Pudendal Sinir Blokaji Yaptiranlar Tecrubelerniz?

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
secooo
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Re: Pudendal Sinir Blokaji Yaptiranlar Tecrubelerniz?

Mesaj gönderen secooo »

wolfpack yazdı:Secoo yok ya psıkolojık degıl kesınlıkle abı. Yanı evet psıkolojım bozuk kabul edıyorum ama bu hastalık bozuyor. Bozuk olması belkı semptomları artırıyor ama semptom yaratmıyor kesınlıkle. Kuyruk sokumu bolgesınden amelıyat gecırmıstım ben gecen prp yaptırdım oraya. Skar dokularda sorun olabılır veya kaslar kemıge yapısmıs olabılır veya pudendal zarar gormus olabılır. Ayrıca prostat sıvısı lokosıt var stafılokok uruyor. Hemoroıd var. Artan azalan bu agrılar benı manyak edıyor. Bu sabah ıse gıderken aglıyordum allaha yalvarıyordum resmen bana bır cıkıs yolu bır yardım elı uzatsın. Uyudum uyandım daha rahatım. Agrılarım cok degısken bazen kuyruk sokumu bolgesıne yayılıyor sag kalcamın uzerıne dogru (kı oraya sonda takılmıstı 1 hafta sonda takılı kaldı derınde ıltıhap aksın dıye) bazen makata vuruyor, bazen sag kasıga vuruyor, bazen prostatı sıs ve yangılı hıssedıyorum. Ama hep bosalma sonrası delı gıbı nuks yasıyor hacımsız bosalıyorum. Bu formda bu kadar agır yasayan prostatıt hastası yok sanırım baska. Bır de sabahları ılk bır kac ıdrar debısı dusuk oluyor gıt gıde ısedıkce normale donuyor debı. Bu ne delıce bır hastalık. Sabıt bır sekılde ılerlemıyor kı hıcbısey her sey bırbırı ıcıne gırmıs bır sekılde. 1 2 hafta ıyı oluyorum hah dıyorum yolunu buldum artık kontrol altına alınıyor gerek sporlar gerek kas gevsetmelerıyle gerek antıbıyotıklerle. Sonra bılmedıgım bısey oluyor her sey sıl bastan. Ozellıkle bosalmak bıtırıyor benı.
dün akşama kadar hiç biseyim yoktu ..bugun gaz cıkarsam penisimin için sızlıyor komik
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

secooo yazdı:
kadir yazdı:
secooo yazdı:
hayatımda bir kere olsun gece uyurken boşalmadım
Cok enteresan..demekki ihtiyaç duyulmuyor sarfiyat oldugu icin.
yoo abi kimi zaman bir ay masturbasyon veya cinsel ilişkim olmamıştır..yapısal biraz galiba abi bilmiyorum..
Spor yada baska aktivite varsa o yuzden ihtiyac hissetmiyor olabilirsin aslinda daha saglikli.
wolfpack
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen wolfpack »

Bu bıze kasları dusundurebılır mesela. Kasların mekanızma tam calısmıyor dısarı atamıyor demek kı. Enfeksıyon kaynaklı olur baska bısey kaynaklı olur donup dolasıp kaslarda buluyorum yıne kendımı. Neyse ben dusunduklerımı buraya yazmayım herkesın de aklını allak bullak edıyoruz =)
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Zaten inflamasyon kasları kilitliyor wolfpack kardesim. Kaslari gevsetirsen bir muddet duzelir.
wolfpack

Evet buna tamamen katılıyorum. Pelvık kas egzersızlerı olayı bıtırmıyor tedavı degıl ama kesınlıkle cok rahatlatıyor benı. Ama ıste sureklı yapamıyorum. Her sabah her aksam 30 dk yapıyordum bır ara asırı rahatlamıstım. Ama sıkılıyorum usanıyorum 100 de 100 olamıyorum dıye bırakıyorum. Rutın halıne getırsem uzun surecte antıbıyotıkler ve takvıyelerle cok baskılayacam ama tembellık usengeclık acelecılık falan fılan ıste. Ben ayaklarım v seklınde duvarda, yataga yatmıs bır pozısyonda bosalmayı denedım bır kere. Pelvık bolgeyı acmak ve arka bacak kaslarını germek ıcın. O pozısyonda bosalırken daha rahat ve daha tazyıklı bosaldım. Bunları tecrube edıyorum, bılıyorum ama sureklı yapmıyorum. Aslında bıraz da mustahakım bazı seyler. Multımodal yapacagım demıstım hanı yıne bıraktım. Al hayatının rutını yap ıste antıbıyotıklerın yanına.
nemesis21
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen nemesis21 »

