İntra Prostatik enjeksiyon olanlar.

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

İntra Prostatik enjeksiyon olanlar.

Mesaj gönderen kadir »

İntra prostatik enjeksiyon olan hastalar,bu bölüme sizin kıymetli yorumlarinizi bekliyoruz.Lutfen fayda görup gormediginizi detayli bir sekilde yazarsaniz bu foruma cok faydali bilgiler vermis olursunuz.Dr ismi zikretmeden,kisilik haklarina saldirmadan lutfen yorumlarinizi yaziniz.Forum ici ve forum disindan yorumlari bekliyoruz.
deva
Hastalık Başlangıç Yılı: 2007

Re: İntra Prostatik enjeksiyon olanlar.

Mesaj gönderen deva »

merhaba kadir abi ben intra prostatik enjaksiyon olmadım.ancak bir arkadaşım oldu.onunla konuşuyorum.hatta bugünlerde tekrar istanbula dr.L.... in yanına gidecekmiş.çünkü azda olsa hafif idrar şikayetleri varmış.ancak büyük çapta fayda gördüğünü söylüyor.cinsel sorunlarının hallolduğunu söyledi.hikayesini kısaca şöyle anlatayım.1 sene önce şikayetler başlamış.ondan önce epidimit geçirdiğini söyledi.daha sonra kronik prostatit şikayetleri başlamış.multipleks PCR testi yapmış doktor.BAKTERİ OLARAK:chlamedio trochomatis,neisgeria gonorhoeae,mycoplasma genitalium aramış.negatif çıkmış bu bakteriler.yani yok.PARAZİT OLARAK:trichomonas, vaginalis aramış.buda testte çıkmamış.SPİROKETLER OLARAK:trponema aramış.bu da negatif çıkmış.VİRÜSLER OLARAK:herpes simplex virus 1,herpes simplexs virus aramış.bublarda negatif çıkmış.
kültür tetkik(akıntı)üretral akıntı da izole edilen bakteri koagülaz(-) stafilokok üremiş.yalnız altta şu not geçmiş. bu koagülaz(-) stafilokok ciltte bulunabilir diye yazıyor.tahlil sonucunda.

6 iğneye kadar herhangi bir iyileşme görmediğini belirtiyor. iğnelerden sonra masaj yapılıyormuş.6 iğneden sonra özellikle cinsel problemlerinde iyileşme gördüğünü belirtiyor.4 iğne olduktan sonra tedavisi bitmiş.cinsellik anlamında tam iyileşme olduysada ağrılar hafiften tekrar olmaya başlamış.2 iğne daha olmuş.soğuğa maruz kalmamasını,kahve içmemesini söylemiş.ayrıca bitkisel ilaçlar olan polstimol ve prostoguud forte en az 3 ay kullanması gerektiğini belirtmiş.bir müddet sonra şikayetler hafiften başlayınca telefon etmiş.bu ilaçlara xatral eklemiş.en son tekrar istanbula gitmiş.1 iğne daha olmuş.xatralı bırakmasını söylemiş.hytrin adlı ilacı ilk 5gün yarım gece yatmadan önce kullanmasını söylemiş.daha sonra tam olarak kullanması gerektiğini belirtmiş.bu ilacı da en az 3 ay kullanması gerektiğini belirtmiş.hytrin ilacını kullandıktan sonra idrarda iltihap benzeri birşey attığını belirtiyor arkadaşım.doktorun içerdeki ödem ve vb şeylerin olduğunu belirtmiş.ayriyetten hafif bir depresyon ilacıda vermiş.formlara girmemesini belirtmiş.candida mantarını doktora sormuş tahlillerde çıkmadığını ancak kendisinin kokteyl içine candida mantarına yönelik ilaçta bıraktığını belirtmiş.candida mantarının bu hastalığın tek sorumlusu olarak görmeyi doğru bulmamış.şuan yüzde 80-85 iyi durumda.tedavisi biteli 2.5 ay olmuş.zaman neyi gösterir bilmiyoruz tabi.bu kadar bilgi edinebildim abi.biraz detaylı yazdım aydınlatıcı olması hasebiyle.sen de bu doktora gitmiştin belki benzer süreçler yaşadın biliyorum.diğer arkadaşlar için özellikle yazdım.gelişim tıp laboratuvarında tahliller yapılıyormuş.umarım bu bilgiler faydalı olmuştur.sormak istediğin ayrıca sorular olursa arkadaşıma sorabilirim kadir abi.iyi akşamlar
"O kimseler ki, başlarına bir musibet geldiğinde 'Biz Allah'ın kullarıyız; dönüşümüz de ancak Onadır' derler."
Bakara Sûresi, 2:156

