Dr Ayhan beye sorular

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
freeman

Re: Dr Ayhan beye sorular

Mesaj gönderen freeman »

Cengiz yazdı:
drayhan yazdı:
JohnWick yazdı:Hocam sitede bi tedavi secenegi var acaba bu prostatittede basarili olur mu cevaplarsaniz sevinirim http://otagtepetipmerkezi.com/OZON-TEDA ... AVISI.aspx
ozon tedavi yeni yeni populer olan bir yöntem sistit için başar oranı çok yüksek olabilir. ama prostatit için ne derece faydalı olabilir bunu kestirmek zor. mesane içerisine yüzeyel bir çok ilaç kullanımı ile çeşitlitedaviler çok eskiden beri başarı ile uygulanıyor. ancak mesanenin anatomik olarak avantajı büyük. içerisine sonda iler girilip ilaç verilebiliyor. ozonu prostat içine vermek gerek tabi bu da boşluklu bir organ olmadığı için zor . intraprostatik enjeksiyonla verilse bile ne kadar etkili olur ne kadar riskli olur bu da belli değil.

prostata giden inferior pudendal artere girilip verilirse belki faydalı olabilir ama bu da cerrahi olarak çok imkan dahilinde mi bilemiyorum. belki yeni bir tedavi seçeneği de bundan çıkar .. :shock:
Ben 2009-2010 da hattat hastanesine gotmistim.Prof.Hslim Hattat ozon tedavisi onerdi o zamanin parasiyla tanesi 250 den en az 10 seans.garantisi varmi dedim yok dedi bende yaptirmadim
Bahsettigin tedavi kana ozon verme şekli mi ?
drayhan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen drayhan »

MahsunSuperTitizz yazdı:Merhabalar Ayhan hocam. Benim ağrım idrar deliğinin 2-3 parmak altında ve bu ağrı sabit , noktasal hiç değişmiyor .Bu makatla penis arasındaki noktaya elimle bastırarak sağ sol yaptığımda sanki derimin altında bir kablo varmış gibi hissediyorum . Ve çok fazla oynarsam bu penisdeki noktasal ağrım artıyor . bıraktığım anda yavaşça ağrı azalıyor . bu sürekli böyle . Birde sanırım hemoroid tarzı bir problemim var. Ayrıca Prostat sıvısında lökosit 6 -7 çıkmıştı ve sıvı aldırmadan önce belimde ağrı yoktu . sonrasında ağrı oluştu .bu arada kendimi bildim bileli ergenlikten sonra bir libido düşüklüğüm var .

acaba benim başka bir problemim olabilir mi sadece üroloji yetersiz mi benim için ? (k.bakmayın herşeyi 1 kerede anlatayım dedim uzun oldu )
sizdeki problem sinirsel olabilir. zor bir işlem ama EMG yaptırma imkanınız olursa (nöroloji ye başvurarak) daha net bir sonuca ulaşabilirsiniz.
drayhan

Mesaj gönderen drayhan »

JohnWick yazdı:Hocam bide yeni antibiyotik bulunmus teixobactin diye bakteriler bu antibiyotige direnc gosteremiyomus haberiniz var mi
teixobactin yeni bir antibiyotik. henüz kullanıma girmedi diye biliyorum. ya da Ülkemizde En azından girmedi.. bu da yeni bir umut olabilir. bu tür ilaçlar yeni kullanıma girdiğinde mutlaka enfeksiyon hastalıkları uzmanlarınca hasta hospitalize edilerek sıkı bir takip altında verilir. verilmeden önce kültür-antibiyogram yapılır.

yani kısa sürede eczanelerden temin etmek pek mümkün olmaz. ama hastane şartlarında yatarak tedavi olunabilir.

güvendiğiniz bir enfeksiyon hastalıkları uzmanı var ise ona da bir sorarsanız daha iyi olur. çünkü bu ilaç ile ilgili benim bilidklerim sınırlı..
drayhan

Mesaj gönderen drayhan »

cihanbey yazdı:Hoca kaçar burdan ))
:)
drayhan

Mesaj gönderen drayhan »

cihanbey yazdı:
drayhan yazdı:
ahmet yazdı:Aklıma bir şey daha geliyor makatla penis arasındaki yere sırtımıza kupa tutar gibi bardakla aynı işlemi yapsak prostat masajı işlevini görürmü
şimdi o bölgenin prostata belli bir mesafesi var . kupa çekme gibi bir yöntem benim de aklıma geliyordu ancak orası uzak kalır gibi geliyor. yine de eğer çok zor olmayacaksa denenebilir. en azından prostat etrafında bir kas hareketliliği sağlanıp kanlanma artırılabilir.

