BU PROSTATİTTEN KURTULAN YOMKU

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
Ahmet10
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Re: BU PROSTATİTTEN KURTULAN YOMKU

Mesaj gönderen Ahmet10 »

kadir yazdı:
Ahmet10 yazdı:Allah rizasi icin iyi olanlar ozelden yazsin numarami vereyim kadir abi red kim iyi olduysa suan kendimi psikolojik olarak cok kotuyum zarar vericem diye endiselerim var Allah rizasi icin
Kardeşim biraz sakin ol.Böyle sana kimse yardim edemez. Bu hastalıgın caresi var..iyilesende çok. Fakat öncelikle yapacağın şey sakin olmak. Sabırlı olacaksın....kendine zarar niye veriyorsun? Ucunda ölüm yok ya.. sabredeceksin, sakin olacaksın, ben iyilesecegim diyeceksin...öyle kendini salarsan red arkadaşımizin dedigi gibi dünyanın en iyi dru gelse sana faydasi olmaz.. ben simdi seninle nasıl konuşayım nasıl anlasayim? Kendime zarar verecegim diyorsun... bir kelime söylesem yanlıs anlayip kendine zarar verirsen bu sefer vicdan azabı cekecegim. O yüzden bu zarar verecegim kelimesini kaldırman lazim. Bu sekilde konusmaya devam edersen sana cvp vermekten imtina ederler. Gelelim hastaligina, hastalik hikayen nedir? Bulaşmı oldu? Bunlari bir kere detayli anlat.. forumda adi gecen drlardan birine muayene ol yada baska bir urologa, oncelikle rektal tuşe yapan bir urolog bulman gerekir. Prostat sıvisindan, meniden, idrardan lokosit tahlili, kültür ve antibiogram yaptir...cikan sonuca göre tedavine devam et. Sıcak su oturmaları yap agrin varsa hafifler, bol su iç.Ama önce iyi bir urologa git tahlilleri yaptir vakit gecirmeden.

.
Abi 7 aydir testis ağrıları boşalmada agri sarimsi tazyiksiz bosalma kalca bacak ağrısı penis kökü ağrısı yanma idrar hissi kasık yanmaları perine agrilari idrar hissi 5 iesef igne 2 kutu tavanic bitti azaldı geri basladi sayili ismi gecen bir doktora göründüm lökosit ölçümü yapmadi şok ve masaj yapicaz dedi ne olur bilmiyorum durumum siz ne dersiniz kadir abi
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Ahmet10 yazdı:
kadir yazdı:
Ahmet10 yazdı:Allah rizasi icin iyi olanlar ozelden yazsin numarami vereyim kadir abi red kim iyi olduysa suan kendimi psikolojik olarak cok kotuyum zarar vericem diye endiselerim var Allah rizasi icin
Kardeşim biraz sakin ol.Böyle sana kimse yardim edemez. Bu hastalıgın caresi var..iyilesende çok. Fakat öncelikle yapacağın şey sakin olmak. Sabırlı olacaksın....kendine zarar niye veriyorsun? Ucunda ölüm yok ya.. sabredeceksin, sakin olacaksın, ben iyilesecegim diyeceksin...öyle kendini salarsan red arkadaşımizin dedigi gibi dünyanın en iyi dru gelse sana faydasi olmaz.. ben simdi seninle nasıl konuşayım nasıl anlasayim? Kendime zarar verecegim diyorsun... bir kelime söylesem yanlıs anlayip kendine zarar verirsen bu sefer vicdan azabı cekecegim. O yüzden bu zarar verecegim kelimesini kaldırman lazim. Bu sekilde konusmaya devam edersen sana cvp vermekten imtina ederler. Gelelim hastaligina, hastalik hikayen nedir? Bulaşmı oldu? Bunlari bir kere detayli anlat.. forumda adi gecen drlardan birine muayene ol yada baska bir urologa, oncelikle rektal tuşe yapan bir urolog bulman gerekir. Prostat sıvisindan, meniden, idrardan lokosit tahlili, kültür ve antibiogram yaptir...cikan sonuca göre tedavine devam et. Sıcak su oturmaları yap agrin varsa hafifler, bol su iç.Ama önce iyi bir urologa git tahlilleri yaptir vakit gecirmeden.