"Beni yediren ve içiren Odur. Hastalandığımda bana şifa veren de Odur."
Şuarâ Sûresi, 26:79-80.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

deva yazdı:merhaba kadir abi ben intra prostatik enjaksiyon olmadım.ancak bir arkadaşım oldu.onunla konuşuyorum.hatta bugünlerde tekrar istanbula dr.L.... in yanına gidecekmiş.çünkü azda olsa hafif idrar şikayetleri varmış.ancak büyük çapta fayda gördüğünü söylüyor.cinsel sorunlarının hallolduğunu söyledi.hikayesini kısaca şöyle anlatayım.1 sene önce şikayetler başlamış.ondan önce epidimit geçirdiğini söyledi.daha sonra kronik prostatit şikayetleri başlamış.multipleks PCR testi yapmış doktor.BAKTERİ OLARAK:chlamedio trochomatis,neisgeria gonorhoeae,mycoplasma genitalium aramış.negatif çıkmış bu bakteriler.yani yok.PARAZİT OLARAK:trichomonas, vaginalis aramış.buda testte çıkmamış.SPİROKETLER OLARAK:trponema aramış.bu da negatif çıkmış.VİRÜSLER OLARAK:herpes simplex virus 1,herpes simplexs virus aramış.bublarda negatif çıkmış.
kültür tetkik(akıntı)üretral akıntı da izole edilen bakteri koagülaz(-) stafilokok üremiş.yalnız altta şu not geçmiş. bu koagülaz(-) stafilokok ciltte bulunabilir diye yazıyor.tahlil sonucunda.

6 iğneye kadar herhangi bir iyileşme görmediğini belirtiyor. iğnelerden sonra masaj yapılıyormuş.6 iğneden sonra özellikle cinsel problemlerinde iyileşme gördüğünü belirtiyor.4 iğne olduktan sonra tedavisi bitmiş.cinsellik anlamında tam iyileşme olduysada ağrılar hafiften tekrar olmaya başlamış.2 iğne daha olmuş.soğuğa maruz kalmamasını,kahve içmemesini söylemiş.ayrıca bitkisel ilaçlar olan polstimol ve prostoguud forte en az 3 ay kullanması gerektiğini belirtmiş.bir müddet sonra şikayetler hafiften başlayınca telefon etmiş.bu ilaçlara xatral eklemiş.en son tekrar istanbula gitmiş.1 iğne daha olmuş.xatralı bırakmasını söylemiş.hytrin adlı ilacı ilk 5gün yarım gece yatmadan önce kullanmasını söylemiş.daha sonra tam olarak kullanması gerektiğini belirtmiş.bu ilacı da en az 3 ay kullanması gerektiğini belirtmiş.hytrin ilacını kullandıktan sonra idrarda iltihap benzeri birşey attığını belirtiyor arkadaşım.doktorun içerdeki ödem ve vb şeylerin olduğunu belirtmiş.ayriyetten hafif bir depresyon ilacıda vermiş.formlara girmemesini belirtmiş.candida mantarını doktora sormuş tahlillerde çıkmadığını ancak kendisinin kokteyl içine candida mantarına yönelik ilaçta bıraktığını belirtmiş.candida mantarının bu hastalığın tek sorumlusu olarak görmeyi doğru bulmamış.şuan yüzde 80-85 iyi durumda.tedavisi biteli 2.5 ay olmuş.zaman neyi gösterir bilmiyoruz tabi.bu kadar bilgi edinebildim abi.biraz detaylı yazdım aydınlatıcı olması hasebiyle.sen de bu doktora gitmiştin belki benzer süreçler yaşadın biliyorum.diğer arkadaşlar için özellikle yazdım.gelişim tıp laboratuvarında tahliller yapılıyormuş.umarım bu bilgiler faydalı olmuştur.sormak istediğin ayrıca sorular olursa arkadaşıma sorabilirim kadir abi.iyi akşamlar
Cok tesekkurler Deva,
Gayet ayrintili yazmissin.Şunu sorayim sana,bakteri olarak 3 bakteri cinsi aranmis,baska bakteri cinsleride olabilir onlar neden aranmamis? Bunu sorarmisin? Baska soru soracak arkadaslar varsa sorabilirler.
deva