prostat masajının rektal yoldan yapılmasının bize faydası. prostatitlerin arka prostatta sıklıkla yerleşiyor olması. yani inflamasyonlu bölgeye en yakın komşuluk rektumda..
kupa çekme yçnteminin amacı orayyı kanlandırmaksa bunun yerine avrupada kapsasin içerikli ya da tr de olmayan finalagon isimli kremler var. Bu krem özellikle spoorcu yaralanmalarında da kullanılıyor ki süürüldüğü bölgedeki damarları genişletip kan akışını hızlandırsın ve ödem dağılsın diye
acaba biz de kasık ve perine bölggesine bunu sürüp ovsak tesir eder mi?
ümit kırıcı olmayı sevmiyorum ama prostattaki kanlanmayı artırmaz bu kremler.

bu kremler deri ve deri altında ve de derinin ince olduğu bülgelerdeki komşuluğu olan bağ ve kaslarda kanlanmayı artırır. prostat deriye çok uzak maalesef. vücut yüzeyine en uzak organ sanki. :cry:

perine bolgesindeki deri ile arada kalın bir derialtı yağ dokusu ve kaslar var..
kaptankusto
Hastalık Başlangıç Yılı: 2012

Mesaj gönderen kaptankusto »

Hocam iyi günler benim sorum 3 yıldır ağır kaldırdığımda, uzun süre oturduğumda pelvik sıkışma ve penis ye ağrı oluyor bunun yanında çok sık idrara çıkıyorum 6 aydır ağrılarım için cymbalta 30mg kullanıyorum o biraz iyi geldi ağrılara.
Ama hala sık idrar ve eskisi kadar olmasada pelvik ağrılar devam ediyor.
Siz ne tavsiye edersiniz? Özellikle sık idrar için teşekkürler.
Synergy
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen Synergy »

drayhan yazdı:
Synergy yazdı:Benim en büyük sıkıntım sık idrara çıkma.
Aslında olay şöyle, penis ucum sürekli hassas. Sanki boşalırsınız ve içerde son kalan damlalar akmaya çalışır ya öyleymiş gibi bir his var sürekli.
Ve oturduğumda oluyor bu genelde.

Sünnet derisinin orası çok hassas ve uyuşuk gibi, acıyorda ara ara sürtünmeden yara olmuş gibi.

İdrar bittiğinde son damlaları atarken kendimi hafif kastıgımda makatım ve penisle makat arasındaki sağ apış aramda hafif acıma oluyor.

Artık hayattan bezdim bu rahatsızlık yüzünden hiç bir çözüm yok prostatit miyim onuda anlamıyorum. Ağrım yok sadece penisim çok hassas ve sürekli idrara çıkmam gerekiyor gibi hissediyorum ve çıkıp kendimi kasa kasa işiyorum.

Ayhan Bey ne yapmalıyım sizce?
bu şikayetleriniz birçoğumuzda benzer şekilde seyrediyor. kiminde daha ağır seyredebilir .ağrı eşiği ile de ilgili olabilir,, prostattaki büyüklük (ödem , konjesyon) seviyesi de rahatsızlığın çok olmasının sebebi olabilir.. büyük ihtimal prostatit gibi ,,anlattığınız şikayetler.

ara ara tekrar etmek istiyorum internet üzerinden hekimlik yapmak gibi bir hataya düşmek istemem .. bunu lütfen böyle algılamayalım ama bazen bazı önerileri benden de duymanız sizi daha çok tatmin ediyor gibi..

bu durumda size prostagood veya alfa blokor bir de mesane genişletici (ürispas olabilir)kullanmanız önerildi mi bilmiyorum . saw palmetto (prostagood mono ) şikayetlerinizde zaman içinde azalma yapabilir. prostatı küçültmeye ve içerisindeki konjesyonun azalmasına yardımcı olabilir. en az 1 ay sonra etkisini tam olarak gösterir (ilk bir haftada hafif hafif bir rahatlama başlayabilir) en az da iki ay kullanmanız gerekir. sürekli idrar hissi ve yanmalarınızı azaltması beklenir. libido azalması yapabilir de yapmayabilir de..

alfa blokörler sizi daha çabuk rahatlatması lazım,, bazıları kabızlık ve ortostatik hipotansiyon yan etkilerine neden olur. bir de retrograd ejakülasyon yapma ihtimali var.