wolfpack yazdı:Evet buna tamamen katılıyorum. Pelvık kas egzersızlerı olayı bıtırmıyor tedavı degıl ama kesınlıkle cok rahatlatıyor benı. Ama ıste sureklı yapamıyorum. Her sabah her aksam 30 dk yapıyordum bır ara asırı rahatlamıstım. Ama sıkılıyorum usanıyorum 100 de 100 olamıyorum dıye bırakıyorum. Rutın halıne getırsem uzun surecte antıbıyotıkler ve takvıyelerle cok baskılayacam ama tembellık usengeclık acelecılık falan fılan ıste. Ben ayaklarım v seklınde duvarda, yataga yatmıs bır pozısyonda bosalmayı denedım bır kere. Pelvık bolgeyı acmak ve arka bacak kaslarını germek ıcın. O pozısyonda bosalırken daha rahat ve daha tazyıklı bosaldım. Bunları tecrube edıyorum, bılıyorum ama sureklı yapmıyorum. Aslında bıraz da mustahakım bazı seyler. Multımodal yapacagım demıstım hanı yıne bıraktım. Al hayatının rutını yap ıste antıbıyotıklerın yanına.
hanhi antibiyotikleri kullanıyorsunuz?
wolfpack

nemesis21 yazdı:
wolfpack yazdı:Evet buna tamamen katılıyorum. Pelvık kas egzersızlerı olayı bıtırmıyor tedavı degıl ama kesınlıkle cok rahatlatıyor benı. Ama ıste sureklı yapamıyorum. Her sabah her aksam 30 dk yapıyordum bır ara asırı rahatlamıstım. Ama sıkılıyorum usanıyorum 100 de 100 olamıyorum dıye bırakıyorum. Rutın halıne getırsem uzun surecte antıbıyotıkler ve takvıyelerle cok baskılayacam ama tembellık usengeclık acelecılık falan fılan ıste. Ben ayaklarım v seklınde duvarda, yataga yatmıs bır pozısyonda bosalmayı denedım bır kere. Pelvık bolgeyı acmak ve arka bacak kaslarını germek ıcın. O pozısyonda bosalırken daha rahat ve daha tazyıklı bosaldım. Bunları tecrube edıyorum, bılıyorum ama sureklı yapmıyorum. Aslında bıraz da mustahakım bazı seyler. Multımodal yapacagım demıstım hanı yıne bıraktım. Al hayatının rutını yap ıste antıbıyotıklerın yanına.
hanhi antibiyotikleri kullanıyorsunuz?
cıpro ve rıfampısın. ondan once genta flagyl klından ondan once genta + ıesef + enfexıa ondan once monodoks ondan onca genta monodoks ondan once genta tavanıc vs vs vs....
wolfpack

Kardes evet antidepresan cok iyi geliyor da birakirkenden yine ayni oluyorsun. Tedavi amacli degil tamamiyle gecistirme antidepresan. Ha dersen ki belli bir sure bu hastaligi unutup toparlamam lazim hastaliktan dolayi sosyalligim, iliskilerim falan dagildi. Evet kullanacaksin. Ama bileceksin ki birakirkenden yine ayni noktadasin. Bir de birakirken yasayacagin geri cekilmeler semptomlarini daha agir hale getirebilir belli bir sure icin. Yasadim ondan biliyorum. Herkeste boyle mi olur yine de bilemem.
Eskihasta
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen Eskihasta »

wolfpack yazdı:Merhaba. Benim bu aralar denemek istedigim bir yontem. En azindan belki bir ise yarar umidiyle. Bugun mesela basima gelen bir olay bunu denemem gerektigini hissettirdi. Bugun sabah oglene kadar cok asiri agrilarim vardi. Hatta aglatacak kadar. Is bitti eve geldim. Oglen uykusuna yattim. Zihnim yari uyanik hale geldi uyanacagim vakit cinsel sorun yasayan, sabah ereksiyon sorunu yasayan ben tas gibi erekteydim fakat ne saat ki bilincim tam olarak yerine geldi ereksiyon gitti. Bir de uyurken cok fazla olan agrilarim uyaninca kayboldu. 7 sene oldu benim halen cozemedigim cok sey var bu hastalikta. Yine mi kaslara gidiyorum enfeksiyondan uzaklasip :/
Illa size yapacaklar diye bir sey yok bu tedaviyi ben Tibet Hoca ya gittim zamanında bana yapmadı pudental.sinirle alakalı değil Senin sorunun dedi.Zaten önce geçici bir blokaj verecekler ağrınız geçerse sonra çözüm odaklı bir tedavi planı uygulanacak bu blokaj ağrınızı geçirecek diye bir sey yok.
wolfpack

