Staphylococcus sp üredi

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
wolfpack
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Re: Staphylococcus sp üredi

Mesaj gönderen wolfpack »

scream1717 yazdı:İlaçlar bitti tamamen hiçbir değişim yok Makat ağrısısütekli devam ediyor ereksiyon ve isteksizlik var. Tavsiye verecek var mı
Genta hakkindaki dusuncemi yukarda yazmistim sana dostum. Genta ise yaramiyor stafilokok prostatitte. Duyarli gorunse de hafif rahatlatma disinda ben hic fayda goremedim yillarca. 10 gunluk sabah aksam 500mg amikasin igne ile ben bayagi rahatladim. Ara ara hissettiriyor halen bitmedi ama sanirim doku hasarindan hissediyorum bunu.
scream1717

Mesaj gönderen scream1717 »

wolfpack yazdı:
scream1717 yazdı:İlaçlar bitti tamamen hiçbir değişim yok Makat ağrısısütekli devam ediyor ereksiyon ve isteksizlik var. Tavsiye verecek var mı
Genta hakkindaki dusuncemi yukarda yazmistim sana dostum. Genta ise yaramiyor stafilokok prostatitte. Duyarli gorunse de hafif rahatlatma disinda ben hic fayda goremedim yillarca. 10 gunluk sabah aksam 500mg amikasin igne ile ben bayagi rahatladim. Ara ara hissettiriyor halen bitmedi ama sanirim doku hasarindan hissediyorum bunu.
Ne rahatlatmadı bile.. Amikasin ise antibiyogramımda yok. Enfeksiyoncuya mı görünsem diyorum Antibiyogram ile.. Staphylococcus sp yi ciddiye alır mı enfeksiyoncular yoksa önemli değil der mi ne dersin
wolfpack

scream1717 yazdı:
wolfpack yazdı:
Ne rahatlatmadı bile.. Amikasin ise antibiyogramımda yok. Enfeksiyoncuya mı görünsem diyorum Antibiyogram ile.. Staphylococcus sp yi ciddiye alır mı enfeksiyoncular yoksa önemli değil der mi ne dersin
Ciddiye alanı bulana kadar git derim. Ben bakteriyi azaltınca rahatlamalar aldım. Bir sürü kaynak ve makale de stafilokokların prostat enfeksiyonu yaptıgını dogruluyor.
scream1717

wolfpack yazdı:
scream1717 yazdı:
wolfpack yazdı:
Ciddiye alanı bulana kadar git derim. Ben bakteriyi azaltınca rahatlamalar aldım. Bir sürü kaynak ve makale de stafilokokların prostat enfeksiyonu yaptıgını dogruluyor.
Anladım teşekkürler bir enfeksiyoncuya da görünmeyi düşünüyorum
BruceLee
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen BruceLee »

Sigara Alkol varsa bırakmak. Bilhassa şeker içeren hazır gıdaları terk etmek. Tempolu düzenli yürüyüş. Koşu. Fazla kilo varsa bırakmak. Kandida diyeti benzeri bir diyet uygulamak
scream1717

BruceLee yazdı:
Sigara Alkol varsa bırakmak. Bilhassa şeker içeren hazır gıdaları terk etmek. Tempolu düzenli yürüyüş. Koşu. Fazla kilo varsa bırakmak. Kandida diyeti benzeri bir diyet uygulamak
Teşekkür deneyeceğim
BruceLee

1. Sarımsak
Dünyanın dört bir yanındaki kültürler, sarımsağı önleyici ve iyileştirici güçleri nedeniyle uzun zamandır tanıyor.

Araştırmalar, sarımsağınetkili bir tedaviGüvenilir KaynakSalmonella ve Escherichia coli ( E. coli ) dahil olmak üzere birçok bakteri formuna karşı . Sarımsak, çoklu ilaca dirençli tüberküloza karşı kullanım için bile düşünülmüştür .

2. Bal
Aristo'dan beri bal, yaraların iyileşmesine yardımcı olan ve enfeksiyonu önleyen veya dışarı çeken bir merhem olarak kullanılmıştır.

Günümüzde sağlık uzmanları, kronik yaraların, yanıkların, ülserlerin, yatak yaralarının ve deri greftlerinin tedavisinde yardımcı olduğunu bulmuşlardır. Örneğin, 2016'da yapılan bir araştırmanın sonuçları, ballı pansumanların yaraları iyileştirmeye yardımcı olabileceğini gösteriyor.

Balın antibakteriyel etkileri genellikle içindeki hidrojen peroksit içeriğine atfedilir. Bununla birlikte, manuka balı, daha düşük bir hidrojen peroksit içeriğine sahip olmasına rağmen bakterilerle savaşır.

2011 yılında yapılan bir araştırma, en iyi bilinen bal türünün yaklaşık olarak60 çeşitGüvenilir Kaynakbakteri. Ayrıca balın metisiline dirençli Staphylococcus aureus ( MRSA ) ile enfekte olmuş yaraları başarılı bir şekilde tedavi ettiğini öne sürüyor.