xatral daha az retrograd ejekülasyon yapabilir ama idrar şikayetlerinize etkisi de bazen az olabilir. flomax daha etkilidir daha uroselektiftir. ortostatik hioptansiyon daha az yapabilir. ancak en uroselektif olan alfa blokor silodosin (urorec) tir. bu kabızlık ve hipotansiyon riski en az olandır. etkisi en net hissedilendir ancak retrograd ejekülasyon ihtimali de en fazla olanıdır.

libido sizin için çok önemli değil ise saw palmetto öneririm. saç probleminiz varsa onu da giderebilir.
libido önemli boşalma dışarıya olmasa da olur diyorsanız ürorec 8 mg önerebilirim.

bir de mesaneniz aşırı aktif olabilir bu da sizi sık idrara çıkmaya götürüyor olabilir .bunun için bir hafta ürispas kulanıp mesanenizi biraz gevşetebilirsiniz . deneyebilirsiniz çok fazla yan etkisi olmayan eski bir ilaç.. bıraktığınızda her şey geriye dönebilir. ama en azından mesane probleminiz olup olmadığını görmüş olursunuz..
Ayhan Bey,
Yorumlarınız için teşekkür ederim.

Salı günü Marmara Üni proflarından birisine muayene olacağım.
Ayrıca 2 haftadır Psikolog ve psikaytr' dan destek alıyor, günde 1 er adet cipralex 10mg(sabahları) ve Sülpir (aksamları) kullanıyorum.

Psikiyatrım rahatsızlığımın Panik atak ve anskiyete bozukluğuna dayalı olduğunu söylüyor. Bu hafta bana ev ödevi verdi, şöyle ki idrar sıkışmalarımda tuvalete gitmemi olabildiğince kendimi kasarak geciktirmemi, korkularımın üzerine gitmemi söyledi. Ne zaman gideyim peki idrara dediğimde "Kasıklarınızda gerçekten ağrıyı hissettiğinizde" dedi.

Şimdi benim asıl problemim burada zaten, bundan 1,5 yıl önce sağlıklıyken idrar sıkışıklığımda kasıklarımda ağrı hissediyordum fakat artık penis ucu ve penisin içinde yanma ile sanki bir baskı varmış gibi (boşalma anındaki geldi gelecek hissi gibi) bir his oluşuyor. Kasıklarımda sıkışıp ağrıma durumu olmuyor nedense. Sürekli ve sürekli idrarım varmış hissiyle yaşıyorum, toplantılarda veya uzun süreli (30dk ve üzeri) yolculuklarda sıkışmaya penisimde hareketlenme başlıyor.

Sizce bunun nedeni başka bir rahatsızlık olabilir mi?
prostatiniseveyim

Mesaj gönderen prostatiniseveyim »

Marmaradan kime gideceksiniz
cozumnedir

Mesaj gönderen cozumnedir »

Ayhan Bey,
Bizim hikayede aşağıdaki gibi.

Yaklaşık birbuçuk sene önce rahatsızlığım başladı.
Tetkikleri aşağıda sunup hikayeye öyle başlayacağım.
Tetkik Sonuçları
İdrar Tetkiki
İdrar Tetkiki------Sonuç------------Referans Aralığı
Dansite-------------1025 -------------(1010-1025)
pH------------------7,5----------------(5-7)
Nitrit---------------Negatif------------(Negatif)
Kan-----------------Negatif------------(Negatif)
Glukoz-------------Negatif------------(Negatif)
Bilirubin-----------Negatif------------(Negatif)
Protein------------Negatif------------(Negatif)
Ürobilinojen------Normal------------(Normal)
Lökasit------------Negatif------------(Negatif)
Keton--------------Negatif------------(Negatif)
Renk---------------Sarı----------------(Açık Sarı)

Her sahada nadir lökosit görüldü.

Üriner Sistem Ultrasonografi Tetkiki
Her iki böbrek normal şekil, büyüklük ve lokalizasyondadır. Parankim normal kalınlıktadır. Kalisiel yapılar düzenlidir.
Böbreklerde mikronodüler kalküller izlenmiştir.
Parankimal skar izlenmemiştir.
Mesane konturları düzenlidir.
Prostat normal boyutlarda olup parankimi homojen görünümdedir.
Prostat bezinin mesane tabanına belirgin indentasynu mevcut değildir.

Sonuç: Böbreklerde mikronodüler kalküller
----

Doktor kum için bir ilaç verdi, önemsemedi, dökülür dedi. Bir de aktif mesane ilacı verdi. İlacı iki-üç ay kullandım. İlaç öncesi ayaklarım üşümesi vb. sebepler ile o sıra biraz fazla çıkmıştım ama bu birkaç hafta sürmüştü. Aktif mesane rahatsızlığını araştırınca idrara çıkma sıklığı vb. belirtiler bende olmadığı için bıraktım. İlacı kullandığım zaman çok az idrara çıkıyordum. Şimdi sağlıklı insanlar kadar.