Eskihasta yazdı:
wolfpack yazdı:Merhaba. Benim bu aralar denemek istedigim bir yontem. En azindan belki bir ise yarar umidiyle. Bugun mesela basima gelen bir olay bunu denemem gerektigini hissettirdi. Bugun sabah oglene kadar cok asiri agrilarim vardi. Hatta aglatacak kadar. Is bitti eve geldim. Oglen uykusuna yattim. Zihnim yari uyanik hale geldi uyanacagim vakit cinsel sorun yasayan, sabah ereksiyon sorunu yasayan ben tas gibi erekteydim fakat ne saat ki bilincim tam olarak yerine geldi ereksiyon gitti. Bir de uyurken cok fazla olan agrilarim uyaninca kayboldu. 7 sene oldu benim halen cozemedigim cok sey var bu hastalikta. Yine mi kaslara gidiyorum enfeksiyondan uzaklasip :/
Illa size yapacaklar diye bir sey yok bu tedaviyi ben Tibet Hoca ya gittim zamanında bana yapmadı pudental.sinirle alakalı değil Senin sorunun dedi.Zaten önce geçici bir blokaj verecekler ağrınız geçerse sonra çözüm odaklı bir tedavi planı uygulanacak bu blokaj ağrınızı geçirecek diye bir sey yok.
Tesekkur ederim yorumun icin. Benim bunu dusunmemdeki sebep kuyruk sokumu ameliyati kil donmesi(flep yontemi) 1 yil sonra prostatit basladi. Evet o arada cinsel hastalik kapmistim prostatta lokosit cikiyor kalsifikasyon da var ama benim agrilar bazen makattan kuyruk sokumuna kadar iniyor cizgi serit seklinde. Orasi da rahat degil yani. Kadir abiyle konusuyorum benim yasadigim kadar makat kuyruk sokumu problemi yasamadi. Hatta bu formda cok yok sanirim makat kuyruk sokumu sikintilari benim kadar. Baktirmam lazim bolgeyi oldugu gibi dagittim. Bir de kas egzersizlerini yapinca makat ve kuyruk sokumu rahatliyor prostatit semptomlari da hafifliyor. Bir baglanti var muhakkak ama kimde veya nerede buna net cevap alacagimi bilemiyorum. Bu konuda bana yardimci olabilecek kisi Tibet Erdogru'mu proktoloj uzmani mi ortopedist mi? Dogru adres benim icin nedir? Yurt disinda da yasadigim icin surekli gidip gelme sansim olmuyor. Geleceksem dogru adresi bilip oyle gelmem gerekiyor.
scream1717

Mesaj gönderen scream1717 »

wolfpack yazdı:
Eskihasta yazdı:
Tesekkur ederim yorumun icin. Benim bunu dusunmemdeki sebep kuyruk sokumu ameliyati kil donmesi(flep yontemi) 1 yil sonra prostatit basladi. Evet o arada cinsel hastalik kapmistim prostatta lokosit cikiyor kalsifikasyon da var ama benim agrilar bazen makattan kuyruk sokumuna kadar iniyor cizgi serit seklinde. Orasi da rahat degil yani. Kadir abiyle konusuyorum benim yasadigim kadar makat kuyruk sokumu problemi yasamadi. Hatta bu formda cok yok sanirim makat kuyruk sokumu sikintilari benim kadar. Baktirmam lazim bolgeyi oldugu gibi dagittim. Bir de kas egzersizlerini yapinca makat ve kuyruk sokumu rahatliyor prostatit semptomlari da hafifliyor. Bir baglanti var muhakkak ama kimde veya nerede buna net cevap alacagimi bilemiyorum. Bu konuda bana yardimci olabilecek kisi Tibet Erdogru'mu proktoloj uzmani mi ortopedist mi? Dogru adres benim icin nedir? Yurt disinda da yasadigim icin surekli gidip gelme sansim olmuyor. Geleceksem dogru adresi bilip oyle gelmem gerekiyor.
Benim sorununda 7 aydır Makat ağrısı ve kuyruk sokumına kadar çıkıyor ağrı yanma da vardı geçti.. Ama ağrı hep var.. Nöroloji ye de gideceğim ben de bir süre sonra.
Nightangel3333
Hastalık Başlangıç Yılı: 2012

Mesaj gönderen Nightangel3333 »

kadir yazdı:Bendede aynisi oluyordu son zamanlarda, gece dinlenildigi ve direnç kazanıldıgı icin agrilar yanmalar kayboluyordu, öglenden sonra basliyordu. Bu durum immun sistemin direnç durumu ile korele bir durum.
Sinir blokajı prostatit icin rantabl degil. Siz enfeksiyonun yada inflamasyonun sebep oldugu agrı reseptorlerini kapatıyorsunuz, agriları hissetmiyorsunuz bu dogru bir sey degil. Hastalik ilerleyebilir bu durumda önlem alma ihtiyacı hissetmediginiz için.
Bu yöntem, agrılara dayanmayan son çare olarak bu yöntemi tercih eden amansız hastalik sahibi insanlar için tercih edilen bir yöntemdir.

