum kronik prostatit mi bilmiyorum ama tecrübeli insanlar vardır diye fikir danışmaya geldim
Öncelikle sorunum ellerim ve ayaklarım çok üşüyor bu da kasıklarıma vuran ağrı meydana getiriyor bununla beraber penis kısmı sanki buzdolabında gibi bir his oluşuyor ve ağrı gelişiyor sık tuvalet ihtiyacım oluyor. Bu sorun için defalarca doktora gittim cipro antibiyotik ürispas,tetradox gibi ilaçlar kullandım ama hiç bir faydası olmadı doktorlar varikosel olabilir dedi farklı doktorlar kontrol etti ultrason çekildi ama normal görünüyor kan ve idrar tahlillerim normal çıkıyor ama bu üşüme hissi sonrası ağrı olayı artık çekilemez hale geldi çözüm bulamıyorum 2-3 yıldır bu sorunla uğraşıyorum bana tavsiyeniz var mı denediğim kürler
-Sağlıklı beslenme ve spor (faydası yok denecek kadar azdı)
-Antibiyotikler ağrı kesiciler (günü kurtarıyor düzelme olmuyor)
-Bazı bitkisel kürler otlar çaylar denedim sonuç daha kötüye gidiyordu
ne yapmalıyım çözüm bulamıyorum
uzunadam
Hastalık Başlangıç Yılı: 2003

Re: Ayaklarda ve testis soğuk hissi ağrı

Mesaj gönderen uzunadam »

Merhaba hocam
Benimde ayaklarımda üşüme oluyor. Fakat ayaklarıma dokununca sıcak olduklarını görüyorum. Bu sebeple konunun sinirsel olduğunu düşünüyorum. Soğuk hissettikçe kalkıp yürüyüş yapıyorum kalça kaslarını açmak için bacaklarım gerdiriyorum iki 3 dakika içerisinde ayaklarını soğuk hissetmem geçiyor.
uzunadam
Hastalık Başlangıç Yılı: 2003

Re: Ayaklarda ve testis soğuk hissi ağrı

Mesaj gönderen uzunadam »

Merhaba,

Ayaklardaki soğukluk hissini, aşağıda linkini göreceğiniz videoda ki hareketler ile giderdim.
Sanırım sinir sıkışmasından dolayı oluyor.
Prostat sebepli bir soğuma değil.
Fakat prostat, sinir sıkışmasından dolayı oluyor gibime geliyor. Ayrıca birde kuyruk sokumu kemiğinin yerinden kaymasından dolayı.
Hem vücut dengeleme hareketlerini hem de kuyruk sokumu dengeleme hareketlerini yapıyorum.
Vücut dengeleme hareketleri bir çok şeyi çözdü, sıra kuyruk sokumu dengelemede.

https://www.youtube.com/watch?v=ADgpkbuBHZc

Selamlar