Hikaye:
Bir ara 3 gün boyunca bir kase yoğurdun içine 5-6 diş sarımsak atarak yedim. 4. ya da 5. gün dışarıda idrar yollarından damla damla pantolondan çıkacak kadar iltihap aktı. Aradan zaman geçmesine rağmen rahatsızlığım -o günkü kadar olmasa da- devam ediyor. Özellikle idrar sonrasında tam temizlenme ve istibra yapılmasına rağmen yaklaşık yarım saat içinde birkaç damla idrar damlaması oluyor. Bir ara evde dinlendiğim dönem hafifleme olmuştu. Sonraki dinlenmemde olmadı. Gene iesef iğne (5 adet), flexilevo (2 hafta), ligone (günde 1)bromelain (günde 1) kullandığım dönem başlarda iyileşiyor gibi olmuştu. Sonra devam etti. Sarımsak ve idrarı bir süre tutmak zorunda kalınca problem artıyor.

Not: Bel ağrısı var. Kasıkta bacağı sağa sola oynattığımda hafif ağrı oluyor. İdrarda yanma, zorlanma, ağrı yok. Sıvı alımı çok az olmadıkça tazyikte sıkıntı yok. Zaman zaman hemoroid, anal determit ya da analfisüre benzer şey olsa da kısa sürede geçiyor. Uzun süredir öyle bir şey yok ama rahatsızlığım devam ediyor.

Tahriş vb. mi oldu anlamadım. Bu gibi hallerde neler kullanılabilir.
drayhan

Mesaj gönderen drayhan »

kaptankusto yazdı:Hocam iyi günler benim sorum 3 yıldır ağır kaldırdığımda, uzun süre oturduğumda pelvik sıkışma ve penis ye ağrı oluyor bunun yanında çok sık idrara çıkıyorum 6 aydır ağrılarım için cymbalta 30mg kullanıyorum o biraz iyi geldi ağrılara.
gün içerisinde en az iki seans sıcak termofora oturmanızı (yarımşar saatlik seanslar) tavsiye ederim .

prostagood denediniz mi . iki ay kullanmanızı tavsiye ederim .zaten yaklaşık 15 - 20 gün içerisinde sık idrar ve sürekli idrar hissinizde azalma olmasını bekleriz. eğer bir değişim gözlemlemezseniz, o zaman bırakabilirsiniz.

bir de çinko ve magnezyum almanızı öneririm. sabah aç karna 50 mg lık çinko kapsüllerinden .akşam tok karna magnezyum kullanabilirsiniz..

bunlar bir aile hekimi gözünden destek tedavi yaklaşımıdır. buradan hekimlik yapıyormuş gibi algılanmasın. ancak bu hastalıkla uğraşan ve sizin gibi birebir yaşayan bir arkadaşınız olarak da düşünebilirsiniz.

ben bunlardan fayda gördüm kesinlikle. tabi hastalığın alevli döneminde antibiyotik kullandım. ama 13 gündür antibiyotik kullanmıyorum. nasılsın derseniz antibiyotiği bıraktığım günden de daha iyi durumdayım..
drayhan

Mesaj gönderen drayhan »

Synergy yazdı:
drayhan yazdı:
Synergy yazdı:Benim en büyük sıkıntım sık idrara çıkma.
Aslında olay şöyle, penis ucum sürekli hassas. Sanki boşalırsınız ve içerde son kalan damlalar akmaya çalışır ya öyleymiş gibi bir his var sürekli.
Ve oturduğumda oluyor bu genelde.

Sünnet derisinin orası çok hassas ve uyuşuk gibi, acıyorda ara ara sürtünmeden yara olmuş gibi.

İdrar bittiğinde son damlaları atarken kendimi hafif kastıgımda makatım ve penisle makat arasındaki sağ apış aramda hafif acıma oluyor.

Artık hayattan bezdim bu rahatsızlık yüzünden hiç bir çözüm yok prostatit miyim onuda anlamıyorum. Ağrım yok sadece penisim çok hassas ve sürekli idrara çıkmam gerekiyor gibi hissediyorum ve çıkıp kendimi kasa kasa işiyorum.