Mesaj gönderen deva »

merhaba kadir abi.arkadaşım 13.ncü enjeksiyonu da olmuş.daha önce sorduğun neden 3 bakteri aranmış sorusunu da sormuş doktora.daha fazla bakteri arasam da çıkmaz.benim verdiğim antibiyotik genelini kapsıyor gibi bana göre makul olmayan bir cevap vermiş.ama arkadaşımın test sonuçlarına bakınca pcr testinde şöyle yazıyordu.cinsel yolla bulaşan bulaşıcı hastalıklar.acaba arkadaşım doktora cinsel beraberlik sonrası bu şikayetlerim başladı mı dedi.o yüzden mi yanlızca bu bakterileri aradı.bilemiyorum.arkadaşıma bu konuyu da soracam.

ayrıca arkadaşıma senin önerdiğin rectal tuşe sonucu akıntıda lokosit ölçümü testini doktora sormasını istemiştim.sormuş doktor yeni yaptığı enjeksiyon iğnesinden sonra bakmak doğru sonuç vermez demiş.15 gün sonra gel ona bakalım demiş.yani oda prostat sıvısındaki lokosit miktarını önemli bir haberci olarak görüyor.arkadaşımda kabızlık varmış.doktor ona solgar ın probiyotiğini önermiş.

ayrıca daha önce söylediğim ilk 6 iğnede herhangi bir iyileşme olmadığını düzeltmem lazım.arkadaşım 2 iğneden sonra hafiften iyileşme belirtileri gördüğünü ifade ediyor.arkadaşım ın belirtiğine göre 19 iğneye kadar yapan adam varmış .ayrıca bir düzeltme daha hytrin ilacını 6 ay kullanması gerektiğini belirtmiş.ben 3 ay demiştim.iyi geceler
"O kimseler ki, başlarına bir musibet geldiğinde 'Biz Allah'ın kullarıyız; dönüşümüz de ancak Onadır' derler."

kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

deva yazdı:merhaba kadir abi ben intra prostatik enjaksiyon olmadım.ancak bir arkadaşım oldu.onunla konuşuyorum.hatta bugünlerde tekrar istanbula dr.L.... in yanına gidecekmiş.çünkü azda olsa hafif idrar şikayetleri varmış.ancak büyük çapta fayda gördüğünü söylüyor.cinsel sorunlarının hallolduğunu söyledi.hikayesini kısaca şöyle anlatayım.1 sene önce şikayetler başlamış.ondan önce epidimit geçirdiğini söyledi.daha sonra kronik prostatit şikayetleri başlamış.multipleks PCR testi yapmış doktor.BAKTERİ OLARAK:chlamedio trochomatis,neisgeria gonorhoeae,mycoplasma genitalium aramış.negatif çıkmış bu bakteriler.yani yok.PARAZİT OLARAK:trichomonas, vaginalis aramış.buda testte çıkmamış.SPİROKETLER OLARAK:trponema aramış.bu da negatif çıkmış.VİRÜSLER OLARAK:herpes simplex virus 1,herpes simplexs virus aramış.bublarda negatif çıkmış.

Verdigin bilgiler icin tesekkurler Deva,
Arkadasi bir muddet izleyelim...insallah sifa bulur.
deva

Mesaj gönderen deva »

abi, ayrıca candida mantarını sormuştu arkadaşım, hoca tahlilerde çıkmadığını ama tahlilerde çıkmadı diye olmayacağı anlamına gelmez demiş.zaten hazırladığı kokteylin içine maya mantarları (candida gibi) na yönelik ilaç bırakıyormuş.yanlış bilgi vermiyelim diye yazayım dedim.arkadaşıma sen nonbakteriyelsin demiş.demekki akıntıda izole edilen bakteri olan koagülaz(-) stafilokok üremesini ciltte bulunmasına bağlamış.