Antibakteriyel özellikleri bir yana, bal, nemli bir ortamı besleyen koruyucu bir kaplama sağlayarak yaraların iyileşmesine yardımcı olabilir.

3. Zencefil
Bilimsel topluluk ayrıca zencefili doğal bir antibiyotik olarak kabul eder. Yayınlanmış biri de dahil olmak üzere birçok çalışma2017Güvenilir Kaynak, zencefilin birçok bakteri türüyle savaşma yeteneğini gösterdi.

Araştırmacılar ayrıca zencefilin deniz tutması ve mide bulantısı ile mücadele etme ve kan şekeri düzeylerini düşürme gücünü araştırıyorlar.

4. Ekinezya
Ekinezya, uzun yıllardır enfeksiyonları tedavi etmek için kullanılmıştır.
Yerli Amerikalılar ve diğer geleneksel şifacılar, enfeksiyonları ve yaraları tedavi etmek için yüzlerce yıldır ekinezyayı kullandılar. Araştırmacılar nedenini anlamaya başlıyor.

bir çalışmaGüvenilir KaynakJournal of Biomedicine and Biotechnology'de yayınlanan bir rapor, Echinacea purpurea özütünün Streptococcus pyogenes (S. pyogenes) dahil olmak üzere birçok farklı bakteri türünü öldürebildiğini bildirmektedir.

S. pyogenes boğaz ağrısı , toksik şok sendromu ve nekrotizan fasiit olarak bilinen "et yeme hastalığı" ndan sorumludur .

Ekinezya ayrıca bakteriyel enfeksiyonla ilişkili iltihapla da savaşabilir . Sağlık mağazalarında satın alınabilir veyaçevrimiçi .

5. Altınmühür
Goldenseal genellikle solunum ve sindirim problemlerini tedavi etmek için çay veya kapsüllerde tüketilir. Bununla birlikte, bakteriyel ishal ve idrar yolu enfeksiyonlarıyla da mücadele edebilir .

Ayrıca, sonuçların birson çalışmaGüvenilir Kaynakcilt enfeksiyonlarını tedavi etmek için altın mühür kullanımını destekleyin. Bir laboratuvarda, MRSA'nın dokuya zarar vermesini önlemek için altınmühür özleri kullanıldı.

Reçeteli ilaçlar alan bir kişi, goldenseal almadan önce bir doktora danışmalıdır, çünkü bu ek girişime neden olabilir.

Goldenseal ayrıca doğal antibiyotiklerin önemli bir bileşeni olan berberin içerir. Bu alkaloid, bebekler veya hamile veya emziren kadınlar için güvenli değildir.

Goldenseal kapsülleri sağlık mağazalarından satın alınabilir veyaçevrimiçi .

6. Karanfil
Karanfil geleneksel olarak diş tedavilerinde kullanılmıştır. Araştırma şimdi karanfil suyu özünü buluyoretkili olabilirGüvenilir KaynakE. coli de dahil olmak üzere birçok farklı bakteri türüne karşı .

7. Kekik
Bazıları kekiklerin bağışıklık sistemini güçlendirdiğine ve bir antioksidan görevi gördüğüne inanıyor . Anti-inflamatuar özelliklere sahip olabilir.

Araştırmacılar bu iddiaları henüz doğrulamamış olsa da, bazı araştırmalar kekiklerindaha efektifGüvenilir Kaynakdoğal antibiyotikler, özellikle yağ haline getirildiğinde.

KAYNAK: https://www.medicalnewstoday.com/articl ... s-to-avoid
BruceLee

Dostum, çokça; Adaçayı, lavanta çayı, kekik ve papatya çayı iç.

Sana bubununla ilgili link atayım. Pdf dir

Link: https://tmc.dergisi.org/pdf/pdf_TMC_632.pdf
scream1717

BruceLee yazdı:
Dostum, çokça; Adaçayı, lavanta çayı, kekik ve papatya çayı iç.

Sana bubununla ilgili link atayım. Pdf dir

Link: https://tmc.dergisi.org/pdf/pdf_TMC_632.pdf
Teşekkür ederim okuyacağım..
wolfpack

onur2424 yazdı:
wolfpack yazdı:
Wolfpack vankomisin mi daha etkili amikasin mi flora bakterilerine? Prostata penetrasyonlarinda fark var mi?Vanko varken niye amikasini tercih ettin?
Doptamisin cok etkili fakat prostata penetrasyonu nasil bilmiyorum. Ayrica belli bir miktar kalsiyumla verilmesi gerekiyor sanirim doptamisinin etkili olmasi icin. O yuzden iyi bir enfeksiyon doktoruna danismak lazim bu isi. Vankomisin yerine amikasin tercih etmemin sebebi ise agir antibiyotikleri sona birakmak istedim elimde silah kalmasi acisindan. Direnc olaylari var cunku biliyorsun. Hani bir gun prostata enjeksiyon veya uretradan sonda ile antibiyotik alimina karar veririm en azindan vankomisin, doptamisin, linezolid gibi antileri o zaman alirim diye dusundum.
emre034
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen emre034 »

O kadar anti işe yaramıyorken sarımsak soğandan hayır beklemek bizi daha çok ümitsizleştiriyor