Ayhan Bey ne yapmalıyım sizce?
bu şikayetleriniz birçoğumuzda benzer şekilde seyrediyor. kiminde daha ağır seyredebilir .ağrı eşiği ile de ilgili olabilir,, prostattaki büyüklük (ödem , konjesyon) seviyesi de rahatsızlığın çok olmasının sebebi olabilir.. büyük ihtimal prostatit gibi ,,anlattığınız şikayetler.

ara ara tekrar etmek istiyorum internet üzerinden hekimlik yapmak gibi bir hataya düşmek istemem .. bunu lütfen böyle algılamayalım ama bazen bazı önerileri benden de duymanız sizi daha çok tatmin ediyor gibi..

bu durumda size prostagood veya alfa blokor bir de mesane genişletici (ürispas olabilir)kullanmanız önerildi mi bilmiyorum . saw palmetto (prostagood mono ) şikayetlerinizde zaman içinde azalma yapabilir. prostatı küçültmeye ve içerisindeki konjesyonun azalmasına yardımcı olabilir. en az 1 ay sonra etkisini tam olarak gösterir (ilk bir haftada hafif hafif bir rahatlama başlayabilir) en az da iki ay kullanmanız gerekir. sürekli idrar hissi ve yanmalarınızı azaltması beklenir. libido azalması yapabilir de yapmayabilir de..

alfa blokörler sizi daha çabuk rahatlatması lazım,, bazıları kabızlık ve ortostatik hipotansiyon yan etkilerine neden olur. bir de retrograd ejakülasyon yapma ihtimali var.

xatral daha az retrograd ejekülasyon yapabilir ama idrar şikayetlerinize etkisi de bazen az olabilir. flomax daha etkilidir daha uroselektiftir. ortostatik hioptansiyon daha az yapabilir. ancak en uroselektif olan alfa blokor silodosin (urorec) tir. bu kabızlık ve hipotansiyon riski en az olandır. etkisi en net hissedilendir ancak retrograd ejekülasyon ihtimali de en fazla olanıdır.

libido sizin için çok önemli değil ise saw palmetto öneririm. saç probleminiz varsa onu da giderebilir.
libido önemli boşalma dışarıya olmasa da olur diyorsanız ürorec 8 mg önerebilirim.

bir de mesaneniz aşırı aktif olabilir bu da sizi sık idrara çıkmaya götürüyor olabilir .bunun için bir hafta ürispas kulanıp mesanenizi biraz gevşetebilirsiniz . deneyebilirsiniz çok fazla yan etkisi olmayan eski bir ilaç.. bıraktığınızda her şey geriye dönebilir. ama en azından mesane probleminiz olup olmadığını görmüş olursunuz..
Ayhan Bey,
Yorumlarınız için teşekkür ederim.

Salı günü Marmara Üni proflarından birisine muayene olacağım.
Ayrıca 2 haftadır Psikolog ve psikaytr' dan destek alıyor, günde 1 er adet cipralex 10mg(sabahları) ve Sülpir (aksamları) kullanıyorum.

Psikiyatrım rahatsızlığımın Panik atak ve anskiyete bozukluğuna dayalı olduğunu söylüyor. Bu hafta bana ev ödevi verdi, şöyle ki idrar sıkışmalarımda tuvalete gitmemi olabildiğince kendimi kasarak geciktirmemi, korkularımın üzerine gitmemi söyledi. Ne zaman gideyim peki idrara dediğimde "Kasıklarınızda gerçekten ağrıyı hissettiğinizde" dedi.

Şimdi benim asıl problemim burada zaten, bundan 1,5 yıl önce sağlıklıyken idrar sıkışıklığımda kasıklarımda ağrı hissediyordum fakat artık penis ucu ve penisin içinde yanma ile sanki bir baskı varmış gibi (boşalma anındaki geldi gelecek hissi gibi) bir his oluşuyor. Kasıklarımda sıkışıp ağrıma durumu olmuyor nedense. Sürekli ve sürekli idrarım varmış hissiyle yaşıyorum, toplantılarda veya uzun süreli (30dk ve üzeri) yolculuklarda sıkışmaya penisimde hareketlenme başlıyor.

Sizce bunun nedeni başka bir rahatsızlık olabilir mi?
mrb ..umarım daha iyisinizdir.

sanırım biraz geç bir cevap olacak ama mesane problemi olma ihtimali de var sizde.

hoca ne dedi .. nasıl tetkikler yaptı ben de merak ettim doğrusu..
drayhan

Mesaj gönderen drayhan »

cozumnedir yazdı:Ayhan Bey,
Bizim hikayede aşağıdaki gibi.

Yaklaşık birbuçuk sene önce rahatsızlığım başladı.
Tetkikleri aşağıda sunup hikayeye öyle başlayacağım.