Kadir abi bu yöntem sürekli idrar hissini de geçirir mi?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Nightangel3333 yazdı:
kadir yazdı:Bendede aynisi oluyordu son zamanlarda, gece dinlenildigi ve direnç kazanıldıgı icin agrilar yanmalar kayboluyordu, öglenden sonra basliyordu. Bu durum immun sistemin direnç durumu ile korele bir durum.
Sinir blokajı prostatit icin rantabl degil. Siz enfeksiyonun yada inflamasyonun sebep oldugu agrı reseptorlerini kapatıyorsunuz, agriları hissetmiyorsunuz bu dogru bir sey degil. Hastalik ilerleyebilir bu durumda önlem alma ihtiyacı hissetmediginiz için.
Bu yöntem, agrılara dayanmayan son çare olarak bu yöntemi tercih eden amansız hastalik sahibi insanlar için tercih edilen bir yöntemdir.

Kadir abi bu yöntem sürekli idrar hissini de geçirir mi?
Surekli idrar hissini gecirmez çünkü mesane boynu yuksekligi yuzunden 2 cc idrar olsa mesanede, "idrar var"sinyali gidiyor beyine. Beyinle mesane arasindaki iletisimle alakalı bu durum.
burakissei
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen burakissei »

hocam ben prostatit miyim bilmiyorum ancak büyük tuvalet yaparken idrar kalma hissi oldu diye doktora gitmiştim ve prostatit diyip floprost falan vermişti. sonra makatta yanma vs de başladı. mastürbasyon yaparken yanma ereksiyonda güçlük falan. 2 3 gün önce doktora gittim antidepresan aldım ve ağrılarım yok oldu resmen. ben pudendal sinirlere veya pelvik kaslara zarar verdiğimi düşünüyorum. prostatta tabii ki zarar görmüştür ancak bu doktorların ömür boyu geçmeyecek vs diyip direk teşhis koymaları beni sinir etti. adam rektal tuşe bile yapmadı ne psa yaptı ne bişey tek yaptığı idrar tahlili. size diyeceğim stres en önemli faktör antidepresan 2 günde böyle etki ettiyse beni düzeltir diye düşünüyorum. ek olarak multivitamin de alacağım. özellikle çinko çok önemli prostat sağlığı için
burakissei
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen burakissei »

degattor111 yazdı:
burakissei yazdı:

hocam ben prostatit miyim bilmiyorum ancak büyük tuvalet yaparken idrar kalma hissi oldu diye doktora gitmiştim ve prostatit diyip floprost falan vermişti. sonra makatta yanma vs de başladı. mastürbasyon yaparken yanma ereksiyonda güçlük falan. 2 3 gün önce doktora gittim antidepresan aldım ve ağrılarım yok oldu resmen. ben pudendal sinirlere veya pelvik kaslara zarar verdiğimi düşünüyorum. prostatta tabii ki zarar görmüştür ancak bu doktorların ömür boyu geçmeyecek vs diyip direk teşhis koymaları beni sinir etti. adam rektal tuşe bile yapmadı ne psa yaptı ne bişey tek yaptığı idrar tahlili. size diyeceğim stres en önemli faktör antidepresan 2 günde böyle etki ettiyse beni düzeltir diye düşünüyorum. ek olarak multivitamin de alacağım. özellikle çinko çok önemli prostat sağlığı için
Anti deprasan bende gexirtdi tüm sorunları ama bırakınca yine tekrar ediyor size hangi marka verdi antideprasan
fonksera
Eskihasta
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen Eskihasta »

wolfpack yazdı:
Eskihasta yazdı:
Kendisi ürolog uzmanlık alanı pudental sinir sıkışması eğer bu acıdan bir değerlendirme istiyorsan tek doğru adres ücretini bilmiyorum ama çok pahali
Fatih34
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen Fatih34 »

Arkadaşlar yaptıran varmı işlemi yaptıran kimse yazmamış neredeyse