Hemoroid ameliyatı öncesi ve sonrası yaşadığım durum

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
mustafaa
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Hemoroid ameliyatı öncesi ve sonrası yaşadığım durum

Mesaj gönderen mustafaa »

Uzun zamandır hemoroid prostatit ilişkisi nasıl olabilir diye düşünüyordum prostatit olmadan öncede bende iç hemoroid vardı, 1 hafta öncesine kadar iç hemoroid dışa sarktı ve tromboze oldu yani sıkıştı ve acil ameliyat oldum şuan yaşadığım bir sorun var.

Makatımı Normaldede kasan birisiyim, idrar yaparken aniden makatı sıkıp idrarın durmasına neden oluyorum bunu istemsiz olarak yapıyorum, penis ucuna dokunduğum da veya bastığımda hemen makat kasılıyor şuanda ameliyattan çıktığım için idrar yapmam zorlaştı bir anda makatı kasarak idrarı dıurduruyorum oda hem yeni ameliyat olan bölgeye ağrı yapıyor hem idrarı rahatça boşaltamıyorum. Bu durumu yaşayan oldumu hiç.
Belki çok yoruldun, belki çok bunaldın ama bak Rabbin ne buyuruyor;

"Rabbinin rızâsına ermek için sabret."
-Müdessir/7.ayet
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: Hemoroid ameliyatı öncesi ve sonrası yaşadığım durum

Mesaj gönderen kadir »

mustafaa yazdı:Uzun zamandır hemoroid prostatit ilişkisi nasıl olabilir diye düşünüyordum prostatit olmadan öncede bende iç hemoroid vardı, 1 hafta öncesine kadar iç hemoroid dışa sarktı ve tromboze oldu yani sıkıştı ve acil ameliyat oldum şuan yaşadığım bir sorun var.

Makatımı Normaldede kasan birisiyim, idrar yaparken aniden makatı sıkıp idrarın durmasına neden oluyorum bunu istemsiz olarak yapıyorum, penis ucuna dokunduğum da veya bastığımda hemen makat kasılıyor şuanda ameliyattan çıktığım için idrar yapmam zorlaştı bir anda makatı kasarak idrarı dıurduruyorum oda hem yeni ameliyat olan bölgeye ağrı yapıyor hem idrarı rahatça boşaltamıyorum. Bu durumu yaşayan oldumu hiç.
Gecmiş olsun, makat kaslarindaki hassasiyet ameliyattan sonra dahada hassaslasmış ve idrar yapmanizi engeller duruma gelmis..bunun icin cizgili kaslari gevsetici alfabloker kullanmayı denedinizmi? Idrar yapmanizi bir nebze olsun rahatlatabilir.
mustafaa

kadir yazdı:Gecmiş olsun, makat kaslarindaki hassasiyet ameliyattan sonra dahada hassaslasmış ve idrar yapmanizi engeller duruma gelmis..bunun icin cizgili kaslari gevsetici alfabloker kullanmayı denedinizmi? Idrar yapmanizi bir nebze olsun rahatlatabilir.
ALLAH razı olsun Kadir abi, normalde idrar akışık gayet güzel ama tam idrarı başlatıyorum birden makatımı kasıyorum idrar duruyor tekrar başlatıyorum bunu istemsiz yapıyorum, bu sorun prostatit le beraber başladı ama pelvik kaslarımı doğru kullanamıyorum veya güçsüz. Alfa blokeride kullandığım zaman değişen bişey yok idrar rahat çıkıyor ama tam idrar tazzikleneceği sırada birden kasılarak durduruyorum benim sorunum bu bu durum neyden kaynaklanıyor onuda bilmiyorum. Teşekkürler ilginizden.

-Müdessir/7.ayet
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

mustafaa yazdı:
kadir yazdı:Gecmiş olsun, makat kaslarindaki hassasiyet ameliyattan sonra dahada hassaslasmış ve idrar yapmanizi engeller duruma gelmis..bunun icin cizgili kaslari gevsetici alfabloker kullanmayı denedinizmi? Idrar yapmanizi bir nebze olsun rahatlatabilir.
ALLAH razı olsun Kadir abi, normalde idrar akışık gayet güzel ama tam idrarı başlatıyorum birden makatımı kasıyorum idrar duruyor tekrar başlatıyorum bunu istemsiz yapıyorum, bu sorun prostatit le beraber başladı ama pelvik kaslarımı doğru kullanamıyorum veya güçsüz. Alfa blokeride kullandığım zaman değişen bişey yok idrar rahat çıkıyor ama tam idrar tazzikleneceği sırada birden kasılarak durduruyorum benim sorunum bu bu durum neyden kaynaklanıyor onuda bilmiyorum. Teşekkürler ilginizden.
ALLAH sizdende razi olsun, sanirim ameliyat yeriniz iyilestiginde bu problem ortadan kalkacaktir. Iyilesme süreci bittiginde pelvik taban egzersizlerine yönelirseniz bu istemsiz kasılmayı ortadan kaldirabileceginizi düşünüyorum.
prostagod
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen prostagod »

Kardeş sende anismus var gibi
Bir proktolog bakarsa anlar
Botoksla bu olayı iyilestirebilirsin cok kolay bitoks uygulamasi.
mustafaa

prostagod yazdı:Kardeş sende anismus var gibi
Bir proktolog bakarsa anlar
Botoksla bu olayı iyilestirebilirsin cok kolay bitoks uygulamasi.
Ameliyat acil olduğu için devlet hastanesinde oldum. Hemoroidli bölge iyileştiğinde bir progtolağa görüneceğim kardeşim.

-Müdessir/7.ayet