ayrıca bulunan bu bakteriye yönelik antibiyogram mı deniliyor tam ismini bilmiyorum bir test yapılmış hangi antibiyotik çeşidinin bu bakteriye karşı hasas,dirençli olduğuna bakılmış. ona göre kokteyl hazırlamış.2-3 iğneden sonra kokteyle daha genel antibiyotik vb. ilaçlar eklediğini enjekte edilen kokteylin renginin daha öncekinden farklı olarak kırmızı olarak verilmeye başlandığını belirtiyor.kokteylin renginin değişmesi ile fayda vermeye başladığını belirtiyor.ilk 2 ay sıfırmış.hafif şikayetler olan mesanede ve idrarda hafif ağrı,sızlamalar ve hafif idrarı yapma problemlerinin 2 aydan sonra başladığını belirtiyor.iyi akşamlar

deva

Mesaj gönderen deva »

kısacası prostattaki iltihap henüz kurumadı demiş doktor

kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Deva mrb,
Verdigin bilgiler icin tesekurler.
Yontem olarak intra prostatik enjeksiyon iyilesme acisindan cok mantikli fakat biyerde eksiklikler oldugu kesin.
Kafamda bazi soru isaretleri var.
1-Bence, bakteriler,mantarlar vs. aranirken olasi tum mikroorganizmalar tek tek aranmali ve antibogram yapilmali.Bu boyle yapilmiyor .Laboratuarin standart menusu neyse o yapiliyor.Burada bir sorun var. Aranilan mikroorganizma sayisi,cesidi cok yetersiz.
2-Yapilan kokteyldeki antibiotik ve antifungal katkilar birbirini etkileyip inhibisyona yol acabilir diye dusunuyorum.Basarisizlik sebepleri olarak bunlar geliyor aklima su an.Insallah arkadasin fayda gorur.
deva

Mesaj gönderen deva »

merhaba kadir abi,
13.ncü prostatik enjeksiyonu olan arkadaşımın,prostat masajı sonrası sıvısında yapılan tahlilinde de epitel hücre görüldü yazılıyormuş ve seyrek lokosit var denilmiş.
ayrıca 3 aydır kullandığı protaguud forte ve pristamol u bırakmasını söylemiş.bu kadar kullanım yeter demiş.hytrin yazmıştı 15 gün önce onu devam etmesini istemiş.bu ilacın yanında mictonorm yazmış.günde 1 tane tok karnına almasını istemiş.arkadaşım çinko kulanayım mı demiş.doktor kulanabilirsin demiş.ve Quercetin kullanmasını istemiş.15 gün önce de ona idrar bölgesindeki ağrılar için kullanılmasını arkadaşımın isteğine bırakarak cymbalta adlı nörolojik ilacı yazmış.akşamları 1 tane kullanabilrsin demiş.
abi, epitel hücre ve seyrek lokositi nasıl yorumlamak gerekir.iyi akşamlar

kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

deva yazdı:merhaba kadir abi,
13.ncü prostatik enjeksiyonu olan arkadaşımın,prostat masajı sonrası sıvısında yapılan tahlilinde de epitel hücre görüldü yazılıyormuş ve seyrek lokosit var denilmiş.
ayrıca 3 aydır kullandığı protaguud forte ve pristamol u bırakmasını söylemiş.bu kadar kullanım yeter demiş.hytrin yazmıştı 15 gün önce onu devam etmesini istemiş.bu ilacın yanında mictonorm yazmış.günde 1 tane tok karnına almasını istemiş.arkadaşım çinko kulanayım mı demiş.doktor kulanabilirsin demiş.ve Quercetin kullanmasını istemiş.15 gün önce de ona idrar bölgesindeki ağrılar için kullanılmasını arkadaşımın isteğine bırakarak cymbalta adlı nörolojik ilacı yazmış.akşamları 1 tane kullanabilrsin demiş.
abi, epitel hücre ve seyrek lokositi nasıl yorumlamak gerekir.iyi akşamlar
Merhaba Deva,
Arkadasinin kullandigi ilaclari ben kullanmadim o yuzden o ilaclar hakkinda bir yorum yapamiyacagim.Epitel hucre 15 ve alti normal sayilir, lokosit gorulebilir normali 2-3 tür... daha fazla olmasi iltihap oldugunu ve prostatin inflamasyonlu olduguna delalettir.13 enjeksiyon olmasina bir anlam veremiyorum.Neden 3veya 5 degilde 13 kere.İyilesecek olan prostat 3 ignede iyilesmesi lazim.Prostatin hacmi 3x4x3 cm olculerinde kestane kadar bir sey.Allah sifa versin.
emrasn
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen emrasn »

Arkadaslar buraya uzun zamandır birşey yazılmamış bu süreçte enjeksiyon olan var mı