İdrar Tetkiki------Sonuç------------Referans Aralığı
Dansite-------------1025 -------------(1010-1025)
pH------------------7,5----------------(5-7)
Nitrit---------------Negatif------------(Negatif)
Kan-----------------Negatif------------(Negatif)
Glukoz-------------Negatif------------(Negatif)
Bilirubin-----------Negatif------------(Negatif)
Protein------------Negatif------------(Negatif)
Ürobilinojen------Normal------------(Normal)
Lökasit------------Negatif------------(Negatif)
Keton--------------Negatif------------(Negatif)
Renk---------------Sarı----------------(Açık Sarı)

Her sahada nadir lökosit görüldü.

Üriner Sistem Ultrasonografi Tetkiki
Her iki böbrek normal şekil, büyüklük ve lokalizasyondadır. Parankim normal kalınlıktadır. Kalisiel yapılar düzenlidir.
Böbreklerde mikronodüler kalküller izlenmiştir.
Parankimal skar izlenmemiştir.
Mesane konturları düzenlidir.
Prostat normal boyutlarda olup parankimi homojen görünümdedir.
Prostat bezinin mesane tabanına belirgin indentasynu mevcut değildir.

Sonuç: Böbreklerde mikronodüler kalküller
----

Doktor kum için bir ilaç verdi, önemsemedi, dökülür dedi. Bir de aktif mesane ilacı verdi. İlacı iki-üç ay kullandım. İlaç öncesi ayaklarım üşümesi vb. sebepler ile o sıra biraz fazla çıkmıştım ama bu birkaç hafta sürmüştü. Aktif mesane rahatsızlığını araştırınca idrara çıkma sıklığı vb. belirtiler bende olmadığı için bıraktım. İlacı kullandığım zaman çok az idrara çıkıyordum. Şimdi sağlıklı insanlar kadar.

Hikaye:
Bir ara 3 gün boyunca bir kase yoğurdun içine 5-6 diş sarımsak atarak yedim. 4. ya da 5. gün dışarıda idrar yollarından damla damla pantolondan çıkacak kadar iltihap aktı. Aradan zaman geçmesine rağmen rahatsızlığım -o günkü kadar olmasa da- devam ediyor. Özellikle idrar sonrasında tam temizlenme ve istibra yapılmasına rağmen yaklaşık yarım saat içinde birkaç damla idrar damlaması oluyor. Bir ara evde dinlendiğim dönem hafifleme olmuştu. Sonraki dinlenmemde olmadı. Gene iesef iğne (5 adet), flexilevo (2 hafta), ligone (günde 1)bromelain (günde 1) kullandığım dönem başlarda iyileşiyor gibi olmuştu. Sonra devam etti. Sarımsak ve idrarı bir süre tutmak zorunda kalınca problem artıyor.

Not: Bel ağrısı var. Kasıkta bacağı sağa sola oynattığımda hafif ağrı oluyor. İdrarda yanma, zorlanma, ağrı yok. Sıvı alımı çok az olmadıkça tazyikte sıkıntı yok. Zaman zaman hemoroid, anal determit ya da analfisüre benzer şey olsa da kısa sürede geçiyor. Uzun süredir öyle bir şey yok ama rahatsızlığım devam ediyor.

Tahriş vb. mi oldu anlamadım. Bu gibi hallerde neler kullanılabilir.
sizi en çok rahatsız eden şey nedir.. tam anlaşılır olmamış?
JohnWick
Hastalık Başlangıç Yılı: 2009

Mesaj gönderen JohnWick »

Hocam aktif mesaneyle prostatiti birbirinden nasil ayiririz
freeman

Mesaj gönderen freeman »

Vucuttaki herhangi bir iltihaplanma prostatta tekrar nuks yapar mi? , mesela diş iltihabi
drayhan

Mesaj gönderen drayhan »

JohnWick yazdı:Hocam aktif mesaneyle prostatiti birbirinden nasil ayiririz
prostatitte yüksek oranda idrar akım hızı düşer. en önemli fark burada.

bir de test amaçlı günde 3 defa ürispas almanızı önerebilirim. idrar sıklığınız azalırsa mesane ile ilgili bir problem olma ihtimali yükselir.

pek bilimsel gibi gelmeyebilir ama . bilimsel olarak da mantıklı..
drayhan

Mesaj gönderen drayhan »

freeman yazdı:Vucuttaki herhangi bir iltihaplanma prostatta tekrar nuks yapar mi? , mesela diş iltihabi
çok düşük de olsa böyle bir ihtimal var.. dişte belirgin bir iltihap olması lazım ama..
JohnWick

Hocam ben bunu ne kadar sure kullaniyim ben hic ilac kullanmadim daha once
cozumnedir

Mesaj gönderen cozumnedir »

drayhan yazdı: sizi en çok rahatsız eden şey nedir.. tam anlaşılır olmamış?
Hocam,
Beni rahatsız eden şey hususen tuvalet sonrası (istibra vb. yollarla mesanenin boşalmasına yardımcı olmama rağmen) aradan epey zaman geçmesine rağmen idrar damlaması olması.