.
Abi 7 aydir testis ağrıları boşalmada agri sarimsi tazyiksiz bosalma kalca bacak ağrısı penis kökü ağrısı yanma idrar hissi kasık yanmaları perine agrilari idrar hissi 5 iesef igne 2 kutu tavanic bitti azaldı geri basladi sayili ismi gecen bir doktora göründüm lökosit ölçümü yapmadi şok ve masaj yapicaz dedi ne olur bilmiyorum durumum siz ne dersiniz kadir abi
Sevgili kardesim, bunlarin hepsi klasik prostatit semptomları. Lokosit ölcümü, kültür gibi tahlilleri yapmayan bir ürologtan uzak dur. Önünü gormeden tedavi etmeye calişmiş direkt kafadan antibiyotigi dayamiş.. öyle bir dünya yok. Bu sekilde tedavi olmaz. Önünüzü görmeniz lazım. Baska bir drla tedavine devam et kardesim. Iyilesirsin buyütecek bir sey yok.
Ahmet10

Mesaj gönderen Ahmet10 »

kadir yazdı:
Ahmet10 yazdı:
kadir yazdı: Kardeşim biraz sakin ol.Böyle sana kimse yardim edemez. Bu hastalıgın caresi var..iyilesende çok. Fakat öncelikle yapacağın şey sakin olmak. Sabırlı olacaksın....kendine zarar niye veriyorsun? Ucunda ölüm yok ya.. sabredeceksin, sakin olacaksın, ben iyilesecegim diyeceksin...öyle kendini salarsan red arkadaşımizin dedigi gibi dünyanın en iyi dru gelse sana faydasi olmaz.. ben simdi seninle nasıl konuşayım nasıl anlasayim? Kendime zarar verecegim diyorsun... bir kelime söylesem yanlıs anlayip kendine zarar verirsen bu sefer vicdan azabı cekecegim. O yüzden bu zarar verecegim kelimesini kaldırman lazim. Bu sekilde konusmaya devam edersen sana cvp vermekten imtina ederler. Gelelim hastaligina, hastalik hikayen nedir? Bulaşmı oldu? Bunlari bir kere detayli anlat.. forumda adi gecen drlardan birine muayene ol yada baska bir urologa, oncelikle rektal tuşe yapan bir urolog bulman gerekir. Prostat sıvisindan, meniden, idrardan lokosit tahlili, kültür ve antibiogram yaptir...cikan sonuca göre tedavine devam et. Sıcak su oturmaları yap agrin varsa hafifler, bol su iç.Ama önce iyi bir urologa git tahlilleri yaptir vakit gecirmeden.

.
Sevgili kardesim, bunlarin hepsi klasik prostatit semptomları. Lokosit ölcümü, kültür gibi tahlilleri yapmayan bir ürologtan uzak dur. Önünü gormeden tedavi etmeye calişmiş direkt kafadan antibiyotigi dayamiş.. öyle bir dünya yok. Bu sekilde tedavi olmaz. Önünüzü görmeniz lazım. Baska bir drla tedavine devam et kardesim. Iyilesirsin buyütecek bir sey yok.
Kadir abi lökosit te birsey yoksa yada herhangi bir bakteri yoksa buna antibiyotik yarar mi cogu kisinin lökosit ölçümleri gayet guzel cikiyor ama prostatit bu nasil birsey yani iltihap deniyor ölçümleri temiz bakterili yada bakterisizi olsa sonucta iltihap değil mi tabi bir bakterinin cikmasi ona göre şekillendir tedaviyi bu konuyuda anlamadim sen bilirsin abim
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Ahmet10 yazdı:
kadir yazdı:
Ahmet10 yazdı: Abi 7 aydir testis ağrıları boşalmada agri sarimsi tazyiksiz bosalma kalca bacak ağrısı penis kökü ağrısı yanma idrar hissi kasık yanmaları perine agrilari idrar hissi 5 iesef igne 2 kutu tavanic bitti azaldı geri basladi sayili ismi gecen bir doktora göründüm lökosit ölçümü yapmadi şok ve masaj yapicaz dedi ne olur bilmiyorum durumum siz ne dersiniz kadir abi
Kadir abi lökosit te birsey yoksa yada herhangi bir bakteri yoksa buna antibiyotik yarar mi cogu kisinin lökosit ölçümleri gayet guzel cikiyor ama prostatit bu nasil birsey yani iltihap deniyor ölçümleri temiz bakterili yada bakterisizi olsa sonucta iltihap değil mi tabi bir bakterinin cikmasi ona göre şekillendir tedaviyi bu konuyuda anlamadim sen bilirsin abim
Sen önce lokositi bir ölçtür, bir kültür yaptır.. enfeksiyon varsa büyük bir ihtimal lokosit yuksek cıkar..ayrica kültur antibiogram yaptirirsin patojen cikarsa duyarli antibiyotik kullanirsin. Hiçbiri cikmaz ise antibiyotik kullanmana gerek kalmaz.
Ahmet10