Not: Daha önceki mesajda tetkik sonuçlarını ve vakıayı anlatmıştım.
kaptankusto
Hastalık Başlangıç Yılı: 2012

Mesaj gönderen kaptankusto »

drayhan yazdı:
kaptankusto yazdı:Hocam iyi günler benim sorum 3 yıldır ağır kaldırdığımda, uzun süre oturduğumda pelvik sıkışma ve penis ye ağrı oluyor bunun yanında çok sık idrara çıkıyorum 6 aydır ağrılarım için cymbalta 30mg kullanıyorum o biraz iyi geldi ağrılara.
gün içerisinde en az iki seans sıcak termofora oturmanızı (yarımşar saatlik seanslar) tavsiye ederim .

prostagood denediniz mi . iki ay kullanmanızı tavsiye ederim .zaten yaklaşık 15 - 20 gün içerisinde sık idrar ve sürekli idrar hissinizde azalma olmasını bekleriz. eğer bir değişim gözlemlemezseniz, o zaman bırakabilirsiniz.

bir de çinko ve magnezyum almanızı öneririm. sabah aç karna 40 mg lık çinko kapsüllerinden .akşam tok karna magnezyum kullanabilirsiniz..

bunlar bir aile hekimi gözünden destek tedavi yaklaşımıdır. buradan hekimlik yapıyormuş gibi algılanmasın. ancak bu hastalıkla uğraşan ve sizin gibi birebir yaşayan bir arkadaşınız olarak da düşünebilirsiniz.

ben bunlardan fayda gördüm kesinlikle. tabi hastalığın alevli döneminde antibiyotik kullandım. ama 13 gündür antibiyotik kullanmıyorum. nasılsın derseniz antibiyotiği bıraktığım günden de daha iyi durumdayım..
Çok teşekkürler cevabınız için.
Hocam benim bir sorum daha olacak, prostagood kullanırken cymbalta ya devam edeyimmi aslında bırakmak istiyorum 6ay oldu tam faydasını göremedim.

Ağrıları biraz azalttı.
Prostagood'u deneyeceğim herhangi bir yan etkisi varmı?

Son sorum magnezyumun hangi formunu tavsiye edersiniz daha önce solgar ın magnezyum sitrat olanını kullandım iyi gelmedi.

Tavsiye edebileceğiniz çinko ve magnezyum markası varmı?

Tekrar teşekkürler.
drayhan

Mesaj gönderen drayhan »

JohnWick yazdı:Hocam ben bunu ne kadar sure kullaniyim ben hic ilac kullanmadim daha once
ürispas kullanıldığı sürece etkilidir. bırakılınca etkisi kaybolur. deneme amaçlı on gün kadar kullanabilirsiniz.

aşırı aktif mesane tedavisinde ilk onay alan ilaçlardan birisi.. yaklaşık 40 yıldır bilinen kullanılan bir ilaç . fazla yan etkisi olmayan . kullanıldığı süre içerisinde mesane kapasitesini artıran bir ilaç .
drayhan

Mesaj gönderen drayhan »

cozumnedir yazdı:
drayhan yazdı: sizi en çok rahatsız eden şey nedir.. tam anlaşılır olmamış?
Hocam,
Beni rahatsız eden şey hususen tuvalet sonrası (istibra vb. yollarla mesanenin boşalmasına yardımcı olmama rağmen) aradan epey zaman geçmesine rağmen idrar damlaması olması.

Not: Daha önceki mesajda tetkik sonuçlarını ve vakıayı anlatmıştım.
genellikle prostatın üretra üzerinde yaptığı basınç etkisi ile hepimizde az ya da çok bulunan bir belirti bu. alfa blokor ilaç kullandınız mı hiç. (cardura, flomax xatral urorec ..vb. ) alfa blokorler genellikle bu belirtileri giderebilir. ama kaç yaşında olduğunuz evli veya bekar olduğunuz çocuk sahibi olmayı düşünüp düşünmediğiniz de önemli . retrograd ejakülasyon( meninin boşalma esnasında bir kısmı veya tamamının mesane içerisine kaçması ) yapabilir bu ilaçlar. bu psikolojik olarak rahatsız edebilir sizi .tabi bu yan etki geçicidir. ilaç bırakıldıktan genellikle 3- 5 gün sonra kaybolur.