Mesaj gönderen Ahmet10 »

kadir yazdı:
Ahmet10 yazdı:
kadir yazdı: Sevgili kardesim, bunlarin hepsi klasik prostatit semptomları. Lokosit ölcümü, kültür gibi tahlilleri yapmayan bir ürologtan uzak dur. Önünü gormeden tedavi etmeye calişmiş direkt kafadan antibiyotigi dayamiş.. öyle bir dünya yok. Bu sekilde tedavi olmaz. Önünüzü görmeniz lazım. Baska bir drla tedavine devam et kardesim. Iyilesirsin buyütecek bir sey yok.
Sen önce lokositi bir ölçtür, bir kültür yaptır.. enfeksiyon varsa büyük bir ihtimal lokosit yuksek cıkar..ayrica kültur antibiogram yaptirirsin patojen cikarsa duyarli antibiyotik kullanirsin. Hiçbiri cikmaz ise antibiyotik kullanmana gerek kalmaz.

Evet abi bunlari yapmasini soylucem
Soyle birsey soylemek istiyorum abi benim kalça kasik perine penis kökü agrilarimda azalma oldu bu antibiyotigin iyi gelmesinden mi bu iyi geliyorsa lokosit kültür vb birsey var anlamına gelir mi yani şöyle biri sonuclari temiz ama antibiyotikten fayda görmesi durumu olabilir mi belki boyle biri duymustursunuz sonuçları temiz ama antibiyotikten fayda sagliyor bilmiyorum antibiyotik agriyi mi kesiyor yada bakteri lökosit varsa onlari mi öldürüyor
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Ahmet10 yazdı:
kadir yazdı:
Ahmet10 yazdı: Kadir abi lökosit te birsey yoksa yada herhangi bir bakteri yoksa buna antibiyotik yarar mi cogu kisinin lökosit ölçümleri gayet guzel cikiyor ama prostatit bu nasil birsey yani iltihap deniyor ölçümleri temiz bakterili yada bakterisizi olsa sonucta iltihap değil mi tabi bir bakterinin cikmasi ona göre şekillendir tedaviyi bu konuyuda anlamadim sen bilirsin abim

Evet abi bunlari yapmasini soylucem
Soyle birsey soylemek istiyorum abi benim kalça kasik perine penis kökü agrilarimda azalma oldu bu antibiyotigin iyi gelmesinden mi bu iyi geliyorsa lokosit kültür vb birsey var anlamına gelir mi yani şöyle biri sonuclari temiz ama antibiyotikten fayda görmesi durumu olabilir mi belki boyle biri duymustursunuz sonuçları temiz ama antibiyotikten fayda sagliyor bilmiyorum antibiyotik agriyi mi kesiyor yada bakteri lökosit varsa onlari mi öldürüyor
Sen antibiyotikten fayda görduysen, semptomlarin azaldiysa demekki sende bir enfeksiyon var demektir. Lokosit kontrolünün faydasi, az yada fazla antibiyotik kullaniminı önlemek, tedavi edecek kadar kullanmak. Yetersiz kullanimda bakteriler direnç kazanır tedavi olamazsıniz, fazla kullanimda vücuda zarar verirsiniz. Lokosit seviyesi kontrolü size bir yol haritası çizer. Kültur+antibiogramın faydasi ise duyarli antibiyotigin tespit edilmesi ile yanliş ilaç kullaniminı önlemek
Hakan58

Mesaj gönderen Hakan58 »

Arkadaslar gercekten iyi olan var mi bu isin tedavisi zaman mi ilac mi masaj mi cogu ilaç masaj yaptırıyor kurtulamiyor nedir bunun gercek caresi dogru duzgun ilaci bir tedavisi yok kader mi diyeceğiz bu agrilarla omur boyu mu yasayacagiz iyi olanlar yazabilir mi