prostagood mono da deneyebilirsiniz. bu da sizi rahatlatabilir. prostagood un yan etkileri durumu pek bilinmiyor şu an .bitkisel bir ilaç saw palmetto ekstraktı içeriyor. bilinen ciddi yan etkisi yok ama DHT seviyesini düşürüp libido azalması yapabilir deniyor .ama aksine afrodizyak etkisi olduğunu da iddia eden kullanıcılar da var. benim bu ilaçla ilgili bir iddiam yok ama 20 gündür kullanıyorum ben beklenen pozitif etkiyi buldum diyebilirim. idrar akım hızı arttı. idrar sıklığı azaldı. özellikle sürekli idrar hissi ve mesaneyi tam boşaltamamış olma hissi de azaldı.
JohnWick

Hocam eswt yaptirip fayda goren varmi bildiginiz
drayhan

Mesaj gönderen drayhan »

kaptankusto yazdı:
drayhan yazdı:

bir de çinko ve magnezyum almanızı öneririm. sabah aç karna 40 mg lık çinko kapsüllerinden .akşam tok karna magnezyum kullanabilirsiniz..

Çok teşekkürler cevabınız için.
Hocam benim bir sorum daha olacak, prostagood kullanırken cymbalta ya devam edeyimmi aslında bırakmak istiyorum 6ay oldu tam faydasını göremedim.

Ağrıları biraz azalttı.
Prostagood'u deneyeceğim herhangi bir yan etkisi varmı?

Son sorum magnezyumun hangi formunu tavsiye edersiniz daha önce solgar ın magnezyum sitrat olanını kullandım iyi gelmedi.

Tavsiye edebileceğiniz çinko ve magnezyum markası varmı?

Tekrar teşekkürler.
magnezyum sitrat ın daha yüksek biyoyaralanımı olduğu söylenir. ama ben klasik magnezyum oksit içeren ilaçlardan kullanıyorum. magnorm. magvital magosit vb.
çinko için ise zinco veya berazinc kapsül alabilirsiniz . aynı ilaç aynı firma farklı isim. farklı fiyat. (bunu da pazar şartları diye açıklıyorlar)

prostagood un yan etkileri konusu biraz şüpheli. ciddi hiç yan etkisi yok da diyen var. libido azalması yaptığını söyleyen de var libidoyu artırdığını da iddia eden var. kendim ciddi bir yan etki yaşamadım 20 günde . ama dediğim gibi iki ay kadar kullanıp duruma göre bırakmayı düşünüyorum. şu an hastalığımı büyük oranda kontrol altına aldım. 10 gündür rahatım. son 4- 5 gündür sıfıra yakınım..
cihanbey
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen cihanbey »

drayhan yazdı:
JohnWick yazdı:Hocam ben bunu ne kadar sure kullaniyim ben hic ilac kullanmadim daha once
ürispas kullanıldığı sürece etkilidir. bırakılınca etkisi kaybolur. deneme amaçlı on gün kadar kullanabilirsiniz.

aşırı aktif mesane tedavisinde ilk onay alan ilaçlardan birisi.. yaklaşık 40 yıldır bilinen kullanılan bir ilaç . fazla yan etkisi olmayan . kullanıldığı süre içerisinde mesane kapasitesini artıran bir ilaç .
Hocam 1 aydır sabah ve akşam olmak üzere günde 2 tane test sonucu duyarlı çıkan baktrim fort ligone prostamol yani saw palmetto ve e vitamini kullanıyorum şikayetlerim azalmıştı ve iyiye gidiyordum gibi hissediyordum
Son iki gündür Ağrı'larım tekrar çok arttı idrarımın rengi aşırı koyu ve kokuyor. İdrar sırasında ve sonrasında yanma başladı ve penis kökünde çok şiddetli Ağrı'm var.böbreklerimde ağrımaya başladı. Ayrıca ara ara ateşim çıkıyor ve çok terliyorum halsizim .
Acaba baktrim fort işe yaramıyor mu ? Ya da ters etki söz konusu olabilir mi ? Antibiyotik kullanırken akut enfeksiyon yaşıyor olmam mümkün mü ?
Ne önerirsiniz ?
drayhan

Mesaj gönderen drayhan »

antibiyotik kullanırken de o antibiyotiğe duyarlı olmayan bakteriler tarafından akut enfeksiyon gelişebilir. şikayetleriniz ciddi gibi. sistit veya piyelonefrit gibi bu anlattıklarınız.

bence hemen idrar kültürü ve idrar mikroskopisi yaptırın.